Jak poprawnie wykonać zdjęcie monety ?

Jeżeli katalogi, portale aukcyjne i informacje zawarte w sieci nie pomogły zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Jak poprawnie wykonać zdjęcie monety ?

Postprzez brodacz » 23 Mar 2018 21:41

A próbowaliście smartfonem? Najlepiej wychodzą w lekko pochmurny dzień.
brodacz

Postprzez Maurycy Beniowski » 23 Lip 2018 11:58

Używał ktoś z was do fotografii monet namioty bezcieniowe? Jestem bardzo ciekawy efektu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maurycy Beniowski

Postprzez Vader » 24 Lip 2018 16:27

Ja używam, ale dość dużego. Wkładam do środka podstawkę jakąś, na górę kładę monetę i od góry światło i aparat. Powinno być jedno światło z boku, ale już nie chce mi się tak ustawiać (a szkoda, bo wychodzą lepsze zdjęcia reliefu). Są dostępne małe namioty bezcienowe, które mieszczą się na biurku, ale się takimi nie bawiłem. Ogólnie idea użycia takich namiotów jest taka, aby z boku nie odbijało się światło od jakiś innych kolorowych elementów, np od mebli.

Foty wychodzą takie, tylko jeszcze trzeba by było popracować nad balansem bieli.
Image Image
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez tomivanderhorn » 04 Sie 2018 19:06

Dla mnie najłatwiejsz, najszybszy i najlepszy sposób to po prostu użycie skanera w drukarce. Gotowe zdjęcia edytuję w gimpie i efekty są bardzo dobre. Super jest to, że można zeskanować od razu parę monet i nie trzeba się męczyć ze zdjęciami zbytnio
tomivanderhorn

Postprzez brodacz » 04 Sie 2018 21:01

Gorzej gdy moneta jest w slabie...
brodacz

Postprzez Vader » 06 Sie 2018 17:05

Skany niestety bardzo 'spłaszczają' zdjęcia dlatego że dają światło tylko od dołu. Natomiast przy monetach ważne też jest światło z boku, które 'podnosi' relief.
Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Wycena i identyfikacja monet i banknotów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości