Blog "Zastępczy"

Stworzyłeś stronę o tematyce kolekcjonerskiej, piszesz bloga lub w inny sposób udzielasz się w sieci w zakresie numizmatyki? Podziel się tym z innymi.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Blog "Zastępczy"

Postprzez DagonX » 30 Mar 2018 22:16

Jak już pewnie niektórzy z Was zauważyli po kilku latach prowadzenia "Monetkowych bajań" postanowiłem zakończyć ten projekt i od około miesiąca prężnie działam na nowym blogu "Zastępczym", poświęconym pieniądzowi zastępczemu. Z racji moich zainteresowań będę skupiał się w szczególności na żetonach z terenu dawnego zaboru rosyjskiego, jednak na pewno nie tylko o tym regionie będę pisać ;)

Chciałbym więc zaprosić wszystkich do odwiedzenia bloga i zapoznania się z nim, jak również zachęcam do zaglądania, czytania i komentowania :)

https://zastepczy.wordpress.com

Pozdrawiam,
DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Re: Blog "Zastępczy"

Postprzez mmz » 30 Mar 2018 22:22

Bardzo fajny temat. Mnie wybiórczo interesuje jedno z miast: Schneidemuhl i tylko pieniądz metalowy.
Mam komplet nominałów, ale nie mam kompletu roczników.
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez pibyk » 30 Mar 2018 22:29

Ciekawy temat - a że interesują mnie różne aspekty obrotu pieniężnego to i dopiszę sobie do listy linków żeby łatwiej śledzić nowości.
Awatar użytkownika
pibyk

Postprzez grabarz » 31 Mar 2018 09:40

Nie moj region, ale temat jest na tyle interesujacy, ze na 100% bede go sledzil.
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez eleniasz » 31 Mar 2018 17:44

Dodałem do "moich ulubionych blogów".
Szczególnie interesują mnie oczywiście emisje dominalne do których używano wywołanych z obiegu monet SAP i/lub Augusta III.
W tym kontekście, ciekaw też jestem znaków, herbów i punc jakie uda Ci się zidentyfikować oraz opisać.
W kazdym razie, życzę powodzenia w realizacji projektu :)
Awatar użytkownika
eleniasz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez wordlord » 31 Mar 2018 21:44

Oj nie wiem czy to dobry pomysł Bartku. Kiedy mi zacząłeś opowiadać o żetonach łódzkich, to skąńczyło się tak, że na allegro, nim poznałem Twój nick podbijałem Ci ceny żetonów, które chciałeś kupić. Co się stanie jak jeszcze kilka osób zarazisz tym pięknym tematem? :lol:
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez avgrexpo » 31 Mar 2018 21:58

Będzie wystawiał jako sprzedawca :D
avgrexpo

Wróć do Pochwal się swoim blogiem lub stroną numizmatyczną

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości