Może podpięty poradnik

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Może podpięty poradnik

Postprzez piotr7 » 27 Lut 2017 21:54

meszuzel napisał:Temat przeniosłem do ogólnych dyskusji.

Raczej skopiowałeś, bo teraz istnieje w obu działach.
P.
Mój profil na uCoin: https://pl.ucoin.net/uid50848
piotr7

Miejscowość: Mazowieckie

Postprzez wordlord » 27 Lut 2017 22:03

meszuzel napisał:
Jazon napisał:Ewentualnie mozna zrobic przyklejony watek, gdzie bedzie podzielony na epoki i linki do juz obecnych tematow z falsami, komus bedzie zalezalo zeby sie czegos dowiedziec to na pewno przegladnie kilka stron danego watku.

Te linki o których wspominasz to ciekawy pomysł. W przyklejonym temacie odsyłacze do konkretnych opisów monet, fajne.

To rozwiązanie wydaje się możliwe do realizacji,bez wielkich nakładów czasowych i dość użyteczne :)

BElluu napisał:A co wy na to, by zrobić stronę monety.pl na wikia.com ? Stworzylibyśmy taką swoją wikipedie gdzie można by było uzupełniać ją o kolejne monety. Ja to widzę tak:

Nazwa monety + zdjęcia
Informacje o monecie
Ciekawostki/Historia*
Linki do forum na temat monety (np. na temat falsów)

*Opcjonalne

Tak miałoby to wyglądać (jakaś angielska strona na temat waluty) Przykład: http://currencies.wikia.com/wiki/Uganda ... lling_coin" target="_blank

Moglibyśmy zrobić takie odpowiednik tylko polski.

Dla jednej osoby jest to masa pracy, ale wiki ma to do siebie, że każdy może coś wrzucić. Wystarczyłaby tylko chęć ludzi oraz nadzór kilku osób :)

Co myślicie?

Zamysł zacny i dobra promocja,ale wymaga sporego wysiłku by stworzyć w miarę użyteczną stronę :(
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez BElluu » 27 Lut 2017 22:20

wordlord napisał:
meszuzel napisał:
Jazon napisał:Ewentualnie mozna zrobic przyklejony watek, gdzie bedzie podzielony na epoki i linki do juz obecnych tematow z falsami, komus bedzie zalezalo zeby sie czegos dowiedziec to na pewno przegladnie kilka stron danego watku.

Te linki o których wspominasz to ciekawy pomysł. W przyklejonym temacie odsyłacze do konkretnych opisów monet, fajne.

To rozwiązanie wydaje się możliwe do realizacji,bez wielkich nakładów czasowych i dość użyteczne :)

BElluu napisał:A co wy na to, by zrobić stronę monety.pl na wikia.com ? Stworzylibyśmy taką swoją wikipedie gdzie można by było uzupełniać ją o kolejne monety. Ja to widzę tak:

Nazwa monety + zdjęcia
Informacje o monecie
Ciekawostki/Historia*
Linki do forum na temat monety (np. na temat falsów)

*Opcjonalne

Tak miałoby to wyglądać (jakaś angielska strona na temat waluty) Przykład: http://currencies.wikia.com/wiki/Uganda ... lling_coin" target="_blank" target="_blank" target="_blank

Moglibyśmy zrobić takie odpowiednik tylko polski.

Dla jednej osoby jest to masa pracy, ale wiki ma to do siebie, że każdy może coś wrzucić. Wystarczyłaby tylko chęć ludzi oraz nadzór kilku osób :)

Co myślicie?

Zamysł zacny i dobra promocja,ale wymaga sporego wysiłku by stworzyć w miarę użyteczną stronę :(

Owszem, ale jak wiadomo nie od razu Rzym zbudowano ;) Ja myślę, że na pewno znalazły by się osoby które chciałby by współtworzyć coś takiego pomagając chociażby tym, że robili by dobre zdjęcia swoich monet na stronę, a inni opisy itp. Zawsze warto spróbować zrobić coś zacnego ;D Właśnie po to jest zamysł wiki, a nie innej strony. Bo każdy, dosłownie każdy mógł mieć swój wkład, a zawsze lepiej by taka strona była i zawierała drobną cząstkę monet niż by nie miało być jej w ogóle :)
BElluu

Miejscowość: Lublin

Postprzez piotr7 » 28 Lut 2017 09:49

Ja bym zaczął od tego aby w dziale Falsyfikaty wydzielić poddziały dla określonych grup monet (epoki, państwa?) i tam wrzucać całe wątki.
Łatwiej będzie znaleźć informacje praca w sumie chyba niewielka.
P.
piotr7

Postprzez BElluu » 28 Lut 2017 09:59

Przede wszystkim to jeżeli już ktoś się bierze za rozpoznawanie czy moneta jest falsem, to niech napisze krótkie jedno zdanie co na to wskazuje by osoba którą to nurtuje wiedziała o co chodzi, a dla pokoleń i nas wszystkich to nauka. Strasznie irytuje mnie jak widzę odpowiedź"fals"... dziękuję dobranoc:p
BElluu

Postprzez jeff9 » 28 Lut 2017 10:09

BElluu - popieram w całej rozciągłości.
jeff9

Postprzez meszuzel » 28 Lut 2017 11:01

BElluu napisał:Przede wszystkim to jeżeli już ktoś się bierze za rozpoznawanie czy moneta jest falsem, to niech napisze krótkie jedno zdanie co na to wskazuje by osoba którą to nurtuje wiedziała o co chodzi, a dla pokoleń i nas wszystkich to nauka. Strasznie irytuje mnie jak widzę odpowiedź"fals"... dziękuję dobranoc:p

Tak, to bedzie prowadzone. W istniejących tematach, też postaramy się uzupełnić ten opis.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez BElluu » 28 Lut 2017 12:43

Świetnie!

W takim razie mamy dwie propozycje. Temat w którym będzie podział na epoki itp i wszystko będzie przeklejone oraz oddzielna wiki którą możemy z czasem rozbudowywać. Jedno i drugie będzie wymagać nakładu czasu od administracji ale moim skromnym zdaniem lepiej zrobić coś raz a dobrze. Coś konkretnego dlatego jestem za stworzeniem wiki którą każdy możenił rozbudować. Jeżeli chodzi o ten temat z epokach itp to cała praca spoczywa na głowie administracji. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zorientowane się czy są osoby chętne do takiego projektu wiki. Jeżeli nie to mamy temat wyjasniony i pozostali byśmy przy posegregowanym temacie.
BElluu

Postprzez meszuzel » 28 Lut 2017 13:33

Nie rozpędzaj się. :)
To, że za jakiś czas pojawi się coś w rodzaju spisu treści z odsyłaczami do tematów, gdzie jest prowadzona dyskusja o falsach, bedzie na 100%.
To czy się da to podzielić na epoki, to tutaj wypowie się wordlord, ale pewnie może zrobić coś w rodzaju podforum w dziale falsyfikaty.

Jeśli chodzi o wiki, to pomysł ciekawy, ale ja mam wystarczająco dużo roboty na forum. Na moje wsparcie i pomoc możecie liczyć, ale nie mam wystarczająco dużo czasu aby tym się zająć. To jest duży projekt i albo go robić konkretnie albo odpuścić zupełnie.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez BElluu » 28 Lut 2017 13:47

Nie rozpędzam się, to było krótkie podsumowanie :D
Jak najbardziej jak już robić to dobrze, dlatego trzeba to dobrze przemyśleć :)
BElluu

Postprzez wordlord » 28 Lut 2017 22:41

meszuzel napisał:Nie rozpędzaj się. :)
To, że za jakiś czas pojawi się coś w rodzaju spisu treści z odsyłaczami do tematów, gdzie jest prowadzona dyskusja o falsach, bedzie na 100%.
To czy się da to podzielić na epoki, to tutaj wypowie się wordlord, ale pewnie może zrobić coś w rodzaju podforum w dziale falsyfikaty.

Tak się zastanawiam czy jest sens tworzyć dwie rzeczy na raz jeśli stworzymy watek ze spisem monet z podziałem na epoki to podział na podfora nie będzie już tak potrzebny.
Nie jestem pewien co lepiej wybrać. nie lubię rozdrabiania na podfora, bo czasem jest przydatne, ale często wręcz utrudnia przeglądanie. Z drugiej strony jeśli zrobimy podfora to wraz z meszuzel'em nie będziemy musieli uzupełniać tematu ze spisem monet i odnośnikami do for.

Moim zdaniem lepiej skoncentrować się na jednej opcji. Co o tym sadzicie?
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Postprzez BElluu » 28 Lut 2017 23:33

Ja myślę, że podział na podfora będzie lepszy. Szybko i sprawnie będzie można znaleźć jakieś informacje o monetach z danej epoki/kraju itp i przede wszystkim będzie bardziej estetycznie ;)
BElluu

Postprzez piotr7 » 01 Mar 2017 10:00

Też tak uważam, ważne będzie oczywiście jak ten podział będzie wyglądał, ale tam gdzie falsów jest więcej podfora powinny być "gęściej" podzielone, przynajmniej jeżeli chodzi o częstotliwość falsów spotykanych w Polsce.
P.
piotr7

Postprzez wordlord » 25 Kwi 2017 01:26

Trochę to trwało i nie ukrywam, że z mojej winy, ale nareszcie otworzyliśmy kilka tematów/z odnośnikami do fałszerstw. Zobaczcie czy taka forma będzie Wam pasować, piszcie swoje uwagi i zastrzeżenia. Jeśli okaże się ze to to o co większości chodziło lub jeśli uda nam się taką formę wypracować weźmiemy się za uzupełnianie.
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin

Poprzednia

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości