Wycena i identyfikacja monet i banknotów

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Wycena i identyfikacja monet i banknotów

Postprzez wordlord » 15 Lip 2012 22:35

Nowi użytkownicy często zakładają tematy z pytaniami dotyczącymi identyfikacji i wyceny w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jednym z powód tego stanu rzeczy może być brak wiedzy, że mamy na naszym forum dział: "Wycena i identyfikacja monet i banknotów". Z tego też powodu przesunąłem go samą górę listy.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez Bumer » 16 Lip 2012 18:16

bardzo dobra decyzja - choć trzeba się teraz przyzwyczaić do zmiany - działając na pamięć ląduje nie w tym dziale :)
Against Modern Football

"My nie jesteśmy politykami i w ramach obrony wizerunku nie będziemy odsuwać się od osób, które znamy wiele lat i które zrobiły wiele dla środowiska kibicowskiego. I nie obchodzi nas to, co kto robi poza stadionem. Jeśli ktoś wybiera wizerunek, a nie kolegę, to niech się trzyma z daleka od nas, bo my reprezentujemy inne wartości i zawsze tak będzie".
Bumer

Postprzez Numidia » 16 Lip 2012 18:59

Nie lepiej na drugą bądź trzecią pozycję? Nowi użytkownicy od razu zauważą, a wtedy dział ogólne dyskusje o monetach będzie na pierwszym miejscu.
Numidia

Postprzez torontokuba » 16 Lip 2012 19:34

Numidia napisał:Nie lepiej na drugą bądź trzecią pozycję? Nowi użytkownicy od razu zauważą, a wtedy dział ogólne dyskusje o monetach będzie na pierwszym miejscu.

Dokładnie to samo pomyślałem, teraz będzie dwa razy więcej beznadziejnych próśb o wyceny całych szuflad i słoików GNów, PRL, itp. Beznadziejne prośby o pojedyncze monety też bywają. Teraz dopiero będziemy propagować lenistwo i to na pierwszym miejscu. :wink:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez torontokuba » 16 Lip 2012 20:45

Już widać że na pierwszym miejscu temat dobrze działa. :lol:

viewtopic.php?t=19719

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez meszuzel » 16 Lip 2012 21:10

Zobaczymy jak będzie.
Jeżeli większa liczba zapytań pojawi się tylko we właściwym dziale to i tak to będzie sukces. Do tej pory bywało to różnie.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez walus90 » 17 Lip 2012 08:39

tak jak poprzednik powiedział - ciężko się przyzwyczaić bo już miałem nawyk w które działy wchodzić ale trzeba od nowa się nauczyć kolejności ;d fakt że wycena jakoś mnie nie kręci ale dla nowych użytkowników jest to dobre rozwiązanie, i co ważne nie będzie postów w stylu "ile to jest warte" w innych działach, które znajdowały się na samej górze ;)
walus90

Miejscowość: Poznań

Postprzez wordlord » 17 Lip 2012 18:23

Mi również ciężko się przestawić jednak zmiany zawsze niosą za sobą pewien dyskomfort. Co do tego czy nie lepiej przesunąć ten dział niżej to mam co do tego pewne obawy. Przestaszewskim nie będzie się już tak rzucał się w oczy jak na pierwszym miejscu, po drugie przedzieliłaby nam działy dyskusyjne.
Rozważałem natomiast całkowite wydzielenie jej z grupy "Dyskusje o monetach" i stworzenia nowej, znajdującej się na samej górze, poświęconej jedynie wycenie.
Komentujcie dalej, forum jest dla użytkowników i dla was powinno być wygodne w obsłudze ;)
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez torontokuba » 17 Lip 2012 18:53

Może warto coś dopisać o samodzielności i szukaniu na portalach aukcyjnych?

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wordlord » 17 Lip 2012 19:14

O coś takiego Ci chodzi?
viewtopic.php?t=10971
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez torontokuba » 17 Lip 2012 19:26

Coś krótszego i zamiast tego pod tytułem działu/tematu... Pomoc w wycenie i identyfikacji monet i banknotów.

index.php

Coś w tym stylu...
Jeżeli samodzielność, wyszukiwarki internetowe i portale aukcyjne nie pomogły, zapytaj tu.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wordlord » 17 Lip 2012 19:41

Jeżeli katalogi, portale aukcyjne i informacje zawarte w sieci nie pomogły zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.

Roboczy podpis pod działem wyceny i identyfikacji. Mam nadzieję, że ktoś to czyta :P
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez meszuzel » 18 Lip 2012 10:30

Obawiam się, że instrukcję czytają ci, co do tej pory zamieszczali zapytania we właściwym dziale. ;)

W mojej ocenie pomysł się sprawdza, bo od czasu zmiany nie przenosiłem żadnego tematu.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Redcclise » 18 Lip 2012 11:52

Niestety ja przenosiłem kilka tematów, więc w moim przypadku przemieszczenia tego działu na samą górę nic nie dało.
Redcclise

Miejscowość: Chrzanów

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość