www.goldmit.com

Stworzyłeś stronę o tematyce kolekcjonerskiej, piszesz bloga lub w inny sposób udzielasz się w sieci w zakresie numizmatyki? Podziel się tym z innymi.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

www.goldmit.com

Postprzez fox » 15 Lip 2016 18:17

Zapraszam na stronę http://www.goldmit.com, na której można obejrzeć monety, które posiadam, a przynajmniej znaczną ich część. Wiele monet jestem skłonny wymienić na ciekawe egzemplarze z III Rzeszy. Więcej szczegółów na ten temat znajduje się na stronie. Jest to wynik moich pierwszych prób tworzenia strony www, jestem w tym względzie zupełnym amatorem, toteż proszę o wyrozumiałość :)
Moje monety: www.goldmit.com
fox

Re: www.goldmit.com

Postprzez Vader » 27 Lip 2016 13:37

Nazwy kategorii są mocno naciągane. W historii Polski nie było nigdy 'Pierwszej Republiki', zatem II RP nie może być określana jako 'Druga Republika'. Tak samo nazwa 'Republika Ludowa' jest niepoprawna.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez fox » 27 Lip 2016 14:28

Dziękuję za cenne uwagi, nazwy zmienione
fox

Postprzez Vader » 27 Lip 2016 22:04

To jeszcze jedna rzecz. 5 RM z Republiki Weimarskiej formalnie jest medalem o wadze 5 RM. Nie znajdziesz tam nigdzie nominału ani też ta 'moneta' nie była nigdy dopuszczona do obiegu. W krajach zachodnich bito talary medalowe, czyli coś co miało wagę talara ale w zasadzie nie było środkiem płatniczym tylko upamiętniało jakieś wydarzenie lub osobę. Jak skończył się okres talarów, to zaczęły się pojawiać właśnie takie marki, franki, itp.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez fox » 27 Lip 2016 23:40

W przypadku medalu wybitnego z okazji 80-tych urodzin Hindenburg'a z okresu Republiki Weimarskiej zdaję sobie sprawę, że to 5 marek nie jest do końca słuszne, wyczytałem, że był to "kandydat" na ten nominał. Oczywiście wiem, że na monecie żadnej piątki nie ma,takie nazwanie monety było raczej błędem powielonym z innych źródeł. Niezależnie od tego nigdzie nie mogę znaleźć informacji o nakładzie tej monety, nie mówiąc już o wersji złotej.
fox

Wróć do Pochwal się swoim blogiem lub stroną numizmatyczną

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość