Superman - Emisja Royal Canadian Mint.

Dyskusje o monetach z zagranicy

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Superman - Emisja Royal Canadian Mint.

Postprzez 58wojtek » 28 Wrz 2013 16:49

58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez miserus » 28 Wrz 2013 17:23

Niektórzy z kolegów byli gotowi stawiać królewską mennicę za wzór dla dla NBP i naszej mennicy.
miserus

Miejscowość: Warszawa

Postprzez torontokuba » 28 Wrz 2013 17:53

Masz rację, przykry taki wzór dla kolekcjonerów, lepiej takich krążków w Polsce nie pokazywać, będzie bunt...

http://www.ebay.pl/itm/331027041008?ru= ... 26_rdc%3D1

Chyba wszystkie monety zostały "SOLD OUT", polskie kangury cały czas dostępne w cenie emisyjnej. :lol:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Re: Superman - Emisja Royal Canadian Mint.

Postprzez tekila » 28 Wrz 2013 18:05

58wojtek napisał:http://finanse.wp.pl/gid,15990265,kat,1033767,title,Czlowiek-ze-stali-wybity-w-srebrze,galeria.html

:oops: :roll: :oops:
człowiek ze stali = Stalin.
Awatar użytkownika
tekila

Postprzez torontokuba » 28 Wrz 2013 18:14

Wyobraźcie sobie kolekcję która nie traci wartości i czasami nawet zdarzają się okazy które ostro podbijają wartość całej kolekcji. O krążkach można z przyjemnością pogadać, pochwalić się wartością kolekcji, zostawić coś na plusie dla dzieci, wnuków... marzenie. :idea:

Dziwne, czego klienci RCM mogą się spodziewać, jeżeli kupują takie krążki po ustalonej cenie emisyjnej, a nie w jakiejś sztucznej licytacji NBP...

Image Image

Image Image

Image

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Sagittarius » 28 Wrz 2013 21:48

Wiesz co, Kuba, chyba wolę 'niepewne' monety NBP z ładnymi, a czasem bardzo ładnymi wizerunkami niż jakieś 'stabilne' kolorowanki z Kanady o śmiesznej tematyce.
Webmaster freelancer filipmarkiewicz.pl
Awatar użytkownika
Sagittarius

Miejscowość: Nowogród Bobrzański

Postprzez torontokuba » 28 Wrz 2013 22:15

Sagittarius napisał:Wiesz co, Kuba, chyba wolę 'niepewne' monety NBP z ładnymi, a czasem bardzo ładnymi wizerunkami niż jakieś 'stabilne' kolorowanki z Kanady o śmiesznej tematyce.

Tandeta to tandeta, nie mam zamiaru chwalić SUPERŻARTU, ale RCM jakoś potrafi wydawać i wyprzedawać produkty na korzyść klienta, NBP już nie. Krytykowałem tą emisję w shoutboxie zanim się pojawiła. Gust klientów na świecie, potwierdzają zakończone aukcje na ebayu. Życzę pięknej kolekcji lustrzanek, gdzie byś nie kupował. W Polsce, wartościowej nie będziesz miał.

Nie mam zamiaru krytykować waszej mennicy, lubią wybijać znak MW na monetach dla Niue Island, niech się dalej reklamują na Tweetim...

Image

Ta piękna monetka cały czas dostępna w sklepie NBP. Czy to jeden z tych ładnych, czy bardzo ładnych wizerunków? Najgorsze jest to, że ta monetka to nie był śmieszny i zabawny temat.

Image

Jajo też pinkne!

Image

:lol:

Image

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez PawelIg » 28 Wrz 2013 23:16

Po jutrze bedę w RCM. Sprawdzę czy więcej supermenów nie tłuka. :)
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez torontokuba » 28 Wrz 2013 23:19

Jeszcze jedno, bardzo proszę zauważyć, że najwyraźniej SUPER emisja nie interesuje użytkowników 58wojtek i miserus. A jednak, nie tylko temat komentują tekstem/emotikonkami, oni temat zaczęli. Pamiętajmy taki nietakt. :lol:

PawelIg napisał:Po jutrze bedę w RCM. Sprawdzę czy więcej supermenów nie tłuka. :)

Sreberka jeszcze chwilowo dostępne przy okienkach i na stronie poczty. :idea: Mogą się ładnie prezentować obok fenisiów z 1917r - 1918r. :wink:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez medyk1 » 29 Wrz 2013 11:28

"ano tak to jest"
na świecie produkuje się coś co się sprzedaje, produkuje się dla kolekcjonerów, sprzedaje sie tak by kolekcjoner kupił, stworzył swoją kolekcję i kiedyś gdy życie go zmusi sprzedał z zyskiem.
a w Polsce mamy kbp i "znakomity" system wyzysku kolekcjonera nazwany z sarkazmem "Kolekcjonerem" sprzedający buble w stylu teatru po astronomicznych cenach jeleniom zwanym kolekcjonerami
co za paranoja :shock:
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez norbitor » 29 Wrz 2013 14:38

Tylko proszę pomyśleć jak coś takiego sprzedać w skupie złota...trzeba zdrapać obrazki, a pewnie i tak nikt nie przyjąłby do skupu.

Oczywiście Kolega torontokuba powie, że to sprzedaje się na ebay, ale nie każdy ma tam konto i raczej z mniejszą ochotą "fani" tego cudaka kupiliby od kogoś z Polski :wink:
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 29 Wrz 2013 15:23

norbitor napisał:Tylko proszę pomyśleć jak coś takiego sprzedać w skupie złota...trzeba zdrapać obrazki, a pewnie i tak nikt nie przyjąłby do skupu.

Oczywiście Kolega torontokuba powie, że to sprzedaje się na ebay, ale nie każdy ma tam konto i raczej z mniejszą ochotą "fani" tego cudaka kupiliby od kogoś z Polski :wink:

Czy klienci NBP kupują te ich wyroby z myślą o sprzedaży w skupie? To że starają się zwrócić wyroby po nominale do okienek NBP, już wiemy. :lol: Jedno i drugie podejście to natychmiastowe straty, zaraz po zapłaceniu ceny emisyjnej. Fajnie by było, jakby NBP przedstawiło jakiś ciekawy pomysł którym kolekcjonerzy na świecie byliby zainteresowani. Nie piszę o kupnie tych wyrobów jako najtańszy kruszec na świecie. Mam na myśli światowe zainteresowanie tematem i zazdrość posiadania danej monety. W obecnej chwili, NBP nawet nie sprzedaje za granicą. Tak jak zauważyła FIFA, system sprzedaży prawdopodobnie byłby nielegalny w wielu krajach. Regulamin aukcji po angielsku, cały czas potwierdza że istnieje cena maksymalna. Zadam jeszcze jedno pytanko... A gdzie sprzedają się zestawy Kangurów? Tak naprawdę to chyba nigdzie i to można zawdzięczać NBP. Czyli, brak konta na ebayu, nie dotyczy kolekcjonerów w Polsce. Najpierw trzeba mieć coś, co interesuje świat. Na wyroby NBP, allegro wystarczy.

W porównaniu do ceny emisyjnej NBP, nawet te co się sprzedały, przedstawiają straty, grading NGC też kosztuje...

Image

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez norbitor » 29 Wrz 2013 15:42

Hmm, czy w ogóle wyobrażasz sobie kogoś kto ledwie kupił złotą monetę i idzie do skupu. Raczej jak już ktoś kupuje złote monety to na dłuższy okres.
Co prawda był chwilowy kuriozalny moment, że można było kupić w NBP złote monety i od razu w innym okienku sprzedać trochę drożej po cenie skupu. Nie wiem jak Ty podchodzisz do złotych monet, ale jak dla mnie jednym z ważnych czynników (kiedyś) była możiwość bezproblemowej sprzedaży po kursie dnia. W tej chwili jak wiemy to przeszłość, bo NBP zlikwidowało taką usługę. Jednak był to ważny aspekt posiadania złota.
I uwierz, że takie cudaczne złotka mógłbyś nie sprzedać. Śmiem wątpić czy w jakimś zwykłym skupie ktoś zechciałby to przyjąć jako złom złota.
Wiesz, że nie jestem zwolennikiem NBP, ale po co w każdym poście "czepiasz się" tej instytucji :wink: jeśli wątek poświęcony jest super komuś tam :P
Ze swojej strony po prostu wyraziłem zdanie, że złota moneta z takimi "dodatkami", w przyszłości może stanowić problem w odsprzedaży. :wink:
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 29 Wrz 2013 16:02

norbitor napisał:Wiesz, że nie jestem zwolennikiem NBP, ale po co w każdym poście "czepiasz się" tej instytucji :wink: jeśli wątek poświęcony jest super komuś tam :P

Z tego co ja widzę i czytam, sporo par oczu jeszcze nie rozumie, że są robieni w bambuko. Nowi użytkownicy cały czas wpadają na forum (wtedy kiedy serwer pozwala) i powinni wiedzieć. miserus i 58wojtek, z pozycji zwolenników NBP, którzy są wyśmiewani i olewani na scenie światowej, poruszyli temat w stronę wstydu. Produkty tej polskiej instytucji przedstawiają najgorsze straty wartości w mojej kolekcji. Nawet te wyroby które kupowałem poniżej ceny emisyjnej są G warte. Czym tu się chwalić? Z jakiego powodu miałby klient rzucić złamanego grosza w stronę tych wyrobów?

norbitor napisał:Ze swojej strony po prostu wyraziłem zdanie, że złota moneta z takimi "dodatkami", w przyszłości może stanowić problem w odsprzedaży. :wink:

Ja, ze swojej strony też cały czas po prostu wyrażam zdanie.

Skład: 58,33 proc. - złoto, 41,67 proc. - srebro

Jeśli chodzi o tą SUPER monetkę, jedyną przeszkodą jest Twoje podejście do sprawy. Kto się pcha do skupu, wtedy kiedy moneta się sprzedaje po dwa i pół tysiąca dolarów? Znajdź kogoś kto się ebaya i komputera nie boi i wio...

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 29 Wrz 2013 16:35

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez miserus » 29 Wrz 2013 18:55

Kuba drogi kolego,
Znasz się na monetach i na obrocie nimi. Czyli przed wyjazdem do Kanady prawdopodobnie prowadziłeś jakąś firmę handlującą monetami. Niestety wprowadzony system Kolekcjoner wpędził ciebie w tarapaty finansowe i jak sam napisałeś kupiłeś bilet lotniczy w jedną stronę. Eldorado się skończyło ale pozostał gigantyczny żal do NBP. Rozumiem.
Tylko takie obsesyjne pisanie o NBP oraz o zwolennikach Kolekcjonera nam nie zaszkodzi a tobie rozwali wątrobę. Wyluzuj. Na razie obywamy się bez pośredników.
A ta moneta kanadyjska to już chyba jest zaprzeczeniem samej idei bicia monet upamiętniających ważnych ludzi lub dziedzictwo kulturowe. Ale co tam nie moje małpy nie mój cyrk.
miserus

Miejscowość: Warszawa

Postprzez torontokuba » 29 Wrz 2013 19:33

Ale się wysiliłeś...

Image

Dobra, żeby ci ulżyło, skoro rzeczywistość u ciebie nie sprzyja kolekcjonerom, powstydźmy się razem za RCM i Supermana.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez norbitor » 29 Wrz 2013 20:28

Jak dla mnie każdy może zbierać co chce, ale ten temat bardziej nadaje się do działu inwestycje niż do ogólnych rozmów.
A Kanada, cóż brak im znanych postaci to zapożyczaja z komiksów;)
Oceniajac sam wyglad monety to stwierdzam, że to straszna tandeta.
Natomiast Ty chyba patrzysz pod katem zysku :P
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez wordlord » 29 Wrz 2013 20:36

Temat przeniosłem do działu poświęconego monetom zagranicznym.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez torontokuba » 29 Wrz 2013 21:15

norbitor napisał:A Kanada, cóż brak im znanych postaci to zapożyczaja z komiksów;)
Oceniajac sam wyglad monety to stwierdzam, że to straszna tandeta.
Natomiast Ty chyba patrzysz pod katem zysku :P

Patrzę pod kątem wartości kolekcjonerskiej monet, wartości kolekcji i szacunku dla własnej kasy. Zwolennikom NBP te cechy kolekcjonowania wydają się obce.

Ja już nie raz pisałem...

Wysłany: Czw Lip 05, 2012 10:06 am

torontokuba napisał:
Ziemniok napisał:Nie ma naprawdę się do czego przyczepić, ...

Tematy ograniczone bo kraj młody, w większości tematy wyssane z palca. Papugują sporo tematów z UK. Pięknej wydają monetę przy każdej okazji i bez okazji. Nudy i nowa technologia.

viewtopic.php?t=19611

Awatar użytkownika
torontokuba

Następna

Wróć do Monety zagraniczne ( oprócz strefy Euro )

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości