Zmiany w allegro !!! dobre czy złe ?

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zmiany w allegro !!! dobre czy złe ?

Postprzez PawelIg » 24 Lut 2018 14:18

Będzie jak na ebay'u. Wiadomości z kluczowymi słowami będą blokowane.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez meszuzel » 24 Lut 2018 15:20

Inwigilacja, ale ten przepis i tak niewiele pomoże. Wystarczy napisać do sprzedawcy, ze chcesz porozmawiać poprzez email. I ich punkcik leży.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez PawelIg » 24 Lut 2018 15:36

Masz rację, allegro da się obejść. Ebay zresztą też. Nie pozwalają podawać maila w wiadomościach. Wystarczy inaczej sformatować tekst. Przykładowo: zamiast janek@gmail.com, wpisać "janek znak maila gmail kropka com". Chociaż i z tym trzeba bardziej kombinować. Cięci są na słowa "mail", ".com", nazwy własne serwisów.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez meszuzel » 24 Lut 2018 15:49

Uu a tego nie wiedziałem, że nie można podwać w treść adresu email. Tak czy inaczej możliwości są, i zapewne coś zyskają na tych zapisach.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez DeeaM » 24 Lut 2018 15:57

Na ebayu nie można od chyba kilku miesięcy w treści aukcji podawać nr telefonu czy maila, nie ma tam też zakładki dane sprzedającego z kontaktem tel/mail.
Jedyna opcja to kontakt przez ebay, a do całej korespondencji ma wgląd ebay...

Zauważyliście że allegro zagwiazdkowało numery telefonu i mail w danych kontaktowych sprzedawców? Są do odkrycia przez klik, ale to pokazuje w którym kierunku zmierzają...
W przyszłym roku będzie komunikacja tylko przez allegro na kształt ebaya, usuną numery telefonu i adres email z zakładki o sprzedającym, a że w treści opisu wg nowych zasad nie można podawać już takich danych, tylko opis samego przedmiotu to zostanie kontakt tylko i wyłącznie w pełni inwigilowany przez allegro.

Wniosek jest prosty: spiep...ć z allegro poprzez znacznie zwiększenie środków na własne sklepy internetowe i tyle. SEO, SEM, dobre opisy towarów na własnym sklepie itd.
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez multikos » 24 Lut 2018 17:17

DeeaM napisał:
Wniosek jest prosty: spiep...ć z allegro poprzez znacznie zwiększenie środków na własne sklepy internetowe i tyle. SEO, SEM, dobre opisy towarów na własnym sklepie itd.

Serio ? Wszyscy teraz mamy sklepy zakładać ?:)
multikos

Miejscowość: Warszawa

Postprzez DeeaM » 24 Lut 2018 18:33

Problem dotyczy przecież głównie tych, którzy dużo sprzedają na allegro, firm, które i tak w sporym procencie jakieś tam sklepy internetowe już mają. To właśnie tym, którzy dużo sprzedają na allegro takie działania monopolisty znacznie podniosły koszty (i nie mówię tylko o drastycznie wyższych prowizjach, ale ciągłych wymaganych zmianach: najpier miniaturki, teraz szablony bez HTMLa - samo się to przecież nie zrobi).
To bardzo dobry moment na zainwestowanie we własne sklepy internetowe. Są gotowe platformy sklepowe z hostingiem poniżej 1000 zł rocznie. Im szybciej firmy zdecydują się na taki krok tym lepiej dla nich, bo później obudzą się jak już będzie za późno i allegro ich tak uzależni od siebie, że już zostaną potulnie tylko na allegro płacąc horrendalne prowizje i godząc się na kolejne ograniczenia.
Awatar użytkownika
DeeaM

Postprzez flex » 25 Lut 2018 00:07

Allegro już dawno uzależniło sprzedawców. Tym uzależnieniem są kupujący, którzy szukają tylko na Allegro, mimo niższych cen w sklepach internetowych.. I dlatego pozwala sobie na takie podwyżki prowizji i zmiany w wyglądzie i funkcjonalności serwisu, mimo, że nie podoba się to ani sprzedającym ani kupującym. Ale zgadzam się, że trzeba zakładać swoje sklepy, wystawiać taniej u konkurencji ito. Cokolwiek co pozwoli walczyć z monopolistą.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez el-dziubek » 25 Lut 2018 00:11

Myślący kupujący poradzi sobie z wyższą ceną na Allegro poprzez analogię np. do booking. Szukając noclegu na WMF w tym roku w Berlinie wszedłem na tenże portal. Znalazłem hotel dosyć blisko targów. Potem wszedłem bezpośrednio na stronę hotelu, bo nazwę już znałem. Zaoszczędziliśmy w ten sposób 13€ na głowę :) Tak samo robi się na Allegro...
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez meszuzel » 25 Lut 2018 12:58

DeeaM napisał:To bardzo dobry moment na zainwestowanie we własne sklepy internetowe. Są gotowe platformy sklepowe z hostingiem poniżej 1000 zł rocznie.

Problem w tym, że firmy muszą dostosować sie do klienta, a ten jest leniwy. Nie chce mu sie szukać po necie tylko wchodzi na takie portale jak aledrogo i tam kilkoma kliknięciami ma najniższe szukane oferty.
Inwestowanie w sklepy może być dobrym posunięciem, ale całkowita rezygnacja z takich portali jest złą decyzją. Tam się muszą promować, po to, żeby znaleźć ich w ich sklepie z szerszą gamą towarową.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez DeeaM » 25 Lut 2018 14:06

Nie da się całkowicie zrezygnować z allegro, to oczywiste. Trzeba mieć z czego finansować prace nad sklepem internetowym, jak ktoś polega w głównej mierze na allegro to nie zamknie aukcji z dnia na dzień.
Ale można coraz więcej środków przeznaczać na sklep internetowy, budować jego siłę żeby dochody z allegro stanowiły jak najmniejszy procent.
Trzeba dywersyfikować źródła dochodu.
Awatar użytkownika
DeeaM

Postprzez brodacz » 26 Lut 2018 16:33

Można numer telefonu podawać po amerykańsku, czyli jako zbitek liter z klawiatury telefonu. Ja np mam stacjonarny warszawski CAMPINA (bo mieszkam pod Kampinosem). I każdy wie jak się skontaktować. Komórkowe też sobie tak dobrałem, że numerów nie pamiętam ale nazwy owszem.
brodacz

Postprzez flex » 28 Lut 2018 16:28

W różnych miejscach pokazało się kilka artykułów(ewidentnie sponsorowanych) o tym jak to Allegro sprawdzało czy ludzie nie sprzedają poza aukcjami. No i wyniki kontroli są wręcz zatrważające :D
Podwyższyli prowizje prawie dwukrotnie i są wielce zdziwieni, że ludzie kombinują.
Allegro zapowiada, że wprowadzi kontrolę wiadomości i nie tylko. Mi właśnie usunęli aukcję i ostrzegli o możliwości usunięcia konta, bo na aukcji napisałem, że możliwa mała negocjacja ceny.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez el-dziubek » 28 Lut 2018 22:07

Przegapiłem coś czy Allegro już nie daje monet wirtualnych za zakup monet prawdziwych?
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 13 Mar 2018 17:26

Od dziś za sprzedaż w kategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje nie zapłacisz więcej niż 50 zł, bez względu na cenę przedmiotu. Oznacza to obniżkę prowizji od sprzedaży, szczególnie w przypadku bardziej wartościowych przedmiotów.

Zobacz zmianę wysokości prowizji na przykładzie przedmiotu sprzedanego za 10 000 zł:

Antyki i sztuka. Przed zmianą: 1000 zł. Po zmianie: 50 zł.
Kolekcje. Przed zmianą: 900 zł. Po zmianie: 50 zł.
To nie promocja. Zmianę tę wprowadziliśmy dziś na stałe do cennika - dowiedz się więcej.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez flex » 13 Mar 2018 17:39

Właśnie też dostałem. Chyba im obroty mocno spadły ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez mk123 » 13 Mar 2018 19:02

mi też przyznali

Sprzedaj w marcu bez kosztów
Bez opłat za wystawienie i prowizji od sprzedaży

Pakiet 20 darmowych wyróżnień w kategorii Kolekcje i Sztuka

Sprzedaj taniej w Kolekcji i Sztuce - wystaw licytacje od 1 zł
50% zniżki na prowizję od sprzedaży w licytacjach od 1 zł bez ceny minimalnej - do wykorzystania w kategorii Kolekcje i Sztuka
- ostatnia wazna 2 miesiace
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez grzes-w-wa » 13 Mar 2018 19:09

Nie szaleć.
Nie wystawiać.
Będzie jeszcze taniej.

Jutro napiszę do nich czy sztabki można wystawiać.
Jak vacuum na koncie, to może pozwolą. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez DeeaM » 13 Mar 2018 20:00

Dają też rabat 25% na wszystkie promowania przez najbliższy miesiąc (czy tam nawet do końca kwietnia). Jak się na promowania podniosło cenę 3-krotnie usuwając dodatkowo zniżkę z tytułu posiadania standardu SS to co się dziwić :P
Ogromna ilość wyróżnień została wyłączona i im księgowi się odezwali, że jak to tak, podnieśliśmy ceny 3-krotnie, miało być 3 razy więcej kasy, jak oni śmieli wyróżnienia powyłączać?:D
Awatar użytkownika
DeeaM

Postprzez Enso » 13 Mar 2018 21:34

flex napisał:Właśnie też dostałem. Chyba im obroty mocno spadły ;)

Czyli powróci życie numizmatyczne na Allegro :P
Enso

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości