Usuwanie konta z forum

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Usuwanie konta z forum

Postprzez Monikata » 23 Sty 2014 20:30

W jaki sposób bez pomocy adminów moderatorów i tym podobnych ****... usunąć konto z forum??
Monikata

Postprzez meszuzel » 23 Sty 2014 20:37

Sama nie masz takiej możliwości. Tylko administracja to może zrobić.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Monikata » 23 Sty 2014 20:43

To nie jest pytanie do Pana. Nie jest tak że po 2 miesiącach nieobecności konto samo się usuwa?? Gdy wprowadzą nową wersję tego forum to i tak Ci nieaktywni znikają
Monikata

Postprzez meszuzel » 23 Sty 2014 20:55

Nie jest tak, że po jakimś czasie konto automatycznie się usuwa.
Nie sądzę też by przy aktualizacji forum, osoby, które rzadko piszą / zaglądają miały usunięte konto.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez wordlord » 23 Sty 2014 23:38

Czyli do mnie to pytanie? Ogólnie nic ponad to co meszuzel napisał nie dodam. Konto nie znika i mało prawdopodobne by zniknęło po migracji, a jedyna drogą by je usnąć to wniosek o usunięcie konta skierowany do mnie lub meszuzela.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez Monikata » 24 Sty 2014 18:01

a co się dzieje po usunięciu konta z danymi osobowymi typu pseudonim, gg i e-mail??
Monikata

Postprzez torontokuba » 24 Sty 2014 18:18

Stajesz się gościem, nick i wypowiedzi zostają, reszta konta znika.

5. Informacje i dane zawarte na Forum są umieszczane na własną odpowiedzialność ich autorów i w momencie umieszczenia stają się własnością forum monety.pl.

viewtopic.php?t=23318

Co za zamieszanie...

Image
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez Numidia » 24 Sty 2014 21:27

Kuba, zacytowany przez Ciebie punkt regulaminu jest idiotyzmem i nijak nie trzyma się realiów.
Numidia

Postprzez torontokuba » 24 Sty 2014 21:46

Nie zgadzam się. Chodzi tu głównie o posty. Nie widzę potrzeby aby usuwać wszystkie posty po wypisaniu się użytkownika. Wiesz ile to sprzątania? Może nie dokładnie? Twoje forum było skromne i ilość postów oraz użytkowników była łatwa do wykasowania. Tutaj, raczej, byłby to koszmar. Jak ktoś jest nowy, teoretycznie można jeszcze po nich posprzątać. Weź teraz posprzątaj np. po monetowniku. :lol: Ślad po kiedyś istniejącym użytkowniku powinien zostać. Szczególnie jeżeli dotyczy to meritum tematu.

Z drugiej strony, monety.pl nie musi się spowiadać jak palnę coś głupiego, po prostu wymazują bzdury bo tekst jest na ich portalu, umieszczony zgodnie z piątym punktem regulaminu.

Tak fajnie to działa w dwie strony. :wink:

Najczęściej mamy takie zamieszania wtedy, kiedy ktoś tu wpada tylko po to żeby coś sprzedawać i nie jest zainteresowany forum. Po czym, szybko się dowiaduje, że najpierw trzeba się przedstawić, zdjąć brudne buty skoro na zewnątrz lód i chlapa, ogrzać się, wypić kielicha, pogadać, a potem dopiero zabierać się za biznes.

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Numidia » 24 Sty 2014 22:41

Jedno zapytanie w bazie danych i wszystkie posty znikają. Ale nie o to mi chodzi.

Monety nie mogą sobie tak po prostu przywłaszczać cudzej wartości jaką są np. artykuły. Dlatego ten punkt jest totalnie bzdurny.

Zwykłe posty w stylu "moneta piękna 5/5" nie mają żadnej wartości autorskiej, więc takich postów admin nie musi usuwać. Ale jeżeli użytkownik zażyczy sobie usunięcia swoich postów, które mają jakieś tam cechy twórczości własnej, to admin musi to wykonać.
Numidia

Postprzez torontokuba » 24 Sty 2014 23:49

Piszesz, jakby Monikata wpadła tu z jakąś prenumeratą, oferując wspaniałe artykuły dla kolekcjonerów. :lol:

Wiem o co im chodzi. Ty też. Popraw tekst na lepszy i może zmienią. Ważne żeby mieli prawo do usunięcia lub zostawienia, chroniąc forum i nie dodając sobie roboty, jak ktoś zacznie zadawać pytanka z kosmosu. Samo zamieszczenie artykułu, w miejscu gdzie traci się nad nim dalszą kontrolę, należy do użytkownika który jest właścicielem tekstu. Tak jak do gazety, nie ma tak że dodasz, a potem się pieklić i dopytywać o usunięcie tekstu, zakaz edytowania, itp. Taka osoba może sobie mieć blog i zamieszczać na forum linki do niego, z pozwoleniem od monety.pl (jeżeli treść pod linkiem nie jest na jakiś forumowy temat).

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Numidia » 25 Sty 2014 17:08

Zamieszczenie artykułu na forum nie powoduje że traci się nad nim kontrolę. Admin ma obowiązek usunąć jeżeli użytkownik sobie zażyczy. I taki bzdurny punkt w regulaminie tego nie zmieni.

Monikata, to nie jest dział do takich postów. A każdą licytację należy przemyśleć, przed złożeniem oferty.
Numidia

Postprzez meszuzel » 25 Sty 2014 17:21

Posty dotyczące allegro wydzieliłem do tego tematu viewtopic.php?t=23615

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez torontokuba » 25 Sty 2014 18:59

Numidia napisał:Zamieszczenie artykułu na forum nie powoduje że traci się nad nim kontrolę. Admin ma obowiązek usunąć jeżeli użytkownik sobie zażyczy. I taki bzdurny punkt w regulaminie tego nie zmieni.

Nie wiem czy piszemy o tym samym. Ja piszę o tym, co i jak będzie z naszą treścią, jak konta już nie mamy na forum. Kontroli wtedy już brak. Możesz sobie pisać co chcesz, moderator nie musi po nikim sprzątać. Proszę usunąć wszystkie swoje posty przed poproszeniem o usunięcie konta, jeżeli jesteś na tyle złośliwy, zawzięty i masz tyle czasu. Obowiązku administracja tu wcale nie ponosi, dzięki temu że mają punkt nr. 5. Może ktoś tu jeszcze będzie wpadał i pisał emaile, dyrygując czym mają się moderatorzy zajmować na forum? Jeszcze by tego brakowało.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wtk » 25 Sty 2014 19:15

Użytkownik zamienia się w gościa (brak możliwości logowania się na forum).
Jego spuścizna pozostaje (choćby była jak najbardziej beznadziejna!)...
Proste i nie wymaga zajmowania Administracji duperelami! ;)

Jeśli dalej komuś nie będzie to pasowało to proponuję utworzenie działu KOSZ!! :mrgreen:
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez torontokuba » 25 Sty 2014 19:18

wtk napisał:Użytkownik zamienia się w gościa (brak możliwości logowania się na forum).
Jego spuścizna pozostaje (choćby była jak najbardziej beznadziejna!)...
Proste i nie wymaga zajmowania Administracji duperelami! ;)

Jeśli dalej komuś nie będzie to pasowało to proponuję utworzenie działu KOSZ!! :mrgreen:

Popełniasz ten sam błąd co ja, nie bierzesz pod uwagę praw autorskich. :lol:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Monikata » 25 Sty 2014 19:30

Czyli po usunięciu konta przechowują e-mail i np nr gg, tlen, skype i inne w pamięci wewnętrznej forum? I czy np po usunięciu konta, człowiek dostaje e-maile, że na forum monety.pl ktoś odpisał w temacie, który człowiek zakładał miesiąc temu? Może się tak zdarzyć, że zapomniał przed usunięciem konta wyłączyć powiadomień i wtedy te e-maile nadal do tej osoby docierają, czy od razu jest to kasowane?? Bo to drugie zazwyczaj zależy od forum np. nie da się skasować swojej obecności na forum forge of empires, za to z grepolis tak i usunęłam to konto, aczkolwiek miłe Inno Games przez 3 miesiące od skasowanie wysyłało mi powiadomienia, że mam wrócić na forum, bo ktoś tam coś napisał...//tak nawiasem pisząc to forum FOE jest również Inno Games, ale za to rządzą się swoimi prawami...
Bo nick to forum przechowuję...
Monikata

Postprzez torontokuba » 25 Sty 2014 19:50

Przeprowadzasz badania for dla UE czy co?

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wtk » 25 Sty 2014 20:02

Monikata Jak chcesz się zmyć z forum to zrób to zanim napiszesz za dużo postów!! :evil:

Kuba Jakie prawa autorskie? :roll:
Za debilne posty "po dziadku"? :wink:
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez meszuzel » 25 Sty 2014 20:37

Monikata jeśli Ty czy ktokolwiek inny zdecyduje się na usunięcie konta z tego forum to wszystkie jego dane jak: nick, email, nr gg, itp zostają usunięte z bazy danych.
Posty pozostają, ale są oznaczone jako gość.

Jeśli chodzi o prawa autorskie, to (jeśli dobrze pamiętam z wykładów na studiach), ich właścicielem jest osoba pisząca, chyba, że się ich zrzekła.
Ale o prawach autorskich mogą mówić osoby, które napisały jakieś artykuły.
99,8% to zwykłe posty.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Następna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość