Nowa szata FORUM za bardzo kolorowa ?!

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Nowa szata FORUM za bardzo kolorowa ?!

Postprzez meszuzel » 22 Lut 2015 19:31

Anax prawdopodobnie korzystasz z grafiki po zalogowaniu na serwer. Adres w Twoim profilu i ten z grafiki jest identyczny. Spróbuj może zapisać na nasz forumowy serwer i z niego wstawić w podpisie.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Anax » 22 Lut 2015 21:27

W którym miejscu mogę zapisać plik na forumowy serwer ?
Image
http://www.numibyd.pl
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Anax

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez meszuzel » 24 Lut 2015 19:22

Prześlij mi na PW wtedy będzie musiał być zapisany na serwerze i nie będzie jako osierocone załączniki. Gdybyś miał kłopot pisz. Przeprasza, że tak późno odpisuje.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Mad_Tiger » 26 Lut 2015 15:32

Czy mi się wydaje czy znikła informacja, że post został edytowany?

Osobiście wolałbym aby taka informacja się pojawiała albo nawet jeżeli ktoś napisze posta pod naszym (lub po określonym czasie) była blokada edycji własnych postów :)

Trochę głupio jest komuś odpowiadać a za chwilę dana osoba zmienia treść swojej wypowiedzi lub część usuwa i nasza wypowiedź zostaje bezsensu :)
Najlepszym tego przykładem jest ten temat: Prośba o wycenę i identyfikację banknotu 10 zł 1919 r. http://monety.pl/viewtopic.php?f=9&t=26014

Właśnie edytuje tego posta aby dodać przykład:
Ostatnio edytowany przez tsunami007 14 Lut 2015 23:53, edytowano w sumie 2 razy

kolejna edycja i ja takiego napisu pod swoją wypowiedzią już nie widzę :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez torontokuba » 26 Lut 2015 15:34

Mad_Tiger napisał:Trochę głupio jest komuś odpowiadać a za chwilę dana osoba zmienia treść swojej wypowiedzi lub część usuwa i nasza wypowiedź zostaje bezsensu :)

Jeżeli zacytujesz tekst, w Twoim poscie będzie zawsze widać na co odpowiadałeś. A jeżeli ktoś zmieni, Twój cytat zostanie w temacie.
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez Mad_Tiger » 26 Lut 2015 15:44

Jeżeli odnosisz się do konkretnego zdania to należy cytować ale jeżeli odpowiadasz komuś na całą jego wypowiedź cytat jest bez sensu i wyobraź sobie nawet cytowanie osoby która coś zacytowała :)

Osoba1:
Mam monetę

Osoba2:
Mam monetę
To fajnie ja też

Osoba3:
Mam monetę
To fajnie ja też
Wszyscy mamy monety :)

Nawet jeżeli nie chcecie wprowadzić blokowania edycji to po niej moim zdaniem powinien pozostać właśnie jakiś ślad jak było.
Wszędzie coś poprawiając zostawiasz jakiś ślad:
książka -> wersja druga poprawiona
pismo z błędem -> przekreślenie/poprawienie i parafka
nie wypełniasz jakiejś strony/rubryki w piśmie -> to ją zetujesz aby ktoś nie dopisał

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez torontokuba » 26 Lut 2015 15:47

Zgadza się, inne fora pozwalają na edycję przez 1 godz., potem post zostaje na amen.
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez meszuzel » 26 Lut 2015 16:55

Sprawdziłem ustawienia i jest ustawione aby wyświetlała się informacja o edycji postu.
Nie będzie takiej informacji jesli edytujesz post który jest ostatni. Wtedy takiej informacji nie będzie. No i jeszcze jak ja sobie edytuję to nie ma informacji :)

Zastanowię się z wordlord'em natomiast nad tym aby ustawić jakiś czas po którym nie można edytować i usuwać postu.

Mad_Tiger jeśli chodzi o cytowanie to odnosisz się konkretnie a nie do całego postu co niestety jest u nas nagminne, a co lamie regulamin.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Mad_Tiger » 26 Lut 2015 19:14

Nie będzie takiej informacji jesli edytujesz post który jest ostatni.

no właśnie zauważyłem w kilku miejscach, że ta informacja się nie wyświetla ale faktycznie edytowane posty były tymi ostatnimi :) trochę to dziwne ale niech tak będzie :)

No i jeszcze jak ja sobie edytuję to nie ma informacji :)

Ok czyli info o samoedycji tez niema :) tez dziwne :)

Zastanowię się z wordlord'em natomiast nad tym aby ustawić jakiś czas po którym nie można edytować i usuwać postu.

I tutaj uważam, że to będzie dobre rozwiązanie :) ale jeżeli istnieje taka możliwość to bym wprowadził blokowanie edycji po napisaniu kolejnego postu :)
Bo jak jest żywa dyskusja to w odpowiednim czasie i ostatnie 30 postów będzie można edytować a takt o tylko ten ostatni :)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez meszuzel » 26 Lut 2015 19:19

Prześlij mi na PW które posty były edytowane a nie ma o tym informacji. Przyjrzę sie indywidualnie.
Ja sobie edytować mogę i nie ma takiej informacji, ale wynika to tylko z tego, że mam uprawnienia administratora. Jeśli w jakimś poście coś usuwam, łączę posty itp. to na dole takiego postu zawsze dopisuje informację, że operację przeprowadziłem. Zawsze na czerwono więc widać bardzo dobrze :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez meszuzel » 25 Maj 2015 19:36

Informacja średnio trzyma się tematu, ale chodzi tylko o krótką informację, więc dlatego w tym temacie.

Ponieważ coraz częściej pojawiają sie dyskusje o inwestowaniu w banknoty a nie było do tej pory właściwego miejsca, to dział INWESTYCJE W MONETY został poszerzony o słowo BANKNOTY.
Wszelkie dysputy inwestycyjno - spekulacyjne dotyczące banknotów proszę prowadzić w dziale ku temu przeznaczonemu.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez DeeaM » 25 Maj 2015 19:38

meszuzel napisał:Zastanowię się z wordlord'em natomiast nad tym aby ustawić jakiś czas po którym nie można edytować i usuwać postu.

Jeśli będzie to wprowadzone to przydałaby się możliwość wyłączania takiej blokady dla konkretnego postu.
Prowadzę konkurs F1 i nie mógłbym edytować klasyfikacji generalnej ;]
Awatar użytkownika
DeeaM

Miejscowość: Łódź/Cz-wa

Postprzez meszuzel » 25 Maj 2015 19:54

Taka blokada była włączona, ale ponieważ jest kilka osób na forum, podobnie jak Ty, które potrzebują edycji postów napisanych jakiś czas temu dlatego wycofaliśmy sie chwilowo z tego pomysłu. Gdyby miał wrócić to z rozszerzonymi uprawnieniami dla określonej grupy forumowiczów.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez meszuzel » 10 Lip 2015 12:45

Czy ktoś ma jeszcze kłopoty z pisaniem nowych postów?
Pojawiły sie informacje o tym, że nowy post długo się nie pojawia, a po odświeżeniu przeglądarki dwa lub więcej.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 10 Lip 2015 12:47

Są spore problemy od kilu dni, i to nie tylko przy postach, pododbnie jest przy wiadomościach PW
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez grabarz » 10 Lip 2015 13:20

Potwierdzam. Problemy są w obu przypadkach...
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 10 Lip 2015 13:24

A tu komunikat z błedem:

ABORT: PHP cpu time limit exceeded compiling /cache/queue.php in queue::save() called at [/includes/functions_messenger.php:911], in queue::save() called at [/includes/functions_messenger.php:387], in messenger::save_queue() called at [/includes/functions_posting.php:1357], in user_notification() called at [/includes/functions_posting.php:2611], in submit_post() called at [/posting.php:1282]
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez meszuzel » 10 Lip 2015 13:30

No właśnie. Dzięki za potwierdzenie.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Mad_Tiger » 10 Lip 2015 14:56

Grzegorz_Wroclaw napisał:A tu komunikat z błedem:

ABORT: PHP cpu time limit exceeded compiling /cache/queue.php in queue::save() called at [/includes/functions_messenger.php:911], in queue::save() called at [/includes/functions_messenger.php:387], in messenger::save_queue() called at [/includes/functions_posting.php:1357], in user_notification() called at [/includes/functions_posting.php:2611], in submit_post() called at [/posting.php:1282]

Wczoraj przy pisaniu każdego posta wyskakiwało coś takiego jak powyżej ...

EDIT:
Właśnie kolejny taki komunikat:

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez Troy » 12 Lip 2015 20:11

Nadal przy PW pojawia się błąd:
ABORT: PHP cpu time limit exceeded compiling /cache/queue.php in queue::save() called at [/includes/functions_messenger.php:911], in queue::save() called at [/includes/functions_messenger.php:387], in messenger::save_queue() called at [/includes/functions_privmsgs.php:1887], in pm_notification() called at [/includes/functions_privmsgs.php:1803], in submit_pm() called at [/includes/ucp/ucp_pm_compose.php:739], in compose_pm() called at [/includes/ucp/ucp_pm.php:133], in ucp_pm::main() called at [/includes/functions_module.php:507], in p_master::load_active() called at [/ucp.php:332]
Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość