Polska a sprawa ukraińska. Udział ZUS w emeryturach ukraińskich.

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez mk123 » 26 Sty 2018 20:41

Mam wrazenie, ze i tych biednych, brodatych, 15letnich uchodzcow tez byscie przyjeli. Koncze dyskusje.
Awatar użytkownika
mk123

Postprzez flex » 26 Sty 2018 21:51

mk123 napisał:Mam wrazenie, ze i tych biednych, brodatych, 15letnich uchodzcow tez byscie przyjeli. Koncze dyskusje.

Tylko tylu, ilu Polaków przyjął zachód np do 2000r. Przecież i tak by zwiali do Niemiec.

mk123 napisał: Koncze dyskusje.

большое спасибо :D
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez Igorek » 26 Sty 2018 23:05

Grzegorz_Wroclaw napisał:takim, jak to nazwałeś - pierdem, sami byliśmy kilkanaście lat temu... i dla wielu nadal jesteśmy. Ukrainą to kraj z ludnością większą niż Polska, a powierzchnia prawie dwukrotnie większa, chyba nie bardzo wiesz o czym tutaj piszesz :oops:

Jak masz jakieś sensowne argumenty to zapraszam do dalszej dyskusji...

Dziękuje Grzegorzu !
jestem Ukraińcem i jestem dumny ze swojego pochodzenia !
moja Babcia była Łemkiem mieszkała koło Sanoka , Pradziadek Polakiem .
mam korzenie ze strony Ojca i Matki Ukraińskie Łemkowskie i Polskie może jeszcze Żydowskie bo nazwisko Guran dziadka mnie zastanawia ;)
odrazu zaznaczam antybanderowiec - wstydze się za tego zwyrodnialca
kilka słów dlaczego moim zdaniem jest bochaterem na Ukrainie
przede wszystkim walczył z komunistami i to właściwie jedyny sensowny argument - bo walczył z komunistami.
może nie każdy w Polsce wie ale Stalin w latach 1932-1933 ( wielki głód ) zagłodził prawie 7 milionów Ukraińców
proszę nie dziwić się ludności Ukraińskiej że witali Hitlerowców kwiatami .
w tych czasach nie było internetu , ci ludzie nie wiedzieli że witają gorsze zło .
niestety na Ukrainie mało kto wię że bandera mordował Polaków a tymbardziej Ukraińców - Ukraińców też około 30 tysięcy zabiła banda upa .
to były straszne czasy i wiele ludzi w tych czasach stawało się potworami
Juszczenko dlatego że putin chciał go otruć na odchodne nadał tytuł bochatera banderze
mam nadzieje że Ukraina stanie kiedyś na nogi i przestanie być tak-zwanym PIERDEM bo niestety teraz nim jest
to oczywiście jest wina rosji bo trzyma łapę na Ukrainie , rosja młodsza córka Ukrainy , ( ruś Kijowska )
dyktatura na obecną chwilę w rosji jest tak zaawansowana że jeszcze bardzo długo na Ukrainie będzie źle się działo niestety
Awatar użytkownika
Igorek

Postprzez julk1 » 26 Sty 2018 23:09

flex napisał:W nowym bo admin pewnie sprzątnie wątek. Chyba zgłoszę swoje posty :D
My tu gadu gadu a tu znowu giełdę krypto okradli i to na 400 mln $
Stąd spadki a nie przez Mariusza.
https://www.zerohedge.com/news/2018-01-26/over-400-million-stolen-hacked-japanese-cryptocurrency-exchange

To tak łatwo kryptowaluty o wartości kilkaset mln dolarów przetransferować na NIEZNANE konto? To strasznie liche musi być zabezpieczenie...
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez grzes-w-wa » 26 Sty 2018 23:29

Igorek napisał:....może nie każdy w Polsce wie ale Stalin w latach 1932-1933 ( wielki głód ) zagłodził prawie 7 milionów Ukraińców...

Jesteś pewien że to Stalin?
Bo z tego co się orientuje to Hołodomor na Ukrainie i jeszcze dwa w Rosji rozpętali Chazarowie. (żydzi w mundurach NKWD)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowi ... Byd%C3%B3w" target="_blank
-------------
Wiki określa Chazarów jako lud z Stepu Pontyjsko-Kaspijskiego.
To błędna informacja jak wiele w Wiki.
Chazarzy pochodzą ze stepów mongolskich i przez mongołów zostali wypędzeni na zachód.
Na ich drodze zawsze lała się krew ze zbrodniczych postępków.
W Babilonie do dołów z wściekłymi psami wrzucali dzieci tylko dla rozrywki.
Dodatkową poszlaką która na to wskazuje, jest obchodzone wśród Żydów do dnia dzisiejszego radosne święto Purim, będące pamiątką udanego ludobójstwa, jakiego Żydzi dokonali w Persji, mordując co najmniej 75 tysięcy ludzi.
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4014

-------------
Przestaje być też tajemnicą że Chazarowie w mundurach NKWD stali za zbrodniami w Charkowie, Miednoje i Katyniu.
Och taka ich rozrywka w podroży do Europy. :roll:
Tak też znaleźli się w Polsce w 1945 roku.
Byli wzorowymi funkcjonariuszami SB I UB. Krótko mówiąc mordercami.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez skorkabezwyprawki » 26 Sty 2018 23:59

Grzegorz_Wroclaw napisał:Nie znajomość ekonomii przeraża, obbecnie to właśnie ten ukrainiec lata dziurę w zusie i raczej dokłada do talerza emerytów... ale to zbyt trudne tematy i dosyć luźno związane z krypto ;)

Próbowałeś legalnie zatrudnić ukrainca i zapłacić za niego ZUS?
skorkabezwyprawki

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Sty 2018 00:06

kliknij w link który załączyłem 91.000 ma pozwolenie na pracę i płaci zus, a formalności potrzebne do legalnego zatrudnienie ukrainca niczym się nie różnią, od formalności dla innego obcokrajowca z poza ue... A odpowiadając wprost na Twoje pytanie, nie próbowałem, ale samą procedurę znam. .
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez flex » 27 Sty 2018 00:17

grzes-w-wa napisał:Jesteś pewien że to Stalin?
...

Grześ, mógłbyś swoje prawdy objawione głosić gdzie indziej? Czuję, że nie jestem na nie jeszcze gotowy.
W jaki wątek człowiek nie wejdzie od razu wyskakuje Żyd albo inny Chazar. Zaczynam się bać otworzyć bagaż w samochodzie. Litości.
.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez grzes-w-wa » 27 Sty 2018 00:22

Bagaż śmiało otwieraj.
Bagażnika tylko nie otwieraj bo jeszcze wyskoczy...wiesz kto? :?
Litości to ja mogę wołać.
Ile można tłuc pianę o walutach których nie ma. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez julk1 » 27 Sty 2018 01:12

Mam nadzieję, że Mariusz zrobi szybko porządek i przeniesie niektóre posty do HP do działu zatytułowanego "Polska a sprawa ukraińska. Udział ZUS w emeryturach ukraińskich. Ukrainiec a bagażnik" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez onager1 » 27 Sty 2018 02:46

Grzegorz_Wroclaw napisał:kliknij w link który załączyłem 91.000 ma pozwolenie na pracę i płaci zus, a formalności potrzebne do legalnego zatrudnienie ukrainca niczym się nie różnią, od formalności dla innego obcokrajowca z poza ue... A odpowiadając wprost na Twoje pytanie, nie próbowałem, ale samą procedurę znam. .

Pewnie zostanei usunięte ale:

te 90 tys w warszawie czy co? skąd taką liczbę wytrzasnąłeś na cały kraj :D

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/rosnie-li ... 69027.html

http://www.tvp.info/31223927/coraz-wiec ... owy-wzrost

Wybierz którą stację słuchasz i przeczytaj

Z Ukraińcami będzie to samo co z nami w Anglii. Wzrośnie strach, niechęć i wrogość. Tylko, że my nie graniczymy z Anglią... Należy uczyć się na błędach (co nie oznacza, że uważam byśmy ich nie przyjmowali. Tylko z umiarem). A zus i tak nie ma racji bytu jak po niespełna 2 pokoleniach już się sypie.
onager1

Miejscowość: jelenia góra / katowice

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Sty 2018 10:50

te dane są z I połowy 2017, i są to pozwolenia o pracę, wielu z nich pracuje na tzw. kartę polaka i Ci nie są uwzględnieni w pozwoleniach. A podejrzewam, że Ci z kartą polaka za chwilę dostaną obywatelstwo :)
Ostatnio edytowany przez Grzegorz_Wroclaw, 27 Sty 2018 16:50, edytowano w sumie 1 raz
Grzegorz_Wroclaw

Re: Polska a sprawa ukraińska. Udział ZUS w emeryturach ukra

Postprzez meszuzel » 27 Sty 2018 13:14

Pierwszy raz jak usłyszałem o tym, że ZUS bedzie płacił ukraińskim pracownikom emerytury, pomimo bardzo krótkiego okresu pracy w Polsce, to też lekko byłem zszokowany. Ale jest to logiczne, poza tym, warunki postawione w tych umowach dają szansę jak to już ktoś wspomniał na korzystanie z tego tylko osobom, które mieszkają blisko granicy lub wszelkiej maści kombinatorom :) pewnie sie znajdą tacy, ale to jakiś promil.

Ale te emerytury, to nie jest powód w mojej ocenie do obaw. Obecnie ilu Ukraińców legalnie pracuje w Polsce a ilu jest na czarno? Piotrków jest małą miejscowością, ale jest ich tutaj naprawdę sporo. Ci legalnie pracujący płaca składki, ale i wydają kase na jedzenie czynsz, zabawę itp. napędzają gospodarkę i najprawdopodobniej nie korzystają w takim stopniu jak Polacy z usług medycznych. Przyjechali pracować i zarobić. Cała reszta pracująca nielegalnie to jeszcze lepszy "dil" bo wydają kasę tutaj a emerytury nie dostaną.
Ilu naszych rodaków wyjechało z Polski? Oni też gdzieś pracują podobnie jak Ukraiński pracownik w Polce.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez onager1 » 27 Sty 2018 17:05

Grzegorz_Wroclaw napisał:te spadnę są z I połowy 2017, i są to pozwolenia o pracę, wielu z nich pracuje na tzw. kartę polaka i Ci nie są uwzględnieni w pozwoleniach. A podejrzewam, że Ci z kartą polaka za chwilę dostaną obywatelstwo :)

Wielu czyli reszta ponad 1,5miliona ? i uważasz że 'reszta" dostanie obywatelstwo? a szacuje się że w 2019 będzie 3 milionów ukrainców. Karte polaka posiada około 150tyś i oczywiście stale wzrasta. Dodajmy, że na tę chwilę stara się 50 tyś na kartę polaka. Więc twoje 90 + 150+ 50 to brakuje jeszcze około1,2 miliona :)

https://kresy.pl/wydarzenia/ponad-140-t ... iedza-ilu/" target="_blank

Komu zatem przyznawaa jest karta Polaka i jakie uprawnienia z nią się wiążą?
Karta Polaka może być przyznana tylko osobie, która deklaruje przynależność do Narodu Polskiego i spełni łącznie następujące warunki:

1) wykaże swój związek z polskością przez przynajmniej podstawową znajomość języka polskiego, który uważa za język ojczysty, oraz znajomość i kultywowanie polskich tradycji i zwyczajów;
2) w obecności konsula Rzeczypospolitej Polskiej, złoży pisemną deklarację przynależności do Narodu Polskiego;
3) wykaże, że co najmniej jedno z jej rodziców lub dziadków albo dwoje pradziadków było narodowości polskiej lub posiadało obywatelstwo polskie, albo przedstawi zaświadczenie organizacji polskiej lub polonijnej działającej na terenie jednego z państw, potwierdzające aktywne zaangażowanie w działalność na rzecz języka i kultury polskiej lub polskiej mniejszości narodowej przez okres, co najmniej ostatnich trzech lat.

Coś chyba pomyliłeś te 90 tyś to mogą być osoby ubezpieczeni w zusie. jak każdy poszukiwacz pieniędzy za granicą, chce by zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Czyli ukraincy są zatrudnieni na umowę zlecenie według mnie najczęściej. Dzięki temu mogą robić po 15 h dziennie i zarobić więcej w krótszym czasie (ma na to 180 dni bo później wraca do ukrainy i czeka około 3 miesięcy by mu przydłużyli pozwolenie). Reasumując pozwolenie na pracę ma ponad 1,5 miliona ukrainców w tej chwili. Ale najczęściej jest to umowa śmieciowa (przy umowie zlecenie jest ubezpieczony zdrowotnie!). Ani zus ani nikt z nas nie skorzysta na tej taniej sile roboczej jak to wcześniej o tym wspominaliście na starość. No chyba, że mówimy o wybudowanych dzięki nim drogach domach itp.

ps: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemc ... niajacy-do" target="_blank

tytuł mnie rozwalił :D Niemcy ostrzegają przed niekontrolowaną emigracją :D ()

A i jeszcze moja wiedza opiera się na rozmowie z ukraincem i osobą która zatrudnia je oraz minimalnej co tam przeczytam w internecie. Specem nie jestem.
onager1

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Sty 2018 17:24

Ale o co Ci chodzi, legalnie pracuje z pozwoleniem (dane na 1 półrocze 2017) ok. 90.000ma reszta nielegalnie, i tyle napisałem, a Ty wysuwasz jakieś tezy które są odwerwane zupełnie od moich wpisów :roll: Chyba je niezbyt dokładnie czytasz lub ich nie rozumiesz. Oczywiście, ze reszta pracuje nielegalnie lub na zleceniach, tylko co z tego? wykonasz za nich tą pracę (jeszcze za takie wynagrodzenie jak oni) łub zaproponujesz jakieś inne rozwiązanie firmą poszukującym pracowników?

dla ścisłości zacytuje mój wpis
kto ma pracować na tych stanowiskach, na których oni obecnie pracują u nas? masz jakiś pomysł? legalnie (wydane zezwolenia) pracuje ich jakieś 90.000 https://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/user" target="_blank ... lenia.xlsx, nielegalnie kilka razy więcej :|
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez onager1 » 27 Sty 2018 19:31

Okolo 1,,5 miloliona osob prauje LEGALNIE. Umowa zlecenie to legalne zatrudnienie. Moj wpis ma za zadanie to wytumaczyc.
onager1

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 27 Sty 2018 19:45

czyli jednak nie do końca zrozumiałeś :oops: piszemy o świadczeniu pracy na podstawie umowy o pracę, wtedy jest do zapłacenia zus. Umowa zlecenie to jest umowa cywilnoprawna, nie jest to umowa o pracę, to co najwyżej umowa powierzenia pracy - i jest to forma jak najbardziej legalna, ale nadal nie jest to umowa o pracę, ta wymaga pozwolenia. Ale przyjmuje, ze oni też pracują legalnie na umowach cywilnoprawnych. Z ich obecności korzystasz zapewnie na codzień, przynajmniej we Wrocławiu tak jest :oops: W sklepach, myjniach ręcznych, budowach, mc donaldach, itd...
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez grzes-w-wa » 27 Sty 2018 20:09

W Biedronce co drugi to pracownik z Ukrainy. Oczywiście bez kadry kierowniczej.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Postprzez el-dziubek » 27 Sty 2018 20:14

Widząc polską kadrę kierowniczą w pobliskich wrocławskich biedronkach należy zauważyć, że ci liczni Ukraińcy muszą mieć wielką cierpliwość do swoich szefów :P
el-dziubek

Postprzez grzes-w-wa » 27 Sty 2018 20:19

W Warszawie jest podobnie.
Słój to słój. Żadnego szacunku nie mają dla bliźniego.
-----------------
Jeden zasrany kierowniczek nawet kazał mi się meldować jak wchodzę na sklep.
Reakcja była krótka - palec w górę.
---------------
To ten z Rzeczypospolitej 23.
Kierownik nad kierownikami.
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości