Nowe sugestie :)

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Nowe sugestie :)

Postprzez Mad_Tiger » 07 Mar 2016 20:21

Sugestia nr 1 (pomysł przedstawiony w wątku: http://monety.pl/viewtopic.php?f=1&t=21693&view=unread#unread)
Dodatkowe forum dla aktywnych użytkowników zalogowanych z odpowiednim starzem + ilością komentarzy (takie ukryte forum przed światem) na którym moglibyśmy powiadamiać się o fajnych okazjach zakupowych jak album "Skarby z Kijowa"

Sugestia nr 2
Czy istnieje możliwość dodania do forum "systemu ocen" coś jak lajki na fb, tak jak tutaj: http://eurokolekcja.pl/index.php?/topic/45-reputacja-system-oceny/
Mam na myśli coś takiego aby było wiadomo kto jest pomocny w nurtującym nas temacie a kto pisze aby pisać :P
Oczywiście te punkty oceny wyłączyłbym w inwestycjach bo tam każdy by tylko minusował wszystkich co myślą innaczej ;) :P
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Re: Nowe sugestie :)

Postprzez meszuzel » 08 Mar 2016 11:42

Zawsze denerwowały mnie takie fora gdzie żeby coś przeczytać, trzeba sie zalogować, taka enklawa, która jest trochę sprzeczna z tym by forum żyło. Ale rozumiem zamiar i w zasadzie należałoby rozważyć kwestie techniczne, ale to już zrobimy z wordlordem, pod warunkiem, że coś takiego zrobimy.
Jednak pomysł ten ma kilka dziur. Są na forum osoby, które zajmują się handlem i nie interesuje ich co to jest, ważne żeby zarobić. Mają one i staż i ilość postów, więc teoretycznie miałyby możliwość wglądu do takiego tematu. Z drugiej strony nowo zarejestrowany, który zbiera monety czyta literaturę, chce pogłębiać wiedzę, ale nie zostanie poinformowany, bo nie ma dostępu do "tajnego" działu forum, bo nie spełni podstawowych kryteriów.

Nie sprawdzałem czy istnieje możliwość, bo można byłoby stworzyć grupę masońską :) naszego forum i zapraszać tam tylko te osoby, co do których nie mamy wątpliwości jaki byłby ich cel związany z zakupem.
Liczę, że choć kilka osób wyrazi swoją opinię.

Co do drugiej sugestii, to ten temat co jakiś czas wraca i za każdym razem z niego rezygnujemy, bo nie pomoże ani nie wpłynie to na rozwój forum. Sam też nie wiem czy PHPBB3 obsługuje coś takiego.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez brodacz » 08 Mar 2016 12:08

Takie TWA niemal zawsze prowadzą do upadku forum. Byłem świadkiem co najmniej 3-ch takich przypadków. Jestem tu dość nowy, więc nie załapałbym się do grona wtajemniczonych. Jednocześnie przestałbym się dzielić swoją wiedzą z tymi, którzy w tym TWA by się znaleźli.
brodacz

Postprzez Vader » 08 Mar 2016 14:34

Też mi się niezbyt podoba idea zamkniętego forum, bo efekt będzie taki że cała dyskusja się tam przeniesie a jeśli ma to być ochrona przez 'handlarzami', to się na dłuższą metę nie sprawdzi.
Co do rank, punktacji, itd, to technicznie na tym forum jest to do zrobienia.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Postprzez walus90 » 08 Mar 2016 16:31

Ma to swoje plusy i minusy.
Minusy właściwie wymieniliście chociaż według mnie dyskusja wcale nie musiałaby się tam przenosić po prostu jest taki album Skarby z Kijowa i jest tam tylko wrzucane info o tym oczywiście tak jak wyżej powiedzieliście nie wszyscy co mają mało postów są od razu handlarzami (każdy kiedyś zaczynał na forum).
Z drugiej strony zobaczcie ilu stałych bywalców nie załapało się na ten album bo ktoś ich uprzedził i teraz albumy zamiast u nich są na allegro.
Chyba, że robimy po znajomościach zamknięty krąg ;P
walus90

Miejscowość: Poznań

Postprzez torontokuba » 08 Mar 2016 17:28

Popieram oddzielne i bardzo tajemnicze forum dla Enigmy, model "mirek3", oraz obsługujących. :wink: Może być tak tajemnicze, że nie muszę nawet o nim wiedzieć. :P
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez julk1 » 08 Mar 2016 21:35

Mad_Tiger napisał:Dodatkowe forum dla aktywnych użytkowników zalogowanych z odpowiednim starzem + ilością komentarzy (takie ukryte forum przed światem) na którym moglibyśmy powiadamiać się o fajnych okazjach zakupowych jak album "Skarby z Kijowa"

Popieram. Tylko dla tych co mają powyżej 10.000 postów :P
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Mar 2016 21:41

Obawiam się, że forum może zejść do podziemia ;) zawsze można użyć funkcji PW do zaufanych forumowiczów. z czego często korzystam :)
Grzegorz_Wroclaw

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Enso » 08 Mar 2016 21:44

Jest jeszcze opcja, że jak ktoś ma jakieś ciekawe info, pisze o tym na forum i link podaje dopiero po napisaniu do niego wiadomości na priv. W ten sposób jest możliwość jako takiej weryfikacji zainteresowanych.
Enso

Postprzez Mad_Tiger » 08 Mar 2016 21:48

Te forum: http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/ jakoś żyje :) a nie udało mi się u nich przeczytać nawet jednego wątku :)
Nie masz uprawnień do czytania wątków w tym dziale.

A tutaj mowa o jednym dziale :) ale to tylko sugestia :P pomysł jak każdy inny ;)

Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez torontokuba » 08 Mar 2016 21:54

Najlepiej od razu samemu wykupić całość, a potem dopiero informować w temacie, że sprzedajemy po cenie kupna i po sztuce dla forumowicza. To jest sposób na spekulantów w tej dziedzinie. Jeżeli chętnych zabraknie na forum, po 20zł + przesyłka, zawsze można na allegro opchnąć po 100zł i na dodatek stać się bohaterem forumowym. :idea: Podobnie było z groszami 2013r, dzięki jednemu forumowiczowi. :wink:

Mad_Tiger napisał:...a nie udało mi się u nich przeczytać nawet jednego wątku :)

Pewnie o Tobie piszą. :wink:

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Grzegorz_Wroclaw » 08 Mar 2016 22:05

Oj Kuba, wszystkich nie udało mi sie wykupić (chociaż wystarczyło zainwestować mniej niż 80.000 PLN) , a bohaterem się nie czuje, i nigdy nie czułem :) Ale jak w czymś mogę pomóc to pomagam, i sporo osób z forum bezinteresownie pomogło mi :) To, że niektórzy chcą się przy okazji nachapać, w ogóle mnie nie dziwi :?
Grzegorz_Wroclaw

Postprzez Anax » 08 Mar 2016 22:21

Pomysł ukrytego działu dla forumowiczów z jakimś tam stażem czy ilością postów, nie jest zły, ale ma też jedną zasadniczą wadę. Zaletą takiego działu będzie możliwość spokojnej wymiany poglądów, doświadczeń, bliższego poznania się, porozmawiania na bardziej zaawansowanym poziomie. Wada... to znowu będzie pęd do zdobycia odpowiedniej ilości postów, aby zaistnieć na tym ukrytym dziale. Niestety przewiduję, że skończy się to nabijaniem postów w stylu "racja", "ja też mam taką monetę", "co ty powiesz" itd. itp. No chyba, że warunkiem dostąpienia zaszczytu uczestniczenia w życiu takiego ukrytego działu, byłaby liczba postów, coś wnosząca do dyskusji. Pytanie tylko jak to sprawdzić ?.
Image
http://www.numibyd.pl
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Anax

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez el-dziubek » 08 Mar 2016 22:30

Zamknięte forum nie zda egzaminu. Zawsze znajdzie sie co najmniej jeden handlowiec, który spełni wymogi, aby tam wejść i po ptakach. Opcja informowania przez PW ludzi zaufanych jest chyba najbardziej optymalna. Wbrew pozorom może sie dowiedzieć sporo ludzi w krótkim czasie.

Kuba nie głupio pisze z tym wykupieniem i oddawaniem po kosztach. W niedawnych zakupach smoków zdało to chyba egzamin. Co prawda nie był to cały nakład, ale kilka osób mogło dzięki temu kupić.
el-dziubek

Postprzez Vader » 08 Mar 2016 22:49

Zawsze jest tak, że trzeba wybrać jakąś metodę głosowania. Dlatego proponuję, aby w tak ważnej i żywotnie istotnej sprawie dla niniejszego forum wykluczyć z dyskusji (czyli skasować posty w tym wątku) na temat zasadności ukrytego działu wszystkich, którzy i tak by nie mieli do niego dostępu (poniżej 1000 czy nawet 2000 postów). Nie może być przecież tak, że w imieniu określonej grupy osób pod płaszczykiem swobody wypowiedzi i demokracji będą decydować inni, nie mający ku temu stosownej legitymacji.

P.S. Żartuję :-)
Image
Awatar użytkownika
Vader

Postprzez torontokuba » 08 Mar 2016 22:53

Anax napisał:Pomysł ukrytego działu dla forumowiczów z jakimś tam stażem czy ilością postów, nie jest zły, ale ma też jedną zasadniczą wadę. Zaletą takiego działu będzie możliwość spokojnej wymiany poglądów, doświadczeń, bliższego poznania się, porozmawiania na bardziej zaawansowanym poziomie. Wada... to znowu będzie pęd do zdobycia odpowiedniej ilości postów, aby zaistnieć na tym ukrytym dziale. Niestety przewiduję, że skończy się to nabijaniem postów w stylu "racja", "ja też mam taką monetę", "co ty powiesz" itd. itp. No chyba, że warunkiem dostąpienia zaszczytu uczestniczenia w życiu takiego ukrytego działu, byłaby liczba postów, coś wnosząca do dyskusji. Pytanie tylko jak to sprawdzić ?.

Problem w tym, że taki torontokuba i tak się załapie na takie tajne forum, czyli nie ma ucieczki, nie warto. :idea: :wink: A tak na serio, to były kiedyś grupy na forum, gdzie ludzie z podobnymi zainteresowaniami dołączali się do nich, ale to było martwe. Tak samo jak nie lubię ukrywać wypowiedzi za pomocą PW, tak też nie jestem zainteresowany tajnym gronem wzajemnego poklepywania się po plecach. Fora i sieci społeczne żyją i rozwijają się przejrzystością, a umierają tajemniczością. meszuzel chyba już coś podobnego wspomniał.

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Mad_Tiger » 09 Mar 2016 00:18

Anax napisał: No chyba, że warunkiem dostąpienia zaszczytu uczestniczenia w życiu takiego ukrytego działu, byłaby liczba postów, coś wnosząca do dyskusji. Pytanie tylko jak to sprawdzić ?.

O i tutaj przydatna staje się ta druga sugestia "system ocen - reputacja" ;)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez torontokuba » 09 Mar 2016 01:15

Czyli, takim sposobem nikt by się nigdy nie odważył stanąć po mniej popularnej stronie argumentu. Forum samych kciuków w górę, "likes"-ów, wsparć, "tak"-ów, zgód i wzajemnego lizania sobie dup, aby tylko się trzymać pięciu G wartych gwiazdek. Smutne osiągnięcie, do znalezienia na niejednym forum.

Moim zdaniem, niech pożyteczność użytkowników ocenia administracja, neutralnie, z daleka od którejś tam wybranej strony danego argumentu czy danej dyskusji.

Image

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez cezar » 09 Mar 2016 01:41

Moze by forum zostawic tak jak jest. Czytam posty od dawna i jest to ciekawe forum.
Nie zawsze sie zgadzam z opiniami i nie wchodzilbym w zadne klotnie czy dziecinne
oskarzanie siebie o wiedze lub jej brak, jednak tworzenie "inner circle" przypomina mi
komedie " Meet the Fuckers". Kazde forum powinno byc dostepne dla kazdego zainteresowanego.
To czy chce byc "gosciem" czy "uzytkownikiem", z duza lub mala iloscia postow to jego sprawa.
BNA 850
Awatar użytkownika
cezar

Postprzez torontokuba » 09 Mar 2016 02:19

Grzegorz_Wroclaw napisał:Oj Kuba, wszystkich nie udało mi sie wykupić (chociaż wystarczyło zainwestować mniej niż 80.000 PLN) , a bohaterem się nie czuje, i nigdy nie czułem :) Ale jak w czymś mogę pomóc to pomagam, i sporo osób z forum bezinteresownie pomogło mi :) To, że niektórzy chcą się przy okazji nachapać, w ogóle mnie nie dziwi :?

el-dziubek napisał:Kuba nie głupio pisze z tym wykupieniem i oddawaniem po kosztach. W niedawnych zakupach smoków zdało to chyba egzamin. Co prawda nie był to cały nakład, ale kilka osób mogło dzięki temu kupić.

Prawda jest taka, że niejeden forumowicz już tak postępował. Jak nie z woreczkiem GNów na sztuki, to z kruszcem, albo z różnymi produktami NBP. Są tu też ludzie, a nie sami handlarze czy spekulanci.

Wspomniane "inner circle" już istnieje na forum od zawsze, i to na pewno niejedno. Często takie kółko znajomych powstaje za pomocą PW czy emaila. Ludzie sami się kierują opiniami przedstawianymi przez użytkowników na forum, zanim podejmą decyzję kontaktu prywatnego w danej sprawie. Czasami czytają forum tylko jako gość, ale zapisują się głównie po to, aby nawiązać kontakt z forumowiczem w sprawie oferty, wymiany czy pomocy (tak po cichu). Nie ma w tym wstydu, człowiek nie raz czuje się dowartościowany i doceniony takim doświadczeniem. Odsprzedaje coś w korzystnej cenie, wymienia się monetami albo po prostu pomaga, cały czas robiąc to bez reklamowania sprawy publicznie i na pewno bez dodatkowej zachęty ze strony kilku gwiazdek czy jakiejś sztucznej publicznej reputacji. To płytki bajer dla młodych lub płytkich ludzi. Grono znajomych czasem nawet przekracza możliwości czasowe, dostępność ciekawostek i możliwość zrealizowania tylu próśb na raz. Piszę z doświadczenia na kilku forach. Kontakty emailowe trzymam do dziś. Reputacje, tam gdzie dawali gwiazdki, mam chyba wszędzie na 100%, ale zawsze jakoś wolę działać na zaufanie, poza systemami ocen. Jest w tym coś ludzkiego.

Awatar użytkownika
torontokuba

Następna

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość