Zmiany w allegro !!! dobre czy złe ?

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zmiany w allegro !!! dobre czy złe ?

Postprzez grzes-w-wa » 31 Maj 2017 08:15

Problem numimarkietu opisany post wyżej to tylko margines.
Zasada jest prosta.
Jak Kowalski nie będzie miał gdzie sprzedać swoich skarbów to nie będzie ich kupował.
To główna wada działających w kraju monopoli handlowych.
To czy sz.p. BIELIK jest właścicielem portalu to sprawa drugoplanowa.
Widać że reszta monopoli już z zazdrości trzęsie porami i tęskni za klapą tego pomysłu.
------------------------
Najwyższa pora zebrać siły i stworzyć platformę ogólnodostępną nawet z prowizjami, ale logicznymi.
Jeśli chodzi o kruszce to otozłoto rokowało duże nadzieje.
Widać projekt został porzucony. :(
Główną przyczyną upadku platformy było lipne sprzedawanie sobie nawzajem bulionu przez właścicieli działających w kraju sklepów-dealerów. Tzw. sztuczny tłok.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez czaban » 31 Maj 2017 09:19

można sie promowac pod warunkiem że było by tam cas ciekawego osobiście nic specjalnego tam nie widze a jeśli juz to ceny dwa razy wyższe niż nawet na wcn wiec sory ale dużo wody jeszcze musi uplynąć...
Platformy alternatywnej nikt nie zrobi bo jaki bedzie miało w tym interes? Allegro było fajna alternatywą np dla WCN-u dopoki nie podnieśli prowizji obecnie taknaprawde niewiadomo co robić. Niby wielcy tego świata organizuja swoje aukcje bo sie zbuntowali przeciw płaceniu tych niby wielkich prowizji a tymczasem beda kasowac prowizje od kupującego i sprzedającego wiec rewelacja. No i dlatego idzie tez taka promocna by dawać profesjonalnym firma w komis ciekawe tylko kto to promuje czy nie same firmy ... osobiście uważam że większy dostęp i tak będzie miało allegro i z czasem zapomnie sie o tych prowizjach. Tak czy inaczej budowa nowej platform to kosmos
czaban

Postprzez ROYAL » 31 Maj 2017 09:32

Według mnie nie było tak mocnego portalu nie licząc Allegro i ebay-u juz dawno i jesli ktoś obserwuje co tam się dzieje zauważy że ilosc ofert cały czas wzrasta anie maleje
w przeciwięstwie do allegro
9% to bardzo dużo taka firma na numimarkecie może zrobić już na początku promocje -9% od ceny allegro
Klient przy zamówieniu monet za powiedzmy 1000zł może zaoszczędzić 90zł
Jesli Allegro nic nie zrobi z działem Numizmatycznym (prowizja) to ilośc z miesiąca na miesiąc aukcji będzie tylko malała
warto zauważyć że duża część aukcji na Allegro wisi tylko dlatego że sprzedający nie przeliczyli nowej prowizji 9% wystarczy spojrzeć na banknot 500zł
Jeśli tylko skapną się że sprzedali np banknot 500zł za 530zł (czyli na rękę doslai 480zł ) to dopiero będzie płacz
Jesli wszyscy skapną się o podwyzszce na Allegro nie będzie już wam tak tanio
ROYAL

Postprzez czaban » 31 Maj 2017 09:58

klient nie zaoszczędzi raczej firma zarobi te 9% a pozatym no super oferty wzrastaja ale z jakimi pozycjami ? nic specjalnego! raczej duzo ot zwyczajnych pozycji a ceny dużo powyżej rynku, cóz a tam tylko firmy wystawiaja bo Kowalski tam nie może nic sprzedać. A że włascicielem jest firma która sama tam sprzedaje wzięte w komis numizmaty to ligiczne jest to że nie dopuszcza tam kowalskiego bo straci sens sprzedaz komisowa i zgarnianie prowizji... wiec tak czy inaczej allegro dla Kowalskiego mimo wysokiej prowizji będzie tansze niż sprzedaż w wielkich renomowanych firmach
Ostatnio edytowany przez czaban, 31 Maj 2017 10:12, edytowano w sumie 1 raz
czaban

Postprzez tonyxxl » 31 Maj 2017 10:12

czaban napisał:oj reklamujecie na calego numi..... głównie własciciel tam wystawia na aukcje zwlaszcza ze nic ciekawego nie ma jakas egzotyka. Ceny z kosmosu, opisy kiepskie nie wspomne o zdjeciach, a stany zawyzane, może I sporo tak towaru ale za to jaki bija sie o klienta ale kiepsko ta bitwa idzie bo to chyba ulepszenia dla firm a nie dla zwyklych ludzi.

Dla jednego szklanka jest do połowy pełna dla innego pusta. Argumenty masz słabe. Dla mnie jako szukającego tańszych monet semi numizmatycznych zdjęcia w zupełności wystarczą. Cena z kosmosu?... to ciekawe, bo na Allegro są takie same ceny albo wyższe. Jak już narzekasz to podaj alternatywę.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez czaban » 31 Maj 2017 10:16

tonyxxl napisał:[quote="
Dla jednego szklanka jest do połowy pełna dla innego pusta. Argumenty masz słabe. Dla mnie jako szukającego tańszych monet semi numizmatycznych zdjęcia w zupełności wystarczą. Cena z kosmosu?... to ciekawe, bo na Allegro są takie same ceny albo wyższe. Jak już narzekasz to podaj alternatywę.

pytanie co kto szuka dla mnie tam dużo siana nic specjalnego a na allegro przynajmniej jako kupujący mam zabezpieczenie a tam wolna amerykanka swoja droga nie narzekam stwierdzam fakty.
kupiłem tam kilka razy i boksowałem sie bo niestety to co zdjecie mowiło i opis było nieadekwatne do stanu faktycznego
czaban

Postprzez Gojk » 31 Maj 2017 10:57

czaban napisał:
tonyxxl napisał:[quote="

pytanie co kto szuka dla mnie tam dużo siana nic specjalnego a na allegro przynajmniej jako kupujący mam zabezpieczenie a tam wolna amerykanka swoja droga nie narzekam stwierdzam fakty.
kupiłem tam kilka razy i boksowałem sie bo niestety to co zdjecie mowiło i opis było nieadekwatne do stanu faktycznego

Wolna amerykanka? :lol:
A nie dostałeś paragonu ze sklepu? :> Myślę, że jednak na całym allegro wciąż łatwiej o problemy (choćby teraz z niepłacącymi klietnami, walką o zwrot prowizji)
Numimarkiet to przy allegro to teraz spokojne zakupy.
Gojk

Postprzez czaban » 31 Maj 2017 11:06

Gojk wypowiadasz sie jako FIRMA i co t tych paragonów szukaj wiatru w polu równie dobze mozna cos kupić i tez niezapłacic owszem prowizji nie zapłacisz i tyle dobrego z punktu sprzedajacego wg mnie allegro lepsze dla firm numimarket lepszy mniej opłat a i komentarz nikt nie wystawi wiec niewiadomo jak jest faktycznie
czaban

Postprzez grzes-w-wa » 31 Maj 2017 11:08

Gojk napisał:Numimarkiet to przy allegro to teraz spokojne zakupy.

Wszelkiej maści szrotu. :evil:
To co jest warte uwagi ma ceny wyrąbane w kosmos. :roll:
Licytacje to też pic na wodę. :shock:
Nawet szrot jet podbijany do maksa w ostatniej minucie. :evil:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Gojk » 31 Maj 2017 11:29

czaban napisał:Gojk wypowiadasz sie jako FIRMA i co t tych paragonów szukaj wiatru w polu równie dobze mozna cos kupić i tez niezapłacic owszem prowizji nie zapłacisz i tyle dobrego z punktu sprzedajacego wg mnie allegro lepsze dla firm numimarket lepszy mniej opłat a i komentarz nikt nie wystawi wiec niewiadomo jak jest faktycznie

Wypowiadam się jako osoba prywatna. Owszem, zgadzam się, na numimarkie tez ktoś może nie zapłacić, ale wtedy jako sprzedający nie biłbym się o prowizje. Na allegro ostatnio kilka razy mi się to zdarzyło. Nie dość, że kłócisz się o prowizje to gdy przedmiot wystawisz drugi raz, rzadko kiedy osiągnie cene uzyskaną za pierwszym razem.
grzes-w-wa napisał:Wszelkiej maści szrotu.
To co jest warte uwagi ma ceny wyrąbane w kosmos.
Licytacje to też pic na wodę.

Nikt nie każe Ci kupować wszelkiej maści szrotu, co do cen też trzeba zachować umiar, ale nie mów mi, że nigdy nie znalazłeś okazji na numimarkiecie?
Panowie, gdyby rzeczywistość była inna tez bym stał murem za allegro, ale mocno zniechęciła mnie podwyżka prowzji, fakt zniknięcia komentarzy, a i atrakcyjność wystawionych przedmiotów już zaczyna utykać. Z czasem to się przełoży jeszcze na oglądalność i dodatkowo ceny sprzedaży spadną.
Dalej podkreslam, że wypowiadam się jako osoba prywatna sprzedająca dotychczas około 50-70 przedmiotów rocznie na allegro.
Gojk

Postprzez grzes-w-wa » 31 Maj 2017 14:18

O właśnie chodzi o te rozbójnicze prawo pobierania prowizji od sprzedaży.
Jak przez Allegro (9%).
Jak i przez sklepy (15-20%)
Sklepy maja swoje prawa i nikt nie zmusi ich do pobierania niższych opłat.
Jednak co do bulionu typu orły czy liście to i tak śmiało można określić że to rozbój w biały dzień.
Bo na zdrowy rozum jakie zdjęcia trzeba zrobić, jak każdy smartfon robi je eleganckie.
I co tu można się produkować względem opisu? Może że to wysoko przetworzony żwir na wagę!
---------------
I wracam do Kowalskiego.
Przecież jak nie będzie miał możliwości sprzedać swojego bulionu to przerzuci się na CHF.
I płynność lepsza, wręcz idealna i ochrona również nie zła.
--------------
Sklepikarze szybko odczują spłaszczenie runku.
To taki sam strzał we własną stopę jak jeb...ny monopol na medaliki SSA.
Czym się skończyło walenie ludzi w jajo - przekonujemy się za obecnych czasów.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez ROYAL » 31 Maj 2017 22:36

czaban napisał:Gojk wypowiadasz sie jako FIRMA i co t tych paragonów szukaj wiatru w polu równie dobrze mozna cos kupić i tez niezapłacic owszem prowizji nie zapłacisz i tyle dobrego z punktu sprzedajacego wg mnie allegro lepsze dla firm numimarket lepszy mniej opłat a i komentarz nikt nie wystawi wiec niewiadomo jak jest faktycznie

z tymi komentarzami na Allegro to też nie jest tak do końca dobrze
ostatnio miałem opcje że wysyłka wszystkiego za darmo i co jakiś Palant zaniżył ocenę za koszt wysyłki i spadło na 4,9

Oj Żle się dzieje
Na rynku po tym całym zamieszaniu mało firm zostanie , wszyscy bez kapitału odpadną na 100%
ROYAL

Postprzez BoneEader » 01 Cze 2017 08:09

Może i numimarket nie jest miejscem dla bulionerów, którzy inwestują w srebro ale dla kupujących złoto jest już chyba najlepszym miejscem obecnie. Co do tego, że drogo i tak dalej- tylko szczerze- kto z was odprowadza PCC, kiedy kupuje od innego kolekcjonera? Na pewno znajdą się tacy którzy tego nie robią. A gdy kupujecie od pitny omija on was. Do tego ja nie spotkałem się prawie na Numimarkecie, żeby firma nie opuściła ceny. Może mam szczęście, ale zasadniczo mechanizm negocjacji jest naprawdę cudowny. Prawie tak cudowny jak ten, który pewnie niedługo rozwinie się w wiadomościach ze sprzedającymi na Allegro :P
BoneEader

Postprzez grzes-w-wa » 01 Cze 2017 08:30

No nie!
BoneEnder jesteś młodym człowiekiem ale nie fantazjuj.
Jeśli kupujesz złoto lub srebro, to tak miedzy nami dajesz dyla od złodziejskiego systemu państwa. Jakie PCC? Może jeszcze fakturki?
Nikt ci nie powiedział że metale szlachetne to szara strefa!?
--------------------
Nie lepiej od razu zanieś kasę do skarbówki?
--------------------
Widzisz tak to jest jak używa się klawiatury zanim się pomyśli.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez czaban » 01 Cze 2017 08:40

mechanism składania oferty jest bardzo fajny, na eBay.com jest tez ta opcja I jest to rewelacyjna sprawa. niestety nie wszyscy to udostepniaja. Tak czy inaczej może jakies I pozytywne zmiany będa wiec trzeba sie cieszyc:)
czaban

Postprzez tonyxxl » 01 Cze 2017 10:17

BoneEader napisał:Może i numimarket nie jest miejscem dla bulionerów, którzy inwestują w srebro ...

a moim zdaniem na obecną chwilę to mimo wielu wad numi wypada dobrze, szczególnie jeśli szukamy nietypowych serii albo starszych roczników. Zdarza się że sklepy wystawiają specjalne oferty tylko na numi a u siebie mają normalną cenę. No i gdzie indziej znajdziemy większość sklepów w jednym? To często oszczędza czas. Ale żeby nie było że tylko chwalę, jest dużo jeszcze do poprawy i zrobienia.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez metalowiec » 01 Cze 2017 16:54

Nie wiem, czemu przedmówcy czepiają się numimarketu - że niby ceny z kosmosu? To co jest wystawione i wisi na stronie od jakiegoś czasu, to na ogół faktycznie jest drogie. Okazje też się pojawiają, ale mają to do siebie, że szybko znikają. Np. niedawno pojawiła się u jednego sprzedającego uncja platyny za 3700 (super cena), albo srebrne dwudziestki NBP za 60 zł. Podobnie działa to z "Kup teraz" na allegro - większość cen KT jest z kosmosu, a okazje znajduje się na aukcjach. A na aukcjach ceny są niższe niż KT z definicji, bo po co ktoś ma licytować drożej niż kupi od ręki. Na numimarkecie aukcje też działają i można czasami ustrzelić jakąś okazję, choć coraz rzadziej, bo dużo osób wie o tym. Gdy startowały aukcje na Numi, to jeszcze niewiele osób o tym wiedziało i udawało mi się uzyskiwać ceny typu 20 zł za srebrną dziesiątkę NBP, albo 80 zł za uncjową Kiwi.

Rozumiem żale, że na numimarkecie nie mogą sprzedawać osoby fizyczne. Sam osobiście chętnie bym sprzedawał przy pomocy dosyć znanej platformy z zerową prowizją. Ale rozumiem też właścicieli NM, którzy postanowili ograniczyć się do kilkudziesięciu zweryfikowanych sklepów. Postawić serwis w internecie gdzie ludzie mogą się rejestrować i coś sprzedawać, to nie jest technicznie duży problem. Ale otworzyć platformę sprzedaży, gdzie system budowania zaufania i zabezpieczenia kupujących byłby na tyle wysoki, żeby transakcji było bardzo dużo, nie jest łatwo, a na pewno wymaga to znaczących inwestycji kapitałowych (na rozreklamowanie, weryfikowanie użytkowników, sprawne serwery plus okazjonalne odszkodowania dla kupujących). Widać to po klęskach kolejnych serwisów aukcyjnych, czy tego całego otozloto.pl. Ale jest na pewno jakaś nisza rynkowa do potencjalnego zagospodarowania. Janusze polskiego biznesu, do dzieła!
Awatar użytkownika
metalowiec

Miejscowość: Poznań

Postprzez ROYAL » 01 Cze 2017 22:34

Patrząc nawet na świeże emisje NBP to widać że Firmy śmiało na Numimarkecie obniżają cenę w proporcji do cen Allegro
Nie Widzi Ten Kto Nie Patrzy !!!
ROYAL

Postprzez tonyxxl » 01 Cze 2017 22:38

Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez grzes-w-wa » 01 Cze 2017 22:42

A kto dziś kupuje ''świeże emisje NBP''?
Chyba samobójcy!
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości