Pamiętacie to...

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez Fah » 18 Kwi 2008 18:34

Sławek napisał:Opisałeś jak czyściłeś tą monetę na forum i nadmieniłeś, że udało Ci się sprzedać ją 20zł poniżej ceny rynkowej - wszystko się zgadzało - http://allegro.pl/item323847358_hit_oka ... zl_ag.html

No i napisałem, że to nie ta moneta - sprzedałem łącznie 6 sztuk Nocy Świętojańskiej, w tym 3 nieidealne.
Fah
Newsman

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Sławek » 18 Kwi 2008 19:29

Wierzę, dlaczego miałbym nie wierzyć :lol: tylko, że wcześniej napisałeś do mnie, że miałeś dwie Noce, no, już przyzwycziłem się do Twoich nietrafionych argumentów :wink:
Awatar użytkownika
Sławek

Miejscowość: Toruń

Postprzez Fah » 18 Kwi 2008 19:34

Sławek napisał:Wierzę, dlaczego miałbym nie wierzyć :lol: tylko, że wcześniej napisałeś do mnie, że miałeś dwie Noce, no, już przyzwycziłem się do Twoich nietrafionych argumentów :wink:

Zgadza się - na początku miałem 2 Noce - to były moje pierwsze monetki inwestycyjne. ;)
Fah
Newsman

Postprzez bumelant » 18 Kwi 2008 21:02

Odpowiem tu żeby nie zaśmiecać tematu o orle .
Jakie podszywanie się pod kanadyjską firmę - zastanów się o czym Ty w ogóle gadasz. I nie wiem, o jakie głupoty w opisach aukcji Ci chodzi - wszystko, co pisze jest prawdą.

Romek, dziwne że tak szacowna Firma z Kanady, najpierw sonduje rynek przy twojej pomocy, jesli chodzi o wygląd pudełek, potem szybciutko już monety kapsluje i są u Ciebie na aukcjach....iście amerykańskie tempo, a nie kanadyjskie :lol: :lol:
A powiem , że patrząć na zdjęcie ich gradingu :cry: :cry: GCN przy nich to......Mistrzostwo Świata.

Głupoty na aukcjach...proszę., przeciez sam dziś przyznałeś że napisałeś głupotę
Wyliczenia robiłem kilka tygodni temu i wtedy w Polsce te monety były praktycznie niedostępne i na pewno nie było ich więcej niż 50 sztuk.

Na aukcjach powinno być to co jest, a nie co było kiedyś.......nie sądzę żeby ktos sprzedając teraz sokoła pisał że cena rynkowa to 400zł,a Van Gogha to 800 zł.

Głupoty na forum:
Z chemicznego punktu widzenia oznaczenie stopu monety jako CuNi jest bzdurą. Jest to specyficzny metal i najlepiej określać go nazwą własną – clad

bez komentarza.....
Nie wystawiają z dwóch powodów: po pierwsze załatwienie tych monet bez posiadania dobrych znajomości w Stanach graniczy z cudem

wystarczył jeden tel. do znajomego w USA i 5 sztuk załatwia w tydzień, więc nie jest to żaden cud.....
A odnośnie wykresów - udowodniłem Grzesiowi, że nie ma racji i wszystkie prognozy się świetnie sprawdziły.

Mnie nie przekonałeś,a prognozy? ja nie zauważyłem żeby się sprawdziły, ale widocznie żle patrzę :lol: :lol:

Romek zostawmy to już w spokoju, wytłumacz mi tylko jedno.

Skoro tak doskonale znasz regulamin forum i byłeś w stanie spowodować usunięcie w moim poście linka do trwającej aukcji w przeciągu 5 minut, to......

> dlaczego znając tak dobrze regulamin umieściłeś w swoim podpisie link do działającej aukcji?(olewam regulamin, regulamin jest dla maluczkich, moderator to mój kumpel)
> dlaczego ten link nie został usunięty, tylko był widoczny kilka dni (a może to pytanie do Ziemnoka)?
bumelant

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Ziemniok » 18 Kwi 2008 21:07

:) To ja może od siebie - przyznaję się do błędu, i przepraszam, że reakcja była opóźniona. Nie ma równych i równiejszych, i tego dalej będę przestrzegał. Bumelant - przyznaję się do błędu. :)
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez Fah » 18 Kwi 2008 22:26

Odnośnie linków - na prawie każdym znanym mi normalnym forum jest taka zasada, że w podpisie można umieszczać reklamy i linki do trwających aukcji, natomiast w treści postów tego nie robimy i do tego jestem przyzwyczajony. Jeśli na tym forum panują inne zasady, to proszę o zwrócenie uwagi - każdy administrator ma prawo wymyślać własne zasady.

bumelant napisał:
Z chemicznego punktu widzenia oznaczenie stopu monety jako CuNi jest bzdurą. Jest to specyficzny metal i najlepiej określać go nazwą własną – clad

bez komentarza.....

Odnośnie wzoru stopu monety, to nie jest moje zdanie (jestem słaby z chemii), tylko mojego znajomego, który studiuje medycynę i naprawdę się świetnie zna na takich rzeczach.

bumelant napisał:wystarczył jeden tel. do znajomego w USA i 5 sztuk załatwia w tydzień, więc nie jest to żaden cud.....

Życzę sukcesów. Amerykańska poczta nie wysyła monet do Polski. Próbowałem tak zrobić, ale nie udało się i musiałem wszystko załatwiać przez znajomych, tracąc przy tym sporo czasu i nerwów. Robiłem to dwa razy, czytałem przepisy prawne i mam doświadczenie w tego typu sprawach, więc wiem, co mówię.

bumelant napisał:Romek, dziwne że tak szacowna Firma z Kanady, najpierw sonduje rynek przy twojej pomocy, jesli chodzi o wygląd pudełek, potem szybciutko już monety kapsluje i są u Ciebie na aukcjach....iście amerykańskie tempo, a nie kanadyjskie Laughing Laughing
A powiem , że patrząć na zdjęcie ich gradingu Crying or Very sad Crying or Very sad GCN przy nich to......Mistrzostwo Świata.

Firma nie sonduje rynku przy mojej pomocy. Mam znajomego w Kanadzie, który ma do czynienia z gradingiem i przy jego pomocy udało mi się załatwić od CBP kilka pudełek, spróbowałem samodzielnie ogradować kilka monet na próbę, bardzo mi się to spodobało, więc zacząłem poważnie myśleć o otworzeniu własnej firmy. Niestety z projektu zrezygnowałem - o powodach pisałem w innych postach.

Jak napisałem, zawsze jestem uczciwy, postępuje zgodnie z prawem i zasadami etyki i staram się nikogo nie wprowadzać w błąd. Czy jeszcze masz jakieś zastrzeżenia?
Fah
Newsman

Postprzez bumelant » 19 Kwi 2008 01:11

Odnośnie wzoru stopu monety, to nie jest moje zdanie (jestem słaby z chemii), tylko mojego znajomego, który studiuje medycynę i naprawdę się świetnie zna na takich rzeczach.

Widocznie nie zna się tak świetnie jak mówi, albo go zle zrozumiałaś.....bo jestes za słaby z chemi.
Życzę sukcesów. Amerykańska poczta nie wysyła monet do Polski. Próbowałem tak zrobić, ale nie udało się i musiałem wszystko załatwiać przez znajomych, tracąc przy tym sporo czasu i nerwów. Robiłem to dwa razy, czytałem przepisy prawne i mam doświadczenie w tego typu sprawach, więc wiem, co mówię.

Pisałeś że cudem jest kupienie tej monety w USA(a nie jest), a nie przywóz jej do kraju, mój znajomy co dwa miesiące przylatuje do Polski, więc z dostawą nie miałbym kłopotu......najwyżej bym poczekał.
Czy jeszcze masz jakieś zastrzeżenia?

TAK MAM..... w opisie aukcji napisałeś
Największą chyba zaletą jest fakt, że moneta nie znajduje się w pospolitym kapslu, ale została oceniona przez najlepszych kanadyjskich numizmatyków (otrzymując najwyższą możliwą notę!), precyzyjnie opisana

teraz piszesz
spróbowałem samodzielnie ogradować kilka monet na próbę, bardzo mi się to spodobało

Że Ci się spodobało, w to wierzę :lol: :lol:
W końcu nie wiem, czy jesteś jednym z najlepszych kanadyjskich numizmatyków, czy jednym z najlepszych blagierów :wink: :wink:
A tego lepiej nie pisz, bo to już śmiech na sali....
Jak napisałem, zawsze jestem uczciwy, postępuje zgodnie z prawem i zasadami etyki i staram się nikogo nie wprowadzać w błąd.

Ziemniok, dziękuję za wyjaśnienie.
bumelant

Postprzez bumelant » 20 Kwi 2008 09:48

romek222 napisał:Jak napisałem, zawsze jestem uczciwy, postępuje zgodnie z prawem i zasadami etyki i staram się nikogo nie wprowadzać w błąd.

Gdybyś zamiast tego co powyżej, napisał że liczy się tylko kasa i nieważne w jakimi metodami zdobyta to bym milczał, ale tak mam kilka pytań.

Wystawiłeś orła na Świstaku i w opisie jest
..........i jest niezwykle trudno dostępny na polskim rynku (jest to prawdopodobnie jedyna aukcja z tą monetą na Allegro i wg naszych szacunków w całej Polsce znajduje się nie więcej niż 50 sztuk tych monet........

Zrobiłeś nowy sondaż rynki i ponownie liczba tych monet spadła do 50 sztuk, czy dobrze rozumiem?
Byłeś tak leniwy że tylko skopiowałeś opis z usuniętej aukcji z Allegro......powinno byc jedyna aukcja na Świstaku
Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kolekcjonerów i inwestorów z całego świata (głównie w USA, Australii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Francji oraz wielu innych krajach) i wszystkie te numizmaty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki osiągając coraz wyższe ceny.

Jakoś nie zauważyłem żeby popyt na nie był wyjatkowo duzy, rozchodzą się, ale powoli.....
A ty dodatkowo jestes filantrop i mimo coraz wyższych cen wystawiasz aukcję i obniżasz cenę o 18 zł ? (robię Ci reklamę , może za tą cene ktoś kupi :lol: :lol: )
bumelant

Postprzez Fah » 20 Kwi 2008 10:05

Nie dbam już o opis - mam to wszystko gdzieś. Obniżyłem cenę, aby jak najszybciej sprzedać te monety, bo nie mam czasu na zwlekanie. Potem sprzedam jeszcze tylko ostatnie dwie monety - puchacza, noc świętojańską i grzecznie wszystkim podziękuję za współpracę.
Fah
Newsman

Postprzez Prankster » 24 Kwi 2008 10:29

grzesioo, a ja się dziwię, że Ty możesz wciąż pisać. Na miejscu Ziemnioka już bym Ci zablokował konto za ciągłe podpuszczanie romka222 i robienie OffTopów.

Już mi serdecznie zbrzydło, że po prawie każdym poście romka222 widzę Twój oszczerczy post. Fakt, zrobił głupotę, ale wszyscy tu o tym wiemy i nie musisz codziennie o tym przypominać.

Co do tych analiz dotyczących inwestowania, no cóż, nie widzę różnicy między nimi a serialem Numb3rs. Dla mnie to jedna fikcja matematyczna.

PS. O jak bardzo mi brakuje na tym forum opcji "Ingnoruj posty użytkownika".
Wiceprezes TPZN
Sieradzki Klub Kolekcjonera i Hobbysty
Awatar użytkownika
Prankster

Miejscowość: Sieradz

Postprzez Grzesio » 24 Kwi 2008 11:57

A poza tym wyjdź z ukrycia skoro masz czelność nazwać kogoś :oszustem"- bądź chłopem z ja... :lol: W dwóch tematach nazywasz romka oszustem ,nie zauważyłem aby Ciebie kiedy kol wiek nawymyślał Ci publicznie ( trochę kultury przydało by się )??W innym poście piszesz ze na tym forum jest mało uczestników i taki Romek tu potrzebny -widocznie jest potrzebny .Po co takie aluzje ?mnie jak się nie podoba jakieś forum to nie wchodzę i nie widzę problemu !Mam nadzieje ze Admin podejmie odpowiednie kroki ,bo jak dalej tak będzie ,to będziesz w niedługim czasie nam wszystkim wymyślał i wmawiał różne rzeczy jak romkowi- który Ci wielokrotnie tłumaczył :idea: a Ty dalej swoje :!:
Awatar użytkownika
Grzesio

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez dawid111 » 24 Kwi 2008 13:16

Grzesioo mógłbyś już zamilczeć?
A przepraszam admini to nie pracują żeby zrobić coś takimi "chamami"?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dawid111

Miejscowość: Ząbki

Postprzez Fah » 24 Kwi 2008 15:04

Grzesioo, naprawdę już przesadzasz. Najpierw czepiasz się moich analiz i wymyślasz jakieś totalne bzdury, że niby się nie sprawdziły. Teraz nie masz zielonego pojęcia o co chodzi z gradingiem, ale i tak swoje trzy grosze musisz wsadzić. Wszystko co napisałeś to totalne bzdury.
Fah
Newsman

Postprzez Ziemniok » 24 Kwi 2008 16:26

Dawid, nie rozumiem Twojej złośliwej uwagi w moją stronę.

Grzesioo, jeżeli jeszcze raz wypomnisz tą sprawę, to postąpię w taki sposób, aby był spokój - ostateczny.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Postprzez dawid111 » 24 Kwi 2008 18:02

Ziemniok a co to za złośliwa uwaga?
Nie chcę się kłócić ale nie zauważyłeś, że już od dłuższego czasu( a szczególnie grzesioo) się kłócą?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dawid111

Miejscowość: Ząbki

Postprzez Ziemniok » 24 Kwi 2008 19:23

Kłótnia kłótnią, dyskusja dyskusją.

Można wyciągnąć pewien argument raz, dwa, no trzy razy rozumiem.

Ale nie w każdym poście. Aż się niedobrze robi.

Zapraszam Cię do normalnego pisania, nie ciągłej negacji jednego użytkownika.

Jeżeli takie zasady Ci nie pasują, to nie będę płakał.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości