Zmień styl na wersję pełną
Informacje o rodzajach falsyfikatów wykrytych przez kolekcjonerów.
Wyślij odpowiedź

06 Gru 2010 15:11

infor --> Twoje zapytanie umieściłem w odpowiednim dziale:
viewtopic.php?t=14268

20 Goldmark

01 Lis 2011 20:15

Witajcie, lekka zmiana szerokosci geograficznej. Otrzymalem list z zapytaniem o falszowanie 20 Marek w zlocie.
Jest to temat bez konca prawde powiedziawszy a to z powodu ze falszerstwa tych monet znane sa od poczatku ich emitowania do chwili obecnej.
By pogorszyc humor musze powiedziec ze sa one nadal falszowane z zaciecime godnym lepszej idei.
Najczesciej podrabiane sa 20 GM Wilhelm II - w obiegu znajduja sie falszerstwa kazdegorocznika i jakby to bylo malo sa one podrabiane wszystkimi dostepnymi metodami a wiec : biciem, odlewaniem grawitacyjnym, wirowy i prozniowym. By sprawe jeszcze bardziej skomplikowac spotykalem falszerstwa bite oryginalnym stemplem lecz z mniejszym naciskiem prasy.
Inne 20 sa rownie czesto podrabiane i naprawde trzeba bardzo uwazac na to co sie kupuje. Problem polega na tym ze falszerstwa maja rozna zawartosc czystego zlota od 0,900 - jak oryginal - do 0,585.
By tego bylo malo dochodza jeszcze monety manipulowane tzn. prawdziwe 20 z zmieniona data emisji lub zmienionym oznaczeniem miejsca bicia (np. 20 GM Wilhelm I - 1877 C).
Jako biegly sadowy spotkalem sie z przypadkiem tachnika dentystycznego ktory kopiowal w swoim warsztacie wszystkie mozliwe roczniki bez wyboru. Wprowadzal je w obieg sprzedajac w bankach az trafil na ten w ktorym pracuje 
Co do rozpoznawania, przy takiej ilosci kopii trudno dac jakas jedna uniwersalna rade.Jesli macie problem to prosze o dobre zdjecie z 3 stron.

01 Lis 2011 21:50

A moglby Pan cos napisac na temat 10 i 20 zlotowek z 1925 z Chrobrym tz. na co zwrocic uwage przy kupnie.

02 Lis 2011 22:18

Witajcie, niestety nic konkretnego. Nie spotkalem do tej pory falszywych ani 10 ani 20 zl, ale licho nie spi :wink:

10 Sie 2012 15:35

tak czytałem to wszystko i zacząłem wątpić... a jeśli kupiłem w dość antykwariacie numizmatycznym i do tego otrzymałem potwierdzenie autentyczności na piśmie, to mogę być pewny, że to oryginał?

10 Sie 2012 15:46

To zależy jakie uznanie budzi ten co wystawił ten certyfikat. Chętnie pomożemy rozwiać wątpliwości. Zamieść fotkę (dobrej jakości) w tym dziale http://www.monety.pl/viewforum.php?f=9

14 Wrz 2012 21:00

temat przesunąłem do identyfikacji.
http://www.monety.pl/viewtopic.php?t=20231

50 Mex. Pesos

12 Lip 2016 15:33

K800_50 Mex_Pes._rant.JPG
Kształt litery "A" jest rowniez wskazowka ze moneta nie jest oryginalna
K800_50 Mex_Pes.A._det..JPG
Powiekszenie linii
K800_50 Mex_Pes.A.JPG
te dwa miejsca sa charakterystyczne dla falszerstwa
Witam, poniewaz ciagle dostaje w swoje rece stare falszerstwa Meksykanskich monet postanowilem zamiesci zdjecia charakterystycznych znakow by uchronic potencjalnych zbieraczy przed kopiami.

Re: Fałszerstwa monet złotych

28 Lip 2016 15:30

Uwazajcie na monetę 10 dolarów 1906 D:)Była na olx i tylko za 2100 zł.Totalny fals.Chciałem kupić,gość przysłał kurierem z ubezpieczeniem na jego koszt.Nawet idiota zauważyłby ze fałszywka.Moneta w słabie PCGS ms 64

17 Lip 2017 14:37

Świetny temat, bardzo dziękuje πotrowi za wiedzę. Nie udaje mi się jednak odtwarzać zdjęć. Nawet się zarejestrowałem na tej stronie, do której przeglądarka odwołuje, ale bez powodzenia. Jak można obejrzeć załączone obrazki? Pozdrawiam wszystkich

17 Lip 2017 15:47

Zdjęcia umieszczane były na zewnętrznych serwerach przez co zostały utracone. Od jakiegoś czasu jest możliwość aby umieszczać zdjęcia na naszym serwerze. Tych utraconych nie odzyskamy, przez co wątek jest mniej pomocny.

17 Lip 2017 19:31

Można jeszcze w konkretnej sprawie zwrócić się do 3.14otr. Jak tak zrobiłem chyba w zeszłym roku i uzyskałem profesjonalna odpowiedź.
Wyślij odpowiedź