Możliwość edycji i usuwania swoich postów

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Możliwość edycji i usuwania swoich postów

Postprzez platinum » 06 Mar 2015 09:52

Czy coś się zmieniło na forum?

Nie mogę edytować ani usuwać swoich wczesniejszych postów.
Gdy napisze i wyślę nowy post - wszystko działa jak należy: jest edit, jest usuń.
A może od zawsze tak było, ze edycja/usuwanie były możliwe tylko krótki czas po napisaniu pierwotnej wiadomości?
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Re: Możliwość edycji i usuwania swoich postów

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 06 Mar 2015 09:53

Miały być zmiany (bodajże 60 minut od wpisu), poczekajmy, aż winny ;) się wypowie
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez platinum » 06 Mar 2015 09:55

Grzegorz_Wroclaw napisał:Miały być zmiany (bodajże 60 minut od wpisu), poczekajmy, aż winny ;) się wypowie

Bez sensu. Czasami błąd dostrzega się następnego dnia, albo przychodzi refleksja, ze lepiej posta usunąć ;-).
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 06 Mar 2015 09:58

Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 07 Mar 2015 14:41

Tak, czas edycji postów i ich usuwania został ograniczony do 60 min. Ale proszę dajcie jeszcze 2 - 3 dni. Chce ustalić jedno stanowisko z Wordlordem.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez platinum » 07 Mar 2015 15:34

meszuzel napisał:Tak, czas edycji postów i ich usuwania został ograniczony do 60 min. Ale proszę dajcie jeszcze 2 - 3 dni. Chce ustalić jedno stanowisko z Wordlordem.

Moim skromnym zdaniem takie ustawienie to katastrofa.
Posty się cytuje - wtedy wiadomo jak brzmiała treść do której osoba odpowiadająca odnosi się.
Argument, że ktoś (złośliwie?) zmieni post i odpowiadający wyjdzie na głupka jest o tyle chybiony, że taka odpowiedz na post i zmiana treści pierwotnego posta może nastąpić w ciągu kilku a juz na pewno 60 minut.
Poza tym problem jest wydumany: ile było takich przypadków, że ktoś zmienił posta i spowodowało to jakiekolwiek zamieszanie? Podchodząc pragmatycznie:
Czy posty zmieniane po więcej niż 1 h częsciej były zmieniana z korzyścią czy ze stratą dla forum/społeczności? Ide o zakład, że pierwszy wariant wygrywa w cuglach.

Jak już byc konsekwentnym to całkowicie zabronić edycji postów (co też jest głupie, ale przynajmniej ta głupota jest konsewkentna :-).

Mnie bruździ ograniczenie zmiany postów, ponieważ nie mogę edytować pierwszego postu ze spisami w wątku ogólny SSA i w wątku poświeconym folderom.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez meszuzel » 07 Mar 2015 16:56

Pamiętam o SSA i dlatego mam to na myśli, by zmienić to ustawienie.
Czas na edycję i usunięcie ustawiłem po ostatnim przypadku gdzie tsunami usunął swoje wypowiedzi a stali forumowicze polecieli za nim. Takich przypadków są w innych miejscach, dlatego to ograniczenie. Nie chcę też tworzyć blokad dla kilku osób by cierpiała reszta. Czekam jeszcze na przemyślenia wordlorda. Oczywiście szansa na powrót do poprzednich ustawień jest jak najbardziej możliwa.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 07 Mar 2015 17:02

Przypadek tsunami był szczególny, i nie "karał" bym wszystkich z jego powodu :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez torontokuba » 07 Mar 2015 22:48

Mnie wszystko jedno. Zaleta jest taka, że po godzinie, można dodawać kolejny post i nie trzeba słuchać stękaczy, którzy pilnują regulaminu przy dodawaniu jednego posta po drugim, bo i tak nie mają niczego ciekawego do dodania na forum... http://monety.pl/viewtopic.php?f=7&t=25994

Czeba bedzie z błendami rzyć. :wink:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez meszuzel » 11 Mar 2015 15:51

platinum napisał:Nie mogę edytować ani usuwać swoich wczesniejszych postów.

Doszliśmy do wniosku z Marcinem (wordlord), aby funkcja edycji postów była możliwa jak dawniej.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 11 Mar 2015 18:03

dobra decyzja :)
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez meszuzel » 11 Mar 2015 19:09

Zawsze mają być dobre. Czasem jednak nie da się przewidzieć wszystkich następstw tych decyzji.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez grabarz » 11 Mar 2015 19:14

Duży plus! Teraz można zmieniać tekst w początkowym poście w danym wątku w dziale sprzedaż... :)
Awatar użytkownika
grabarz

Miejscowość: Zielona Góra / Zbąszyń

Postprzez torontokuba » 11 Mar 2015 21:24

meszuzel napisał:Zawsze mają być dobre. Czasem jednak nie da się przewidzieć wszystkich następstw tych decyzji.

Chyba Wam jedną ważną wskazówkę przedstawiłem? Ciężko pilnować złączonych postów, przy 1 godz. edycji. :lol:

W końcu, meszuzel tu chyba karierę forumową robi na tym łączeniu. :P Ojej, chyba trzeba te dwa ostatnie połączyć. :oops:

Posty połączyłem. wordlord
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez platinum » 11 Mar 2015 21:53

Szacun za przemyślenia.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez meszuzel » 12 Mar 2015 11:03

torontokuba napisał:Chyba Wam jedną ważną wskazówkę przedstawiłem? Ciężko pilnować złączonych postów, przy 1 godz. edycji. :lol:

My jako administracja mieliśmy wyłączone ograniczenia czasowe, więc mogliśmy łączyć posty nawet za tydz. :) Zmiany były podyktowane głównie tym, by forumowicze mieli komfort na forum.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość