kilka sugestii

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Za która ze zmian optujesz i byłbyś za jej wprowadzeniem ?

Ankieta zakończyła się 15 Sty 2012 13:53

1 W okienku profilu dodać zainteresowanie
7
35%
2 Stopniowanie użytkowników
5
25%
3 Dodawanie pochwał
8
40%

Razem głosów : 20

kilka sugestii

Postprzez maxmilk » 05 Sty 2012 00:20

takie tam drobne sugestie sam jestem laikiem jeżeli chodzi o sprawy komputera i internetu, ale mam pewne sugestie oczywiście nie autorskie tylko podpatrzone na innych forach internetowych nie wiem czy tu wykonalne ale napisze może coś znajdzie uznanie:
1. W okienku użytkownika dodać pole zainteresowanie np monety rzymskie II RP itd każdy wpisuje co zbiera
2. Stopniowanie użytkowników według ilości dodanych postów, np podobnie jak w wojsku szeregowy itd (to by musiało na jakimś automacie działać)
3. Dodawanie pochwał, tzn jeżeli toś komuś pomógł np z identyfikacją to użytkownik może go pochwalić klikając w okinko pochwała profilu użytkownika, liczba pochwał znajdowałaby sie na profilu użytkownika
Ostatnio edytowany przez maxmilk 05 Sty 2012 13:53, edytowano w sumie 2 razy
dopiero raczkuje ale z czasem bede dodawzać coraz więcej zdjęć polecam pozdrawiam maxmilk http://omnicoin.com/collection/maxmilk
Awatar użytkownika
maxmilk

Miejscowość: Oleśnica-Wrocław

Re: kilka sugestii

Postprzez torontokuba » 05 Sty 2012 00:45

maxmilk napisał:1. W okienku użytkownika dodać pole zainteresowanie np monety rzymskie II RP itd każdy wpisuje co zbiera
2. Stopniowanie użytkowników według ilości dodanych postów, np podobnie jak w wojsku szeregowy itd (to by musiało na jakimś automacie działać)
3. Dodawanie pochwał, tzn jeżeli toś komuś pomógł np z identyfikacją to użytkownik może go pochwalić klikając w okinko pochwała profilu użytkownika, liczba pochwał znajdowałaby sie na profilu uzytkownika

1. Za duża ilość osób nie wypełni albo napisze RÓŻNE, tak jak jest teraz.

2. Już widać ilość postów, w czym to ma pomagać? Tu jest opcja sortowania według wszystkich postów i malejąco... memberlist.php

3. Nie wiem czy to jest możliwe.

Wiem tylko że czym więcej bajerów, tym dłużej się wszystko będzie ładować. :wink:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez DagonX » 05 Sty 2012 00:48

Moje uwagi odnośnie propozycji.

ad. 1.
Przecież są zainteresowania w profilu, jeśli kogoś to interesuje wystarczy, że kliknie w dany profil.
Nie ma sensu upodabniać się do forum TPZN.

ad. 2.
Co Kol. rozumie poprzez "stopniowanie"? Znaczy, że wprowadzone zostaną rangi użytkowników typu "początkujący" [od 1 do 10 postów], "kolekcjoner" [od 100 do 1000 postów], "skarbiec NBP" [od 7500 postów]? Czy też chodzi o to, że jak kliknę w "Użytkownicy" to wyświetli się od razu tabelka zaczynająca się od najaktywniejszych?
Jeśli to pierwsze - wg mnie nie ma sensu. Nic konkretnego to nie daje.
Jeśli drugie - może być, choć wielkiego sensu też nie widzę.
Jeśli coś innego, będę wdzięczny za wyjaśnienie. :)

ad. 3.
Chyba sam to proponowałem jakiś czas temu. :) Na jednym forum sprawdza się taki system bardzo dobrze (tylko nie wiem, czy tamte fora nie są oparte na innym kodzie, czy jakimś tam ustrojstwie, w ramach których działają), to i tutaj nie zaszkodziłoby spróbować. Przynajmniej przez jakiś okres próbny.

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Postprzez julk1 » 05 Sty 2012 10:22

torontokuba napisał:2. Już widać ilość postów, w czym to ma pomagać? Tu jest opcja sortowania według wszystkich postów i malejąco... memberlist.php

Kuba ma rację. Pod podanym linkiem można ustalić listę np. 10 najbardziej aktywnych, które miejsce sami zajmujemy pod względem napisanych postów itd. Wystarczy to zaznaczyć w okienku "Sortuj".
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez meszuzel » 05 Sty 2012 12:22

maxmilk napisał:takie tam drobne sugestie.......
1. W okienku użytkownika dodać pole zainteresowanie np monety rzymskie II RP itd każdy wpisuje co zbiera
3. Dodawanie pochwał, tzn jeżeli toś komuś pomógł np z identyfikacją to użytkownik może go pochwalić klikając w okinko pochwała profilu użytkownika, liczba pochwał znajdowałaby sie na profilu uzytkownika

1) forum ma coś takiego jak Grupy. Można łączyć tam osoby z podobnymi zainteresowaniami.
2) obawiam się że mogło by to rodzić głupawe posty tylko po to żeby nie być szeregowym ;). Poza tym jest sortowanie na podstawie ilości postów itd.
3) ciekawy, zobaczymy co powie na to prezes czy to w ogóle wykonalne, i czy faktycznie potrzebne.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez DeeaM » 05 Sty 2012 12:35

Ad.1. Jest pole zainteresowania w profilu ale czy musi to być widoczne w postach? Za dużo informacji to tez niedobrze - będzie nieczytelnie

Ad.2. i 3. Nie, nie i jeszcze raz nie.
Wszelkie rangi, kwiatuszki, orzełki cokolwiek zależne od liczby postów prędzej czy później spowoduje wyścig pokemonów z bezsensownymi postami byleby załapać się jak najszybciej na wyższą rangę.
Wg mnie jest to niepotrzebne i nadaje się tylko na fora dla dzieci neo i switaśnych nastolatek.

Co do podziękowań - podobna sytuacja. Będzie to sprzyjało tworzeniu lipnych kont po to aby dawać sobie podziękowania.

I rangi i podziękowania będą oznaczać więcej pracy dla admina i moderatorów przy usuwaniu bezwartościowych postów.

Jeśli chodzi o zmiany to na dobrze wyszłaby zmiana silnika na nowszą generację phpbb (obecnie widzę, że jest phpbb2 a phpbb3 wnosi dużo nowego).
Ostatnio edytowany przez DeeaM, 05 Sty 2012 13:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez klook » 05 Sty 2012 13:01

Punkt 2 i 3 sprawi,że na forum będzie totalny spam i wazelina.

Punkt 1 ?
Myślę,że dobry pomysł,pod nickiem mogła by taka informacja widnieć.
klook

Miejscowość: Trójmiasto

Postprzez maxmilk » 05 Sty 2012 13:59

Dodałem ankietę aby każdy mógł sie jakoś wyrazić . Oczywiście pomysły nie wszystkie są najlepsze ale, ważne żę sie rozmawia i coś sie dzieje może wyjdą jakieś inne skrywane sugestie. Może coś wyjdzie trochę demokracji ta ankieta wprowadzi, ale i tak decyzja zależy od naszych moderatorów bo to oni będą tak naprawdę za to odpowiedzialni :) Dobra ankiet trochę skopałem bo zapomniałem dodać ptk 4 bez zmian sorki
dopiero raczkuje ale z czasem bede dodawzać coraz więcej zdjęć polecam pozdrawiam maxmilk http://omnicoin.com/collection/maxmilk
Awatar użytkownika
maxmilk

Miejscowość: Oleśnica-Wrocław

Postprzez cichy » 05 Sty 2012 15:53

W ankiecie powinna być 4 opcja: za żadną.
Awatar użytkownika
cichy

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez DeeaM » 05 Sty 2012 17:04

cichy - dokładnie to samo pomyślałem.
Ja nie jestem za żadną z tych zmian.

Tak jak pisałem: może warto by się zastanowić i siąść nad konwersją forum do phpbb3 ale to już zadanie dla admina lub emonety
Awatar użytkownika
DeeaM

Postprzez ZiZuM » 05 Sty 2012 17:05

cichy napisał:W ankiecie powinna być 4 opcja: za żadną.

Popieram, gdyż jestem przeciwny wprowadzeniu tych zaproponowanych zmian. Nic to nie zmieni, a tylko "nasze" forum zrobi się jak każde inne, a tak to jest jedyne w swoim rodzaju :wink:
"... Jeśli masz cel. I okazję. Jedyną w życiu. By ziścić każde swe marzenie. Chwilę, która wszystko zmieni. Chwytaj ją."
Awatar użytkownika
ZiZuM

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Redcclise » 05 Sty 2012 17:06

ZiZuM napisał:
cichy napisał:W ankiecie powinna być 4 opcja: za żadną.

Popieram, gdyż jestem przeciwny wprowadzeniu tych zaproponowanych zmian. Nic to nie zmieni, a tylko "nasze" forum zrobi się jak każde inne, a tak to jest jedyne w swoim rodzaju :wink:

Popieram popierającego :D
Redcclise

Miejscowość: Chrzanów

Postprzez torontokuba » 05 Sty 2012 17:23

4.Bez zmian
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez Numidia » 05 Sty 2012 18:05

Lista najaktywniejszych jest dostępna pod linkiem: memberlist.php

Trzeba tylko wybrać sortowanie według ilości postów.

A co do zmian, to najpierw trzeba zaktualizować skrypt forum, co planowane było już od dwóch lat.
Numidia

Postprzez DeeaM » 05 Sty 2012 18:11

Z tego co mi wiadomo to aby skrypt został zoptymalizowany potrzebna będzie pewnie zgoda oraz ruch ze strony emonety.pl
Gdzieś kiedyś poruszałem już temat aktualizacji silnika forum i admin pisał, że nie ma dostępu do FTPa (jeśli jest inaczej to mnie poprawcie).

Mówić więc sobie możemy, ale dopóki ktoś nie ruszy czterech literek w tej sprawie wśród właścicieli forum to nic się nie zmieni.
Awatar użytkownika
DeeaM

Postprzez Martin_Tychy » 05 Sty 2012 18:31

5. Zmiana silnika forum, o której była mowa już wiele razy przez wielu administratorów. :wink:

Trzeba walcować, może emonety wreszcie stwierdzą, że forum technicznie stoi w miejscu chyba od daty jego powstania.
"Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi"
J. W. Goethe

Pozdrawiam Marcin ;)
Awatar użytkownika
Martin_Tychy

Miejscowość: Tychy

Postprzez wordlord » 05 Sty 2012 20:49

Cieszy mnie to, że zależy wam by forum się rozwijało.
ja też staram się by forum było w końcu unowocześnione i uwierzcie wiele już e-maili wymieniłem z emonetami w tej sprawie.
Nie tak dawno temu wydawało i się, że wszystko zmierza ku dobremu, ale na ten moment muszę stwierdzić, że termin realizacji poważniejszych zmian jest nieznany... zarząd jednak zdaje sobie sprawę z konieczności ich przeprowadzenia...

Jeśli zaś o same pomysły chodzi to:

1. Nie jest to zły pomysł, ale mogłoby wprowadzić bałagan. Bardziej bym się skupił nad rozbudową opisu w profilu użytkownika.
2. Tą opcję mógłbym w pewnym zakresie wprowadzić nawet teraz, ale jestem jest stanowczym przeciwnikiem. Nie potrzebna nam pogoń za rangami. Na początku istnienia forum była już poruszona podobna kwestia i wtedy ten pomysł również został odrzucony.
3. Zastanawiam się nad faktyczną przydatnością takiej opcji, ale byłbym skłony wprowadzić ją na próbę i zobaczyć jak by się sprawdzała w naszym środowisko (oczywiście gdy już będę mógł).
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez wtk » 05 Sty 2012 23:57

torontokuba napisał:4.Bez zmian

Popieram w 100%.
Mnie się podoba tak jak jest!! :)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez julk1 » 07 Sty 2012 00:50

I ja nie widze koniecznosci wprowadzania wyszczególnionych w ankiecie zmian.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Pipolec » 07 Sty 2012 12:54

zainteresowania w profilu może by się przydały...

i utworzył bym oddzielny dział na forum dla innych zainteresowań...
wielu numizmatyków zbiera przy okazji inne rzeczy(znaczki, kapsle itp), po co mają biegać po innych forach skoro tu mogli by się spotykać - no i może wtedy więcej osób by tu zaglądało
Pipolec

Miejscowość: w której mieszkam

Następna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość