Rangi

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Rangi

Postprzez admin » 03 Wrz 2007 18:53

Witam,

Chcielibyśmy skonfigurować na naszym forum rangi użytkowników, może propozycje wyjdą od Was?

Czekamy na propozycje!

Pozdrawiam,
administrator
admin

Postprzez Ziemniok » 03 Wrz 2007 19:33

Przydało by się uwzględnienie, pod nickiem kim dana osoba na forum jest. Te "tytuły" nadawane były by przez władze forum.

Na przykład - Nasz Pan Witkiewicz powinien mieć odpowiednią notkę "ekspert" lub coś podobnego.

Admin - Administrator Forum.

Osoba posiadająca uprawnienia moderatora - Moderator.

Nie wiem, czy mają Państwo na myśli rangi takiego typu jak na forum www.poszukiwaczeskarbow.com czy takie, że np po 100 postach nie ma sie statusu przykładowo "Początkujący Numizmatyk" a "Numizmatyk".

Na innych forach są przyznawane punkty za pomoc - to też jest jakiegoś typu ranga - jednak wg mnie nie potrzebna. Skupmy się na fachowej pomocy, a nie obdarowywaniu siebie punktami :wink:

Jeżeli można, prosiłbym o przybliżenie tematu:)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ziemniok

Miejscowość: Katowice

Postprzez Soundzik » 29 Wrz 2007 21:25

Ja uważam że jedyne sensowne rangi to ekspert (np. powyżej 200 postów) administrator i moderator. Reszta tylko zrobiła by niepotrzebny bałagan. I kto by chciał je wymyślać? Numizmatyk lepszy, Numizmatyk najlepszy, Numizmatyk :lol: :lol: :lol:.
SREBRO jest cieżkie
SREBRO jest ładne
SREBRO jest wartościowe
SREBRO jest DE BEST!!
Soundzik

Postprzez Select » 30 Wrz 2007 00:52

Co do rangi uzależnionej od ilości postów mam mieszane uczucia :roll:
Na wielu forach poruszany jest ten temat.
Ilość postów nie zawsze odzwierciedla wiedzę danego użytkownika, wiele osób dołącza sie do dyskusji tylko w swojej dziedzinie i sporadycznie w innych tematach.
Po np roku na forum będę miał 333 posty a ktoś zapyta o monety antyczne i "leże" bo nic o nich nie wiem, nie posiadam takich katalogów itd... Z drugiej strony osoba, dla której antyk to pasja, udzieli sie w takim wątku (mając np 18 postów) i nikt jej nie będzie wierzył lub będzie zarzucał brak wiedzy.
Dobrym rozwiązaniem jest otrzymywanie punktów za pomoc-ktoś mi zidentyfikował i wycenił monetę, pomógł znaleźć odpowiednie akcesoria numizmatyczne czy znalazł rozwiązanie innego problemu==>otrzymuje ode mnie monetkę, punkt, pochwale, soga czy jak to już sobie nazwiecie :wink:
Każdemu sie nie dogodzi i w takim "rangowaniu" tez są minusy, ale moim zdaniem lepsze to niż dawanie komuś experta za określona ilość postów.

Ziemniok-masz racje co do fachowej pomocy==>to priorytet<==, jednak zaczynając przygodę z jakąś dziedzina szukasz autorytetów, pewnych źródeł i osób znających sie na rzeczy. Osoby zaglądające na to forum powinni być w jakiś sposób informowani (tutaj rola rang i punktów) oraz mieć możliwość szybkiej weryfikacji osoby, udzielającej porady, pod względem wiedzy.
Przykładowo, gdybym nie czytał Twoich wypowiedzi na tym jak i na innym forum, to patrząc np na Twój nick niekoniecznie wziąłbym sobie do serca to co piszesz :wink:

Na razie to chyba tyle z mojej strony, ale z chęcią podyskutuje na ten temat.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Select

Miejscowość: Ostrowiec-Southampton

Postprzez Ziemniok » 30 Wrz 2007 20:24

Witam.

Więc tak - ilość postów nie jest wyznacznikiem wiedzy. To oczywiste.

Jak dla mnie powinny istnieć takie rangi jak : Administrator, Moderator, Expert.

Rangi powinny być ukazane pod nickiem użytkownika. Ranga expert była by nadawana poprzez władze forum, gdy osoba ta starannie udziela sie na forum, i ma sporą wiedzę numizmatyczną.

Co do punktów - to ja tutaj mam mieszane uczucia - ani nie jestem na tak ani na nie.

PS. Nick użytkownika nie powinien sugerować wiedzy itp piszącego :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Ziemniok

Postprzez boryba » 30 Wrz 2007 23:22

Moim zdaniem rangi inne rangi niż wspomniał Ziemniok spowodują pisanie głupich postów po 1, 2 wyrazach aby tylko dostać nową rangę...
boryba

Miejscowość: Sanok / Lublin

Postprzez Soundzik » 01 Paź 2007 20:30

Szczerze wątpię. Jak już ktoś powiedział Numizmatycy to raczej dojrzałe osoby.

Ale też sądzę że najlepszy pomysł miał Ziemniok.
SREBRO jest cieżkie
SREBRO jest ładne
SREBRO jest wartościowe
SREBRO jest DE BEST!!
Soundzik

Postprzez Anax » 02 Paź 2007 21:26

No a może coś takiego...

Ktoś zadaje pytanie dotyczące monety, co to za moneta?, pochodzenie?, itd, itp. I teraz, w zależności od tego na ile przydały się zadającemu pytanie uzyskane informacje, to przydzielamy informatorowi status "pomógł". W zależności od tego ile tych "pomógł " dany delikwent zdobył, można przydzielić odpowiednią rangę. W ten sposób wyeliminuje się zwykłych nabijaczy postów, a rangi będą mieli tylko ci co posiadaja faktyczną wiedzę, bądź natrudzili się poszukując odpowiedzi na zadane pytanie.

UPsss chyba powieliłem pomysł Selecta :oops: Nauczka dla mnie aby dokładnie czytać wszystkie posty sorry Select
Image
http://www.numibyd.pl
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Anax

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Select » 03 Paź 2007 00:32

Ziemniok napisał:Jak dla mnie powinny istnieć takie rangi jak : Administrator, Moderator, Expert.

Mysle, ze to najlepsze rozwiazanie :!:

Ziemniok napisał:Co do punktów - to ja tutaj mam mieszane uczucia - ani nie jestem na tak ani na nie.

Nie jest niezbedne, ale mozna sprobowac-jesli zaczna sie niepotrzebne i nieprzemyslane posty majace na celu otrzymanie punktu(opcja nie zdaje egzaminu)-kasacja.
Ziemniok napisał:PS. Nick użytkownika nie powinien sugerować wiedzy itp piszącego :wink:

Stare dobre powiedzenie "nie oceniaj ksiazki po okladce"-ale niestety nadal mozna je powtarzac bez konca.
Nie powinien, bo to tylko nick, ale zdazaja sie osoby, ktorym sie tego nie wytlumaczy :?

Anax-no problem :wink:
Kwestie punktow wspominal juz Ziemniok w swym pierwszym poscie-ja rozwinalem te kwestie.

Pozdraiwam
Awatar użytkownika
Select

Miejscowość: Ostrowiec-Southampton

Postprzez mono » 08 Lut 2008 22:25

Jest to mój 100-y post a więc wg nazewnictwa na europejskim forum przysługuje mi tytuł - FANATICO
oczywiście ,że ilość postów o niczym nie świadczy, ale chyba nie pisałem nigdy bez sensu i potrzeby, a pomogłem też... parę razy ...
Wg ilości najwyżej byłem na 7 pozycji, a aktualnie na 10-ej, czyli mamy

10 fanatikos
z tej liczby Ziemniok (poza tym ,że jest moderatorem) zbliza się do 1000 (Eksperto),a na razie jest Maestro.
a Wishu blisko 500 ( granica Mistrza)

Na euroforum ,które istnieje dużo dłużej , są jeszcze stopnie:

ponad 30 postów - Amigo-przyjaciel
poniżej 30 postów -Novato-początkujący
i oczywiście 0 postów czyli Profano

Z europozdrowieniami :
..................................Fanatico- mono

Dopisuję 09.02.2008
z 795 zarejestrowanych na naszym forum 280 to profani- nie napisali ani jednego posta- to ponad 30 %

z 515 piszących tylko 26 to Amigo- przyjaciele minimum 30 postów

jeszcze raz zaznaczam że to rangi z innego (europejskiego) forum, tu podaję tylko jako ciekawostka
- ilość postów o niczym nie świadczy!
Ostatnio edytowany przez mono, 09 Lut 2008 22:34, edytowano w sumie 1 raz
mono
______

fanatiko de numismatiko
Awatar użytkownika
mono

Miejscowość: Euro-Forum

Postprzez Ziemniok » 08 Lut 2008 22:35

Witaj, rzeczywiście na różnych forach mamy różne rangi, jednak ja jestem przeciwny punktom, i masie różnych rang z prostej przyczyny - ranga nie ocenia wiedzy.

Przykład ? Kolega Schiver - prawdziwy numizmatyk, wiedza i skromność ogromna. Każdy jego post jest nasiąknięty wiedzą bez zbędnego pisania. Mimo to, ma tylko 76 postów u nas. Wg mnie zasłużył na rangę Expert. Pomógł tysiącom osób na forum i dzięki swojej stronie.
Awatar użytkownika
Ziemniok

Postprzez wishu » 08 Lut 2008 22:41

Ja również jestem za pomysłem Ziemnioka, ew. można dodać jakąś rangę którą będzie miał każdy użytkownik coś ala np. Kolekcjoner ;P choć to głupio brzmi hehe
wishu

Postprzez Grzesio » 08 Lut 2008 22:48

Krzysiu ale mono też powinien mieć miano Euro EXPERT.jak zauważyłem to on pisze tu o Euro najwiencej.Po za tym nie pisze bzdur aby walnąć post :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Grzesio

Miejscowość: Mazowsze

Postprzez Ziemniok » 08 Lut 2008 22:52

Witam, rzeczywiście mono zna się na rzeczy. Przemyślę sprawę. :wink:
Awatar użytkownika
Ziemniok

Postprzez mono » 08 Lut 2008 23:01

Grzesiu !
bez numerów , coś tam wiem ,
ale tytuł eksperta , nie...to może ...sam sie upomnę po napisaniu ...1000 postów

na razie sam sobie zmieniłem profil (zobacz na dole).
Aha dziękuje za Gratulacje z okazji 100.

oczywiscie pisałem wyżej ,że ilość postów o niczym nie świadczy,
ale ja nie chcę żadnych tytułow, co innego to na dole fajnie brzmi nie tylko w esperanto ale i po polsku.
Cześć!
mono
______

fanatiko de numismatiko
Awatar użytkownika
mono

Miejscowość: Euro-Forum

Postprzez robert » 09 Lut 2008 04:29

Witam. Wg mnie rangi za ilość postów - bezcelowe. Każdy przecież widzi ile kto postów napisał. Punkty za pomoc nie są takie złe. Lepsza jest osobista ocena władz serwisu, ale to kłopot i dodatkowa praca dla władz. Jeśli użytkowników będzie przybywać w takim tempie to za kilka miesięcy może to być kłopot, ale to nie ja będę oceniał, więc jak chcecie :)
Awatar użytkownika
robert

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Prankster » 09 Lut 2008 23:00

Punkty za pomoc mogą być dobre, ale tylko pod pewnym warunkiem, że będą je mogli przyznawać tylko administratorzy/moderatorzy.

Jeśli byłyby przyznawane przez samych użytkowników, to pewnie szybko by się utworzyło "kółko różańcowe", które by przyznawało sobie nawzajem punkty z byle powodu.

Rangi wzorowane na ilości postów są z lekka bezsensowne. Co innego rangi specjalne, przyznawane za faktyczną pomoc czy wiedzę.

Co do podziału na ekspertów itp, to do tego służą Grupy. Można założyć kilkanaście grup odpowiadających zbieranym przedmiotom (np. GNy, srebra, złoto, banknoty, obiegowe, zagraniczne) i kilka specjalnych (inwestor, numizmatyk, tpzn :P ).
Do zwykłych grup każdy użytkownik mógłby się dołączyć, a do tych specjalnych dodawali by admini/modzi.
Wiceprezes TPZN
Sieradzki Klub Kolekcjonera i Hobbysty
Awatar użytkownika
Prankster

Miejscowość: Sieradz

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość