Kradzieże na poczcie

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Wysyłka monet Pocztą Polską

Postprzez flex » 14 Mar 2017 15:01

Skoro ginie Ci zawartość to sprawdzaj wagę przesyłki przy odbiorze.
Najbezpieczniejsza jest przesyłka wartościowa ale niestety najdroższa.
Tu masz cały wątek o PP:
http://monety.pl/viewtopic.php?f=5&t=13393&p=298519#p298519
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Re: Wysyłka monet Pocztą Polską

Postprzez Jazon » 14 Mar 2017 21:00

Talibek napisał:Mnie właśnie zginęła kolejna, dwa razy miałem że koperta doszła bez zawartości. Poczta umywa ręce bo nie uwzględnia reklamacji monet. Banda złodziei.

Serio tyle razy Ci zginela, a byla to zarejestrowana przesylka? Ja przez wiele lat troche sprzedawalem i kupowalem, ale nic mi nie zginelo. Ostatnio kolega sobie kupil telefon z Chin i przesylka doszla pusta, bezczelnie ktos odcial kwadrat na kopercie i wyjal zawartosc nawet nie probujac tego tuszowac i nie wiadomo, gdzie to sie stalo, czy w Polsce czy gdzies zagranica. Ostatnio fajnie mi Ukrainiec monety przyslal, pewnie nauczony na bledach. Byly wprasowane w kawalek kartonu. Ze nie szlo wyczuc przez koperte ze to faktycznie jakies monety ida.
Jazon

Re: Kradzieże na poczcie

Postprzez Talibek » 15 Mar 2017 12:42

Z pocztą jest taki problem że nie do każdego kraju można ubezpieczyć. Dodatkowo do Kanady i USA nie ma monitoringu więc nie wiadomo gdzie w danym momencie jest paczka.
Wysyłam zawsze rejestrowaną.
Dzięki za podpowiedź z tym produktem kolekcjonerskim.
Kradną w Polsce, miałem takie zdarzenie że paczka do Anglii doszła ale pusta, podobnie paczka w Polsce, też doszła pusta.
Teraz w ogóle gdzieś przepadła.
Awatar użytkownika
Talibek

Postprzez platinum » 16 Mar 2017 08:46

To dla odmiany cośpozytywnego. Miniony tydzień, dwie przesyłki zagraniczne do Polski.
Pierwsza o wartości ok 90 zł.
Druga o wartości około 250 zł. Ta przesyłka była dosyć pękata.
(ale nei były to numizmaty ani banknoty).

Obie wysłane przez nadawców w różnych państwach Europy Zachodniej zwykłym (nierejestrowanym listem), bo tak najdaniej, tyle, że priorytetem
Obie dotarły. Małe, a cieszy.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez el-dziubek » 16 Mar 2017 09:21

W każdej firmie znajdzie się ktoś nieuczciwy, co potem rzutuje na opiniach. Chociaż (tak jak pisałem wcześniej) jedną monetę mi we Wrocławiu perfidnie zwinięto, to i tak mam pozytywne zdanie o naszej poczcie. Wystarczy się nie afiszować z tym co jest w środku.

Na potwierdzenie wpisu Platinum o przesyłkach zagranicznych:
- zwykła przesyłka z Australii opisana jako "Numismatic gift" - doszła bez problemu,
- zwykła przesyłka z Kanady opisana "Filatelistic sets" - doszła bez problemu.

Jeżeli giną Wam przesyłki, to może warto zwyczajnie zmienić placówkę Was obsługującą? :) Ja do pani kradziejki przestałem chodzić i jest ok :)
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Mechanick » 16 Mar 2017 10:19

Obie wysłane przez nadawców w różnych państwach Europy Zachodniej zwykłym (nierejestrowanym listem), bo tak najdaniej, tyle, że priorytetem
Obie dotarły. Małe, a cieszy.

Odebrałem ponad setkę zagranicznych przesyłek. Zazwyczaj zwykłym listem. Jak sięgam pamięcią nic nie zginęło. Dawniej jak dolar był poniżej 3zł kupowałem sporo drobiazgów w Chinach, z wysyłką było dwa razy(często więcej) taniej niż u nas. Bywało że nawet koperta się rozerwała a nikt zawartości nie ukradł. Tak więc dla mnie nie jest żadnym zaskoczeniem że coś dochodzi, byłbym mocno zdziwiony jak by było inaczej.
Sęk w tym że ludzie zawsze nagłaśniają tylko negatywne doświadczenia, mało kto opowiada o tym że coś działa normalnie.

Wystarczy się nie afiszować z tym co jest w środku.

Dokładnie. Jak się pisze na kopercie czerwonym flamastrem "WARTOŚCIOWA" (czyt. warto ukraść) to szanse na sukces spadają drastycznie.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." - Tocqueville
Awatar użytkownika
Mechanick

Postprzez el-dziubek » 16 Mar 2017 10:24

Bo pozytywna wiadomość jest mało chodliwa :) Wolimy oglądać i słuchać o tragediach, dramatach, szwindlach i innych przekrętach - stereotyp czy prawda... :)

Wracając do tematu - poczta nie jest zła )
el-dziubek

Postprzez mmz » 17 Mar 2017 03:17

Mi zginęła 2zl1996 ZIIA NGC MS68 z Kanady (eBay), 5 lati 1931 z Polski i 2z1996 ZIIA z Polski (obie Allegro). Kasa oddana, ale niesmak został.
TPZN nr 101
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanensis, A.D. 1577
Awatar użytkownika
mmz

Postprzez Talibek » 25 Mar 2017 09:50

Zgadzam się że w każdej firmie znajdzie się złodziej tylko w każdej firmie oprócz poczty takiego gościa wywala się na kopach.
Poczta nic nie robi, przecież jest śledzenie, wiadomo w którym momencie paczka zginęła i kto pracował wtedy.
Wystarczy jeden człowiek który zrobiłby porządek z takimi złodziejami i inni już by tego nie zrobili.
Awatar użytkownika
Talibek

Postprzez eleniasz » 30 Mar 2017 18:29

Chyba i mnie trafili na poczcie... i to nie na 5 złotych :?
Polecony na który czekałem kilka dni za długo, okazał się już "dostarczony do mnie" tydzień temu...
Nadawca z Allegro wydaje się raczej pewny (mam skan nadania) ale w systemie poczty (mam link) wszystko gra, bo przecież - został nadany 20.03 i dostarczony 21.03. Poprosiłem nadawcę o zgłoszenie reklamacji (już kiedyś mi cos zginęło na tej poczcie i wiem że z adresatem nie chcą w ogóle gadać). Nie sądzę jednak, że to coś da. Ktoś na tej poczcie ma "lepkie paluchy" i pewnie wie co robi.

Poczta na Targowej w Warszawie, ktoś może pomóc albo doradzić. :cry:
Jakby co proszę o info na priv.
Awatar użytkownika
eleniasz

Miejscowość: Warszawa

Postprzez grzes-w-wa » 30 Mar 2017 18:40

Jeśli na dokumentach odbioru nie ma twojego podpisu to list jest niedoręczony.
A dokumenty pocztowe z fałszowane.
---------------------
Poproś na poczcie o dokument z twoim podpisem.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Mad_Tiger » 30 Mar 2017 18:53

Idź z nr nadania i poproś o wydanie przesyłki o lub okazanie dokumentu potwierdzającego wydanie
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez platinum » 30 Mar 2017 19:37

grzes-w-wa napisał:Poproś na poczcie o dokument z twoim podpisem.

O ile odbiorca nie zostawił na poczcie dyspozycji upoważniajacej dostarczanie poleconych do skrzynki, to przy odbiorze podpis musiał być.
Jeżeli podpis nie był odbiorcy to mamy do czyneinia nie tylko z kradzieżą, ale z fałszowaniem podpisu na dokumencie.
Sprawa raczej do wytropienia bo konkretny doręczyciel jednak przesyłkę dostarczał i punkty zaczepienia są.
Wiadomo kogo przesłuchać i "przypalać gorącym żelazem" by zaczął śpiewać.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 30 Mar 2017 19:44

eleniasz napisał:Poczta na Targowej w Warszawie, ktoś może pomóc albo doradzić. :cry:

Sprawdź na poczcie tak jak napisali wczesniej koledzy, może okazać się, że masz sąsiada kolekcjonera i "polecony dostarczony" jednak czeka na odbiór u niego :idea:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez moratar » 30 Mar 2017 23:58

Czasem się tak zdarza że sąsiad ma R'ke przyklejoną na skrzynce i listonosz tam wrzuci zamiast tobie.
Sąsiad mi się nie przyznał że wyjął list polecony ze skrzynki.
Na poczcie poprosiłem aby pokazali mi czy jest mój podpis przy potwierdzeniu odbioru, bo byli bardzo pewni że list został doręczony. Okazało się że podpisu w ogóle nie było. Po 2-ch tygodniach dostałem zwrot przysługujący za przesyłkę akurat fart chciał że przesyłka była tylko na 120pln i dostałem całość. Poczta zwraca nadawcy, nadawca tobie. Dopiero jak się upewnisz w sprawie podpisu to poproś nadawcę o wystąpienie z reklamacją.
moratar

Postprzez tonyxxl » 31 Mar 2017 04:52

Od jakiś 2-3 lat z tego co obserwuję to na poczcie źle się dzieje i jest coraz gorzej. Szczególnie wśród listonoszy jest duża rotacja i przyjmują jak leci, bo wiedzą, że nie ma chętnych do roznoszenia. A jak się przyjmuje z ulicy to są szybko efekty; regularnie (dosłownie co tydzień, dwa) znajduję w skrzynce list który jest na sąsiednią firmę, zgłaszałem ale co kilka miesięcy jest nowy człowiek z poczty. Albo listonosz niby był i nikogo nie zastał, i wrzuca awizo które trzeba samemu odbierać, a na terenie jest 10 osób i wystarczy zapytać o adresata. Starzy listonosze którzy byli od lat, też zdarzały się im wpadki, ale to było raz czy dwa razy na rok a nie co tydzień.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez eleniasz » 03 Kwi 2017 15:49

No niestety bedę w plecy :cry:
Byłem dzis na poczcie i po wysłuchaniu mojej sprawy sam Kierownik Listonoszy stwierdzili, że z dokumentacji jasno wynika, że listonosz list polecony doręczył wrzucając go do skryrznki. Zrobił to napewno przez zwykłą ludzką pomyłkę, za co bardzo Poczta mnie przeprasza, bo nie powien był tego zrobić z poleconym. A jesli ja twierdzę, że listu w skrzynce nie było...to zawsze mogę złozyc reklamacje. Czyli cudu nie będzie list sie nie znalazł. :evil:

Jako przemyslenie skierowane do podmiotów zawodowo zajmujacych się naszą pasją : piekne listy opisane "otwartym tekstem" na kopertach, w sposób pozwalający na identyfikacje, że pochodzą z Domów Aukcyjnych, Galerii Numizmatycznych, Sklepów dla Kolekcjonerów - mogą stać się szczególnie narażone na "pomyłki" listonoszy.
Zdaje się, że numizmatyka na tym etapie nie potrzebuje reklamy, stąd wydaje się, że opórcz dobrego zapakowania, to anonimowość przesyłek jest ich najwiekszą zaletą.
Awatar użytkownika
eleniasz

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 03 Kwi 2017 15:54

A wydawałeś dyspozycje poczcie na "doręczanie przesyłek poleconych do skrzynki", jeśli nie, to składasz reklamację, odzyskasz przynajmniej cześć poniesionych strat...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Jazon » 03 Kwi 2017 16:15

A listonosz cos za to odpowie? bo tak sobie caly czas moze robic, gadac ze wrzucil polecone do skrzynek, a tak naprawde zabral do domu.
Jazon

Postprzez grzes-w-wa » 03 Kwi 2017 16:19

eleniasz napisał:Byłem dzis na poczcie i po wysłuchaniu mojej sprawy sam Kierownik Listonoszy stwierdzili, że z dokumentacji jasno wynika, że listonosz list polecony doręczył wrzucając go do skryrznki. Zrobił to napewno przez zwykłą ludzką pomyłkę...

że ja nie mogę spotkać takiego kierownika!
To byłoby jego ostatnie stwierdzenie w jego życiu!
--------------------
eleniasz- trzeba było go za przełyk złapać i o glebę z łobuzem.
Za sekundę by śpiewał po naszemu.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: medieval oraz 2 gości