Nadzwyczajna kasta ludzi - i służbowe karty płatnicze

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Nadzwyczajna kasta ludzi - i służbowe karty płatnicze

Postprzez platinum » 09 Lut 2017 00:12

Zapewne niektórzy pamiętają, jak to we wrześniu 2016 r. na Nadzwyczajnym Konkresie Sędziów Polskich w publicznym wystąpieniu sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Irena Kamińska nazwała środowisko sędziowskie jako
zupełnie nadzwyczajną kastę ludzi

więcej tutaj, łącznie z filmem: https://www.wprost.pl/kraj/10021899/Sedzia-o-swoich-kolegach-Nadzwyczajna-kasta-ludzi.html (gdyby ktoś miał wątpliwości - proszę sprawdzić definicję słowa kasta w słowniku).

Wypowiedź wywołała słuszne oburzenie, ale okazało się, że była prorocza:

Niejaka prof. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego stwierdziła, że nie ujawni za co płaci służbowmi kartami płatniczymi (czyli z naszych podatków). NIe ujawni POMIMO, że NSA (Naczelny Sąd Administracyjny) uznał, że jest to informacja publiczna, a więc taka, która urzędnik/organ państwowy MUSI ujawnić obywatelowi i to pod groźbą sankcji prawnej. No cóż, widocznie "nadzwyczajna kasta ludzi" nie musi.

Jeszcze bardziej debilne jest uzasadnienie, w której pani pierwsza prezes SN powołuje się na rotę przysięgi sędziowskiej, której fragment mówi:
Ślubuję .... dochować tajemnicy prawnie chronionej

Ja głupi myślałem, że chodzi o takie tajemnice jak dane osobowe, tajemnica geologiczna, przedsiębiorstwa, do których uzyskało się dostęp z racji pełnionej funkcji (sędziego, np w czasie procesu, gdy takie tajemnice były ujawniane na rozprawie) a tu się okazuje, że sędziowie ślubują, że dochowają w tajemnicy na co wydają naszą kasę płacąc służbową kartą płatniczą.

To już wyjątkowa kasta ludzi. Może jednak czas, by ktoś przepędził na trzy strony świata to towarzystwo, bo oni już całkiem powariowali i odlecieli.
http://wpolityce.pl/polityka/326675-niecodzienna-opinia-prof-gersdorf-pierwsza-prezes-sadu-najwyzszego-ujawnienie-za-co-sedziowie-placili-sluzbowymi-kartami-to-bezprawie

Może i część polityków jest zdemoralizowana i głupia, ale władza sądownicza to już chyba totalne dno, skoro takie bzdury mówi "pierwszy" sędzia i to Sądu Najwyższego.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Re: Nadzwyczajna kasta ludzi - i służbowe karty płatnicze

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 00:25

Kce jeszcze o tym kradnącym pendrajwy. please :twisted:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 09 Lut 2017 00:33

Grzegorz_Wroclaw napisał:Kce jeszcze o tym kradnącym pendrajwy. please :twisted:

A co kogo obchodzi jakiś pospolity złodziej który nakradł pendrive'ów za 2000 zł (!!!).
Afera się zrobi, gdy swoi zaczną go bronić i blokować odebranie ma immunitetu.
Chociaż, może wyjątkowej kaście ludzi po prostu brać sobie co popadnie ze sklepu z elektroniką?

Jak Grzegorzu uważasz, czy to się kwalifikuje do przywilejów wyjątkowej kasty?
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez julk1 » 09 Lut 2017 01:09

Jest wiele patologii w środowisku prokuratorsko-sędziowskim. Osoby, które sprzeniewierzyły się słowom ślubowania ("będę stał na straży prawa" czy cos w tym rodzaju) i którym to udowodniono, powinny być usuwane z zawodu.
Sędziowie, którzy nie mają nic do ukrycia powinni ujawnić wydatki z kart służbowych. Jeżeli nie chcą tego uczynić, to wnioski same się nasuwają...
Przez rok obserwowałem z sympatią i nadzieją, to co się dzieje w Polsce. Niestety mam wrażenie, że sprawy idą w złym kierunku. Widzę jak telewizja publiczna jest używana do atakowania określonych grup społecznych i manipulowania opinią publiczną. Teraz mam wrażenie, że min. Ziobro wykorzystuje jednostkowe przykłady niewłaściwego zachowania sędziów czy prokuratorów, aby usunąć nieposłusznych czy mających swoje zdanie. Atakuje całe środowisko. Telewizja mu wtóruje. Podobnie jest np. w MON i szkolnictwie.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 06:44

Przedmówcę popieram :), a patologie (różne) są w każdym środowisku, bo tacy są ludzie..., księża tez kradną :shock: a chyba nie powinni?

A co do pendrajwów kolego platinum, to była taka "pułapka" :lol:, a raczej prowokacyjka jakie Ty lubisz robić - złodziejem można nazwać kogoś kto został prawomocnie skazanym lub udowodniono mu winę :twisted: wspomniana powyżej nawet TVP się chowa :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez grzes-w-wa » 09 Lut 2017 09:08

Kolejny temat który nic nie wniesie.
Białe jest białe , a czarne - czarne.
Służy chyba do robienia kolejnych podziałów.
Miałem tu się afiszować, ale szwagier pojechał po badzie.
Grzegorz_Wroclaw napisał: złodziejem można nazwać kogoś kto został prawomocnie skazanym lub udowodniono mu winę

Naprawdę!
Na własnym podwórku masz Frasyniuka.
Napisz, dlaczego jego firma transportowa ma siedzibę w DE, a nie w PL?
Skąd kasa na taki biznes?
I coś o szczecińskiej prokuraturze. Co oni chcą od córki Frasyniuka?
I dalej takie ble, ble o złodziejach****, co nigdy nie byli skazani.
****Jak kradniesz w majestacie stworzonego wcześniej prawa, oczywiście złodziejem nie jesteś. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 09:11

no naprawdę 8), na forum publicznym (a takim jest forum) tak to działa :!:

Sprawa Frasyniuka osobiście mnie nie interesuje, a jak masz jakieś dowody, to obecna prokuratura chętnie się za niego weźmie
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez grzes-w-wa » 09 Lut 2017 09:29

Widzisz, mnie sprawa Frasyniuka też lata.
Ale z punktu sprawiedliwości społecznej...........
Wiem, wiem, to wytarty slogan.
Miłego dnia...Szwagier. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 09:36

i wzajemnie miłego ;)

A polityka z forum powinna zniknąć :idea:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez grzes-w-wa » 09 Lut 2017 09:40

HP to jedyny dział, gdzie można się wyżyć. :lol:
Obniżyć ciśnienie. :lol:
Nawet Mariusz jak ma zamiar coś posprzątać to tu ma male pole do popisu. :shock:
Prawda Panie moderator? :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez meszuzel » 09 Lut 2017 10:20

Prawda :)
HP jest do luźnych dyskusji, ale z kulturą.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez julk1 » 09 Lut 2017 17:10

Odnośnie Frasyniuka, to ktoś się pytał, jak to się stało, że z biednego kierowcy autobusu, stał się właścicielem dużej firmy transportowej. Na to nie ma odpowiedzi...
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez platinum » 09 Lut 2017 20:05

Grzegorz_Wroclaw napisał:złodziejem można nazwać kogoś kto został prawomocnie skazanym lub udowodniono mu winę

Idąc Twoim tokiem rozumowania - Hitler był niewinny?

Swojego czasu na konkretne potrzeby ludzie dali się zmanipulować, gdy zaczęto mieszać porządek prawny z porządkiem zdroworozsądkowym i etycznym. Dlatego to co piszesz jest półprawdą: można nazwać winnym w sensie prawnym, dokładnie kodeksu karnego, dopiero po wyroku, co nie zmienia postaci rzeczy, że zlodziej jest złodziejem od pierwszych sekund swojego niecnego czynu.

Dziecko wybiło piłką szybe w oknie sąsiada i spowodowało straty znacznej wartości. Czy dziecko jest tego winne czy niewinne?

Czy człowiek, który zgwałcil dziecko staje się pedofilem dopiero po 3 lata procesu w pierwszej i drugiej instancji, po wyroku prawomocnym, i dopiero po tych x latach możesz powiedzieć, że dokonał gwałtu? Czy też, już w momencie stweirdzenia tego faktu? Czy Twoją optykę by zmieniło, gdyby to było Twoje dziecko?

Proszę - nie mieszaj porządku prawnego i etycznego, codziennego. BO prawo nie zawsze ma wiele wspólnego ze sprawiedliwością i etyką. Co w Warszawie doskonale wiemy, po ostatnich zatrzymaniach kilku wybitnych luminarzy środowiska prawniczego ....
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 20:27

Nie rozumiesz :) wiec łopatologicznie:
ukradł i/lub złapany na gorącym uczynku = złodziej, przestepca,
w innym przypadku (znaleziono podejrzany towar, poszlaki, oskarżenia, itp) = podejrzany o kradzież lub popełnienie przestępstwa, po udowodnieniu kradzieży (winy) dopiero złodziej, przestępca. Proste :?:

PS. Dzięki wrakowi z naszego forum SN jednak zdecydował się ujawnić wydatki z kart :lol: :wink:
Sędzia Michał Laskowski poinformował też, że w tym sądzie jest 14 kart płatniczych. W dyspozycji I prezes prof. Małgorzaty Gersdorf jest jedna karta, ale od początku kadencji nigdy jej nie użyła – zapewnił sędzia.
IAR

Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 09 Lut 2017 22:00

Grzegorz_Wroclaw napisał:Nie rozumiesz :) wiec łopatologicznie:
ukradł i/lub złapany na gorącym uczynku = złodziej, przestepca,

Nie przekręcaj. To Ty teraz zmieniasz poglądy, prawdopodobnie dlatego, że Ci uświadomiłem, że powtarzłeś slogany. Bo jednak złapany na gorącym uczynku to tez złodziej, nawet jeżeli nie jest skazany?
To dalej - kto ma prawo nazwać zlodziejem złodzieja złapanego na gorącym uczynku? Czy tylko ten co go złapał na gorącym uczynku, czy tez osoby które "wiedzą", że został złapany na gorącym uczynku.

Wracajac do tematu sędziego:
Potwierdzam, że osoba wykonująca zawód sędziego została wskazana przez pracowników marketu jako sprawca kradzieży nośników pamięci elektronicznych w tym sklepie....

Dziwne zachowanie sędziego w Media Markt zwróciło uwagę ochrony, która chciała zatrzymać wychodzącego ze sklepu mężczyznę – relacjonuje „Fakt”. W tym momencie sędzia wyciągnął jednak swoją legitymację, mówiąc, że chroni go immunitet. Wezwana na mi...

Wezwana na miejsce policję uzyskała zgodę prezesa Sądu Apelacyjnego na przeszukanie sędziego i należącego do niego samochodu. Policja znalazła perndrive’y warte 2 tys. zł, za które podejrzewany o kradzież mężczyzna nie zapłacił....

Czylu złodziej czy nie złodziej? A może nie złodziej, bo mógł się zasłonić immunitetem? Ja albo Ty nie mamy immunitetu.

PS. Dzięki wrakowi z naszego forum SN jednak zdecydował się ujawnić wydatki z kart :lol: :wink:
Sędzia Michał Laskowski poinformował też, że w tym sądzie jest 14 kart płatniczych. W dyspozycji I prezes prof. Małgorzaty Gersdorf jest jedna karta, [b]ale od początku kadencji nigdy jej nie użyła – zapewnił sędzia.

A co miała zrobić? Pisałem przecież, za niestosowanie się do ustawy o dostępie do informacji publicznej grozi odpowiedzialność karna.
Kretyńskie było tłumaczenie pani pierwszej prezes.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 22:14

Poszukaj innego artykułu, takiego opisującego sytuacje dokładnie, jest jedno "ale" tylko ono zmienia wszystko - pendrive znaleziono w samochodzie, nie u sędziego ups..., nie ma więc mowy o złapaniu na tzw. gorącym uczynku. Teraz pora domniemaną kradzież udowodnić, ponieważ, to mój teren, to mogę dopisać, że w trakcie rewizji domu znaleziono więcej sprzętu, teraz pora udowodnić winę lub niewinność. I to chyba na tyle w temacie, bo już mi się nie chce... z poniższych powodów.

Uświadomiłeś mnie już dawno, ale wyłącznie w jednej kwestii tz. że pewne sprawy do Ciebie nie docierają, a ja przy okazji dyskusji z Tobą nauczyłem się już, że Ty się nie mylisz i nie popelniasz błędów, i przy tym pozostańmy.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 09 Lut 2017 22:42

czyli relacja przeciwko relacji. Będzie bardzej merytorycznie, gdy zacytujesz inną relację. Ja sprawdziłem kilka - z każdej wynikało to samo. Możesz mi objasnić, jak na podstawie zgody prezesa sądu policja mogła przeszukać inny samochód niż sędziego? :-).
Czy sędzia zasłaniał się immunitetem czy nie? Czy Ty albo ja w takiej sytuacji moglibysmy ucznić to samo?

Grzegorz_Wroclaw napisał:Uświadomiłeś mnie już dawno, ale wyłącznie w jednej kwestii tz. że pewne sprawy do Ciebie nie docierają,a ja przy
okazji dyskusji z Tobą nauczyłem się już, że Ty się nie mylisz i nie popelniasz błędów, i przy tym pozostańmy.

Więc po wyczerpaniu się argumentów dotyczących meritum przechodzimy do (nie)argumentów personalnych? :-).
"Grzeje mnie" przypadek tego sędziego. Sam go zainicjowałeś. Uważasz, że nie powinno się o tym mówić?

Nadal nie wiem, czy Hitler był mordercą, zbrodniarzem. Czy wolno tak o nim mówić. Wszak sąd go nigdy nie skazał...
Powiedz, że był niewinny, rozwiejesz tym samym moje wewnętrzne rozterki :-).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 09 Lut 2017 22:48

chcesz udowodnić swoją tezę, masz takie prawo, gratuluje, po raz kolejny masz racje i nie myliłeś się :lol: A każdy forumowicz czytać umie i przeczyta sobie jak było...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez julk1 » 10 Lut 2017 01:31

platinium, mam do Ciebie takie pytanie: jak rozumieć zarzut, że w 2008 r. w nieznanym czasie, nieznanym miejscu, prezydent Warszawy lub jej zastępca przyjęli łapówkę. Moje pytanie nie jest złośliwe. Chciałem się Ciebie o to spytać, jak Ty to widzisz. Lubię wysłuchać bowiem "drugiej strony". Bo według mnie, taki zarzut jest śmieszny, jak się nie ma nic, dosłownie nic. Po co więc TVP to w kółko powtarza i czemu ma to służyć?
Tak nawiasem mówiąc, Hanka już dawno powinna polecieć, a jeżeli wzięła łapówkę to powinna być przykładnie ukarana.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez platinum » 10 Lut 2017 12:32

julk1 napisał:platinium, mam do Ciebie takie pytanie: jak rozumieć zarzut, że w 2008 r. w nieznanym czasie, nieznanym miejscu, prezydent Warszawy lub jej zastępca przyjęli łapówkę. Moje pytanie nie jest złośliwe. Chciałem się Ciebie o to spytać, jak Ty to widzisz. Lubię wysłuchać bowiem "drugiej strony". Bo według mnie, taki zarzut jest śmieszny, jak się nie ma nic, dosłownie nic. Po co więc TVP to w kółko powtarza i czemu ma to służyć?
Tak nawiasem mówiąc, Hanka już dawno powinna polecieć, a jeżeli wzięła łapówkę to powinna być przykładnie ukarana.

ale zadaj to pytanie nie mine a prokuratorowi, który prowadzi sprawę, ja tej sprawy nie prowadzę. Ten wątek jest o kaście sędziów. To podobna grupa zawodowa, wywodząca się z prawników ale nie tożsama.

Po to jest śledztwo, by ustalić okoliczności w tym miejsce i czas wręczenia korzyści. Dlaczego Cię dziwi, że jeszcze o tym nie wiadomo? Gdyby wszystko było jasne, to sprawa by była już w sądzie. Poczytaj sobie KPK. Zauważ, że znana jest KWOTA łapówki i przybliżony czas. A że działki na terenie miasta (i to w TAKIM miejscu) to łakomy kąsek, to nie dziwota. Dlaczego uważasz, że nie ma nic? Nie ma materiału pozwalającego jeszcze postawić zarzuty karne, ale po to jest śledztwo by to zebrać. Czy rozumiesz, że bez rozpoczęcia śledztwa (w sprawie, albo przeciwko komuś) prokurator nawet nie może przesłuchać świadka? Ja tam na procedurze karnej się nie znam, ale ludzie mówią, że tak jest a mam podstawy im ufać.
Kto oodpowiedzialny jest za zatwierdzanie planów zagospodarowania w poszczególnych jednostkach samorządowych też wiadomo - władze lokalne.

I jeszcze rok -2008 - kojarzysz? To był szczyt bumu budowlanego w kraju. Działki osiągały horendalną cenę. W tym roku została sprzedana chyba za miliardy działka po zajezdni autobusowej przy Inflanckiej.

Terminologia którą sięprokuratura posługuje jest dziwna, bo mamy państwo prawa i dba o to, by złodzieja nie można było nazwać złodziejem póki kolejne instancje nie skażą delikwenta :-).
Awatar użytkownika
platinum

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości