Nadzwyczajna kasta ludzi - i służbowe karty płatnicze

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Nadzwyczajna kasta ludzi - i służbowe karty płatnicze

Postprzez meszuzel » 29 Cze 2017 10:56

Nie no, aż tak nie. :) Ale karać adekwatnie do wykroczenia.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez flex » 03 Lip 2017 20:03

julk1 napisał:A co odpowiedziała na konferencji prasowej premier na pytanie Gazety Bankowej, że PiS przed wyborami obiecywał walkę z nepotyzmem, a tymczasem utworzył tysiące nowych miejsc pracy dla członków PiS, ich krewnych i członków rodzin? Wymieniono też z 10 konkretnych nazwisk z bliskiego otoczenia pani premier...

Teraz, ku..a, my! ?
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez platinum » 07 Lip 2017 13:52

Nadzwyczajnej kasty ludzi cd.:

http://warszawa.onet.pl/sedzia-z-zyrardowa-usuniety-z-zawodu-po-kradziezy-50-zl-na-stacji-paliw/fks92f6

Przechodzi w stan spoczynku, ale oczywiście uposażenie będzie przysługiwało do końca życia. W normalnej firmie, jak złapią pracownika na kradzieży, to wywalają na zbity pysk (zwolnienie dyscyplinarne w trybi enatychmiastowym) i od tego momentu nic mu nie płacą.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez _mirek » 07 Lip 2017 20:18

cytat z artykułu:
''Oznacza ona, że osoba usunięta ze stanu sędziowskiego traci prawo do wszystkich wynikających z tego uprawnień - począwszy od przynależnego mu immunitetu, skończywszy na prawie do przejścia w stan spoczynku."

Raczej "zadowolony" to on nie będzie.
Awatar użytkownika
_mirek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 07 Lip 2017 20:27

platinum napisał:Nadzwyczajnej kasty ludzi cd.:

..... W normalnej firmie, jak złapią pracownika na kradzieży, to wywalają na zbity pysk (zwolnienie dyscyplinarne w trybi enatychmiastowym) i od tego momentu nic mu nie płacą.

Jak zwykle zacytowana czysta demagogia, a potem totalne uproszczenie, tak jest (a raczej może być) jeśli złapią kogoś na kradzieży w firmie, jak złapią Cię na kradzieży w sklepie to firma (pracodawca) raczej nie jest o tym fakcie powiadamiany :roll: Chyba, ze pracujesz w pewnych szczególnych grupach np. sędziowie, policjanci, itp.
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez tonyxxl » 28 Lip 2017 13:48

nie chciałem zakładać nowego tematu a ten też o kaście:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-ostrzega-przed-Chrzescijanska-Wspolnota-7534993.html
ja to widzę tak, Rydz z Torunia nie toleruje konkurencji i wykonał telefon do kolegów w Warszawie.
No a jak o.dyr prosi, to się nie odmawia :wink: Alleluja i do przodu :twisted:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez platinum » 28 Lip 2017 16:59

tonyxxl napisał:ja to widzę tak, Rydz z Torunia nie toleruje konkurencji

Możesz przybliżyć, która z dzialaności o. Rydzyka ma znamiona "wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF"? Bo ja nie kojarzę, by namawiał na jakieś inwestycje i obiecywał zyski.
Chociaż, jak widzę, ile zdziałał, to w ramach dywersyfikacji chętnie bym mu powierzył część kasy - pewnie byłoby więcej na emeryturze niż z ZUS-u

wykonał telefon do kolegów w Warszawie.

Jakie masz przesłanki by wyciągać takie wnioski?

Mały HINT: jak coś w nazwie ma "chrześcijańskie" to bardzo często jest niekatolickie, nieprawosławne. o. Rydzyk należy do kościła katolickiego.
Słowem "chrześcijańskie" lubią się opisywać różne wspólnoty protestanckie, a niektóre z nich utożsamiają sukces ekonomiczny z łaską bożą :-). Nie twierdze, że tak jest w tym przypadku, ale warto by to było podrążyć.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez platinum » 02 Sie 2017 07:01

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gpc-ponad-setka-sedziow-nie-pokaze-co-posiada/eleydxq

W skrócie: ponad setka sędziów nie pokaże, co posiada.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 02 Sie 2017 07:18

w ramach solidarności z tymi co ujawnili, proponuje ujawnić swój majątek :roll:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez platinum » 02 Sie 2017 07:22

Grzegorz_Wroclaw napisał:w ramach solidarności z tymi co ujawnili, proponuje ujawnić swój majątek :roll:

To ujawniaj. To oni wydając wyroki decydują o ludzkich losach i mają obowiązek ujawnić majątek. I łaski nie robią.
Mój zna ten kto powinien - co też wynika ze stosownych ustaw.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 02 Sie 2017 07:37

Ja od pewnego czasu składam co roku, ale on nie jest udostępniony dla wszystkich..., a sędziów owszem.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez tonyxxl » 02 Sie 2017 15:31

platinum napisał:konywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF"? Bo ja nie kojarzę, by namawiał na jakieś inwestycje i obiecywał zyski.

Zezwolenia żadnego nie potrzebuje. O żadne się nie stara i nigdy się tym nie przejmuje.
https://www.youtube.com/watch?v=T4xF4gocpEg
platinum napisał:Jakie masz przesłanki by wyciągać takie wnioski?

https://www.youtube.com/watch?v=XDaD6gZelkg

ale i tak wiem że do żadne argumenty nie dojdą.

Część postu wymoderowałem. Linki póki co zostawia, ale temat obserwuję i jeśli wywołają niezdrową dyskusję usunę. wordlord
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 04 Sie 2017 11:10

na całe szczęście idzie nowe :lol: :roll:

Anna Szwed-Szczygieł, córka wiceministra w rządzie Beaty Szydło, jest wiceprezesem sądu okręgowego w Bielsku-Białej. Powołał ją minister Zbigniew Ziobro, chociaż dwukrotnie negatywnie jej kandydaturę opiniowali sędziowie.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez tonyxxl » 04 Sie 2017 11:51

Część postu wyedukowałem

czyli że cześć postu wysłałeś na przymusową edukację ?
ironia i żarcik ofc :wink: , ale edytowanie postów profilaktycznie to siłowa cenzura i to mi się nie podoba :cry:
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez julk1 » 04 Sie 2017 12:55

Najbardziej mi się podobała wypowiedź min. Szyszki, który stwierdził, że jak czegoś nie ma w TV Trwam, Radio Maryja i w gazecie Nowy Dziennik to TO nie istnieje :shock: :D
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez wordlord » 04 Sie 2017 21:49

tonyxxl napisał:czyli że cześć postu wysłałeś na przymusową edukację ?
ironia i żarcik ofc :wink: , ale edytowanie postów profilaktycznie to siłowa cenzura i to mi się nie podoba :cry:

Wolność słowa wolnością, ale kończy się ona tam gdzie zaczyna się obrażanie innych. Tylko ten fragment wykasowałem i to raczej nie zminiło znaczenia Twojej wypowiedzi.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez grzes-w-wa » 05 Sie 2017 08:32

wordlord napisał:
tonyxxl napisał:czyli że cześć postu wysłałeś na przymusową edukację ?

Wolność słowa wolnością, ale kończy się ona tam gdzie zaczyna się obrażanie innych. Tylko ten fragment wykasowałem i to raczej nie zminiło znaczenia Twojej wypowiedzi.

Szanowny administratorze.
Zanim zaczniemy znów bezcelowo tłuc pianę w temacie kto kogo obraża, warto sięgnąć do słowników i dowiedzieć się kto to jest chrześcijanin,
i przy okazji parafianin.
Jak zdobędziemy tą wiedzę, myślę że problem sam się rozwiąże.
Zniknie strach przed nową awanturą.
Nie będzie potrzeby usuwać postów w całości lub ich części. (z bzdurnych powodów)
---------------
Kiedyś w dyskusji z Mariuszem sugerowałem mu aby dał sobie spokój z osuwaniem postów zawierających prawdę -mocno skrywaną.
Prawdy nie wyczyści, a i syzyfowa praca go ominie.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez julk1 » 05 Sie 2017 13:24

Ależ Grzesiu wiesz, że są 3 rodzaje prawd m.in. gówno prawda... :)
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez grzes-w-wa » 05 Sie 2017 13:39

julk1 napisał:Ależ Grzesiu wiesz, że są 3 rodzaje prawd m.in. gówno prawda... :)

Zgadzam się.
Gówno prawda występuje często. Może nawet zbyt często.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez platinum » 29 Wrz 2018 08:25

Wątek dotyczący swetru nadal jest zamknięty, ale sprawa 500+ dla rodziny swetru wpisuje się w zagadnienie nadzywczajnej kasty ludzi:

https://wiadomosci.wp.pl/joanna-schmidt-i-byly-maz-wojuja-o-500-urzad-nakazal-zwrocic-pieniadze-6300194912913537a
Awatar użytkownika
platinum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości