Zakończone aukcje - Allegromat ?

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Lis 2014 11:15

Nie chce wszczynać jałowej dyskusji do tego nie na temat, ale jak dla mnie link z allegro i allegromatu to dokładnie to samo - może pora na jakieś modyfikacje regulaminu forum? Każdy zainteresowany i tak znalazł tę aukcję, jedyny problem jaki widzę to, to że może pojawić się nadmierna ilość linkowania do aukcji - ale może i na to jest jakieś lekarstwo?, może wydzielić tę kwestie jako nowy temat lub zrobić głosowanie? Co wy na to?
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez meszuzel » 21 Lis 2014 11:20

Myślimy o tym z wordlordem od jakiegoś czasu. Bo archiwizacja jest dobra jeśli była zrobiona na koniec aukcji, jeśli jest w połowie czy na początku to nie ma informacji na temat uzyskanej ceny.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 21 Lis 2014 11:23

Jedyny problem jaki ja widzę, to nadużywanie... - żeby nas nie zasypało linkami do aukcji :(
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Re: Zakończone aukcje - Allegromat ?

Postprzez torontokuba » 21 Lis 2014 15:01

meszuzel napisał:Dyskusja toczyć się może, przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Chodzi tylko o to by do czasu zakończenia aukcji posługiwać się linkiem do zarchiwizowanej aukcji. Po jej zakończeniu moża podać link z ceną jaką uzyskała moneta.

Stoi. Ja na ten allegromat wchodzić nie mogę, adblock przeszkadza, wolę adblocka niż tą zabawę w allegromat. Najczęściej olewam tematy z linkami do allegromatu, udział na forum przez nie spada. Nie narzekam, tak tylko dodaję swoje 2 grosze. Adblock-a lubię, nie mam zamiaru rezygnować, wyłączać. Prawie wszędzie działa bez problemu, ale nie na allegromacie.
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez meszuzel » 21 Lis 2014 15:34

Absolutnie to rozumem. Też mam Adblock'a tyle, że wyłączyłem go dla witryny allegromat i po problemie.

Mam nadzieję, że wordlord wpadnie dziś wieczorem i coś wymyślimy.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez wtk » 21 Lis 2014 16:32

Ja mam "adblokersa" i nie zamierzam go usuwać/wyłączać. ;)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez meszuzel » 22 Lis 2014 14:58

Mam pewien pomysł, więc trochę cierpliwości :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez wordlord » 22 Lis 2014 23:10

Kwestię omawiam z meszuzelem i postaramy się jak najszybciej przedstawić wam nasze stanowisko. Jedno jest pewne, jakieś zmiany na pewno należy wprowadzić by uporządkować zaistniała sytuację.

Mamy zatem dwie powiązane ze sobą kwestie które omawiamy:
1.allegromat - czy go używać czy lepiej linkować bezpośrednio do aukcji, a może znaleźć inną alternatywę
2. kwestia linków w stosunku do regulaminu i jego ewentualne zmiany.

Czy coś jeszcze?
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez meszuzel » 23 Lis 2014 15:28

Ja mam jeszcze jedno pytanie do wtk i torontokuba.

Wybaczcie jeśli nie doceniłem waszej inteligencji. Rozumiem, że wiecie, że blokera można wyłączyć tylko dla jednej witryny a pozostałe będą blokowane?

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez wtk » 23 Lis 2014 19:54

Jeśli nie będzie innego wyjścia to będę zmuszony. :)
Monety to hobby, pasja a nie inwestycja!!!

http://pl.ucoin.net/ ---> wtk
Awatar użytkownika
wtk

Miejscowość: okolice Wrocławia

Postprzez torontokuba » 24 Lis 2014 01:14

Tak. Na znanej kanadyjskiej stronie pewnie dałbym się przekonać do wyłączenia. Na allegromacie nie. Nie jest mi potrzebny allegromat do szczęścia. Chcecie mój udział w większej ilości tematów, zrezygnujcie z tej śmiesznej strony. Nie chcecie, to wystarczy tylko czekać, aż wymyślicie kolejny scenariusz, przy kolejnej tandetnej stronie, gdzie użytkownicy będą zmuszeni dostosować swoje komputery i oprogramowanie, bo tak jest łatwiej. Ja dziękuję za taką przyjemność. Jak wklejam link do aukcji, to dlatego, że chcę śledzić tą aktywną aukcję. Nie mam żadnej potrzeby na archiwizowanie i zabawę związaną ze stroną allegromat.

Ani mój komputer tu nie jest winny, ani emonety.pl, ani monety.pl, nie wiem nad czym tu się zastanawiać? Wszystko działa jak trza, poza jakąś dziwną, niepotrzebną stroną allegromat.

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez meszuzel » 24 Lis 2014 11:11

Nie chodzi nam o czarne scenariusze a tym bardziej na utrudnianiu życia forumowiczom. Problem polega na tym by pogodzić kilka kwestii jednocześnie.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez wordlord » 25 Lis 2014 01:14

Główną przeszkodą jest to by zmodyfikowany regulamin nie stał się furtką dla "reklamodawców", dlatego trzeba to przemyśleć. Wwalanie wszystkiego do allegromatu było środkiem zastępczym, ale wygodnym dlatego nie ruszanym.
Nowy zapis regulaminu jest gotowy, ja potrzebuje jeszcze czasu i jutro rzucę na niego świeżym okiem.
Allegromat już nie będzie potrzebny, niemniej jednak nadal będę zachęcać do archiwizowania co ciekawszych aukcji by po kilku miesiącach móc zobaczyć o czym debatowaliśmy.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez norbitor » 25 Lis 2014 11:08

Moim zdaniem największym problemem jest zarchiwizowanie aukcji bez ceny końcowej.
Dlatego rzeczywiście dobrym pomysłem jest zezwolenie na wstawianie bezpośredniego linku do allegro. Natomiast po skończonej aukcji ktoś powinien zarchiwizować żeby na przyszłość był ślad czego dotyczyła dyskusja.
Tylko trzeba pomyśleć kim ma być "ktoś". :wink: Admin, moderator, autor tematu czy osoba zaczynająca rozmowę o danej monecie?

Natomiast słowa torontokuba
Chcecie mój udział w większej ilości tematów, zrezygnujcie z tej śmiesznej strony.
pachną tandetnym szantażem. :P
Kuba przecież to nie chodzi o stronę allegromat a o zostawienie śladu na przyszłość!
Nie chcesz korzystać z tej strony to zaproponuj inną, nawet możesz zrobić własną lub jak masz alergię na takie strony to po prostu zrób bank danych aukcji na swoim komputerze. W każdym razie domagam się żeby był ślad po aukcji jeśli wejdę w jakiś temat za pół roku. :wink:

Jedyną opcją dla takich szantażystów :P to dopisek w regulaminie, że muszą w swoim poście napisać dokładnie co to za moneta, opis oraz załączyć zdjęcie.

PS. aukcja z czerwca http://allegro.pl/ShowItem2.php/itemNot ... rym-stanie
Może Kolega torontokuba powie co było w aukcji, jaki opis, jakie zdjęcia. Bo ja widzę tylko
Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum. Więcej informacji o archiwizowaniu opisów przedmiotów.
A aukcja była raptem kilka miesięcy temu.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 25 Lis 2014 15:27

Bardzo proszę, ślady po aukcji w kilka sekund...

Screen shot 2014-11-25 at 8.20.36 AM.png

Screen shot 2014-11-25 at 8.22.18 AM.png

To nie szantaż tylko fakt. Udział mój w tematach zatytułowanych "Co sądzicie o tej monecie" jest znikomy głównie przez linki allegromat. Po prostu nie mam ochoty się bawić w otwieranie tych linków i jakieś śmieszne archiwizowanie aukcji. :roll:

norbitor, długo myślałeś nad tym ostatnim postem? :lol:

Screen shot 2014-11-25 at 8.32.04 AM.png

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez norbitor » 25 Lis 2014 17:24

norbitor, długo myślałeś nad tym ostatnim postem? :lol:
Na pewno krócej niż Ty nad swoim szantażem :P

Znalazł się jaśnie Kuba, co mu reklamy przeszkadzają :wink: :lol:
TV oglądasz tylko bez reklam, gazety pewnie wycina Ci sprzedawca z reklam, a katalogi aukcji dostajesz bez stron reklamowych.

Dziękuję za pokaz możliwości archiwizowania i coś takiego też może być dopuszczone. :)
I dobrze wiesz, że trzeba wypracować jakiś sposób archiwizowania, bo rozmowa o monecie jest w porządku na dziś, ale gdy ktoś zechce przeczytać temat sprzed kilku miesięcy to już nie wie o czym pisano.

PS.
KBP(Kolekcjonerów Bardzo Przepraszamy)"Poza granicami Polski mieszka od 14 do 17 mln Polaków."
A cóż to się ma w stopce przy profilu? Jakaś krypto reklama :wink:
Oj muszę przeprosić Ciebie, bo ja taki paskudny i reklamuję swoją stronę, a przecież Ty nie znosisz reklam.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 25 Lis 2014 19:15

TV prawie nie oglądam, ale pamiętam pierwsze reklamy pomiędzy filmami w polskiej telewizji... OTAKE! Ty jeszcze kupujesz gazety? Nie wiem, nie patrzę na katalogi z aukcji, ani na reklamy. Tu bardziej chodzi o dostęp do strony. Nie jest ustawiona na powszechny użytek i dlatego jej nie używam. Strona powinna się otwierać szybko i bez przeszkód. Niech zostanie tak jak jest. Skoro temat się pojawił, tłumaczę, że olewam strony które blokują mnie i wyświetlają jakieś ostrzeżenia. Taką stroną jest allegromat. Mój udział w tematach z tymi linkami jest znikomy. Nie raz meszuzel na forum pisał o ciszy kościelnej. Może częścią tego powodu jest podobne podejście innych do niektórych linków. Pisz co chcesz, nie będę się dostosowywał do obcej mi strony. Ja się zapisałem na monety.pl, nie na allegromat.

Zna ktoś tą stronkę, jest na niej coś ciekawego? :wink:

http://ortygdanskie.pl/

Image

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez meszuzel » 25 Lis 2014 19:25

Panowie, ale po co te przytyki.

Osobiście nie widzę problemu z allegromatem. Otwiera sie szybko i działa sprawnie. Zbiegło się kilka sytuacji, które tylko przyspieszą to co miało i tak nastąpić, więc jeszcze trochę cierpliwości i wszyscy (mam nadzieję) będą usatysfakcjonowani.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez norbitor » 25 Lis 2014 20:13

Proszę Cię, nie ośmieszaj się. :shock:
Można uwierzyć, że TV nie oglądasz, ale nigdy nie udowodnisz, że w ogóle nie masz styczności z reklamami w życiu codziennym.

Ty jeszcze kupujesz gazety?

Oczywiście. :) Czytam również wydania na ipada czy przeglądam strony w necie. I nie powiesz mi, że nigdzie nie ma reklam.

nie patrzę na katalogi z aukcji

Naprawdę? Czyli mamy uwierzyć, że kupujesz monety ze stolika na ulicy. :wink: A reklam na stronach PCGS, NGC też nie widzisz, bo tam nie zaglądasz. :P
To jak to się stało, że linki wstawiane przez Ciebie zawierają reklamy? Czary mary. Torontokuba nie widzi a wszyscy nadziewają się na nie. :lol:

A już na poważnie to nie wiem jakiego softu używasz, że aż takie alarmy uruchamiają się Tobie na kompie, że allegromat jest tak straszną witryną. Korzystam z różnych przeglądarek czy to w środowisku win, czy Apple i po kliknięciu w link przekierowujący do tej paskudnej strony allegromat to nie wyskakują mi żadne natarczywe reklamy. Dlatego nie wiem o czym piszesz, gdy wspominasz, że to takie straszne.

Oczywiście mogę stanąć po Twojej stronie i zagłosować za pokazanym pomysłem, ale to musi być w regulaminie. Po prostu nie zgadzam się na podawanie zwykłych linków do aukcji, bo za jakiś czas te linki to można sobie wsadzić do śmietnika.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 25 Lis 2014 20:34

Reklamy są tam gdzie są, nie zwracam na nie uwagi. Co do katalogów z aukcji, nie wiem o jakich piszesz, myślałęm że coś fizycznego w ręku. Gazet żadnych nie zamawiam od lat. Internet mi nie wyświetla za dużo reklam, może dzięki temu "adblock"?

Widzę to i strona cały czas muli, reklam naprawdę brak, za co jestem strasznie wdzięczny...

Screen shot 2014-11-25 at 1.28.03 PM.png

Programy telewizyjne w sieci można obejrzeć w 40 min. i kiedy wygodnie. W telewizji muszę pilnować czasu, kiedy i gdzie będzie program, i na dodatek mam dodatkowe 20 minut reklam. Wybieram tą pierwszą opcję.

Nie wiem która strona u Was ma najwięcej reklam, tu pierwszy lepszy przykład, ja widzę to co po lewej, nic mi nie mruga, nic nie skacze, nie wiem czego mi w życiu brakuje, bo reklam brak :wink: ...

Screen shot 2014-11-25 at 1.39.34 PM.png

katalogmonet.pl też nie używam za często. Za dużo reklam, za wolno mi działa.

Na Numista nie widzę żadnych reklam...

Screen shot 2014-11-25 at 1.54.44 PM.png

Awatar użytkownika
torontokuba

Następna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości