Zmiany w allegro !!! dobre czy złe ?

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zmiany w allegro !!! dobre czy złe ?

Postprzez Dzien_Swistaka » 02 Cze 2017 11:52

czaban napisał:
Dzien_Swistaka napisał:Hi,

dlaczego po prostu wszyscy nie przeniosą się wszyscy na eBay.pl? Technicznie jest to i tak dużo lepsze niż Allegro, a i zasięg nieporównywalny. Z kolei, jak ktoś nie ma życzenia handlować ze światem, to może oferować tylko wysyłkę do Polski.

pod jakim względem technicznym eBay.pl jest lepszy ?? zasieg kiepski a sprzedawac nie możesz na caly świat. Jeśli juz sprzedawać na cąly świat to tylko na eBay.com ale I tam prowizje wielkie I nie jest tak wcale łatwo...

Technicznym, to znaczy, że lepiej działa, jest przyjaźniejszy w obsłudze i oferuje różne pożyteczne opcje, o które na Allegro nie można się było doprosić o kilkunastu lat. Np. wystawienie w dwóch kategoriach, czy możliwość składania ofert. Dlatego może z powodzeniem zastąpić Allegro na rynku krajowym.

Jeśli chodzi o eBay.com, to owszem, jest drożej - ale dostęp do klientów wielokrotnie większy. Więc w sumie się opłaci - pod warunkiem wystawiania interesującego materiału. Bo śmiecia tam mają już teraz dostatek.
Awatar użytkownika
Dzien_Swistaka

Postprzez Dzien_Swistaka » 02 Cze 2017 11:55

tonyxxl napisał: /.../
numi jest o tyle ciekawe że często możesz złożyć swoją (niższą) ofertę jednym przyciskiem, takie kup teraz ale po twojej cenie. 3 dni sprzedawca ma czas na odpowiedź i można wygodnie negocjować. To jest spore ułatwienie i daje duże możliwości negocjacji. Nie widziałem tej opcji na innych portalach./.../

Na eBay jest taka opcja "od zawsze". I równie dobrze się sprawdza.

Nie chcę być posądzony o jakiś lobbing na rzecz eBay'ki, ale po co szukać jakichś wynalazków, skoro gotowe rozwiązanie jest w zasięgu ręki?

PS. Numimarket też ma potencjał - i na pewno będzie się rozwijał. Jednak wątpię, by zostali tam dopuszczeni tzw. prywatni sprzedawcy. Za duże ryzyko
Awatar użytkownika
Dzien_Swistaka

Postprzez meszuzel » 06 Cze 2017 16:59

Czy wyszukiwarka allegro się skiepściła zupełnie czy ja coś źle szukam?
Konkretnie chodzi mi o monety obiegowe z rocznika 1990r Wpisując 1991 czy kolejne lata wyszukuje dobrze, ale jak wpisze 1990 to znajduje bardzo różne lata, jak dodam literkę "r" to wtedy lepiej. Coś wiecie o zmianach?
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez grzes-w-wa » 06 Cze 2017 17:04

meszuzel napisał:Czy wyszukiwarka allegro się skiepściła zupełnie czy ja coś źle szukam?
Konkretnie chodzi mi o monety obiegowe z rocznika 1990r Wpisując 1991 czy kolejne lata wyszukuje dobrze, ale jak wpisze 1990 to znajduje bardzo różne lata, jak dodam literkę "r" to wtedy lepiej. Coś wiecie o zmianach?

To atak terrorystyczny. :shock: :wink: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez meszuzel » 06 Cze 2017 17:11

Może coś jest na rzeczy :) Babcia Teresa May powiedziała, że będą walczyć w necie, to może i poprawią wyszukiwarkę, żebym mógł wyszukać braki z 1990 roku :P
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez mbajorek » 06 Cze 2017 19:41

Też napotkałem na ten sam problem. De facto jak wpiszesz 1990 to wyskakują wszystkie aukcje w tej kategorii.
Zapewne wyszukiwanie szuka również po nazwie kategorii, która jest "III RP 1990".
Jak wpiszesz "III RP" to również pokazuje wszystkie aukcje.
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez platinum » 07 Lip 2017 11:57

Chyba kilka tygodni temu wspominałem o UOKiK w kontekscie Allegro. Wygląda na to, że jednak dobierają się Allegro do ....

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/uokik-przeszukanie-w-siedzibie-allegro/67d9lz
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez Enso » 13 Lip 2017 15:01

Jestem ciekawy czy spadły im dochody czy jednak im się opłaca to podwyższenie prowizji...
Enso

Postprzez brodacz » 14 Lip 2017 07:44

Wciąż większość sprzedajacych (a tym bardziej kupujących) nie wie o podwyższeniu opłat. Jak się zorientują to minie kilka miesięcy, więc teraz może być, że mają więcej kasy, ale z czasem to się może zmienić.
brodacz

Postprzez Milten » 17 Lip 2017 09:22

Enso. napisał:Jestem ciekawy czy spadły im dochody czy jednak im się opłaca to podwyższenie prowizji...

Oczywiście, ze im się opłaca. W Polsce nie ma większych alternatyw do allegro. Oni wiedzą, ze mogą podnieś prowizje i ludzie nadal będą korzystać z ich portalu.
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Milten

Postprzez julk1 » 17 Lip 2017 19:22

Awatar użytkownika
julk1

Postprzez ala19831 » 23 Lip 2017 01:55

julk1 napisał:Ciekawy artykuł:
http://blog.gndm.pl/pozegnanie-dobrej-n ... i-allegro/" target="_blank

Najfajniejsze jest w tym artykule to, że autor artykułu ma wyższe opłaty niż allegro po podwyżce :)
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez GNDM » 23 Lip 2017 07:08

Witam
"Najfajniejsze jest w tym artykule to, że autor artykułu ma wyższe opłaty niż allegro po podwyżce :)"
A ja miałem nadzieje, że jednak jest w nim coś co kogoś zainteresuje, a tu brutalnie "ala19831" sprowadza mnie na ziemie, piszą że "najfajniejsze jest w tym artykule to...", o czy w ogóle nie pisałem :)
A pomijając kwestie artykułu i przechodząc do opłat, to jakież miały by one być ?
Po pierwsze sprzedajemy również na allegro, więc choćby z tego powodu nie możemy dokładać.
Po drugie Allegro w ramach swych opłat daje tylko dostęp do platformy wystawienniczej, a my przyjmujemy przedmiot i zajmujemy się jego pełną obsługą sprzedażową, po tejże przekazując gotową należność właścicielowi, tj. identyfikując, opisując, fotografując, wystawiając na jakiejś platformie aukcyjnej, rozliczając transakcję z nabywcą, pakując i wysyłając przedmiot, rozliczając transakcję z właścicielem przedmiotu i dopełniając wszelkich formalności podatkowych i odprowadzając ponad 40% od uzyskanej marży.
To tyle z rzeczy wymiernych. A z niewymiernych to chociażby zapewniając dotarcie do licznego grona klientów, pozyskanych przez ponad 15 lat, dając bynajmniej nie gołosłowną gwarancję na przedmiot, promocję sprzedaży choćby w kanałach społecznościowych, czy ogólne utrzymanie infrastruktury firmy niezależnie do tego, czy sprzedajemy, czy nie.
Mało ? Jeśli się tylko pisze o tym w internecie to pewnie tak i śmiało można się w tym temacie wymądrzać i dyskutować, a nawet uzyskać szeroki poklask.
Bynajmniej taka działalność nie jest w Polsce licencjonowana więc "najfajniejsze" byłoby przejście od słów do czynów :)
Pozdrawiam w piękny, niedzielny poranek.
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez grzes-w-wa » 23 Lip 2017 07:25

GNDM napisał:....Po drugie Allegro w ramach swych opłat daje tylko dostęp do platformy wystawienniczej, a my przyjmujemy przedmiot i zajmujemy się jego pełną obsługą sprzedażową, po tejże przekazując gotową należność właścicielowi, tj. identyfikując, opisując, fotografując, wystawiając na jakiejś platformie aukcyjnej, rozliczając transakcję z nabywcą, pakując i wysyłając przedmiot, rozliczając transakcję z właścicielem przedmiotu i dopełniając wszelkich formalności podatkowych i odprowadzając ponad 40% od uzyskanej marży.
To tyle z rzeczy wymiernych. A z niewymiernych to chociażby zapewniając dotarcie do licznego grona klientów, pozyskanych przez ponad 15 lat, dając bynajmniej nie gołosłowną gwarancję na przedmiot, promocję sprzedaży choćby w kanałach społecznościowych, czy ogólne utrzymanie infrastruktury firmy niezależnie do tego, czy sprzedajemy, czy nie....
Damian

Panie Damianie, może trochę mniej frazesów a więcej konkretów.
Proszę podać koszty sprzedaży komisowej rozbite na czynniki pierwsze i tyle w temacie.
Również pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez brodacz » 23 Lip 2017 08:15

Widzę, że ktoś zaczyna gwiazdorzyć niczym niektórzy posłowie. Bo pensja poniżej 10k zł to wegetacja. Tak, to bardzo ciężka, skomplikowana i wymagająca wielu fakulterów praca. Przyjąć walor, zrobić fotkę, opisać i zamknąc w szafie pancernej. Potem z niej wyjąc zapakować i wysłać. Aż trudno kolejność spamiętać. 40% podatku? Sugeruję zmienić księgową.
brodacz

Postprzez GNDM » 23 Lip 2017 08:41

Witam nasze najzacieklejszego antagonistę. Dziękuje za wypowiedź - na Pana zawsze można liczyć :)
Pana obecność gwarantuje koleją, zażartą dyskusje więc niebawem znowu się pojawią pewnie komentarze, że to świetna dla nas reklama, gdyż zgodnie z amerykańskim powiedzeniem "nieważne co mówią - ważne, że mówią" :)

A odnosząc się do Pana wypowiedzi - "taka działalność nie jest w Polsce licencjonowana wystarczy przejść od słów do czynów"
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez GNDM » 23 Lip 2017 08:45

grzes-w-wa napisał:
GNDM napisał:...
Proszę podać koszty sprzedaży komisowej rozbite na czynniki pierwsze i tyle w temacie...

Służę konkretnymi odpowiedziami, na konkretne zapytania - gn@gndm.pl, ale jeśli mam komentować frazesy na formu, to wolę to robić frazesami :)
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

Postprzez brodacz » 23 Lip 2017 09:24

GNDM napisał:Witam nasze najzacieklejszego antagonistę. Dziękuje za wypowiedź - na Pana zawsze można liczyć :)
Pana obecność gwarantuje koleją, zażartą dyskusje więc niebawem znowu się pojawią pewnie komentarze, że to świetna dla nas reklama, gdyż zgodnie z amerykańskim powiedzeniem "nieważne co mówią - ważne, że mówią" :)

A odnosząc się do Pana wypowiedzi - "taka działalność nie jest w Polsce licencjonowana wystarczy przejść od słów do czynów"
Damian

Co do pierwszej części to juž udowodniłem, że osoby które powierzyły wam swoje monety na ukcję, zarobiły mniej, niż gdyby to samo sprzedały przez Allegro. To raczej licha reklama.
Co do drugiej kwestii to nie muszę zakładać działanosci tylko po to by czasem sprzedać swe precjoza.
brodacz

Postprzez grzes-w-wa » 23 Lip 2017 09:45

GNDM napisał:
grzes-w-wa napisał:
GNDM napisał:...
Proszę podać koszty sprzedaży komisowej rozbite na czynniki pierwsze i tyle w temacie...

Służę konkretnymi odpowiedziami, na konkretne zapytania - gn@gndm.pl, ale jeśli mam komentować frazesy na formu, to wolę to robić frazesami :)
Damian

Szanowny Panie, trochę powagi.
Czy to prawda że od sprzedaży komisowej opłata czy prowizja (obojętne) zgodnie z prawem to 7%.
Proszę napisać tak lub nie i będzie po sprawie.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez GNDM » 23 Lip 2017 10:13

grzes-w-wa napisał:...
Czy to prawda że od sprzedaży komisowej opłata czy prowizja (obojętne) zgodnie z prawem to 7%.
...

Zgodnie z jakim prawem ?
Jeśli poda Pan wykładnie to chętnie się z nią zapoznam, gdyż pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Damian
Awatar użytkownika
GNDM

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości