Propozycja tematu o fałszerstwach

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Propozycja tematu o fałszerstwach

Postprzez Tretuniu » 09 Sty 2008 18:23

Witam, bodźcem do napisania tego postu była sytuacja jaka niedawno mnie spotkała, mianowicie jakiś czas temu otrzymałem w prezencie monetę 5 złotych "głowa kobiety" rok 1932, kiedy moją monetę obejrzał dużo bardziej doświadczony kolekcjoner niż ja stwierdził że jest ona fałszywa (była to przeróbka z roku 1993). Znalazłem stronę z analogiczną sytuacją jak moja wraz z opisem i zdjęciami http://monety.vitnet.pl/falsy/
Na stronie do której link podałem jest opisanych kilka fałszerstw. Proponuję opisywanie innych fałszerstw lub przynajmniej wklejanie zdjęć monet które napewno są oryginalne aby módz porównać je z takimi jakie mamy lub zamierzamy kupić.
Myśle że taki temat pozwoliłby szczególnie początkującym kolekcjonerom na przemyślane wydawanie pieniędzy.
Tretuniu

Miejscowość: Opole

Postprzez Fah » 09 Sty 2008 18:29

Myślę, że osobny dział jest zbędny, warto jednak założyć nowy wątek poświęcony fałszerstwom np. w kategorii Ogólne dyskusje o monetach.
Fah
Newsman

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Tretuniu » 09 Sty 2008 20:55

Mojego posta napisałem w dziale "propozycje nowych działów" dlatego że jest to temat dosyć obszerny, ale chyba propozycja romka222 aby stworzyć nowy temat o fałszerstwach jest chyba lepszy niż nowy dział. Dzięki
Tretuniu

Miejscowość: Opole

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość