Dodawanie zdjęć

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Czy chciałbyś/wolałbyś dodawać zdjęcie prosto z komputera?

TAK
38
93%
NIE
1
2%
obojętne, nie mam zdania
2
5%

Razem głosów : 41

Dodawanie zdjęć

Postprzez norbitor » 03 Paź 2013 12:26

Czy jest możliwość pojawienia się opcji "dodaj zdjęcie", dzięki której można będzie wstawiać fotki bezpośrednio ze swojego komputera?

Wiele razy w trakcie pisania jakiegoś postu, chciałem dodać zdjęcie, ale rezygnowałem z powodu "procedury" :wink:
Nie chce mi się logować na serwis hostingujący, ładować tam zdjęcia i następnie dodawać adres. :oops:
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez Redcclise » 03 Paź 2013 15:17

Znowu nie przesadzajmy, cała procedura ładowania zdjęcia na serwisie hostingujący (mówię o imageshack.us) zajmuje max minutę z logowaniem i kopiowaniem linku [mała waga obrazków oczywiście].

Opcja "dodaj zdjęcie" byłaby przydatna, ale według mnie są inne priorytety, które informatycy powinni naprawić na forum :)
Redcclise

Miejscowość: Chrzanów

Postprzez meszuzel » 03 Paź 2013 15:23

Bezpośrednio z kompa na pewno to byłoby wygodne, ale mi cała ta procedura zajmuje mniej niż minute.
Nie loguję się. Nigdy. Od kiedy zarejestrowałem sie na http://imageshack.us/ podaję ścieżkę do zdjęcia i wio. ;)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez norbitor » 03 Paź 2013 15:47

Niby macie rację, ale :wink:
Ale jeśli chciałbym w jakimś temacie wstawić jednocześnie więcej zdjęć to na pewno dużo łatwiej i szybciej byłoby prosto z komputera.
Inna sprawa to jeśli ktoś o coś pyta, np. w identyfikacji lub trawającej aukcji to po upływie czasu, gdy przegląda się stare wątki, nie ma możliwości zobaczenia zdjęć.
Czy przypadkiem też tak nie jest, jeśli ktoś usunie zdjęcia z serwisów hostingujących?

Moim zdaniem wstawianie zdjęć prosto z komputera ułatwi wstawianie oraz gdy zdjęcia będą już wstawione na forum to nigdy nie znikną.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez wtk » 03 Paź 2013 17:23

Mogła by być możliwość wyboru.
Jednym sprawia to mniej problemów a innym więcej. ;)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez Saichan » 03 Paź 2013 18:56

Ja jestem za - z ImageShack nieraz coś odwala.
Awatar użytkownika
Saichan

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez DeeaM » 03 Paź 2013 19:31

Zamiast imageshack polecam http://postimg.org
Wystarczy się zalogować aby po wrzuceniu obrazka mieć bezpośrednie linki do pliku.
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez norbitor » 03 Paź 2013 20:59

Tylko po co to rejestrowanie się, później logowanie żeby dodać kilka zdjęć?
Na innym forum od razu przy pisaniu mogę dodać zdjęcia i nie ma problemu.
Tym bardziej, że większość zdjęć dodaję żeby coś pokazać a nie dla budowania swojej galerii :wink:
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez Redcclise » 03 Paź 2013 21:03

Upierdliwi jesteście i tyle. Imageshack.us nigdy jeszcze nie nawalił (przynajmniej mnie), a spisuje się bardzo dobrze ;)
Redcclise

Miejscowość: Chrzanów

Postprzez norbitor » 03 Paź 2013 21:12

Tylko, że jak usuniesz ze swojego profilu jakieś zdjęcie to nagle już go nie ma na forum :?
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez wordlord » 03 Paź 2013 21:31

Kwestia możliwości dodawania zdjęć bezpośrednio poprzez moduł forum jest moim zdaniem ważna.
Portale hostingowe są jakąś alternatywą, ale zdjęcia dodawana w ten sposób po jakimś czasie mogą być usuwane z ich serwera i co za tym idzie naszego forum (chyba, że użytkownik zapłaci za możliwość korzystania z pełnej wersji).
Wielokrotnie musiałem uzupełniać brakujące zdjęcia w forumowych spisach i zestawieniach.
Możliwość wstawiania zdjęć bezpośrednio na forum rozwiązałaby ten problem, ale do tego wysmagana jest dodatkowa przestrzeń na serwerze, a ktoś za to musi zapłacić.

Oczywiście temat zgłoszę emonetom i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ostatnio edytowany przez wordlord, 08 Paź 2013 00:23, edytowano w sumie 1 raz
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez tonej » 03 Paź 2013 22:20

wordlord napisał:temat zgłoszę emonetą

Image

P.S. Nie prościej mailem albo telefonem komórkowym? :P

tonej ;)
Everybody lies.
Awatar użytkownika
tonej

Postprzez Numidia » 04 Paź 2013 01:15

Temat po raz któryś poruszany. Chyba nawet ziemniak próbował coś z tym zrobić, ale emonety mają to szczerze mówiąc, w d...e. Kwestia unowocześnienia forum jest kwestią zamkniętą. Od powstania forum nie było żadnych aktualizacji i nie będzie.
Numidia

Postprzez norbitor » 05 Paź 2013 10:50

Przy ostatnich problemach z serwerem kolejne pytania, maile do informatyków, emonet, chyba pomogły uzdrowić sytuację :wink:
Czyli może i w tym przypadku uda się coś zdziałać :D
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez meszuzel » 05 Paź 2013 20:58

Nie jestem informatykiem, ale dodatkowa przestrzeń na serwerze to chyba nie wszystko.
Czy przy tej wersji forum jest to możliwe. :?:

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez wordlord » 08 Paź 2013 00:27

Nie chce tu za dużo pisać, by znów nie robić nadziei, ale nie próżnuje w kwestii aktualizacji i być może kiedyś przyniesie to efekt.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez norbitor » 08 Paź 2013 16:26

meszuzel Też się na tym nie znam :wink: Ale widząc, że na różnego typu forach taka opcja jest, to wydaje mi się, że wcale nie jest to jakieś karkołomne zadanie do wykonania.

wordlord Dzięki.
Ostatnio więcej czasu poświęciłem na przeglądanie starych tematów, postów niż na pisanie nowych wiadomości i dzięki temu zauważyłem, że sporo zdjęć zniknęło! To co kiedyś ktoś wstawił zadając pytanie, czy pisząc na jakiś temat, to teraz wielu zdjęć już nie ma.
Dlatego uważam, że to jest bardzo ważny argument za możliwością dodawania zdjęć prosto z komputera i niech one zostają na serwerze, w zasobach forum.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez norbitor » 11 Gru 2013 12:35

wordlord Jak tam sprawa? Czy cisza oznacza, że nie udało się nic załatwić :wink:

Przy okazji tego tematu i problemie "znikających" zdjęć ze starych postów, pomyślałem, że warto zastanowić się nad dopiskiem do regulaminu o konieczności wstawiania linku do aukcji, która jest zarchiwizowana.
Jak wszyscy wiedzą po krótkim czasie, allegro przenosi aukcje do archiwum i są one już niewidoczne pod zwykłym linkiem. Stąd pojawia się kłopot, gdy ktoś przegląda starsze wiadomości, a w nich czyta o X monecie. Nie może sprawdzić o jaką aukcję chodziło, bo link nie działa.

Proszę o Wasze opinie czy według Was jest to potrzebne czy niech będzie po staremu :wink:
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez meszuzel » 11 Gru 2013 13:19

Archiwizowanie to bardzo dobry pomysł w mojej ocenie i o ile zapisać w regulaminie o konieczności można, to wyegzekwowanie tego może być nierealne.

Stali wyjadacze :) forum powinni mieć w nawyku. A zacznę od siebie ;)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez torontokuba » 11 Gru 2013 14:11

Są te setki problemów z tymi zdjęciami dodanymi przez użytkowników którzy nie potrafią wkleić zdjęcia, albo jak wklejają to link do reklam imageshack i innych. Często zdjęcia znikają z tematów bo ludzie je usuwają ze swoich kont na imageshack i innych. Dodawanie zdjęć na fora, w dzisiejszych czasach, to podstawa.
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Następna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość