Polska a sprawa ukraińska. Udział ZUS w emeryturach ukraińskich.

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Polska a sprawa ukraińska. Udział ZUS w emeryturach ukraińskich.

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 16:55

Do emerytury 35lat mi brakuje. Dostane pewnie tyle co wszyscy. Nawet ukrainiec, ktory pracowal tu miesiąc. Mam prawo pomarudzic.
Awatar użytkownika
mk123

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez grzes-w-wa » 26 Sty 2018 17:02

mk123 napisał:Do emerytury 35lat mi brakuje. Dostane pewnie tyle co wszyscy. Nawet ukrainiec, ktory pracowal tu miesiąc. Mam prawo pomarudzic.

Racja. Wszyscy po 1500,- Beż znaczenia ile się pracowało. Ważny będzie wiek emerytalny i posiadanie dowodu osobistego z orzełkiem.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez maciekp » 26 Sty 2018 18:18

Narzekać można, a nawet trzeba - ale moim zdaniem warto jest nie popadać w niepotrzebne przesady i nie patrzeć tylko z punktu widzenia naszego polskiego grajdołka. Z ZUS-em to jest taka śmieszna sprawa, że jest to jedna z "najtańszych" naszych instytucji publicznych. A gdyby nie OFE z ich prowizjami (przypomnę: początkowo 10% od każdej składki plus kilkadziesiąt milionów od całości aktywów rocznie!), to niczego nie trzeba by do FUS-u dopłacać nawet dzisiaj, dwadzieścia lat po reformie panów Balcerowicza i Petru. Do "emerytur obywatelskich" jeszcze droga daleka. Równie dobrze można wieścić wprowadzenie dochodu podstawowego...
maciekp

Postprzez flex » 26 Sty 2018 18:25

mk123 napisał:Do emerytury 35lat mi brakuje. Dostane pewnie tyle co wszyscy. Nawet ukrainiec, ktory pracowal tu miesiąc. Mam prawo pomarudzic.

Bzdura wielokroć powielana dalej pozostaje bzdurą.
http://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/emerytury-dla-obywateli-ukrainy-w-oparciu-o-umowe-polska-ukraina/1201717

"Polsko-ukraińska umowa o zabezpieczeniu społecznym została zawarta na analogicznych zasadach jak inne tego typu dwustronne umowy zawarte przez stronę polską. Nie jest prawdą, że polski ZUS będzie finansował emerytury i renty obywateli Ukrainy za okresy pracy na terenie ich macierzystego kraju. Dzięki postanowieniom umowy możliwe jest natomiast transferowanie świadczeń dla świadczeniobiorców mieszkających w Polsce, na ich rachunki bankowe. Podobne uprawnienie przysługuje Polakom mieszkającym na Ukrainie i w innych krajach, z którymi Polska zawarła umowy oraz na obszarze Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. "
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 18:38

A dalej nie czytales?

Dla przykładu: jeżeli obywatel Ukrainy przepracuje 15 lat w ojczyźnie i 10 lat w Polsce, osiągnie okres uprawniający do minimalnej emerytury (od 1 października w Polsce wynoszący 25 lat dla mężczyzn). Następnie zsumowane zostanie świadczenie wypracowane na Ukrainie. Warunkiem wypłacanie minimalnej emerytury przez ZUS obywatelom Ukrainy jest ich stałe zamieszkanie na terytorium Polski.

Czyli tak jak pisalem. 200zl emerytura ukrainska a reszte do minimalnej ja doloze.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Sty 2018 19:15

a kto ma pracować na tych stanowiskach, na których oni obecnie pracują u nas? masz jakiś pomysł? legalnie (wydane zezwolenia) pracuje ich jakieś 90.000 https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/user ... lenia.xlsx, nielegalnie kilka razy więcej :|
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 19:28

Kim na pewno by kogoś przysłał. Przynajmniej by burd nie robili w miastach :lol: Chodzi mi teraz o te emerytury. Przyjedzie taki 60+ dostanie umowe na miesiac a pozniej mu trzeba doplacic z 800zl jakby mala dziura w ZUSie byla. Nie wierze tez, ze beda sprawdzac czy rzeczywiscie mieszkaja na stale w kraju. Zatrudnia armie kontrolerow i znow utworza tysiace nowych niepotrzebnych etatow?

Jak ma dostać emeryture to na takich samych warunkach jak nasi emeryci. 25lat placenia ZUSu + 65lat i niech mają tą minimalna, nawet jak będą mieszkać tam.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Sty 2018 19:34

To rozumiem czytałeś i akceptujesz?

Warto zaznaczyć, że koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w UE na podobnych zasadach pozwala Polakom na korzystanie z sumowania okresów przepracowanych w Polsce i w Unii Europejskiej. Mimo dużych różnić w poziomie wynagrodzeń i świadczeń między poszczególnymi krajami nie zaobserwowano masowego wykorzystywania tego mechanizmu do korzystania z wyższych świadczeń poza granicami kraju.
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 19:36

Wiem o tym. Ukraina nie jest w Unii i w ogóle takiego pierda to powinniśmy wykorzystywać jak się da, a nie im przywileje fundować.
A jak ktoś taki miłosierny to niech zabierze z talerza rodzicom, dziadkom i odda ukraińcom.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Sty 2018 19:48

takim, jak to nazwałeś - pierdem, sami byliśmy kilkanaście lat temu... i dla wielu nadal jesteśmy. Ukrainą to kraj z ludnością większą niż Polska, a powierzchnia prawie dwukrotnie większa, chyba nie bardzo wiesz o czym tutaj piszesz :oops:

Jak masz jakieś sensowne argumenty to zapraszam do dalszej dyskusji...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez el-dziubek » 26 Sty 2018 19:50

Ciekawe jak zmienia się podejście, kiedy się stanie nagle na miejscu takiego Ukrainca, którego tutaj kopiemy... ;)
el-dziubek

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Sty 2018 19:53

Nie znajomość ekonomii przeraża, obbecnie to właśnie ten ukrainiec lata dziurę w zusie i raczej dokłada do talerza emerytów... ale to zbyt trudne tematy i dosyć luźno związane z krypto ;)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 19:55

I co z tego, że większa skoro sie rządzą gorzej nawet niż u nas. Wykorzystać zamieszanie, wykupić co się da i ssać póki można.
Na nadstawianu dupy jeszcze nikt dobrze nie wyszedł, albo dostaniesz kopa albo cie wyru...ają.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 19:58

Jestesmy parobkami dla niemcow przeciez. To jeszcze pijawka ukraina sie chce doczepic
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez flex » 26 Sty 2018 19:59

mk123 napisał:A dalej nie czytales?

Dla przykładu: jeżeli obywatel Ukrainy przepracuje 15 lat w ojczyźnie i 10 lat w Polsce, osiągnie okres uprawniający do minimalnej emerytury (od 1 października w Polsce wynoszący 25 lat dla mężczyzn). Następnie zsumowane zostanie świadczenie wypracowane na Ukrainie. Warunkiem wypłacanie minimalnej emerytury przez ZUS obywatelom Ukrainy jest ich stałe zamieszkanie na terytorium Polski.

Czyli tak jak pisalem. 200zl emerytura ukrainska a reszte do minimalnej ja doloze.

Cóż, doczytałem i wygląda na to, że masz rację.
Minimalna emerytura to 1000zł brutto czyli jakieś 700zł netto. Odliczając ukraińską emeryturę ZUS wypłaci ok 500zł. Warunek stałe miejsce zamieszkania w Polsce.
Biorąc pod uwagę wysokość czynszu czy koszty transportu na Ukrainę okazuje się, że gra będzie warta świeczki tylko w obszarze przygranicznym.
Chyba, że będą tu pracować na czarno.

mk123 napisał:Jestesmy parobkami dla niemcow przeciez. To jeszcze pijawka ukraina sie chce doczepic

Dziwne, ja nie jestem. A ty jesteś tym parobkiem?
Ktoś pracuje w Niemczech to jest parobkiem. Ktoś pracuje w Polsce to jest pijawką.. To jakaś pokrętna logika.
Ostatnio edytowany przez flex, 26 Sty 2018 20:04, edytowano w sumie 1 raz
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Sty 2018 20:02

ja bym od razu ich podbił, po co kasę na wykup marnować, najlepiej z rosją na spółę :roll: a potem już wspólnie na zachód :lol:
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez najtsabes » 26 Sty 2018 20:05

Poziom forum bez zmian.
najtsabes

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 26 Sty 2018 20:07

najtsabes napisał:Poziom forum bez zmian.

tutaj nawet 500+ nie pomoże :wink: ale następne pokolenie ma już większe szanse...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez flex » 26 Sty 2018 20:14

Grzegorz_Wroclaw napisał:ja bym od razu ich podbił, po co kasę na wykup marnować, najlepiej z rosją na spółę :roll: a potem już wspólnie na zachód :lol:

Na zachód? Chyba "zigaretten nach Berlin" ;)
A nie lepiej "Kierunek wschód. Tam musi być jakaś cywilizacja" :D
Awatar użytkownika
flex

Postprzez flex » 26 Sty 2018 20:20

W nowym bo admin pewnie sprzątnie wątek. Chyba zgłoszę swoje posty :D
My tu gadu gadu a tu znowu giełdę krypto okradli i to na 400 mln $
Stąd spadki a nie przez Mariusza.
https://www.zerohedge.com/news/2018-01-26/over-400-million-stolen-hacked-japanese-cryptocurrency-exchange
Awatar użytkownika
flex

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości