Co to za moneta?

Jeżeli katalogi, portale aukcyjne i informacje zawarte w sieci nie pomogły zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Co to za moneta?

Postprzez Javo93 » 24 Wrz 2018 21:22

Witam wszystkich. Jako że jestem początkującym kompletnie bez zielonego pojęcia przypadkowo zaraz po odkryciu rud pirytu na mojej działce znalazłem monetkę , nie jestem w stanie stwierdzić czy jest ze srebra jednak nie zerdzewiała przez tyle lat no i może to trochę głupie ale jedyny pomysł jaki przyszedł mi do głowy to sprawdzenie czy magnes bierze , - nie bierze ale to niczemu nie dowodzi. Tak czy inaczej chciałbym się dowiedzieć co to za moneta oraz z jakiego okresu pochodzi , dodam tylko że jest ich pełno znaczy pełno ale w ziemi bo nie chciało mi się kopać a wykrywacz jaki używałem pokazywał że dosłownie są wszędzie. Wykrywacz to Rutus Argo Ver. 3 nie wiem czy dobry czy nie taki dostałem i taki mam. Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi , są one dla mnie równie cenne co ta moneta ;) Aha i sorki za jakość zdjęć jednak na chwilę obecną jedyny aparat znaczy w tablecie to 5mpx co do tego napisu to są wyraźne tylko litery H E I I V A lub coś w ten deseń

Image
Image
Javo93

Re: Co to za moneta?

Postprzez hern » 25 Wrz 2018 02:29

Skoro masz tego pełno, to moje gratulacje - Twoja działka ma bezpośrednie połączenie z Chinami ;) Stamtąd bowiem najprawdopodobniej pochodzi ten wynalazek, mający udawać średniowiecznego denara niemieckiego. Okres produkcji - druga dekada XXI wieku, materiał - zapewne tzw. szajsmetal, czyli stop cyny, cynku i ołowiu, w założeniu kolorem zbliżony do srebra.
Nie należy kolekcjonować niczego, co zostało stworzone z myślą o kolekcjonowaniu.
hern

Postprzez Javo93 » 25 Wrz 2018 03:31

dziwne trochę bo kto by zakopywał 1.30m pod ziemię podróbki , i do tego w miejscu w którym poprzednio rósł las , działka przekazywania z dziada na dziada dopiero jako pierwszy się wziąłem za wycinkę , pójdę na dniach do kogoś kto jest w stanie ocenić czy jest to na pewno ołów
Javo93

Postprzez brodacz » 25 Wrz 2018 07:51

Kolego, złe miejsce wybrałeś do trolowania. My naprawdę znamy się na numizmatyce. Tu nie Onet... Popełniłeś dodatkowo prosty błąd większości domorosłych naciągaczy. Ale nie zdradzę ci go, by nie ułatwiać sprawy na przyszłość.
brodacz

Postprzez Javo93 » 25 Wrz 2018 11:43

Złe miejsce do trolowania? o czym Ty mówisz, chciałem się tylko dowiedzieć co to za moneta i z jakiego okresu pochodzi i tyle
Javo93

Postprzez meszuzel » 25 Wrz 2018 11:52

To jest jakaś imitacja denara.
Inna sprawą jest to, że jeśli ta moneta miałaby być z ziemi, to srebro byłoby ciemne.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez repek20 » 25 Wrz 2018 11:57

to nie wygląda na monetę tylko na metalowy krążek made in china....ale spokojnie takie też kupują na allegro, dział kopie i reprodukcje...wykop wszystkie to się będzie opłacało wystawić, inaczej koszt wysyłki może być wyższy od przedmiotu sprzedaży....
Awatar użytkownika
repek20

Postprzez brodacz » 25 Wrz 2018 17:08

meszuzel napisał:To jest jakaś imitacja denara.
Inna sprawą jest to, że jeśli ta moneta miałaby być z ziemi, to srebro byłoby ciemne.

Nie poczerniały, bo były zawinięte w woreczek strunowy.
brodacz

Postprzez meszuzel » 26 Wrz 2018 09:21

Aaa tak, to wiele by wyjaśniało, ale powinna być reakcja na plastik użyty do produkcji woreczka.
Ale może w czasach naszych pierwszych królów jeszcze o tym nie wiedzieli? :P
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Wróć do Wycena i identyfikacja monet i banknotów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: effig oraz 3 gości