Kradzieże na poczcie

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Kradzieże na poczcie

Postprzez Talibek » 08 Kwi 2017 13:47

pazdziernik86 napisał:Nie wszystkie firmy podpisują umowy z PP bo warunki są nie wiele lepsze niż dla indywidualnego klienta z ulicy (5-10%) tak było w naszym przypadku. Paczka 24h kosztuje ok 16 zł. więc nie jest taniej niż kurierem.. firmy kurierskie też łatwo nie wyskakują z wypłatą odszkodowania ale o niebo lepiej niż pp na której nikt nic nie wie i ma wszystko i wszystkich w du....

Zgadzam się, nawet jak podpiszesz umowę z PP to warunki są gorsze niż kurierem.
Teraz jak zginęła mi paczka zadzwoniłem do Warszawy gdzie byłem łączony z następną, następną ...... osobą i żadna nic nie wiedziała.
Los paczki jest nieznany ..... to ulubione ich stwierdzenie.

Jak ginie mi paczka wartościowa (żeby nie było :D ) i pani na pytanie co się z nią dzieje pyta się co w niej było .... od razu otwiera mi się nóż w kieszeni.
Awatar użytkownika
Talibek

Postprzez Jazon » 26 Kwi 2017 14:08

Niech mi ktos powie co oni na tej poczcie odwalaja? Teraz polecony prioritet wyslany 14 kwietnia dopiero dzisiaj przyszedl. To ciekawe ile by szedl ekonomczny. Kiedys po 24 h godzinach przychodzily, a teraz takie cyrki.
Jazon

Postprzez el-dziubek » 26 Kwi 2017 16:05

Ciesz się, ze doszedł :P
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez belll » 26 Kwi 2017 16:06

i systemy śledzące przesyłkę też mają słabą. Wysłałam polecony do Warszawy, na stronie wyświetlało mi się, że dostał dostarczony do Wałbrzycha, czyli zaginął. Po czym okazało się, że jednak doszedł
belll

Postprzez platinum » 26 Kwi 2017 16:29

belll napisał:i systemy śledzące przesyłkę też mają słabą. Wysłałam polecony do Warszawy,

Doczytaj w regulaminie ...
W poleconym nie ma śledzenia przesyłki, tylko potwierdzanie, że dotarłą do adresata. Wszystko to co jest po drodze to są śmieci. Dla poleconego z tego całęgo śledzenia poczta ma ci zagwarantować info o czasie/miejscu nadania oraz czasie/miejscu odebrania korespondencji.

Śledzenie (krok, po kroku, gdzie się znajduje) masz w kurierskich i chyba przy wartościowych.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez tonyxxl » 26 Kwi 2017 22:02

Czekam na przesyłkę z odbiorem w placówce. Paczka leży na poczcie od 15:03 ale ja się dowiaduję o tym fakcie SMSem o 20:35, kiedy poczta już jest zamknięta :D taki troll sobie robią pocztowcy po zamknięciu :lol:

Item arrived 2017-04-25 15:03
Can be collected at the post office 2017-04-25 16:04
Postal notice - item can be collected at the post office 2017-04-25 16:14
SMS notification sent 2017-04-25 20:35 SYSTEM
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Kwi 2017 22:04

a to akurat na mojej poczcie normalka, raz nawet zapomnieli o sms i paczka wróciła do nadawcy - reklamacji nie uznali, bo u nich w systemie się przecież wszystko zgadzało :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 26 Kwi 2017 22:55

Mojego przypadku sprzed ładnych kilku lat nic do tej pory nie przebilo.

Dnia X nadałem wieczorem list polecony (krajowy).
Następnego dnia (X+1) rano dzwononek do drzwi i listonosz. Próbuje mi doręczyć list i chce pokwitowania. Sprawdzam, a to jest list który dzień wczesniej nadałem. Pani w placówce pocztowej i listonoszowi pomyliło się ... adres nadawcy z odbiorcą :-). Oczywiście adresowanie bylo zgodne z zasadami: odbiorca po prawej, poniżej, nadawca w lewym, górnym rogu. Tak zdziwionej miny człowieka jak ten listonosz jeszcze nie widziałem.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez meszuzel » 27 Kwi 2017 08:56

E trzeba wyciągnąć pozytywne wnioski. List przyszedł szybko :lol: tylko miejsce sie nie zgadzało :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez el-dziubek » 27 Kwi 2017 09:37

Podobną historię słyszałem 2 dni temu u nas we Wrocławiu. Gość czekał na list z Katowic polecony priorytet, który został nadany do Wrocławia poprzedniego dnia rano. Uprzejma pani w okienku sprawdziła podany nr w systemie:
"Wszystko się zgadza. List został nadany wczoraj do Pana. Ale dzisiaj został już odebrany. Hmmm, w Paryżu..."
Jaką minę wszyscy mieli, nie trzeba zgadywać :P :P :P
el-dziubek

Postprzez tonyxxl » 27 Kwi 2017 11:00

el-dziubek napisał:Podobną historię słyszałem 2 dni temu u nas we Wrocławiu. Gość czekał na list z Katowic polecony priorytet, który został nadany do Wrocławia poprzedniego dnia rano. Uprzejma pani w okienku sprawdziła podany nr w systemie:
"Wszystko się zgadza. List został nadany wczoraj do Pana. Ale dzisiaj został już odebrany. Hmmm, w Paryżu..."
Jaką minę wszyscy mieli, nie trzeba zgadywać :P :P :P

a to poczta ma śledzenie listów za granicą? bo słyszałem że tylko w PL a potem pisze tylko że jest poza granicą.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez el-dziubek » 27 Kwi 2017 11:05

Do śledzenia listów i przesyłek rejestrowanych jest wspólny system pocztowy. Jak zamawiam coś przesyłką rejestrowaną z USA czy Hongkongu, to po wpisaniu otrzymanego numeru na stronie poczty polskiej jest pełne śledzenie.
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Kwi 2017 11:18

to system międzynarodowy i zintegrowany :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 27 Kwi 2017 16:03

tonyxxl napisał:a to poczta ma śledzenie listów za granicą? bo słyszałem że tylko w PL a potem pisze tylko że jest poza granicą.

Od niedawna (pojedyncze lata - ca 2) wymieniają dane z innymi krajami. I znowu - dla poleconego nie jest to śledzenie krok po kroku tylko info o odebraniu przez adresata. Fajnie to działa, bo
- nie tylko w Europie, ale nawet w Azji i Ameryce Płd.
- ten sam numer możesz wpisać w polskim systemie i odbiorca w swoim systemi (np w Brazylii) - prztestowane.

Myśle, że narodowe poczty (dawni monopoliści) musieli to zrobić, by konkurować z firmami kurierskimi.
Awatar użytkownika
platinum

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości