Zakończone aukcje - Allegromat ?

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Zakończone aukcje - Allegromat ?

Postprzez wordlord » 26 Lis 2014 00:56

wordlord napisał:Nowy zapis regulaminu jest gotowy, ja potrzebuje jeszcze czasu i jutro rzucę na niego świeżym okiem.

Rzuciłem okiem i mam jeszcze pewne wątpliwości, najpierw obgadam to z meszuzelem i myślę, że jutro wrzucimy gotowy zapis w regulaminie do konsultacji społecznych :)
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez wordlord » 27 Lis 2014 01:07

Długo myśleliśmy jak zmienić regulamin forum. Wynikiem tego jest punkt ten zapis:
Dozwolone jest umieszczanie linków do trwającej aukcji, celem omówienia szczegółów dotyczących danej monety/banknotu z zachowaniem zasad punktu drugiego regulaminu forum. Administracja forum może usunąć link w przypadku podejrzenia promowania aukcji.

Dodatkowo planujemy zmienić zapis punkty 9-tego z
Zaleca się by na forum wstawiać linki do zarchiwizowanej aukcji w celu wydłużenia czasu ich przydatności

na

Zaleca się archiwizowanie aukcji, które ze względów edukacyjnych, poznawczych czy informacyjnych mogą w przyszłości przydać się forumowiczom.

Celem zmian jest umożliwienie swobodnego zamieszczania linków do trwających aukcji, które mogą być przydatne dla forumowiczów. Jednocześnie nadal będziemy zachęcać archiwizowania aukcji by jak najdłużej był przydatny dla forumowiczów.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez Vader » 27 Lis 2014 09:54

Mi najbardziej brakuje opcji wrzucania pliku jako załącznik z URLa, a nie tylko z dysku. Jeśli by się udało dać opcję na załącznik jako obrazek z linku, to problem z archiwizowaniem aukcji znikłby definitywnie.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez torontokuba » 09 Maj 2015 14:05

norbitor napisał:Znalazł się jaśnie Kuba, co mu reklamy przeszkadzają :wink: :lol:

Teraz jeszcze masz limity i trzeba się prosić o zwiększenie osobistych limitów na archiwizację... ciekawe co będzie dalej. :lol: Radość i przyjemność ze strony użytkowników, BRAWO! :oops: :idea: Udział na forum i oglądane linków ułatwione. Po raz kolejny, dzięki administracji za przyjemność w tematach z samymi linkami do allegromatu. :roll:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez bbladek » 09 Maj 2015 20:38

Przywołano mnie do tablicy więc odpowiadam.

Jestem twórcą i właścicielem Allegromatu. Porusze kilka poruszanych tu kwestii w punktach:

1. Kwestia archiwizacji w trakcie - mogę zlecić programiście zmianę aby pomimo archiwizacji w trakcie trwania po zakończeniu aukcja archiwizuje się jeszcze raz i się nadpisuje. Jest to do zrobienia. Musze to tylko ustalić z użytkownikami allegromatu.

2. Uzależnienie monety.pl od Allegromatu - Allegrmat stworzyłem dla kolekcjonerów a nie dla biznesu. Jednak od 2005 roku kiedy powstał dzięki niemu moja firma zrobiła kilkanaście wdrożeń takich prywatnych Allegromatów dla sprzedawców Allegro – Allegromat nie zniknie bo to jest wędka dzięki której moja firma zarabia. Jeśli kiedykolwiek podejmę decyzję o likwidacji Allegromatu to obiecuję przekazać całe archiwum aukcji zarządowi emonety.pl – wtedy programiści na pewno poradzą sobie z tym aby całe archiwum aukcji było dalej dostępne.

3. Prywatny Allegromat monety.pl – wg mnie to zbyteczne wobec powyższego ale jeśli zarząd emonety.pl chce to proszę o kontakt to ustalimy. Można zrobić to tak, że jak ktoś piszę automatycznie post z linkiem do Allegro to aukcja jest arciwizowana i link zmienia się po zakończeniu aukcji na np. http://arch.monety.pl/aukcja3423424

4. Limit archiwizacji – musieliśmy to wprowadzić – nie będę się powtarzał dlaczego bo już o tym pisałem. Powtórzę sedno – jeśli ktoś chce zwiększyć limit na 20 aukcji dziennie to wystarczy mi napisać swój login z Allegromatu na priv. Jeśli ktoś potrzebuje większy limit to proszę o kontakt – jestem otwarty.

5. AdBlocker - jestem wydawcą portalu, portal zarabia 90% na reklamach i muszę walczyć z AdBlocker. Jak torontokuba idziesz do sklepu to dostajesz bułki za darmo? Jak oglądasz TV to oglądasz za darmo (pomijając abonament którego i tak pewnie nie płacisz) ale jesteś zmuszony do oglądania reklam bo TV musi się z czegoś utrzymać. Myślę, że Ty za swoją pracę też otrzymujesz wynagrodzenie - prawda?
Do sedna - anty AdBlocker na razie zostaje, można go wyłączyć dla Allegromat – reklamy nie są agresywne i nigdy nie będą – jeśli jednak ma zniknąć proszę o kontakt moderatorów i zarząd forum. Można zrobić tak, że jak jest wejście z linka na monety.pl to anty AdBlocker nie działa. Kwestia ustalenia z emonetypl - zapraszam decydentów do kontaktu.

Jeśli coś pominąłem albo są jakieś pytania proszę odpisać.
Awatar użytkownika
bbladek

Postprzez torontokuba » 10 Maj 2015 00:02

bbladek napisał:Jak torontokuba idziesz do sklepu to dostajesz bułki za darmo? Jak oglądasz TV to oglądasz za darmo (pomijając abonament którego i tak pewnie nie płacisz) ale jesteś zmuszony do oglądania reklam bo TV musi się z czegoś utrzymać. Myślę, że Ty za swoją pracę też otrzymujesz wynagrodzenie - prawda?

Po nic na allegromat nie wchodzę, staram się zacząć rozmowę i skończyć rozmowę na forum monety.pl. Jakoś się nie da tego wykonać, przy linkach allegromatu. Nie oglądam allegromatu, nie szukam tam rozrywki internetowej, za jakie grzechy mam tam oglądać reklamy? Zastanów się, o co tak naprawdę chodzi ze stroną internetową? Ile stron tak naprawdę blokuje ludziom adblokera? Czy jak się zabierasz za tą swoją pracę, to po to aby wychodzić na kompletnego amatora? Mało mnie to Twoje podejście dotyczy. Nie zapisałem się nigdy i nie korzystam z allegromatu. Jestem użytkownikiem forum monety.pl, nie allegromatu. Ze zgodą regulaminu, reklamy tu na forum mogę ostatecznie tolerować. Używanie i zalecenie do użytku allegromatu, przez administrację forum, to bardzo amatorskie podejście do swoich użytkowników. Nie dość, że przekierowujesz ich z tematów do jakiegoś śmiesznego portalu, to na dodatek ten portal ma blokady i teraz jeszcze limity. Wiesz jak to wygląda, w dzisiejszych czasach, przy dzisiejszej sprawności internetowej? :oops: :roll: Może warto zacząć temat na forum monety.pl, zatytułowany "Jakie dzisiaj widziałeś(aś) reklamy na allegromat?"?
Ostatnio edytowany przez torontokuba, 10 Maj 2015 00:33, edytowano w sumie 1 raz

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez bbladek » 10 Maj 2015 00:29

Zostawię dywagacje na bok bo szkoda mi Twojego ale również mojego czasu.

Odpowiem Ci tylko po co jest ten śmieszny portal.

4 grudnia 2014 napisałeś:
Nie ma to jak podbicie ceny nowym kontem na sam koniec aukcji. :lol: Dalej minimum nie osiągnięte. :|
http://allegro.pl/show_item.php?item=4844753622

No i teraz jak ktoś przegląda ten wątek to zupełnie nie wie o co chodzi z ta aukcją 0 jakby była aukcja na Allegromacie to by było zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
bbladek

Postprzez torontokuba » 10 Maj 2015 00:42

Jak brakowało nam kiedyś (nie tak dawno) możliwości dodawania zdjęć na forum, jakoś sobie radziliśmy. Najpierw dodajesz na portal ze zdjęciami, potem swobodnie wlepiasz fotkę na nasze forum. Portal allegromat.pl jest mi niepotrzebny. Jego reklamy, blokady i teraz limity, są mi zbędne. Na dodatek, mamy teraz szybkie i sprawne dodawanie zdjęć na forum. Po co mi Twoje przeszkody? Czy warto nimi zniechęcać użytkownikow jakiegokolwiek forum?

Screen shot 2015-05-09 at 6.38.18 PM.png

bbladek napisał:4 grudnia 2014 napisałeś:
Nie ma to jak podbicie ceny nowym kontem na sam koniec aukcji. :lol: Dalej minimum nie osiągnięte. :|
http://allegro.pl/show_item.php?item=4844753622

bbladek napisał:No i teraz jak ktoś przegląda ten wątek to zupełnie nie wie o co chodzi z ta aukcją 0 jakby była aukcja na Allegromacie to by było zupełnie inaczej.

Ogólnie, fora mają taką zaletę, że większość ludzi zapisanych, chce brać udział w tematach aktualnych. Stare linki znikają w internecie, to normalka. Na forum z monetami, zdjęcia są najważniejsze. Temat z którego zacytowałeś, przedstawia te zdjęcia do dziś, w pierwszym poscie... http://monety.pl/viewtopic.php?p=231935#p231935

Możliwość dodawania trwających aukcji podczas toczącej się rozmowy, ma sens . Możliwość dodawania zakończonych aukcji podczas trwającej rozmowy, ma sens. Możliwość dodawania zdjęcia/"screenshot" aukcji do aktywnego tematu, ma sens. Dodawanie zarchiwizowanego linku na dzień dobry, na dodatek do strony z reklamami, blokadami i limitami, nie ma żadnego dla mnie sensu. Tylko zniechęca ludzi od udziału w rozmowach, które się takimi linkami posługują.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez meszuzel » 10 Maj 2015 12:37

bbladek napisał:1. Kwestia archiwizacji w trakcie - mogę zlecić programiście zmianę aby pomimo archiwizacji w trakcie trwania po zakończeniu aukcja archiwizuje się jeszcze raz i się nadpisuje. Jest to do zrobienia. Musze to tylko ustalić z użytkownikami allegromatu.

Taka możliwość byłaby przydatna, bo często brakuje ceny końcowej.

bbladek napisał:4. Limit archiwizacji – musieliśmy to wprowadzić – nie będę się powtarzał dlaczego bo już o tym pisałem. Powtórzę sedno – jeśli ktoś chce zwiększyć limit na 20 aukcji dziennie to wystarczy mi napisać swój login z Allegromatu na priv. Jeśli ktoś potrzebuje większy limit to proszę o kontakt – jestem otwarty.

Być może w międzyczasie coś sie zmieniło, ale najprawdopodobniej nie rejestrowałem się na allegromacie, a już na 100% jak archiwizuję to sie nie loguję do allegromatu. Link poniżej dowód http://www.allegromat.pl/aukcja173542

bbladek napisał:5...Do sedna - anty AdBlocker na razie zostaje, można go wyłączyć dla Allegromat – reklamy nie są agresywne i nigdy nie będą – jeśli jednak ma zniknąć proszę o kontakt moderatorów i zarząd forum. Można zrobić tak, że jak jest wejście z linka na monety.pl to anty AdBlocker nie działa. Kwestia ustalenia z emonetypl - zapraszam decydentów do kontaktu.

Jeśli ta funkcja byłaby dla forum za free, to przypuszczam, że zarząd emonety nie będzie miał nic przeciw.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez norbitor » 10 Maj 2015 13:38

Dodawanie zakończonej ceny to jest to. :)
Sam często archiwizuję aukcje, ale głównie w trakcie ich trwania. Rzadko mam czas i pamięć, że coś się skończyło. :wink:

Co do reklam. To Kolega torontokuba w tym temacie jest twardogłowy i udaje, że żyje w świecie bez reklam. 8) Temat rzeka, a najlepsze jest, że kilka razy sam wstawiał różne linki, gdzie reklamy skakały aż miło.
Jestem użytkownikiem forum monety.pl
Co ma znaczyć, że nie zgadza się na korzystanie z linków odnoszących się do allegromat, ale już jakoś nie przeszkadza mu używanie w dyskusji linków do allegro. A przecież to też :
przekierowujesz ich z tematów do jakiegoś śmiesznego portalu

Ogólnie, fora mają taką zaletę, że większość ludzi zapisanych, chce brać udział w tematach aktualnych. Stare linki znikają w internecie, to normalka. Na forum z monetami, zdjęcia są najważniejsze.

Nie tak do końca, bo dziś udzielasz się w II RP, a może za rok zainteresujesz się X tematem i wtedy czytając natchniesz się na czarne dziury. Nie będziesz wiedział o co komuś chodziło.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez torontokuba » 10 Maj 2015 14:29

Klapki na oczach. :roll:

norbitor napisał:To Kolega torontokuba w tym temacie jest twardogłowy i udaje, że żyje w świecie bez reklam. 8) Temat rzeka, a najlepsze jest, że kilka razy sam wstawiał różne linki, gdzie reklamy skakały aż miło.

To, że dodałem link do strony z reklamami, wcale nie znaczy, że dla mnie te reklamy się wyświetlały. Strony do których dodaję linki, mnie nie blokują. :idea:

norbitor napisał:
Jestem użytkownikiem forum monety.pl
Co ma znaczyć, że nie zgadza się na korzystanie z linków odnoszących się do allegromat, ale już jakoś nie przeszkadza mu używanie w dyskusji linków do allegro. A przecież to też :
przekierowujesz ich z tematów do jakiegoś śmiesznego portalu

Jak widać po raz kolejny, wcale nie kumasz o co tu chodzi. Allegro mnie nie blokuje. Niech sobie będą reklamy na allegromacie, ale proszę mnie nie zmuszać do nich, za pomocą blokady do linków które ktoś inny dodał na forum. Śmieszne, amatorskie podejście do prowadzenia zbędnej stronki. Pierwszych kilka razy kliknąłem na te linki, teraz omijam linki allegromat i przy okazji tematy w których one są najczęściej używane. Poparcie allegromatu przez forum, mija się z celem rozwijania tematów na forum. Administracja sama sobie strzela w kolano, bo inne opcje, "user friendly", istniały i istnieją.

norbitor napisał:Nie tak do końca, bo dziś udzielasz się w II RP, a może za rok zainteresujesz się X tematem i wtedy czytając natchniesz się na czarne dziury. Nie będziesz wiedział o co komuś chodziło.

Dziury na forum są wszędzie, nie tylko w linkach. Bez starych aukcji przeżyję. Dodawanie linków z blokadami do świerzych, aktywnych tematów, nie ma żadnego sensu. O przeszłość nikt się pieklić nie będzie. Tu chodzi o to, że administracja pozwala na śmieszne zablokowane linki i woli śmieszne zablokowane linki w trwających tematach, zaraz po zakończeniu aukcji, do gorącego tematu, blokady. Temat siada na dzień dobry. Podejście do bani. Aktywność w tych tematach staje się ograniczona.

Nie moja wina, że nie potrafisz tego strawić. Adblock to moja prywatna opcja. Nie mam zamiaru z niej rezygnować. Ja się na allegromat nie zapisuję, nie pcham, nie szukam tam udziału. Jakby były tam jakieś widoczne reklamy i stronka by moich prywatnych opcji nie blokowała, to ja bym dalej cichutko klikał na niektóre linki i nie narzekał. Teraz, jak klikam, strona muli, wyskakuje ostrzeżenie i blokada jest. monety.pl miało i dalej ma bardzo kiepskie podejście do tej archiwizacji. Zalecają, propagują i posługują się serwisem który zniechęca do udzialu na forum w czasie obecnym, czyli w czasie kiedy temat ma szansę się rozwijać. Stare martwe tematy i stare martwe linki na forach były, są i zawsze będą. Rozwijanie tematu od razu, na dzien dobry, z linkami które dla pewnego grona są od pierwszego momentu martwe, zablokowane, itp. to spora gafa. Trudno, jedno jest pewne, popularność Adblock będzie się rozwijać. Amatorskie strony które blokują odwiedzających, raczej nie.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 10 Maj 2015 15:12

meszuzel napisał:
bbladek napisał:4. Limit archiwizacji – musieliśmy to wprowadzić – nie będę się powtarzał dlaczego bo już o tym pisałem. Powtórzę sedno – jeśli ktoś chce zwiększyć limit na 20 aukcji dziennie to wystarczy mi napisać swój login z Allegromatu na priv. Jeśli ktoś potrzebuje większy limit to proszę o kontakt – jestem otwarty.

Być może w międzyczasie coś sie zmieniło, ale najprawdopodobniej nie rejestrowałem się na allegromacie, a już na 100% jak archiwizuję to sie nie loguję do allegromatu. Link poniżej dowód http://www.allegromat.pl/aukcja173542

Ciekawe, czy ta wymiana odpowiednio nam przedstawia ogólną świadomość reprezentacji allegromatu, czy moderator się myli i jakoś tam został zarejestrowany? :lol: Jeżeli moderator ma rację, to nic dziwnego, że raptem zaistniała potrzeba na limity. :wink: :mrgreen:

meszuzel napisał:
bbladek napisał:5...Do sedna - anty AdBlocker na razie zostaje, można go wyłączyć dla Allegromat – reklamy nie są agresywne i nigdy nie będą – jeśli jednak ma zniknąć proszę o kontakt moderatorów i zarząd forum. Można zrobić tak, że jak jest wejście z linka na monety.pl to anty AdBlocker nie działa. Kwestia ustalenia z emonetypl - zapraszam decydentów do kontaktu.

Jeśli ta funkcja byłaby dla forum za free, to przypuszczam, że zarząd emonety nie będzie miał nic przeciw.

Czy to ma być profesjonalne podejście do potencjalnego klienta? :lol:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 28 Maj 2015 15:43

@bbladek Zauważyłem, że czyjś link do allegromat w którymś temacie mi zadziałał. Postanowiłem sprawdzić ten temat... http://monety.pl/viewtopic.php?f=26&t=26302&start=2595 ...i linki też działają. Czy to zwykła pomyłka, czy postęp? Chwilowo, mogę swobodnie brać udział w świerzych, aktywnych tematach, gdzie niektórzy użytkownicy używają linków do allegromatu. Zanim pochwalę postęp, zapytam.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez bbladek » 28 Maj 2015 16:22

Postęp :)

Specjalnie dla Ciebie :)
Awatar użytkownika
bbladek

Postprzez torontokuba » 28 Maj 2015 17:05

Dziękuję bardzo! Teraz mogę się mądrzyć w większej ilości tematów. :wink:

Reklamy mogą być, tylko muszą zostać zamieszczone na tej samej warstwie strony i na tej samej zasadzie, co np. logo...

Screen shot 2015-05-28 at 10.59.58 AM.png
(8.88 KiB) Ściągnięto 430 razy

Adblock, nie tylko eliminuje większość reklam, ale ma też chyba ze 40 filtrów, oraz blokuje malware. Moim zdaniem, trzeba z nim współpracować, nie blokować.

Screen shot 2015-05-28 at 11.11.19 AM.png

https://adblockplus.org/en/features
https://adblockplus.org/en/acceptable-ads

Jeszcze raz, chwalę postęp i dziękuję :!:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez norbitor » 28 Maj 2015 17:18

1. Kwestia archiwizacji w trakcie - mogę zlecić programiście zmianę aby pomimo archiwizacji w trakcie trwania po zakończeniu aukcja archiwizuje się jeszcze raz i się nadpisuje. Jest to do zrobienia. Musze to tylko ustalić z użytkownikami allegromatu.

Jaka jest szansa żeby to działało?
Prawie zawsze archiwizuję aukcje tylko w trakcie ich trwania i później nie myślę o tym, żeby znowu to robić. Dlatego udogodnienie, które pozwoli na zapisania aukcji po zakończeniu i wyświetlaniu z wynikami jest bardzo ważne.
Druga sprawa, o którą chciałbym zapytać to zdjęcia. Dlaczego w wielu zarchiwizowanych aukcjach po jakimś czasie nie wyświetlają się zdjęcia monet?
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez PawelIg » 28 Maj 2015 18:31

Dla mnie idealnym rozwiązaniem było by wysłanie na maila pliku pdf po zakończonej aukcji. Za taką funkcję chętnie bym nawet zapłacił. Oczywiście musiały by być zdjęcia z aukcji, opis, itd... jakby jeszcze udało się wstawić zdjęcia monet z hostingu spoza allegro.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez grabarz » 29 Maj 2015 21:16

Tylko do takich zdjęć może nie być praw...
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez bbladek » 30 Maj 2015 00:16

norbitor napisał:

Jaka jest szansa żeby to działało?
Prawie zawsze archiwizuję aukcje tylko w trakcie ich trwania i później nie myślę o tym, żeby znowu to robić. Dlatego udogodnienie, które pozwoli na zapisania aukcji po zakończeniu i wyświetlaniu z wynikami jest bardzo ważne.

Zabierzemy się za to już niebawem - obiecuję :)
norbitor napisał:Druga sprawa, o którą chciałbym zapytać to zdjęcia. Dlaczego w wielu zarchiwizowanych aukcjach po jakimś czasie nie wyświetlają się zdjęcia monet?

W części starych aukcji nie ma zdjęć - na pewno takich sprzed 2010 roku. Problem był techniczny - nie było jeszcze bezpłatnego WebAPI Allegro a Allegro często zmieniało algorytmy wyświetlania zdjęć. Pobieraliśmy zdjęcia bezpośrednio z kodu HTML. Reagowaliśmy na zmiany Allegro ale na pewno części zdjęć nie ma.

Na pewno teraz w nowych już wszystkie zdjęcia są archiwizowane.

Jakbyś podał przykład gdzie nie ma zdjęć to jestem w stanie to sprawdzić na konkretnej aukcji.
Awatar użytkownika
bbladek

Postprzez bbladek » 30 Maj 2015 00:22

PawelIg napisał:Dla mnie idealnym rozwiązaniem było by wysłanie na maila pliku pdf po zakończonej aukcji. Za taką funkcję chętnie bym nawet zapłacił. Oczywiście musiały by być zdjęcia z aukcji, opis, itd... jakby jeszcze udało się wstawić zdjęcia monet z hostingu spoza allegro.

Zdjęć z poza Allegro nie archiwizujemy - jeśli ktoś je usunie ze swojego serwera lub hostingu zdjęć to nie mamy tego.

Pomysł z PDF bardzo mi się podoba. Pomyślimy.
Awatar użytkownika
bbladek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Santaks oraz 2 gości