RODO - zobaczymy jak administrator przestrzega prawa

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: wordlord, Mad_Tiger, meszuzel

Re: RODO - zobaczymy jak administrator przestrzega prawa

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 11 Lut 2019 09:29

dawaj :) moja firma się nie boi, to jej się boją :lol: zaraz się tutaj wszyscy przestraszą twoich gróźb :oops:

to widziałeś? czy umknęło? :roll:

Daną osobową będzie taka informacja, która pozwala na ustalenie tożsamości danej osoby, bez nadzwyczajnego wysiłku i nakładów, zwłaszcza przy wykorzystaniu łatwo osiągalnych i powszechnie dostępnych źródeł. Poza zakresem przedmiotowej definicji znajdzie się zatem taka informacja, na podstawie której identyfikacja osoby wymagać będzie nieracjonalnych, nieproporcjonalnie dużych nakładów kosztów, czasu lub działań.
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez meszuzel » 11 Lut 2019 11:06

Co kilka dni zostają ujawnione to nowe fakty.
Z jednym Grzegorzem handluje kruszcami z julk1 kiełbasą i fasolą, a drugi Grzegorz jest moim prawnikiem :) Panowie, skoro mamy takiego prawnika, to poszerzamy działalność.

Ale na poważnie.
No więc tak Panie platinum. Dopóki Cię broniłem w różnych atakach na Ciebie, to był ok. ale jak dostałeś ostrzeżenie, że zrobiłeś bałagan w 5 tematach, to już jestem zły :)
Pragnę Cie poinformować, że nie jestem administratorem tych danych, ja jedynie moderuję treści zawarte na forum. Twoje posty nie zostaną usunięte z co najmniej dwóch powodów.
- stanowią integralną część forum
- są własnością emonety.pl

Jeśli masz wątpliwości co do mojej osoby, kontaktuj się z właścicielem forum firmą Emonety.pl przekaż również swoje żądania co do RODO najlepiej korespondencyjnie za potwierdzeniem. Ja jako sprzątacz dostosuję się do tego co mi zostanei zlecone.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez repek20 » 11 Lut 2019 15:08

Abstrahując od konfliktu platinium z modem.
Czy aby nasze Nicki to nie są dane osobowe? Na podstawie nicków da się zidentyfikować z połowę forum jako, że wszyscy ze wszystkimi handlowali (patrz dział komentarze do transakcji)
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez flex » 11 Lut 2019 15:15

Grzegorz_Wroclaw napisał:dawaj :) moja firma się nie boi, to jej się boją :lol: zaraz się tutaj wszyscy przestraszą twoich gróźb :oops:

to widziałeś? czy umknęło? :roll:

Daną osobową będzie taka informacja, która pozwala na ustalenie tożsamości danej osoby, bez nadzwyczajnego wysiłku i nakładów, zwłaszcza przy wykorzystaniu łatwo osiągalnych i powszechnie dostępnych źródeł. Poza zakresem przedmiotowej definicji znajdzie się zatem taka informacja, na podstawie której identyfikacja osoby wymagać będzie nieracjonalnych, nieproporcjonalnie dużych nakładów kosztów, czasu lub działań.

Nie chcę Cię martwić ale on może mieć rację wg tej definicji. Wypisuje tak unikalne banialuki, że to jest jak odcisk palca w internecie. Gdziekolwiek coś napisze od razu będzie wiadomo, że to on ;)
Z drugiej strony trzeba nadzwyczajnego wysiłku, żeby przebrnąć przez te banialuki więc może jednak nie są to dane osobowe :lol:
Tu mój dowód wprost:
platinum napisał:
[...]
Dowód niepworst:
Wystarczy, ze ktoś napisze swój identyfikator ze swoją osoba. Zatem możliwość istnieje.
Co należało udowodnić, co kończy dowód.
[...]

:lol:

meszuzel napisał:[...]
Ja jako sprzątacz dostosuję się do tego co mi zostanei zlecone.

Pisałem, że to nie będzie łatwe ...
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez meszuzel » 11 Lut 2019 15:45

repek20 napisał:Abstrahując od konfliktu platinium z modem.
Czy aby nasze Nicki to nie są dane osobowe? Na podstawie nicków da się zidentyfikować z połowę forum jako, że wszyscy ze wszystkimi handlowali (patrz dział komentarze do transakcji)

Ale z mojej strony nie ma żadnego konfliktu.
Ci co ze sobą handlowali sa w posiadaniu adresów swoich kontrahentów, ale to ich sprawa. Podczas rejestracji nie są podawane żadne poufne dane. jedynie nick i adres email. W posiadaniu tych danych jest właściciel forum. Ja tych danych nie posiadam i nie administruję ich. Moja rola na tym forum jest znana od lat.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez julk1 » 11 Lut 2019 17:02

grzes-w-wa napisał:
julk1 napisał:
platinum napisał:2) usunięcie mojego konta z forum.

Popieram w pełni prośbę platinium. Trzeba od tego zacząć ze skutkiem natychmiastowym. Z korzyścią dla całego forum.
A potem administracja niech się zastanowi co dalej.

Chciałbyś abym był nastepny?

A jeżeli napiszę, że nie, to uwierzysz?
Po pierwsze, nie występujesz, aby Cię wykluczyć z forum (a platinium o to wnosi).
Po drugie, cenię Twoje posty na temat srebra, złota, kruszców itp. Pomagasz tez zakupić poszukiwane monety.
Po trzecie, nie zawsze zgadzam się z Twoimi postami w HP, bo wybacz wiadomo co napiszesz i to po wiele razy to samo, tylko w innej formie. Dlatego całkiem poważnie proponowałem w HP specjalny dział, tylko dla Ciebie oznaczony Twoim Nickiem. Z góry wiadomo co w nich napiszesz, wiec jeśli ktoś nie chce Cię czytać, będzie omijał ten dział.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez grzes-w-wa » 11 Lut 2019 17:17

Wielkie dzięki zbawco :wink: :lol: :lol: :lol:
Trochę jednak za póżno.
Mój teatrzyk został zamkniety i opieczętowany wielką pieczecia z gwiazdą.
Nic już zrobić się nie da. :cry:
------------------------
Ale żebyś przyjacielu dalej miał o mnie dobre zdanie i o mnie nie zapomniał to od czasu do czasu jak Bóg mnie natchnie to napiszę coś ciekawego. Tylko Mariuszowi nic nie mów :lol: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez julk1 » 11 Lut 2019 18:19

grzes-w-wa napisał: Tylko Mariuszowi nic nie mów :lol: :wink: :wink:

A dasz trochę żwiru lub bulionik? :P :lol:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez grzes-w-wa » 11 Lut 2019 18:25

Może i bym dał, ale ostatnio masz troche za dlugi jezyk i możesz mnie wkopać jakimś głupim postem. :lol:
Ostatnio edytowany przez grzes-w-wa 11 Lut 2019 19:11, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez flex » 11 Lut 2019 19:08

julk1 napisał:
platinum napisał:2) usunięcie mojego konta z forum.

Popieram w pełni prośbę platinium. Trzeba od tego zacząć ze skutkiem natychmiastowym. Z korzyścią dla całego forum.
A potem administracja niech się zastanowi co dalej.

Również popieram, tak grzeczną, prośbę platinum^^
Jak tu odmówić tak ujmującemu forumowiczowi :D
Możemy nawet zrobić ankietę. Może właściciel zrobi ten jeden wyjątkowy wyjątek?
Pro publico bono ;)
Ostatnio edytowany przez flex, 11 Lut 2019 21:54, edytowano w sumie 1 raz
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez julk1 » 11 Lut 2019 19:09

Mariusz, Mariusz, a grzes-w-wa powiedział, że... :P :lol:
Koniec OT.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez walus90 » 11 Lut 2019 20:05

skoro chcesz być zapomnianym to wyloguj się i dobranoc. zobaczysz, że po kilku dniach nikt lub mało kto będzie o Tobie pamiętał.
walus90

Miejscowość: Poznań

Postprzez lary79 » 22 Lut 2019 20:27

walus90 napisał:skoro chcesz być zapomnianym to wyloguj się i dobranoc. zobaczysz, że po kilku dniach nikt lub mało kto będzie o Tobie pamiętał.

Amen
lary79

Poprzednia

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości