Numizmatyczne zdjęcie z wakacji - KONKURS

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Numizmatyczne zdjęcie z wakacji - KONKURS

Postprzez wordlord » 26 Cze 2014 22:38

Numizmatyczne zdjęcie z wakacji

Nie skończyliśmy jeszcze jednego konkursu z nagrodami a pora już ogłosić kolejny, który mam nadzieję przypadnie wam do gustu.

W skrócie
Zasady są bardzo proste - zrób zdjęcie z wakacji związane z numizmatyką, opisz je i czekaj na wyniki.

Dla kogo konkurs?
Konkurs jest zorganizowany dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum posiadających przynajmniej 10 postów.
Dozwolone jest posiadanie jednego konta.

Czas nadsyłania zdjęć
Zdjęcia nadsyłać można od momentu opublikowania regulaminu do środy 01.10.2014 do 23:59

Zasady
Aby wziąć udział w konkursie należy podczas urlopu, wyjazdu zrobić ciekawe zdjęcie związane z numizmatyką lub kolekcjonowaniem monet. Może to być obraz, budynek, wystawa, pojedyncza moneta etc., na które natrafiliście w jakimś mieście, muzeum, targach, kiermaszach itp.
W podforum Numizmatyczne zdjęcia z wakacji należy założyć wątek, w którym umieszone zostanie zdjęcie i opisać zdjęcie według wzoru: data wykonania, miejscowość, co przedstawia zdjęcie.
(zdjęcia bez opisu nie będą brały udziału w konkursie)
Następnie należy czekać na wyniki jury;)
Jedna osoba może założyć maksymalnie trzy tematy, a w każdym z nich zamieścić jedno zdjęcie wraz z opisem.
Niezależnie od ilości założonych tematów jedna osoba może wygrać tylko jedną nagrodę.
Zdjęcie nie może być plagiatem.

Jury i zasady przyznawania nagród
Nagrodami rzeczowymi zostaną nagrodzone najciekawsze zdaniem jury zdjęcia.
W skład jury wchodzi wordlord i meszuzel i tym samym są oni nie mogą brać udziału w konkursie.
Narady jury rozpoczną się 2.10.2014, a ich rezultat zostanie ogłoszony najpóźniej 09.10.2014.

Nagrody
Liczba nagród uzależniona jest od liczby uczestników: jeśli będzie ich mniej niż 8 nagrodzone będą zdjęcia dwóch użytkowników (nagroda nr 1 i 3). Jeśli zaś ich liczba będzie równa lub wyższa 8, przewidziana będzie trzecia nagroda (nr 2).

1. Egzotyczne motyle - Ornithoptera Priamus
http://www.emonety.pl/product/5293_egzotyczne-motyle-2012-ornithoptera-priamus-efekt-3d
23e5c41df80f755a.png
ec8962fa65e45994.png

2. Polynezja francuska - zestaw monet obiegowych 2003 r.
http://www.emonety.pl/product/6127_-polynezja-francuska-zestaw-monet-z-2003r
846a8d69e7302d82.png

3. lupa z lampką led Lechtturma
344177.jpg

Postanowienia końcowe:
Aktualny regulamin zawsze znajdować się będzie w tym temacie.
Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie o czym poinformuje w poście pod nim.
W sprawach nieuwzględnionych w regulaminie ostateczny głos będzie miała administracja forum.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Re: Numizmatyczne zdjęcie z wakacji - KONKURS

Postprzez wordlord » 09 Paź 2014 23:29

Niestety jury się bardzo stara i debatuje codziennie, ale jeszcze nie wyłoniło laureatów konkursu. Wyniki prawdopodobnie ogłosimy po tym weekendzie.

-- 12 Paź 2014 16:56 --

Jury skończyło burzliwe narady i pozbywszy się wszelkich wątpliwości wyłoniło 3 laureatów naszego konkursu. Oto oni:

1. torontokuba za zdjęcie Split Planchet Cent

Otrzymuj nagrodę główną, monetę z serii Egzotyczne motyle - Ornithoptera Priamus

23e5c41df80f755a.png

ec8962fa65e45994.png

http://www.emonety.pl/product/5293_egzo ... s-efekt-3d" target="_blank

2. DagonX za przedstawiające hiszpańskie, srebrne piastry

Otrzymuje zestaw monet obiegowych z 2003 roku z Polinezji Francuskiej

846a8d69e7302d82.png
(81.74 KiB) Ściągnięto 859 razy

http://www.emonety.pl/product/6127_-pol ... et-z-2003r" target="_blank

3. ZiZuM za zdjęcie Słońce, piasek, woda i...

Otrzymuje lupę z lampką led firmy Lechtturm

344177.jpg

Sponsorem wszystkich nagród jest sklep emonety.pl

Wszystkim zwycięzcą serdecznie gratulujemy!

Być może za rok powtórzymy konkurs, ale w nieco zmienionej formule. Jeśli chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub radami odnoszącymi się do niego to zapraszam do wymiany zdań.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez simbamat » 13 Paź 2014 15:39

Gratulacje Laureatom!
Kilka zdjęć naprawdę super!

P.S. Sorki za zaśmiecanie forum tematami. Nie pomyślałem, a mogłem wstawić dwa zdjęcia w jednym temacie.
Awatar użytkownika
simbamat

Postprzez torontokuba » 13 Paź 2014 16:02

Kurdę, jaja sobie robicie, to zdjęcie z piwem było 100 razy lepsze. :wink: :lol:

Nie no, dziękuję. Tak to bywa jak mało ludzi bierze udział w konkursie. Nawet zachęcałem użytkownika felek125 z jego zdjęciami, ale się nie pofatygował.

Jeszcze raz, serdeczne dzięki. Gratulacje dla reszty. Co ja teraz z tym motylem mam zrobić? :idea: :?: Chyba czekać aż przyfrunie. :D
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez torontokuba » 13 Paź 2014 17:06

wordlord napisał:Być może za rok powtórzymy konkurs, ale w nieco zmienionej formule. Jeśli chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub radami odnoszącymi się do niego to zapraszam do wymiany zdań.

Ostatnie dwa konkursy które cieszyły się małym zainteresowaniem, to te które połączyły jakieś lekcje domowe, czyli opis lub wypracowanie, z konkursem. Może mniej tych lekcji domowych a więcej prostej frajdy. Na pewno konkursy powinny być związane z numizmatyką, ale trzeba je połączyć z prostym zadaniem, może razem z nowoczesnymi możliwościami cyfrowymi, komputerowymi, itp. Pamiętam, że zaprojektowanie loga do koszulki było bardzo popularnym zadaniem. W skrócie, oddalić się od zadań przypominających szkołę i przygarnąć to co popularne i łatwe. Można poszperać po konkursach w necie i coś nowoczesnego zaadoptować do kierunków forumowo-numizmatycznych. Sportowych konkursów już chyba wystarczy.

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wordlord » 13 Paź 2014 22:32

simbamat - Trzymając się sztywnie zapisów regulaminu na jeden temat przypadało jedno zdjęcie, więc nie ciężko Cie oskarżyć za zaśmiecanie forum.
Jeśli ktoś zamieścił więcej zdjęć to nie upominaliśmy i nie dzieliliśmy tematów, bo liczyła się zabawa. Po prostu trzymaliśmy się zasady, że oceniamy jedno zdjęcie.

torontokuba napisał:Kurdę, jaja sobie robicie, to zdjęcie z piwem było 100 razy lepsze. :wink: :lol:

Za kozela dałbym Ci jakąś nagrodę specjalną, ale nie wolno promować takich zachowań, więc sorry :P

torontokuba napisał:Ostatnie dwa konkursy które cieszyły się małym zainteresowaniem, to te które połączyły jakieś lekcje domowe, czyli opis lub wypracowanie, z konkursem. Może mniej tych lekcji domowych a więcej prostej frajdy. Na pewno konkursy powinny być związane z numizmatyką, ale trzeba je połączyć z prostym zadaniem, może razem z nowoczesnymi możliwościami cyfrowymi, komputerowymi, itp. Pamiętam, że zaprojektowanie loga do koszulki było bardzo popularnym zadaniem. W skrócie, oddalić się od zadań przypominających szkołę i przygarnąć to co popularne i łatwe. Można poszperać po konkursach w necie i coś nowoczesnego zaadoptować do kierunków forumowo-numizmatycznych. Sportowych konkursów już chyba wystarczy.

Myślałem, że zrobienie zdjęcia (tym bardziej że opis mógł być zdawkowy) to właśnie takie zadanie dla "fanu" jak widać niekoniecznie było to zgodne rzeczywistością. Mimo wszystko Twoja wypowiedź jest pomocna i dziękuje za nią. Mam nadzieję, ze uda mi się wygrzebać na przyszły rok coś ciekawego z odmętów internetu. Nie mniej jednak gdyby ktoś miał jakieś sugestie z chęcią posłucham.

PS. Nie wiem czy pw nie dotarło do wszystkich zwycięzców, ale do tej pory otrzymałem tylko jeden adres do wysyłki. Poprosiłbym by pozostali przesłali je na moje pw.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez torontokuba » 13 Paź 2014 23:09

Nie, nie było PW.

Na przyszłość, może jakieś konkursowe poszukiwanie kawałków zdjęcia monety albo słów/liter do zagadki, po stronach monety.pl i emonety.pl?

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wordlord » 13 Paź 2014 23:57

No i faktycznie coś się rypło, bo mam w wysłanych tylko wiadomość do ZiZuM'a, a po pozostałych nawet śladu w tym czy innych folderach.

Dzięki też za przedstawienie pomysłu na konkurs, myślę, że będzie można go wprowadzić w życie i będzie to coś nowego i mam nadzieję, że ciekawego :)
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez meszuzel » 24 Paź 2014 09:46

Nagrody dziś zostały wysłane.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez DagonX » 29 Paź 2014 00:06

Paczka dzisiaj dotarła, dzięki. :)

DagonX 8)
Polub bloga na Fb:
Image
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Postprzez torontokuba » 29 Sie 2015 02:01

torontokuba napisał:Kurdę, jaja sobie robicie, to zdjęcie z piwem było 100 razy lepsze. :wink: :lol:

Nie no, dziękuję. Tak to bywa jak mało ludzi bierze udział w konkursie. Nawet zachęcałem użytkownika felek125 z jego zdjęciami, ale się nie pofatygował.

Jeszcze raz, serdeczne dzięki. Gratulacje dla reszty. Co ja teraz z tym motylem mam zrobić? :idea: :?: Chyba czekać aż przyfrunie. :D

Już ostatni raz...

Wielkie dzięki skierowane do emonety.pl S.A za nagrodę. Motyl odebrany. Wszystko przyzwoicie zapakowane, przesyłka niestemplowana, rejestrowana z numerkiem i na dodatek z nienaruszoną taśmą bezpieczeństwa. :wink: Przyjemna niespodzianka, na którą na pewno sobie nie zasłużyłem.

motyl711.jpg

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez ala19831 » 17 Wrz 2015 13:56

caly rok ten motylek lecial ? :)
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez torontokuba » 17 Wrz 2015 14:04

Czekał na odbiór w sanktuarium.

Awatar użytkownika
torontokuba

Wróć do Numizmatyczne zdjęcie z wakacji - zgłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość