Po co coppa przy rejestracji?

Tu można opisywać problemy i zgłaszać postulaty dotyczące funkcjonowania portalu numizmatycznego emonety.pl. Tu można podyskutować z administratorami.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Po co coppa przy rejestracji?

Postprzez Michał_W » 15 Maj 2016 11:23

Przecież coppa to przepis obowiązujący w stanach regulujący korzystanie z internetu przez osoby poniżej 13 roku życia. W Polsce nie ma takiego przepisu dlatego mnie zdziwiło to podawanie wieku przy rejestracji. Przez to niechcący nie mogłem aktywować konta - źle zaznaczyłem wiek, konto Michał_Wołomin można usunąć.
Awatar użytkownika
Michał_W

Miejscowość: Wołomin

Re: Po co coppa przy rejestracji?

Postprzez wordlord » 17 Maj 2016 23:41

Na początku adminowania pytałem informatyka czy nie można by wyłączyć tej opcji, ze względu na niepotrzebne utrudnianie procesu rejestracji. Wtedy dostałem odpowiedź, że przy tworzeniu forum została podjęta decyzja o tym, że forum ma być jak najrzadziej bezpiecznym miejscem dla najmłodszych i między innymi COPPA ma się temu przyczynić. Temat nie drążlem, bo były pilniejsze kwestie i z czasem o nim zapomniałem.
Napisałem do emoent w tej kwestii by zdjąć to zabezpieczenie zobaczymy czy się zcecydują.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Wróć do Forum techniczne - sugestie i błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość