Nowy dział na forum dotyczący monety zastępczej

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Czy uważasz, że na forum potrzebny jest nowy dział dotyczący monety zastępczej?

Ankieta zakończyła się 12 Mar 2014 00:14

Tak
6
67%
Nie
3
33%

Razem głosów : 9

Nowy dział na forum dotyczący monety zastępczej

Postprzez DagonX » 26 Lut 2014 00:14

Postuluję za utworzeniem nowego działu na forum dotyczącego monety zastępczej: wojskowej, dominialnej, jenieckiej, miejskiej, kelnerskiej etc. etc. W każdym bądź razie chodzi mi o pieniądz zastępczy wybijany przed falą dukatów lokalnych i tym podobnych tworów. :)

Czy uważacie, że taki dział jest potrzebny? Zapraszam do ankiety i ewentualnej dyskusji...

DagonX 8)
Ostatnio edytowany przez DagonX, 27 Lut 2014 17:17, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Re: Nowy dział na forum

Postprzez torontokuba » 26 Lut 2014 00:48

Taki dział "Exonumia"?

Egzonumia - nauka zajmująca się badaniem, opisem i systematyzowaniem żetonów, medali i innych przedmiotów monetopodobnych, które nie są prawnymi środkami płatniczymi.
http://www.archeo.uw.edu.pl/szablon.php?id=898
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez wordlord » 26 Lut 2014 01:17

Temat przynajmniej związany z dukatami lokalnymi, które teoretycznie płacidłami też są. Dlatego zastanawiam się czy by ich jednak nie połączyć w jednym forum składających się z dwu podforów (przy okazji przetestujemy jak to działa). To póki co pierwsza myśl jeszcze nad tym zastanowię.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez DagonX » 26 Lut 2014 22:59

wordlord, można i to zrobić w ten sposób. Można również ewentualnie zmienić nazwę działu "Dukaty lokalne" na coś bardziej szerszego pojęciowo. :)

Tylko żeby potem nie okazało się, że np. tylko ja bym tam coś od święta pisał... :P

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez torontokuba » 26 Lut 2014 23:22

Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi z tym działem, jeżeli egzonumię, to popieram i będę dodawał.

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez DagonX » 26 Lut 2014 23:30

Generalnie chodzi o dział poświęcony monecie zastępczej szeroko rozumianej (wszelkiej maści pieniądz dominialny, żetony kelnerskie, moneta wojskowa etc. etc.), wybijanej przed falą dukatów lokalnych (czyli przed 2006 r.). Patrząc jednak na definicję, którą podałeś, to zasadniczo o dział dotyczący tego zagadnienia mi chodzi (choć pierwotnie nie brałem pod uwagę np. medali). :)

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez julk1 » 27 Lut 2014 10:11

DagonX napisał:Tylko żeby potem nie okazało się, że np. tylko ja bym tam coś od święta pisał... :P

DagonX 8)

To poczekajmy ile osób sie odezwie. Upłynęło dwa dni, a w zasadzie tylko Ty chcesz pisać w nowym dziale. Może to wina nazwy niniejszego tematu, że nie wszyscy się w nim wypowiadają. Może by zmienic nazwę na "Nowy dział na forum o monecie zastępczej".
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez meszuzel » 27 Lut 2014 11:13

hm, osobiście uważam, że zmiana nazwy działu byłaby w tym momencie dobra i wystarczająca. Gdyby jednak był potrzebny nowy to przeniesienie już istniejących tematów nie stanowi żadnego problemu.
Chętnie poczytam, ale czy wezmę udział w merytorycznej dyskusji ? Wiedza w zasadzie zerowa.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez wtk » 27 Lut 2014 11:17

Chętnie poczytałbym o Spiel Markach i innych "historycznych" żetonach! :)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Re: Nowy dział na forum dotyczący monety zastępczej

Postprzez DagonX » 27 Lut 2014 17:19

OK, to tytuł wątku nieco zmieniony, może to spowoduje, że w ankiecie weźmie udział więcej niż 8 osób. ;)

I proszę nie traktować mojej chęci pisania jako jakąś deklarację. ;) Będę miał temat albo ciekawą monetę do pokazania to z tego skorzystam, obecnie wg mnie nie mam gdzie tego zrobić. ;)

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez torontokuba » 27 Lut 2014 17:51

Żetonów telefonicznych i komunikacyjnych nie brakuje. Chętnie swoje dodam i inne pooglądam.

ImageImage

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 27 Lut 2014 18:41

DagonX napisał:...chodzi mi o pieniądz zastępczy wybijany przed falą dukatów lokalnych i tym podobnych tworów. :)

Zgadza się, dukaty lokalne to zupełnie inny wynalazek. Przypominam, że istnieją też inne żetony turystyczne, które nie pasują do działu dukatów, albo dział dukatów nie pasuje do nich. Może warto rozszerzyć pojemność martwego działu?

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez wordlord » 28 Lut 2014 01:12

DagonX napisał:wordlord, można i to zrobić w ten sposób. Można również ewentualnie zmienić nazwę działu "Dukaty lokalne" na coś bardziej szerszego pojęciowo. :)

Nie myślałem, że zwykła zmian nazwy Cię zadowoli, tym bardziej, że pieniądz zastępczy zostanie wrzucony do jednego worka z Dukatami Lokalnymi :P
Niemniej jednak ta opcja pasuje mi najbardziej, bo temat nie jest póki co na naszym forum bardzo popularny.
Bałbym się zmieniać nazwy na "Egzonumia", bo mogłaby być niezrozumiała. Najbliższe temu co chcemy osiągnąć jest po po prostu "Pieniądz Zastępczy". Nie oddaje pełni tematu i jest niejako skrótem myślowym, ale chyba najlepiej odda temat forum.
W opisie możemy uszczegółowić, że dział poświęcony jest "żetonom zastępczym, dukatom lokalnym i innym przedmiotom monetopodobnym".

Skoro przy egzonumii jesteśmy co z medalami?
Wtedy moglibyśmy robić podfora poświęcone pieniądzu zastępczemu i medalom.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez DagonX » 01 Mar 2014 15:02

Powiedzmy, że jestem w stanie pójść na ustępstwa. ;) Jeżeli wypowiedzi kierują się raczej na zmianę nazwy działu, niż na stworzenie nowego niech będzie i tak - vox populi. ;) Zresztą dukaty lokalne zawsze można upchnąć w podforum... :P

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez DagonX » 12 Mar 2014 00:22

Niniejszym ankieta zakończyła się. Udział w niej wzięło mnóstwo użytkowników: całe 9 osób, czyli ~0,08% całości (na moment pisania zarejestrowanych użytkowników: 11333). Z tego 6 było "za" stworzeniem nowego działu, a 3 "przeciw". Tak więc... ~0.053% użytkowników jest optymistycznie i przychylnie nastawiona do mojego pomysłu. :P

Reszta należy do Admina i Moderatorów. :)

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez wordlord » 12 Mar 2014 01:08

Dziękuje za dokładne wyliczenia :P Być może zainteresowanie było małe z powodu niszowego zagadnienia. Mimo wszytko jestem przychylny Twojej propozycji i niedługo wprowadzę ją w życie.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez meszuzel » 12 Mar 2014 10:13

DagonX przyjąłeś złe proporcje.
Powinieneś napisać, że zdecydowana większość glosujących, bo 67% opowiedziała się za stworzeniem tego działu. :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez DagonX » 12 Mar 2014 17:23

Czasem jestem zbyt dużym formalistą... :( Jakby jednak nie patrzeć nie było wskazanego pułapu frekwencji by uznać ankietę za nieważną z powodu zbyt małej liczny głosujących. Tak więc: zwycięstwo! :P

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez DagonX » 06 Kwi 2014 15:04

Czyżby sprawa miała się zakończyć tak jak pomysł forumowych koszulek...? :(

DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Postprzez wordlord » 08 Kwi 2014 22:03

Spoko, chory byłem i nadal wraca do siebie i ogarniam zaległości. W tym tygodniu zrealizuje tą propozycje.

-- Czw Kwi 10, 2014 10:26 pm --

Takie miałem plany, podforów w tym dziale, że się zebrać do tak dużej operacji nie mogłem. Tym czasem jak przyszło co do czego i wreszcie przysiadłem do tego to stwierdziłem, że póki co w zupełności wystarczy zwykła zmiana nazwy :oops:
Teraz jednak do rzeczy, nadana nazwa to:

Pieniądz Zastępczy (Egzonumia)
Dział poświęcony żetonom zastępczym, dukatom lokalnym, medalom i innym przedmiotom monetopodobnym.

Nie jetem zadowolony z tej nazwy bo jest przekłamana. Tak naprawdę egzonumia powinna być jedyną nazwą. Pieniądz zastępczy znalazł się tam tylko dlatego, bo ktoś niedoświadczony wiedział od razu o czym jest ten dział.
Macie jakieś propozycje na poprawienie nazwy?
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości