50 zł Bolesław Chrobry SSA

Informacje o rodzajach falsyfikatów wykrytych przez kolekcjonerów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 50 zł Bolesław Chrobry SSA

Postprzez Mad_Tiger » 18 Gru 2016 14:40

Na sekretariat pisałeś czy bezpośrednio do któregoś departamentu?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 18 Gru 2016 18:32

Do departamentu.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez platinum » 18 Gru 2016 20:06

Bardzo fajnie, że zareagowałeś, ciekawe co zrobi DES. Delikwenta powinni złapać i publicznei wybatożyć.
W sumie to koleś nie napisał z czego są te "monety", może rznąć głupa, że mu takie kolory wyszły - monety o nominale 500 zł kolor srebrny i o nominale 50 zł kolor złoty.
Co prawda tego nie widać bardzo wyraźnie, ale można dostrzec, że ranty tych krążków gładkie - i jest to cecha bardzo wyraźnie odróżniająca ich od oryginału.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Venom » 18 Gru 2016 20:13

Takimi rzeczami zajmuje się policja.NBP jest emitentem pieniądza ale raczej nie ma możliwości ścigania fałszerzy. Jedyna nadzieje ze oni to zgłoszą na policje która zareaguje szybciej ze względu na autorytet nbp.
Venom

Postprzez Mad_Tiger » 18 Gru 2016 20:26

meszuzel to może dopisz jeszcze o takim procederze:
d3bbd284433fa058b3fbcfb0fa08.jpg

"Papier ze znakiem wodnym"
http://allegro.pl/100zl-banknot-kolekcjonerski-ser-aa-i6643143747.html#thumb/1

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez piotrek123x1988 » 19 Gru 2016 13:08

czesc panowie ogladałem wasze wpisy i te monety na allegro i tak sie zastanawiam co wy widzicie w tym złego koles wystawia monety nie twierdzi ze to orginały bo to przestepstwo a na dodatek przedake jako kopie monety sa wybijane nie odlewki jak u niekturych badziewie bo mam jedna kupiłem od niego i wiem ze jest wiele osób które taka rzecz chwala bo nie stac naprzykład mnie czy wiele innych co zbieraja zapłacic 500 czy 5 tysiecy złotych a zawsze to jest jakas odskocznia wizualna moim zdaniem tych co sprzedaja badziewie to powinni pokasowac a nie tych którzy chca jakas odskocznie zrobic na tym swiecie i dac mozliwosc innym by je muc dotknac zastanówcie sie co piszecie na tym forum wogóle dla takich jak wy jest to pewnie nie pojete takie działania jak tamten pan robi
piotrek123x1988

Postprzez el-dziubek » 19 Gru 2016 13:40

Nie byłoby nic w tym złego, gdyby na krążku był wyraźny napis "kopia". Przy braku jest ro wprowadzanie do obiegu fałszywek i wchodzi kodeks karny. Jasne?
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez meszuzel » 19 Gru 2016 13:46

piotrek123x1988 napisał:czesc panowie ogladałem wasze wpisy i te monety na allegro i tak sie zastanawiam co wy widzicie w tym złego koles wystawia monety nie twierdzi ze to orginały bo to przestepstwo a na dodatek przedake jako kopie monety sa wybijane nie odlewki jak u niekturych badziewie bo mam jedna kupiłem od niego i wiem ze jest wiele osób które taka rzecz chwala bo nie stac naprzykład mnie czy wiele innych co zbieraja zapłacic 500 czy 5 tysiecy złotych a zawsze to jest jakas odskocznia wizualna moim zdaniem tych co sprzedaja badziewie to powinni pokasowac a nie tych którzy chca jakas odskocznie zrobic na tym swiecie i dac mozliwosc innym by je muc dotknac zastanówcie sie co piszecie na tym forum wogóle dla takich jak wy jest to pewnie nie pojete takie działania jak tamten pan robi

Kolego stawiaj czasem kropki, bo tak długie zdanie trudno czytać a i logiczną wypowiedź trudno zachować.

Odpowiem Ci dlaczego to robimy.
Wyobraź sobie sytuację, że ktoś wyda Ci resztę w postaci takiego bubla (nie koniecznie tego, ale innego, ale fałszywego) a w innym sklepie zakwestionuje to sprzedawca i wezwie policję. :shock: Wyobraź sobie te wszystkie konsekwencje, jakie Cię dotkną. Pamiętaj, że powiedzieć nie wiedziałem, że to fałszywe nie pomoże, bo jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi.

Sa kolekcjonerzy, którzy kupili takie lewe monety, z różnych powodów, ale liczyli, że to oryginały. 99% tych aukcji ma zapisek nie przyjmuje zwrotów, a nawet gdyby ktoś to odesłał, to szansa na zwrot kasy żadna.
Więc wybacz, ale taki rodzaj argumentacji jak Twój to poprostu brak jakiegokolwiek logicznego myślenia. O jakiej odskoczni Ty piszesz? Jedź w góry, nad morze, nad jeziora, to bedzie odskocznia od wszystkiego, a zakup lewych monet to proszenie się o problemy.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Off666 » 19 Gru 2016 14:14

meszuzel i el-dziubek mają 100% racji. Sprzedaż czy to banknotów które ostatnio pojawiają się na pewnym portalu aukcyjnym czy też takich monet wprowadza ludzi w błąd. Nie każdy początkujący zbieracz może wiedzieć co kupuje. Dla mnie to świadome oszukiwanie kupujących.
Off666

Postprzez Troy » 19 Gru 2016 16:46

piotrek123x1988 napisał:czesc panowie ogladałem wasze wpisy i te monety na allegro i tak sie zastanawiam co wy widzicie w tym złego koles wystawia monety nie twierdzi ze to orginały bo to przestepstwo a na dodatek przedake jako kopie monety sa wybijane nie odlewki jak u niekturych badziewie bo mam jedna kupiłem od niego i wiem ze jest wiele osób które taka rzecz chwala bo nie stac naprzykład mnie czy wiele innych co zbieraja zapłacic 500 czy 5 tysiecy złotych a zawsze to jest jakas odskocznia wizualna moim zdaniem tych co sprzedaja badziewie to powinni pokasowac a nie tych którzy chca jakas odskocznie zrobic na tym swiecie i dac mozliwosc innym by je muc dotknac zastanówcie sie co piszecie na tym forum wogóle dla takich jak wy jest to pewnie nie pojete takie działania jak tamten pan robi

Po pierwsze mimo, że monety mają charakter kolekcjonerski, to są aktualnym środkiem płatniczym i obrót nimi jest penalizowany (zaznaczam obrót, czyli i ten co sprzedaje i ten co kupuje naraża się na odpowiedzialność karną).
Po drugie, allegro powinno skasować aukcję z dwóch powodów, bo fałszywki i prozaicznie (dlatego, że allegro lubi się głupio tłumaczyć), że nie są wystawione w kategorii kopie falsyfikaty.

Po trzecie prócz kupowania takich podróbek, warto też kupić słownik, jak mówił wieszcz: "są granice których przekraczać niewolno".
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez meszuzel » 19 Gru 2016 18:14

Wrzuciłem na nasz serwer fotki.
Załączniki
64a882e04c17b9e9b2af9efa73f7.jpg
b1d748f34e5eb8c7d567e6e1da72.jpg
dcf41e794b1da05f6f677e570dd9.jpg
f617b2a84f71913cff9c624b24ce.jpg

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez meszuzel » 20 Gru 2016 15:43

NBP zadziałał błyskawicznie i juz mam odpowiedź, a biorąc po uwagę fakt, że pisałem w niedzielę, to pełen szacunek.
Treść krótsza, ale odwołująca się do tego, aby w każdej sytuacji podejrzenia fałszywych znaków pieniężnych zgłaszać to na policję.

Różnice zasadnicze są dwie.
Jedna to taka, że pismo otrzymałem od Dyrektora DES oraz to, że w piśmie jest info o tym, że poszła informacja do policji.
Zamieściłem im linki do aliexpress, co oni z tym zrobią?

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 20 Gru 2016 16:44

W końcu jakiś pozytywny odzew ze strony NBP..
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mad_Tiger » 20 Gru 2016 17:56

meszuzel napisał: w piśmie jest info o tym, że poszła informacja do policji.

Jak się pospieszą to na Wigilię komuś może talerzy nie starczyć dla niezapowiedzianych gości :lol:

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez mmz » 21 Gru 2016 21:23

Ktoś kiedyś pisał, że ten znak mennicy jest trudny do podrobienia? Był trudny :(
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez SimonRuler » 25 Lut 2017 19:54

Kolejna fałszywka. Tym razem nie w dziale kopia. Zdjęcie mało czytelne, ale widać, że brakuje high reliefu. Zdjęcia awersu brak, ale byłoby tam 500 zł.
http://allegro.pl/skarby-augusta-bolesl ... ml#thumb/1" target="_blank" target="_blank"
Pozdrawiam
Simon
SimonRuler

Postprzez platinum » 25 Lut 2017 22:35

SimonRuler napisał:Kolejna fałszywka. Tym razem nie w dziale kopia. Zdjęcie mało czytelne, ale widać, że brakuje high reliefu. Zdjęcia awersu brak, ale byłoby tam 500 zł.
http://allegro.pl/skarby-augusta-bolesl ... ml#thumb/1" target="_blank" target="_blank" target="_blank"

A to bydle. To zdjęcie to jakiś żart - widać pikseloze. I jeszczcze bydlak dołożył foto folderu NBP .
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Poprzednia

Wróć do Falsyfikaty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości