Jak poprawnie wykonać zdjęcie monety ?

Jeżeli katalogi, portale aukcyjne i informacje zawarte w sieci nie pomogły zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Postprzez takow » 11 Lis 2010 14:02

Z kolei Niemczyk, który musi mieć niesamowity sprzęt (mają też grafika w zespole...)

Wątpię czy mają niesamowity sprzęt - przynajmniej po zdjęciach monet nie da się tego określić...

Tak samo nie wiem gdzie widzisz pracę grafika..
Na allegro widzisz mnie jako P***a - jeżeli chcesz się licytować - najpierw napisz na pw :)
Awatar użytkownika
takow

Miejscowość: Aleksandrów Kujawski

Postprzez maciekp » 11 Lis 2010 14:24

Grafika widzę na liście ich pracowników, zaś jego pracę - w ich uroczych bannerach na pół ekranu, które czasami robią przy okazji wystawiania większych kolekcji. Sprzęt muszą mieć dobry - przynajmniej oświetlenie. No i bardzo ostrą optykę.
maciekp

Postprzez Bombel » 12 Lis 2010 11:47

Wg mnie suweren źle robi zdjęcia, widać na nich to czego w rzeczywistości nie zobaczymy. Co do P. Niemczyka zawsze interesowało mnie jaką techniką wykonują zdjęcia, ktos tu nawet obiecał film, ale narazie cisza :)
Pozdrawiam
Bombel

Postprzez Rydzu023 » 24 Lis 2010 22:20

Tutaj są piękne zdjęcia w powiększeniu, naprawdę świetnie można obejrzeć szczegóły. Poza tym moneta - cudo.

http://allegro.pl/talar-torun-1631-st-2 ... 53014.html
Rydzu023

Miejscowość: Białystok

Postprzez julk1 » 25 Lis 2010 01:33

Przy takiej cenie monety, warto kupic dobry aparat i robic super zdjęcia.
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez sslavian » 12 Sie 2011 19:06

Mam aparat samsung s860 czy ktoś na forum posiada taki aparat ponieważ nei moge dobrze ustawić aparatu do trybu makro.
Awatar użytkownika
sslavian

Miejscowość: Okolice Opola

Postprzez Vader » 23 Wrz 2013 15:04

Image
Awatar użytkownika
Vader

Miejscowość: Warszawa

Postprzez tonej » 02 Paź 2013 12:08

Everybody lies.
Awatar użytkownika
tonej

Postprzez meszuzel » 02 Paź 2013 12:18

Pomysł ciekawy. Ale nie w przypadku Nokii.
Moja robi tak fatalne fotki, że to nie pomoże.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Re: Jak poprawnie wykonać zdjęcie monety ?

Postprzez Monety-zbieram » 04 Cze 2014 23:49

Mój Samsung niestety też się nie nadaje do takich zdjęć.
Nie liczy się jaki masz klaser na monety, ale co w nim masz.
Monety-zbieram

Postprzez Troy » 05 Cze 2014 16:44

Ironia losu, gdy UBecy, SBecy i ich potomstwo, którzy uciekli do Szwecji lub innej Kanady, mają czelność pouczać Polaków, jak mają żyć i postępować w kwestiach kulturowych, obyczajowych, gospodarczych, z uwzględnieniem czyszczenia i patynowania monet.

Imagehttp://picasion.com/
Awatar użytkownika
Troy

Miejscowość: Ruczaj

Postprzez patynowiec » 24 Cze 2016 16:21

Czy mógłby ktoś mi pomóc w kwestii robienia zdjęć monetom. Chciałbym robić ładne zdjęcia monetom w dosyć dużym zbliżeniu. Przerabiałem już temat różnego rodzaju lup czy powiększaczy na komórki... lup pomiędzy aparatem a monetą, czy dostępnych mikroskopów. Niestety nie uzyskałem satysfakcjonującego efektu. Wydałem już trochę kasy na te gadżety i mam dosyć. Przeczytałem wszystkie dostępne infa w necie i nadal za bardzo nie wiem jaki aparat powinienem kupić... Znaczy wiem, najlepiej lustrzankę z obiektywem makro za kilka tysięcy... Czy naprawdę nie ma dobrego aparatu kompaktowego za około 1000 zł który potrafiłby zrobić naprawdę fajne zdjęcie monecie... rozumiem, liczy się też autor zdjęcia ale czy przy tym szalejącym rozwoju elektroniki nie ma na rynku dobrego aparatu z dobrą funkcją makro ? Byłem nawet w kilku sieciówkach i oglądałem aparaty ale nie wszystkie można było wypróbować... Zresztą w sklepie miałem wrażenie, że czy aparat kosztuje 1000 zł czy 2000 zł robi podobne zdjęcia... Nie miałem jak tego dokładnie zweryfikować. Czy ktoś umie mi napisać jakie konkretne parametry powinien mieć taki aparat ? Coś tam niby w necie znalazłem ale chciałbym potwierdzić moje podejrzenia gdyż boje się, że podobnie jak z mikroskopem czy nakładką na smartfona obejdę się smakiem :) Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Na tą chwilę wiem, że mikroskopy daje bardzo fajne powiększenie ale za duże do robienia zdjęcia monetom, a te nakładki na telefony to w mojej opinii pic na wodę, nic mi to nie pomogło.
patynowiec

Postprzez PawelIg » 24 Cze 2016 17:59

Myślę, że możesz mieć problem z odpowiednim oświetleniem. Ładne zdjęcie powinno dać się zrobić każdym aparatem. Proponuję potrenować oświetlenie, materiału na necie jest dużo. Powodzenia!

i pochwal się fotkami, łatwiej będzie określić w czym problem.
Awatar użytkownika
PawelIg

Postprzez patynowiec » 24 Cze 2016 18:18

No nie wiem czy każdym... Jak rozmawiamy o konkretach to mam problemy z ostrością przy dużym zbliżeniu do monety (np. tak jak w wcn) - nie mogę uzyskać ostrych zdjęć przy takim powiększeniu... Czy w takim razie tym aparatem http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-nikon- ... 63498.html" target="_blank uda mi się zrobić dobre zdjęcie ? Na dole strony parametry techniczne... teoretycznie to jeden z tańszych aparatów ale jak czytam jego parametry to mam wrażenie, że powinien robić dobre zdjęcia... droższe modele są droższe i... no właśnie nie umiem ocenić na co patrzeć, bo ta widzę którą w tej chwili mam teoretycznie sugeruje mi, że ten model styka, ( patrzyłem na ogniskową, czułość, no i matrycę) to czemu mam płacić dwa razy więcej... a może nie styka.
patynowiec

Postprzez Mad_Tiger » 24 Cze 2016 18:22

Pokaż jakie fotki Ci wychodzą ;)

Mój aparat robi coś takiego:
20160204_211431-1.jpg

wszystko zależy od oświetlenia i stabilności aparatu (z rąsi czy przymocuję do czegoś)
Samsung Galaxy Prime ;)

Nakładkę makro do tel również kupiłem ale w ogóle nie może złapać na niej ostrości ... "rybie oko" działa normalnie ...
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez patynowiec » 24 Cze 2016 18:32

@MadTiger - mi wychodzą, no powiedzmy ciut gorsze od Twojego. Nie mam ich bo je kasuje ze złością :) Ale gdyby Twoje były trochę ostrzejsze to chyba by mi się podobały...
patynowiec

Postprzez Mad_Tiger » 24 Cze 2016 18:36

To jest akurat zdjęcie z ręki, apart podany wyżej (zwykły, przeciętny smartfon) i światło dzienne (przy lampce biurkowej wychodzą bardziej żółte) więc jak widzisz nie trzeba jakiegoś strasznie drogiego sprzętu najważniejsza jest stabilność aparatu i oświetlenie (a żeby łapał lepiej ostrość trzeba dodatkowo umieścić coś pod monetą).
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Postprzez wordlord » 25 Cze 2016 00:36

Zanim zaczniesz wydawać pieniądze, no dobra w sumie już to zrobiłeś, ale nim wydasz więcej zacznijmy od podstaw. Przestaszewskim czym obecnie robisz zdjęcia i jak one wychodzą. Spróbuj zrobić zdjęcie jak dotychczas i pokarz je nam. Dzięki temu wiele będziemy mogli Ci pomóc, bo zobaczymy w czym tkwi największy problem.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez patynowiec » 25 Cze 2016 06:35

Ale ja już naprawdę wszystko co istotne napisałem. Zdjęcia wychodzą mi takie jak Mad_Tiger czyli za mało ostre przy większym zbliżeniu. Zdjęcia próbowałem robić różnymi aparatami od tych w komórkach (różnych) do tych z tanich kompaktów - i przy większym zbliżeniu nie mam ostrości... Przy czym wykonywałem wszystkie zalecenia co do ułożenia monety czy oświetlenia wyczytany w kilku miejscach w sieci... w tym i tutaj... Moje pytanie brzmi o minimalne wymagania sprzętowe aparatu do robienia zdjęć, przy czym czy może to być kompakt a nie cyfrówka z obiektywem (za parę tysi). Niestety nie zgadzam się, że każdym aparatem można zrobić dobre zdjęcie makro dlatego szukam kogoś kto zna się na aparatach i określi minimalne progowe wymagania aby zrobić takie zdjęcie... jeżeli w ogóle aparatem kompaktowym można takie zdjęcie zrobić...
patynowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wycena i identyfikacja monet i banknotów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cwaniak55 oraz 3 gości