Zmień styl na wersję pełną
Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.
Wyślij odpowiedź

Dział z kolekcjami forumowiczów

08 Wrz 2014 23:19

A wg mnie przydał by się oddzielny dział do linków z kolekcjami forumowiczów, dla tych co chcą się podzielić tym co mają :D

Re: Jesteś nowy na forum ? Przywitaj się !

09 Wrz 2014 05:58

Jestem za :).

09 Wrz 2014 10:15

koro88 napisał:A wg mnie przydał by się oddzielny dział do linków z kolekcjami forumowiczów, dla tych co chcą się podzielić tym co mają :D

dział na linki do kolekcji też popieram
a do tego jakiś wątek typu: Pochwal się swoim najnowszym zakupem :P

09 Wrz 2014 10:28

Jak się nie mylę to jest coś takiego na forum ;) a co do chwalenia się kolekcjami to polecam cenum.pl ;)

09 Wrz 2014 11:24

Każdy może założyć temat i prezentować swoje okazy. Póki co konsekwentny w tym jest kolega felek125.

Jesteś nowy na forum ? Przywitaj się !

10 Wrz 2014 21:36

meszuzel napisał:Każdy może założyć temat i prezentować swoje okazy. Póki co konsekwentny w tym jest kolega felek125.

Właśnie przez kolegę felek125 nasunął mi się ten pomysł. Miałem na myśli bardziej dział przykładowo o nazwie "Nasze kolekcje", gdzie użytkownik zakładałby temat ze swoja kolekcja, dając link do przykładowo cenum plus dzieląc się nowymi nabytkami, zdjęciami, gdzie kupił, za ile kupił, oraz konwersacją innych użytkowników na ich temat.

10 Wrz 2014 21:56

Już kiedyś był poruszany ten wątek na forum, ale zaniechano prezentacji monet, aby nie ułatwiać zadania złodziejom (nie mowie o kolegach z forum, a przypadkowych osobach, przeglądających to forum, nie zawsze w szlachetnych celach)...

11 Wrz 2014 00:10

Kiedys zalożylem wątek dotyczący nowych nabytków do kolekcji. Kompletnie się nie przyjął,ale jeśli chcecie coś dorzucić od siebie:
viewtopic.php?f=13&t=24508&p=221210#p221210

Re: Dział z kolekcjami forumowiczów

11 Wrz 2014 09:45

Temat wydzieliłem bo odbiegał od standardowego "witam na forum" :)
Jak wspomniałem wcześniej. Każdy może założyć własny temat we właściwym dziale i tam zamieszczać informacje na temat swojej kolekcji. Podobne dyskusje wracają co jakiś czas, ale ostatecznie nikt się za to nie bierze. Powodów jest kilka a w mojej ocenie jeden najistotniejszy to ten o którym wspomniał kolega julk1. Internet nie jest anonimowy mimo, że możemy klikać z tajnego bunkra 1000m pod ziemią.

11 Wrz 2014 21:30

Oczywiście że Internet w zasadzie wbrew pozorom nigdy nie był anonimowy. Ale wiedza kto, co i skąd jest dostępna tylko dla policji, wszyscy dostawcy internetu są zobowiązani zapisywać kto co robi i trzymać logi wiele lat. Natomiast tu na forum nie ma możliwości wydedukować kto gdzie dokładnie mieszka, chyba że się sam pochwali. Taka informacja jest zapisane tylko w adresie IP użytkownika, ale:
1. Nigdzie na forum nie jest to widoczne, zatem krok pierwszy należy zdobyć IP. A to można zrobić tylko poprzez włamanie na serwer forum albo jeśli któryś z Moderatorów zechce się tą wiedzą z kimś podzielić :)
2. Adresy IP prawie nigdy nie są przypisane do konkretnej lokalizacji, zatem ktoś musiałby mieć bardzo dobry dostęp do w sumie tajnych danych operatorów sieci.

Zresztą, nawet nie trzeba wrzucać swoich monet na forum. Jest grupa około 30 najbardziej aktywnych użytkowników i wystarczy chwilę poczytać ich posty żeby wiedzieć kto co zbiera.

12 Wrz 2014 10:08

W zasadzie zgadzam się z tym co piszesz. Adres IP nie określa dokładnej lokalizacji a jedynie region. Tak, administracja forum widzi więcej łącznie z adresami IP, ale ograniczamy to narzędzie jedynie do tego, by sprawdzać czy nie ma kilku kont na jednym IP. Cóż więc powstrzymuje osoby do pokazania swojej kolekcji ???

12 Wrz 2014 18:40

meszuzel, bądź pierwszy i daj dobry przykład. ;)

DagonX 8)

12 Wrz 2014 21:49

Ja i moja skromna kolekcja ... nie nie :) może jutro :D
Zresztą jak napisał Vader Ci co czytają na bieżąco doskonale wiedzą co zbieram.

13 Wrz 2014 00:02

A tam, nie wstydź się. ;)

DagonX 8)

13 Wrz 2014 20:51

Nie kuś. :)
Ładnego Kościuszkę mam w avatarze. Z piękną patyną. :)

13 Wrz 2014 23:24

Mało. ;) No ale niech Ci będzie. ;)

Image

DagonX 8)

14 Wrz 2014 00:50

Większość mojej kolekcji została pokazana na tym forum, a praktycznie całość - na blogu. A tam, co ja gadam - więcej niż całość, bo część pozycji już odsprzedałem. :lol:

18 Wrz 2014 22:23

W zasadzie nie mam nic przeciwko by powstał taki dział na forum, pytanie tylko czy będzie zainteresowanie? Podnieś ręce Ci, którzy po postaniu takie działu załażą tam swoje tematy. Niech zbiorą się ze dwie-trzy osoby i ruszamy z tematem ;)

19 Wrz 2014 02:16

Jak najdzie mnie znowu ochota na robienie zdjęć to będę wrzucał. :)
Wyślij odpowiedź