Monety z Kazachstanu

Dyskusje o monetach z zagranicy

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez abbazabba » 18 Paź 2008 21:04

Myslę że Krzysku odbijesz sobie tą wtopę.
Wiele moich sreberek mógłbym teraz kupic taniej.Trzymam bo są piękne,bo sprawia mi to frajdę. Jeśli ma to być inwestycja, to zrealizuje zyski za 20 lat(jak córa pójdzie na studia), chyba w takiej perspektywie nie mogę stracić?
Co powiesz na wtope z Van Goghem za 426PLN?Miesiac pozniej moglem sprzedac za 800.Balon pękł i ile teraz to jest warte?! Może jeszcze kiedyś urośnie?
Awatar użytkownika
abbazabba

Miejscowość: Kraków

Postprzez Ziemniok » 18 Paź 2008 21:06

Trzeba wyczuwać spekułę i nadchodzący boom... balonika wzrostów.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

O ceny monet z Kazachstanu bym się nie obawiał.

Postprzez Sarka Farka » 18 Paź 2008 23:48

O ceny monet z Kazachstanu bym się nie obawiał.
Owszem, teraz mógłbyś nieco zaoszczędzić, ale to piękne monety i przy tak minimalnym nakładzie myślę, że szybko znajdą szersze zainteresowanie.
I co za tym idzie, szybko to aktualne spore niedoszacowanie zostanie zniwelowane :-)
Sarka Farka

Potrzymaj Kazachstan te 4-5 lat a sam się zdziwisz

Postprzez Mustang » 20 Paź 2008 12:44

Potrzymaj Kazachstan te 4-5 lat a sam się zdziwisz ile zarobisz :-)
To młode, bogate i szybko rozwijające się państwo... za kilka lat pewnie tak jak w innych niepodległych krajach nastapi boom numizmatyczny...
I pewnie przy okazji zbiegnie się to z dość intensywną ucieczka inwestorów z monet z IIIRP...
Tutaj Kazachstan jest bezpieczny... :-)
Awatar użytkownika
Mustang

Postprzez Thomas » 20 Paź 2008 12:53

a poza tym jak spiewal Borat "Kazachstan is the greatest country in the world...." - na nute hymnu amerykanskiego :)

A monetki, bardzo ladne
Thomas
Image
Boinc@Poland, przyłącz się : http://www.boincatpoland.org/
Awatar użytkownika
Thomas

Miejscowość: Warszawa

Zauważyliście, że srebrne monety 500 tenge z Kazachstanu...

Postprzez Sarka Farka » 07 Gru 2008 21:00

Zauważyliście, że srebrne monety 500 tenge z Kazachstanu pojawiaja sie już niemalże sporadycznie ???
Kwiatków, Kosmosu czy Złota Nomadów jakieś ledwie resztki... Monet starożytnych stempli nie ma wogóle...
Bryndza jakaś... wygląda na to, że sprzedawcom skończyły się zapasy w magazynach, zwłaszcza starszych monet...
A i te najnowsze z tegorocznych emisji, żeby dostać w Kazachstanie to bez układów raczej sie nie udaje... Wygląda na to, że nawet taki potentat jak Vasylko ma z tym problemy...
Sarka Farka

Re: Zauważyliście, że srebrne monety 500 tenge z Kazachstanu

Postprzez monetownik » 07 Gru 2008 21:08

Sarka Farka napisał:Zauważyliście, że srebrne monety 500 tenge z Kazachstanu pojawiaja sie już niemalże sporadycznie ???
Kwiatków, Kosmosu czy Złota Nomadów jakieś ledwie resztki... Monet starożytnych stempli nie ma wogóle...
Bryndza jakaś... wygląda na to, że sprzedawcom skończyły się zapasy w magazynach, zwłaszcza starszych monet...
A i te najnowsze z tegorocznych emisji, żeby dostać w Kazachstanie to bez układów raczej sie nie udaje... Wygląda na to, że nawet taki potentat jak Vasylko ma z tym problemy...

czyli co ? prognozujesz wzrosty?|

to mowilem ja - szczesliwy posiadacz 3 monet z serii Kwiaty Kazachstanu i Zlota Normandow ktore leza i ciesza oko i malo prawdopodobne zeby zmienily wlasciciela (no chyba ze sie skusze na oferte po 500 zl/ szt :)
Awatar użytkownika
monetownik

Miejscowość: Vratislavia

Postprzez monetownik » 07 Gru 2008 21:10

a tak wogole to moze ktos zapodalby nazwy monet z serii z Kazachstanu - przydalyby sie pewno wielu amatorom tych monet
Awatar użytkownika
monetownik

Re: Zauważyliście, że srebrne monety 500 tenge z Kazachstanu

Postprzez abbazabba » 08 Gru 2008 00:23

Sarka Farka napisał:Zauważyliście, że srebrne monety 500 tenge z Kazachstanu pojawiaja sie już niemalże sporadycznie ???

Zauważyłem na e-num identyczny post jak twój.
Śmierdzi mi spekulacją.Albo.....
Nie naganiajmy,nie straszmy o kończących się nakładach itp.
Jeśli ktoś się chce pozbyc ciekawych monet to niech pisze a nie robi nagonkę.
"Wiem,że nic nie wiem,bo myślę więc jestem,albowiem nic co ludzkie nie jest mi obce"
Awatar użytkownika
abbazabba

Miejscowość: Kraków

Fakt - Kosmos jest, ale za to za kosmicznę cenę.

Postprzez Mustang » 08 Gru 2008 11:08

Fakt - a te monety z serii Kosmosu które są na Allegro to za kosmicznę cenę. Można chyba rzeczywiście spodziewać się wyschnięcia źródełka a co za tym idzie dużego spadku podaży a w efekcie wzrostu cen.
Awatar użytkownika
Mustang

Postprzez Piotr-k84 » 10 Gru 2008 20:03

Jesli chodzi o Kazachstan to Czungis-han jest ładną monetą, Lubie dotatki w postaci platerowanych fragmentów. Jets dobra inwestycją czy nie jest, jak tylko podreperuję budżet to sobie byc moze ją kupię, gdyż z posotałymi monetami które wyjdą w tej serii moze naprawde w całości pięknie sie prezentować.
Awatar użytkownika
Piotr-k84

Postprzez Kardzik » 17 Lut 2009 20:59

A czy ktoś z Was sprowadzał monety bezpośrednio z Kazachstanu? Jak wygląda tamtejszy rynek numizmatyczny? Czy ludziska zbierają monety i jak się kształtują ceny? Czy bezpieczne jest wysłanie paczki do Polski z monetami?
Mariusz

PER ASPERA AD ASTRA
Awatar użytkownika
Kardzik

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez monetownik » 17 Lut 2009 21:12

Kardzik napisał:A czy ktoś z Was sprowadzał monety bezpośrednio z Kazachstanu? Jak wygląda tamtejszy rynek numizmatyczny? Czy ludziska zbierają monety i jak się kształtują ceny? Czy bezpieczne jest wysłanie paczki do Polski z monetami?

Po pierwsze - wywoz utrudniony
Po drugie - poczta nie wolno wysylac monet
Po trzecie - legalny import to 40% cla wywozowego tam, licencja na taki wywoz i VAT w UE (np Polski)
Awatar użytkownika
monetownik

Postprzez Kardzik » 17 Lut 2009 21:18

Czyli lipa - trudno
Dzięki za info
Mariusz

PER ASPERA AD ASTRA
Awatar użytkownika
Kardzik

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez rudy » 17 Lut 2009 21:28

RafalPD napisał:
Kardzik napisał:A czy ktoś z Was sprowadzał monety bezpośrednio z Kazachstanu? Jak wygląda tamtejszy rynek numizmatyczny? Czy ludziska zbierają monety i jak się kształtują ceny? Czy bezpieczne jest wysłanie paczki do Polski z monetami?

Po trzecie - legalny import to 40% cla wywozowego tam, licencja na taki wywoz i VAT w UE (np Polski)

To jakim cudem te monety można kupić po 120 -140 zł na allegro ??
Po złotówce są w Kazachstanie czy co ??
rudy

Postprzez monetownik » 17 Lut 2009 21:35

rudy napisał:
RafalPD napisał:

To jakim cudem te monety można kupić po 120 -140 zł na allegro ??
Po złotówce są w Kazachstanie czy co ??

a zobacz kto sprzedaje - napewno nie ci co placa legalnie clo wywozowe :)

a poza tym daj mi motyle czy kwiaty za 140 zl - biore kazda ilosc!
Awatar użytkownika
monetownik

Postprzez robogracz » 18 Lut 2009 18:36

Witam może mi ktoś udzieli informacj ile monet z kazachstanu wyszło w poszczególnych seriach:

1. Złoto Nomadów (2004-2010) nakład 5000 szt
2. Czerwona Księga - Zagrożone Gatunki Kazachstanu (2001-2010) nakład 3000 szt
4. Historyczne monety (2004-2010) nakład 5000 szt
6. Flora Kazachstanu (2006-2010) nakład 4000 szt
12. Flag 2003 nakład 3000 szt
13. Godło 2003 nakład 3000 szt
robogracz

Miejscowość: Otyń lubuskie

Postprzez tom » 19 Lut 2009 01:13

Złoto Nomadów:
- "Złoty Jeleń"
- "Głowa tygrysa"
- "Jeździec"
- "Pierścień"
- "Fragment diademu"

Czerwona Księga - Zagrożone Gatunki Kazachstanu:
- "Pantera śnieżna"
- "Suhak"
- "Owca dzika" ("Argali")
- "Drop"
- "Raróg"
- "Dżejran"
- "Ułar ałtajski"
- "Warzęcha"
- "Niedźwiedź brunatny"

Historyczne monety:
- "Denga"
- "Drachma"
- "Dirham"
- "Moneta z Otrar"
- "Moneta z Saraijuk"

Flora Kazachstanu:
- "Tulipan królewski"
- "Szarotka"
- "Len Olgi"
Krytyka jest mało użyteczna i nieowocna i zarozumialcem jest ten, kto woli odgrywać rolę raczej złośliwego krytyka niż twórcy.
~ Mikołaj Kopernik

Image
Awatar użytkownika
tom

Miejscowość: Lublin

Poprzednia

Wróć do Monety zagraniczne ( oprócz strefy Euro )

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość