Działy ogłoszeń - Sprzedam, Zamienię, Kupię

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez 58wojtek » 30 Lip 2012 13:32

Redcclise napisał:Nie komentujemy OFERT !

Szanowny Kolego

Odnośny punkt regulaminu brzmi -
1. Obowiązuje zakaz zbędnego komentowania ofert kupna, sprzedaży bądź zamiany ( np., że za tanio, za drogo; że niech kupi sobie na allegro itp.)
Czy było to zbędne komentowanie ofert ja w przykłądzie - za tanio, za drogo?

Zwróciłem uwagę na nietyczne postępowanie sprzedawcy, który sprzedaje coś, czego nie posiada, gdyż posiadać jeszcze nie może. Czy będzie posiadał? Prawdopodobnie tak, lecz na dzień dzisiejszy jest to zdarzenie przyszłe i niepewne.

Kolejny użytkownik zwrócił uwagę, iż Nostradamus załączył foto monety, której na 99,99% nie będzie nigdy posiadał - PRÓBA.

Jednocześnie, w dniu wczorajszym, wysłałem do wordlord na PW propozycję zmiany regulaminu odnośnie zakazu umieszczania linku do aukcji numizmatów przed dniem ich emisji. Do wiadomości załączyłem link do wątku, który Kolega był łaskawy zubożyć o kilka postów.
Pozdrawiam
58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez maciekp » 30 Lip 2012 13:42

Zgadzam się z przedmówcą - zbyt literalnie jest traktowany ten punkt regulaminu w sytuacjach, gdy komentuje się oferty nieetyczne, głupie, robiące kupującym wodę z mózgu itp. Ogłaszający w tym dziale ma darmową reklamę, czasami również ułatwienie w zbyciu monet, które normalnie mogłoby np. powodować obowiązek podatkowy, gdyby sprzedawać je przez Allegro lub w innym widocznym miejscu. Moim zdaniem powinno być "coś za coś": ogłaszasz się, ale możesz zostać skrytykowany, bo to w końcu FORUM, które w dodatku ma w nazwie "numizmatyczne". Rozumiem, że nie warto wszczynać awantur ani komentować cen, ale pewne elementy deliberacji powinny być dopuszczane - na zasadzie takiej prewencyjnej "kontroli społecznej". Dobre forum = wysokiej jakości ogłoszenia...
maciekp

Postprzez sowa2012 » 30 Lip 2012 13:48

Popieram,

Uważam, że powinien być zakaz wystawiania ogłoszeń w przedsprzedaży. Już sporo osób kupujących w przedsprzedaży miało spore problemy z otrzymaniem zakupionych monet, w związku z tym taka forma powinna być zakazana.
Awatar użytkownika
sowa2012

Postprzez DeeaM » 30 Lip 2012 13:51

I tak zaraz wpadnie Nostradamus z postem, że mu zazdrościmy aukcji :twisted: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez meszuzel » 30 Lip 2012 14:32

Wydzieliłem te posty po to aby dyskusją była troszkę szersza. Nie każdy zagląda do działu sprzedam.

Osobiście mam kilka pomysłów na to aby usprawnić ten dział. Mamy na forum rzeszę ludzi która zamieszcza tylko ogłoszenia w tym dziale nie biorąc żadnego udziału w życiu forum.

Zapraszam do dyskusji.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Avallac » 30 Lip 2012 15:09

Moja opinia taka sama jak kolegów powyżej.

Osoby, które nie udzielają się w dyskusji na forum też nie powinny móc umieszczać ogłoszeń (mam tu na myśli osoby z małą ilością postów i krótki stażem na forum) 8)
"Służył nam dobrze ten mit o Chrystusie"- Papież Leon X
Awatar użytkownika
Avallac

Miejscowość: Szczecin

Postprzez wordlord » 30 Lip 2012 18:25

I zrobiły się nam trzy tematy do przedyskutowania.

1. Zakaz umieszczania ofert na zasadzie przedsprzedaży. Pomysł dobry tylko mam pewne „ale”. Otóż co zrobić z zamówieniami grupowymi? Swojego czasu kilka osób walczyło o to by powstał nawet dział forum poświęcony tylko nim. Przecież to też jest forma przedsprzedaży. Przemyślcie to dobrze by za pół roku nie było głosów by znieść ten przepis.

2. Komentowanie w dziale sprzedam jest możliwe w sytuacjach gdy w grę wchodzą uzasadnione podejrzenia o to, że sprzedawca sprzedaje szmelc lub chce kogoś nabić w butelkę.
Chciałem jednak zauważyć, że podobne rozwiązanie już u nas funkcjonowało i się nie sprawdziło. Jednym z pierwszych moich posunięć jako admina było odblokowanie wam możliwości komentowania ofert i sprawdzało się to przez może pół roku, potem zaczęły się pyskówki i wirtualne mordobicia. Po co mi i wam to? Nie łatwiej napisać do mnie, meszuzel'a lub Redcclise'a by zająć się delikwentem? Nie będzie wokół niego zamieszania i darmowej reklamy.

3. Chcielibyście by w dziale sprzedam zamieszczali oferty jedynie aktywni użytkownicy forum. W tym wypadku problem polega na tym, że po pierwsze na pewno posypią się na administracje oskarżenia o stronniczość, a po drugie w pewnych przypadkach może okazać się krzywdzące. Na przykład są użytkownicy jedynie czytający forum i czasem zamieszczający ofertę w dziale sprzedam. Czy im również odcinać możliwość zamieszania ogłoszeń na forum, przecież używają go do czegoś więcej niż tylko promowania swoich monet.

PS Tematu nadaje oficjalny bieg, więc przenoszę go do działu technicznego.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez 58wojtek » 30 Lip 2012 19:58

Ad.1 Nie widzę problemu. Jest zasadnicza różnica pomiędzy zakupem a sprzedażą.
Ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych do wspólnego (towarzyskiego) stania w kolejce po GN-y przed kasą NBP nie jest niczym nieetycznym, nagannym itp.

Ad.2 I tutaj widzę pole do działania moderatora. – ROZUMNE działanie, weryfikacja treści komentarza a nie wykonywanie mechanicznych czynności, czego próbkę dzisiaj zademonstrował Redcclise – usuwanie wszelkich wpisów bez względu na ich treść. Takie działanie w stylu sienkiewiczowskiego Rocha Kowalskiego syna Rocha Kowalskiego, kładę na karb młodego wieku i braku doświadczenia Redcclise`a. Podobnie jak infantylne i niestosowne umieszczenie w awatorku napisu MODERATOR na tle naszej narodowej flagi (Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych)

Ad. 3 Nie mam zdania.
58wojtek

Miejscowość: Mikołów/od niedawna Rybnik :)

Postprzez torontokuba » 30 Lip 2012 20:11

Wszystkie trzy problemy rozwiąże wewnętrzny, forumowy system "kolekcjonera". :wink:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości