KL Auschwitz Oświęcim

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

KL Auschwitz Oświęcim

Postprzez najtsabes » 07 Wrz 2017 20:53

Triplex napisał:
torontokuba napisał:Gospodarz ponosi odpowiedzialnosć za zachowanie i postępowanie gosci, przynajmniej tak jest w moim świecie. Nawet wtedy, kiedy gość się zachla na debila i jadąc do domu spowoduje śmiertelny wypadek.

Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny i słowa. Nie widzę sensu winy zrzucać na administrację. Bardzo dorosłe zachowanie. To nie ja to ktoś inny! :D

Mam nadzieję, że miałeś coś innego na myśli...

el-dziubek napisał:Grzes chociaż prowadzimy bezproblemowe transakcje, to niestety trzeba zarzucić Ci, ze bardzo się do tego syfu przyczyniłeś. Nic mi do Twojego światopoglądu, ale ostatnie dni były dość słabe wizerunkowo ;)

Syf robiły osoby którym nie podobały się treści przekazywane przez Grzesia a same nie podawały żadnych kontrargumentów tylko bełkot bez ładu i składu.

Strach się bać cokolwiek pisać bo zaraz będzie się oskarżonym o sianie zamętu.

Trudno oczekiwać polemiki z niniejszymi bredniami.

Szkołę jakąkolwiek ukończyłeś? Książka od historii w ręku była czy od szóstego roku życia przymusowy wypas bydła w pańskim folwarku?

Dno i kilometry mułu.

Chcesz linka?

http://truthaboutcamps.eu/th/misja/1547 ... trony.html" target="_blank
Załączniki
Screenshot_2017-07-24-13-56-26.png
Screenshot_2017-07-24-13-56-37.png
najtsabes

Re: Zmiany w HP

Postprzez Triplex » 07 Wrz 2017 21:29

torontokuba napisał:
Triplex napisał:Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny i słowa. Nie widzę sensu winy zrzucać na administrację. Bardzo dorosłe zachowanie. To nie ja to ktoś inny! :D

Niestety, dla mnie, rozwiązanie tu leży nie w ograniczeniach dotyczących działu HP, tylko w egzekwowaniu (chyba odpowiednie słowo) forumowych reguł. Warto je najpierw ustalić, i jeżeli będzie reguła, że wolność słowa na forum ma być bez ograniczen, niech grzes-w-wa wraca do pisania, razem z kolegami. Nikt się nie będzie potem czepiał. Ten komu się niektóre tematy nie podobają, może wtedy opuścić forum. Dobrze by było, aby administracja przedstawiła nam te reguły jako czarno-białe, a nie szare. Skoro obecnie pytają o nasze opinie, taką mam ja. Niestety, opinia ta nie jest dla nich prosta, bo nie widzę powodu aby ktokolwiek się zastanawiał nad tym, czy powinien coś w HP napisać. Z tym się zgadzam z grzes-w-wa. Nowe tematy w HP (i wszędzie na forum) powinny być zawsze mile widziane, tylko dyskusja trzymana za mordę, tak jak spam i spamerzy. Druga sprawa to moderacja grzes-w-wa i kilku kolegów. Nie jest to łatwe, i nie zazdroszczę.

Tu się zgodzę że dyskusja nie powinna wykraczać poza pewne ramy określone jasno czy to regułami forumowymi czy kodeksem karnym.
Namawianie do nienawiści na tle rasowym czy religijnym to rzecz nie wskazana na forum o monetach :|
I gdziekolwiek indziej
a moderacja tak czy siak rękę na pulsie trzymać powinna ;)
_______________________________________________________________________________________________________________

najtsabes napisał:
Trudno oczekiwać polemiki z niniejszymi bredniami.

Szkołę jakąkolwiek ukończyłeś? Książka od historii w ręku była czy od szóstego roku życia przymusowy wypas bydła w pańskim folwarku?

Dno i kilometry mułu.

Chcesz linka?

http://truthaboutcamps.eu/th/misja/1547 ... trony.html

Poważnie ? ALE POWAŻNIE ???
Aż takiego zasadziłem ci czopka, że aż tak ciebie rozerwało i musisz takie teksty sadzić?

Za kogo ty się uważasz ? :lol: że interesujesz się moim wykształceniem?

Zaczynasz wchodzić na pole którego niedotyczy ten temat i TO WŁAŚNIE określiłem jako: bełkot bez ładu i składu.
Dziękuję
Udowodniłeś że pisałem prawdę 8)

Rozbawiłeś mnie swoim poziomem.

W sumie dzięki takim istotom humanoidalnopodobnym jak ty zmiany w hp są potrzebne...
nie każdy jest w stanie znieść prawdę
Awatar użytkownika
Triplex

Miejscowość: Rotterdam-Zuid - Charlois

Postprzez najtsabes » 07 Wrz 2017 21:41

Mam nadzieję, że prawda obroni Grzegorza w sądzie i będzie miał odwage spojrzec w oczy byłemu więźniowi obozowemu. A jeśli zechcesz mu w tym prywatnie pomóc to zachęcam. Kopiowanie linków prawdy zalecam prymitywy.

Każdy kto urządza sobie tańce na prochach milionów pomordowanych zasługuje na najwyższą pogardę.

Nie wiem o jakim poziomie mowisz bo dla mnie relatywizowanie zbrodni nazistowskich cechuje najniższe formy życia, znacznie nizej niż humanoidy ...
najtsabes

Postprzez julk1 » 07 Wrz 2017 22:15

najtsabes napisał:Szkołę jakąkolwiek ukończyłeś? Książka od historii w ręku była czy od szóstego roku życia przymusowy wypas bydła w pańskim folwarku?

najtsabes, czy tymi słowami chciałeś wyrazić swoja kulturę i udowodnić, że jesteś lepszy od swoich adwersarzy?
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez najtsabes » 07 Wrz 2017 22:21

julk1 napisał:
najtsabes napisał:Szkołę jakąkolwiek ukończyłeś? Książka od historii w ręku była czy od szóstego roku życia przymusowy wypas bydła w pańskim folwarku?

najtsabes, czy tymi słowami chciałeś wyrazić swoja kulturę i udowodnić, że jesteś lepszy od swoich adwersarzy?

Trudno udowadniać coś co jest oczywiste. Ignoranci i analfabeci powinni uważać na to co piszą i z duma i godnością ponosić odpowiedzialność za slowa.
najtsabes

Postprzez grzes-w-wa » 07 Wrz 2017 22:23

najtsabes napisał:Każdy kto urządza sobie tańce na prochach milionów pomordowanych zasługuje na najwyższą pogardę.

Co?
Kto sobie urządza tańce co rok w obozie Auschwitz ?
O jakich milionach piszesz?
To pierwszy obóz i głownie dla katolików.
Pierwszych ofiar II WŚ i głownie dla Polaków i Czechów.
Były tam również inne narodowości ale w minimalnych ilościach.
I to był obóz pracy o czy świadczy:
1306695770_by_Bahari_600.jpg

-------------
Mordy żydów odbywały się w Birkenau !
Te obozy są oddalone od siebie o 4 km.
Czy dociera do ciebie parodia tej sytuacji?
I kto odwala ho hole tańce na grobach Polaków? Kto?
-------------
Napisz że bierzesz co miesiąc kasę od Helmutów.
I każą ci mówić że niebo jest zielone.
Ja za kasę bym nie takie bzdury opowiadał!
-------------
Ja pier....i ty uczysz młodzież?
IQ (-1000)
n/c
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez najtsabes » 07 Wrz 2017 22:28

Spróbuj z dumą i godnością ponieść odpowiedzialność za słowa. Jeśli sąd podzieli Twoją linię obrony to nie musisz się niczego obawiać. Głowa do góry Mesjaszu!

Chcesz linka?

http://truthaboutcamps.eu/th/niemieckie ... 91945.html
najtsabes

Postprzez mk123 » 07 Wrz 2017 22:49

najtsabes napisał:Spróbuj z dumą i godnością ponieść odpowiedzialność za słowa. Jeśli sąd podzieli Twoją linię obrony to nie musisz się niczego obawiać. Głowa do góry Mesjaszu!

Chcesz linka?

http://truthaboutcamps.eu/th/niemieckie ... 91945.html" target="_blank" target="_blank

Ustaw sobie podpis: prokurator dziura w dupie
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez grzes-w-wa » 07 Wrz 2017 22:56

Już byś przestał się kompromitować.
Wrzucasz teksy i manipulujesz ludźmi.
-------------------
Podważasz słowa żydowskiego historyka?
Naród wybrany do Auschwitz, czyli kontrakt syjonistów z Hitlerem w celu zagłady (Shoah) ortodoksyjnych braci. Romana Nachta korepetycje dla lemingów
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpr ... ych-braci/
Roman Nacht..Autor urodził się w Kaliszu, wychował się w Katowicach. Z PRL-u wyjechał w 1964 roku. W Chicago w latach 1979 – 1984 jako członek ANCIENT ASTRONAUT SOCIETY założył centrum poszerzania świadomości HOMO COSMICUS. Bywał częstym gościem radiowych stacji polonijnych. Dawał prelekcje w kilku stanach, m.in. w Tucson w Arizonie i w stanie Nowy Meksyk
---------------
A może ten gość też ci się nie podoba bo bzdury pisze?
Profesor Instytutu Studiów Politycznych PAN Krzysztof Jasiewicz jest znanym badaczem losów Polaków i Żydów na kresów wschodnich, zwłaszcza w czasie II wojny światowej.
I to zaboli:
http://natemat.pl/56739,zydzi-byli-sami ... kim-getcie
--------------
I to też bzdura?
Przechwytywanie.JPG

-------------
Powinieneś się leczyć z tej swojej nienawiści.
A historii uczyć się od nowa, czyli powtórzyć szkołę podstawową.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez maciekp » 07 Wrz 2017 23:08

Na screenie mamy taką bzdurę, że nie wiadomo, czy płakać, czy się śmiać. Przyczyny upadku Rzeczypospolitej zostały świetnie opisane przez historyków. W olbrzymim skrócie - sam "naród polski" był sobie winien, choć dokładne wyjaśnienie co źle zrobiono, jakie błędne (zbiorowe) decyzje podjęto, jakie procesy gospodarcze pchnęły nas na błędną ścieżkę zajmuje grube tomiska. Dodatkowo na screenie autor posługuje się określeniem "animalistycznym", pisząc o "żerowisku" - to zabieg retoryczny stosowany ongiś przez nazistów. Prymitywne, głupie, żałosne. Prymitywne umysły potrzebują takich "jednoczynnikowych" narracji - monokauzalizm to najprostszy sposób wyjaśnienia sobie świata.
Tak w ogóle, to w tych żenujących wrzutach Grzesia często bardzo "zawiewa" stylem świadków Jehowy. Nie, żebym coś miał przeciw temu wyznaniu...
maciekp

Postprzez tonyxxl » 07 Wrz 2017 23:17

najtsabes napisał:Spróbuj z dumą i godnością ponieść odpowiedzialność za słowa.

ale beka, gościu, na kogo ty tutaj pozujesz?
Straszysz anonimowo sądem, bo boisz się spotkać twarzą w twarz albo choćby zadzwonić i obgadać sprawę którą jesteś tak rzekomo przejęty i poruszony, a dajesz wykłady o dumie i godności :D
Wyszedłeś na tchórza. I żaden sąd tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez maciekp » 07 Wrz 2017 23:22

A po co obgadywać sprawę z intelektualnym betonem? Jak widzisz akt wandalizmu to też dyskutujesz z jego sprawcami? Żyjemy w praworządnym państwie, a przynajmniej chcemy w to wierzyć - więc postawa obywatelska dopuszcza zgłoszenie sprawy organom ścigania. Uważanie tego za konfidenctwo to jeszcze trochę mentalnie tkwienie w poprzednim ustroju. Ja osobiście to mam w sumie gdzieś, bo sprawa Grzesia jest mimo wszystko bardziej śmieszna niż szokująca - jego deficyty intelektualne i paranoja są oczywistością (no co? wyrażam teraz swoje zdanie na ten temat - mamy tu podobno wolność słowa). Jest trochę takich internetowych pieniaczy-antysemitów, w zasadzie średnio szkodliwych. Wzruszam ramionami, ale rozumiem, że kogoś może to wkurzać.
maciekp

Postprzez grzes-w-wa » 07 Wrz 2017 23:48

Jest trochę takich internetowych pieniaczy-antysemitów

Żeby być antysemitą to należy wiedzieć kto to jest Semita.
Oczywiście nie z wiki, bo tą tworzą użytkownicy, niejednokrotnie z betonową głową.
http://pomazancowy.blogspot.com/2015/01 ... emita.html
Na dziś starczy.
Dobrej nocy zwolennikom i przeciwnikom. :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez maciekp » 08 Wrz 2017 00:41

To strona z jakimiś biblijnymi dywagacjami świadka Jehowy. Ano właśnie - jak wyżej pisałem...
maciekp

Postprzez tonyxxl » 08 Wrz 2017 05:30

maciekp napisał:A po co obgadywać sprawę z intelektualnym betonem?

hipokryzja, samemu zamknąć się na jakiekolwiek argumenty i nazywać drugą stronę betonem. Nie wszystko co w książkach piszą jest prawdą a historia nie jest czarno biała. Czyż nie prawda, że Niemcy chcieli zatuszować swoje zbrodnie a żydzi je wyolbrzymić jak tylko się da? Są na to przykłady, no ale jak się z "betonem" nie rozmawia to mamy co mamy, czyli takie kwiatki jak to, że Polacy zabili więcej Żydów podczas 2wś niż Niemcy.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Wrz 2017 06:53

tonyxxl napisał:Są na to przykłady, no ale jak się z "betonem" nie rozmawia to mamy co mamy, czyli takie kwiatki jak to, że Polacy zabili więcej Żydów podczas 2wś niż Niemcy.

To po to ich wcześniej uczyliśmy budować łodzie, żeby ich później pozabijać? :roll: Mam nadzieje, ze wstrzeliłem się idealnie w poziom dyskusji :lol:

Każdy ma prawo wierzyć w co chce, ale najczęściej wchodząc w ten wątek i czytając wypowiedzi niektórych forumowiczów czuje wyłącznie zażenowanie :? W linki już przestałem nawet klikać :oops:
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Triplex » 08 Wrz 2017 07:13

najtsabes napisał:Trudno udowadniać coś co jest oczywiste. Ignoranci i analfabeci powinni uważać na to co piszą i z duma i godnością ponosić odpowiedzialność za slowa.

Udowodnij mi teraz i innym że jestem ignorantem i analfabetą albo grzecznie przeproś.
Bo skoro to jest takie oczywiste to chyba potrafisz to udowodnić.
Raczej nie da się tobie zarzucić bezsensownego bełkotu, czyż nie?

Przynajmniej jestem:
najtsabes napisał:Dno i kilometry mułu.
co i tak wygląda lepiej niż to jak płytki jesteś ty.

najtsabes napisał:Spróbuj z dumą i godnością ponieść odpowiedzialność za słowa. Jeśli sąd podzieli Twoją linię obrony to nie musisz się niczego obawiać. Głowa do góry Mesjaszu!

Chcesz linka?

http://truthaboutcamps.eu/th/niemieckie ... 91945.html

Znowu straszysz sądem? Myślisz że kogoś tym przestraszysz? Błagam...skończ.
Widzisz podstawy do zgłoszenia sprawy prokuraturze to zrób to zgodnie ze swoim obywatelskim obowiązkiem, albo skończ o tym na okrągło pisać.

Link o strony o obozach, heh serio?
Grzesio nie neguje istnienia masowych mordów ale raczej temu kto był tego reżyserem, kto to zaplanował i wspierał.
Oczywiste jest że obozy istniały skoro budynki stoją do dziś.
Obozy śmierci poprzez wyniszczenie pracą lub po prostu fabryki śmierci gdzie ludzi mordowano.

Okropieństwo którego nie da się zatuszować i na tyle straszne że tym bardziej powinno zależeć ludziom na dotarciu do prawdy o tych wydarzeniach.

maciekp napisał:A po co obgadywać sprawę z intelektualnym betonem? Jak widzisz akt wandalizmu to też dyskutujesz z jego sprawcami? Żyjemy w praworządnym państwie, a przynajmniej chcemy w to wierzyć - więc postawa obywatelska dopuszcza zgłoszenie sprawy organom ścigania. Uważanie tego za konfidenctwo to jeszcze trochę mentalnie tkwienie w poprzednim ustroju. Ja osobiście to mam w sumie gdzieś, bo sprawa Grzesia jest mimo wszystko bardziej śmieszna niż szokująca - jego deficyty intelektualne i paranoja są oczywistością (no co? wyrażam teraz swoje zdanie na ten temat - mamy tu podobno wolność słowa). Jest trochę takich internetowych pieniaczy-antysemitów, w zasadzie średnio szkodliwych. Wzruszam ramionami, ale rozumiem, że kogoś może to wkurzać.

Komuś poje*ała się wolność słowa z prostactwem i chamstwem?

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Podsumowując moje obserwacje w temacie dyskusji w hp zauważam co następuje:

Użytkownik najtsabes poza obrażaniem i straszeniem sądami nic nowego do tematu wnieść nie potrafi.

Dołączają do niego kolejne osoby które reprezentują sobą tą samą zdesperowaną postawę bezradności i ślepej agresji.

Jeśli wydzielić część w HP taką typowo Out of control gdzie dopuszczało by się takie personalne wybiegi, wyzwiska, obrzucanie słownymi fekaliami, wojnę na to kto komu bardziej dosra.
Myślę dałoby się to jeszcze przeżyć i tolerować ;)

Jednak kiedy jest dyskusja, wymiana poglądów na jakiś temat. To nie ma miejsca na takie coś co sobą reprezentuje np najtsabes.
Poważnie popracuj nad retoryką i czytaniem ze zrozumieniem.

Nie zamierzam bronić grzesia bo nie znam jego wszystkich wypowiedzi na forum (ani nie czytałem wszystkich linków od niego).
Po prostu rozumiem to co chce przekazać, bo w pewnych kwestiach mam podobne zdanie.

Wyłączenie pewnych tematów z hp czy coś zmieni wątpię, tylko odsunie to w czasie.
Proponuję zrobić w hp taki dział "poza kontrolą', specjalnie dla najtsabes i jemu podobnych gdzie zamiast dyskutować mogliby się wyzywać i straszyć prokuraturą.
Awatar użytkownika
Triplex

Miejscowość: Rotterdam-Zuid - Charlois

Postprzez najtsabes » 08 Wrz 2017 08:46

Sugerujesz dyskusje nad tezami, że Bin Laden był Żydem i linkami z wizerunkami wszystkich podmiotów decyzyjnych świata w tym papieży, że wszyscy są Żydami?
Tudzież negowanie wykorzystywani cyklonu B w komorach gazowych, których nie było jak czytamy w słynnych linkach?

Wymiana poglądów w wyżej wymienionych przypadkach?

Powrót do szkoły sugeruję, nigdy nie jest za późno.
najtsabes

Postprzez grzes-w-wa » 08 Wrz 2017 09:15

Chcesz linka?
http://truthaboutcamps.eu/th/niemieckie ... 391945.htm

W ramach dyskusji pominę pierwszą cześć postu bo to bełkot i ustosunkuje się do linku.
Główne tezy są faktem, jednak autorowi przytrafiło się parę niedomówień.
Miesza nazwy obozów.
Jak już napisałem wyżej KL Auschwitz będący w granicach przedwojennego Auschwitz (Oświęcim) był obozem pracy.
Oprócz Polaków, Czechów, Słowaków byli tam Rosjanie i późniejszym okresie Romowie. Nie należy jednak sądzić że to byli Rumuni bo ci walczyli w koalicji z Niemcami. Chodzi tu o cyganów o koczowniczym trybie życia.
Prawdą jest że ten obóz miał ponad 40 podobozów, których więźniowie wykonywali prace przymusowe dla niemieckich koncernów.
Ciekawe było by jak byś napisał co jest powodem corocznych zjazdów koszernych braci do tego obozu.
Po co? Na co? W jakim celu nad grobami gojów żydzi się modlą? (tak skromnie pisząc) :lol:
W okolicy powstał później drugi obóz KL Birkenau. (Brzezinka)
Na początku lat 40-tych to dwa różne obozy.
Jednak nagminnie się to omija i upraszcza do jednej nazwy.
Obóz w Birkenau powstał dla realizacji tzw. ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej – „Endlösung der Judenfrage”
To tam mordowano żydów przywożonych z całej Europy. Ten obóz posiadał cztery piece krematoryjne służące do kremacji ciał pomordowanych.
Skrywane fakty mówią wyraźnie że w KL Auschwitz takiego pieca krematoryjnego nie było.
Powstał dopiero po wojnie i zbudowali go Rosjanie.
Nie będę snuł teorii spiskowych, w jakim celu budowa tego pieca była przeprowadzona.
Pod koniec wojny Niemcy przeprowadzili reorganizacje obozów i na tej podstawie otrzymały one nowe nazwy.
KL Auschwitz I, II, III plus podobozy pracy.
Wykaz:
http://www.auschwitz.org/historia/podobozy/
Po wojnie oba miasta się połączyły.
Oświęcim wchłonął Brzezinkę.
https://www.youtube.com/watch?v=TqFzvUUdsXo
-------------------
Maciek, przebiłeś Sebastiana tymi świadkami Jehowy. :lol: :lol: :lol:
O betonie i betoniarkach nic nie napiszę. Trzymacie podobny poziom. :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez el-dziubek » 08 Wrz 2017 09:34

Grzes jesteś na 100% pewien tego, ze w auschwitz nie było pieca?

Mój dziadek był więźniem KL Auschwitz i niejednokrotnie opowiadał jak wyglądało wprowadzanie ludzi do gazkomory, a potem wywożenie ciał do pieca po drugiej stronie obozu. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek mówił, ze był więźniem Birkenau. Ale kilka ładnych lat już go z nami nie ma, wiec może mi się coś pomieszało.

Odnośnie ludzi z "obsługi" obozu, rzeczywiście były tam różne nacje... zastanawiam się czy powinienem napisać więcej czy rozsądniej bedzie zachować to dla siebie...
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości