75r PIERWSZEGO ZRZUTU CICHOCIEMNYCH

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: 75r PIERWSZEGO ZRZUTU CICHOCIEMNYCH

Postprzez el-dziubek » 02 Mar 2017 11:41

Na żołnierzach są wzrosty? Taki wysyp jest na Allegro, ze ciężko kliknąć mi zapłać na moich trzech zamówionych kompletach w kolekcjonerze, a termin upływa już w poniedziałek
el-dziubek

Miejscowość: Wrocław

Postprzez ROYAL » 02 Mar 2017 12:33

Wysyp jest i to duży , tylko dziwne że cena jak się ustabilizowała na poziomie 290zł za kpl to plus minus tak się trzyma
Na jednej aukcji mamy aż 100kpl sprzedanych
Cena sie trzyma ponieważ jest na wysokim poziomie popyt jak i podaż
ROYAL

Postprzez el-dziubek » 02 Mar 2017 12:40

No mam mieszane uczucia co do opłacalności tej skromnej inwestycji. Poczekam do ostatniej chwili z płatnością
el-dziubek

Postprzez ROYAL » 02 Mar 2017 18:56

Według mnie ta inwestycja da zarobić ale na spokojnie minimum pół roku
nie zdziwię się jak zaraz zobaczymy cofkę
ROYAL

Postprzez platinum » 03 Mar 2017 09:23

el-dziubek napisał:No mam mieszane uczucia co do opłacalności tej skromnej inwestycji. Poczekam do ostatniej chwili z płatnością

Zawsze to możesz "przetransferować" na mnie - nie będziesz musial płacić :-).

Co do dyskusji Royala z grześkiem: powiem przewrotnie - nawet jeżeli jest to prawdą, że kilkadziesia (zblizone do 80%) monet idzie na przetopienie, to jest to BARDZO DOBRA wiadomość w dłuższej perspektywie. Wystarczy prześledzić co się stalo z monetami II RP, które też, ze wzglęów ekonomicznych, przetapiano.
Byc może jest to horyzony czasowy, którym większość nie jest zainteresowana, ale przyszle pokolenia z niektórych monet mogą mieć radość.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez el-dziubek » 03 Mar 2017 09:30

Zgoda pod warunkiem, że będzie korekta w oficjalnym nakładzie.
el-dziubek

Postprzez meszuzel » 03 Mar 2017 16:31

Posty związane z rafinacją monet wydzielone TUTAJ

W tym wątku proszę o sukcesach inwestycyjnych :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Mad_Tiger » 03 Mar 2017 16:35

el-dziubek napisał:Zgoda pod warunkiem, że będzie korekta w oficjalnym nakładzie.

Teraz ten o korektach nakładu ... A po co Ci to?

W katalogach dawnych monet np. PRL, IIRP jest napisany jedynie nakład jaki wyszedł z mennicy !!! Nikt nie liczy ile zostało wycofana a ile jest na rynku ...

Można jedynie oszacować rzadkość danej monety :)

Jeżeli coś nam przetopią i będzie to rzadkie to będzie po prostu rzadkie i ceny wzrosną jeżeli będzie zainteresowanie :P
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez el-dziubek » 03 Mar 2017 17:47

Chodzi mi o oficjalne info, ze cześć monet została przetopiona, bo zalegała w skarbcach. A z tego co mi wiadomo nasz drogi emitent do tej pory nic takiego nie ogłosił. Jak dla mnie emisje mogą być po 200-300 tys., ale niech będą w końcu jasne
el-dziubek

Postprzez Mad_Tiger » 03 Mar 2017 18:02

el-dziubek napisał:Chodzi mi o oficjalne info, ze cześć monet została przetopiona

Napisz do Grzesia (z Warszawy) :) On Ci potwierdzi, że część nakładu jest wycofane :P

Aby cena monet rosła nie jest potrzebna oficjalna wiadomość. Po oficjalnej wiadomości co najwyżej wzrośnie spekulacja na niektórych tematach ...

Jak napisał Platinum:
Byc może jest to horyzony czasowy, którym większość nie jest zainteresowana, ale przyszle pokolenia z niektórych monet mogą mieć radość.

Prawdziwa wartość kolekcjonerska może być widoczna w perspektywie dłuższego czasu.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

ImageMój zbiór monet na ucoinImage
ImageSprzedam trochę monet i banknotówImage

W sprawie reklamy w awatarze proszę o kontakt na PW :)
Maksymalny rozmiar; szerokość: 80 pikseli, wysokość: 80 pikseli, waga pliku: 50.00 KiB + 2 linijki tekstu w podpisie.
Awatar użytkownika
Mad_Tiger

Miejscowość: Warszawa

Postprzez platinum » 09 Mar 2017 18:59

http://allegro.pl/10-zl-2016-zrzut-cichociemnych-mennicza-bcm-i6733204074.html

242.5 zł. Jak na 10 zł w ciągu 1 roku, przy wcale nie takim małym nakładzie, to chyba nieźle.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez ROYAL » 09 Mar 2017 20:00

http://allegro.pl/koszalin-10zl-75r-pie ... 57112.html

CENA 246zł

Jakoś głosy ucichły że cena spada
ROYAL

Postprzez platinum » 09 Mar 2017 21:26

Być może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że od czasu do czasu zdarza się moneta, której cena idzie w góre. O ile monety takie nie mają "ekstremalnie" (<10000) nakładu, to łączy je jedno: na starcie zostały mocno rozproszone, spółdzielcy i firmy nie zgarnęły tych monet wiele, sreberka się rozproszyły po ludziach.
Tak było z Wacławem (chociaż ta moneta dodatkowo miała niski nakład) i być może tak jest z Cichociemnymi. Inaczej wytłumaczyć co się dzieje na tej monecie nie potrafie. Brzydka nie jest owszem, ale urodą też nie powala.

Żołnierze Wyklęci - obawiam się, że handlarze przechwycili zbyt dużą część nakładu, by ten mechanizm mógl zostać wykorzystany, a sukces powtórzony. Obym się mylił.

W uproszczeniu widze to tak:
- duża część monet trafia do ludzi - moneta po jakims czasie zaczyna się delikatnie piąć do góry.
- duża część monet trafia do handlarzy - cena monety stoi w miejscu lub gwałtownie, ale krótkotrwale rosnie, a potem z hukiem spada (gdy handlarze z niej wychodzą, by przerzucić się na inną ofiarę).

Albo na Cichociemnych jest jakiś super wałek/spółdzielnia (i skończy to się ostrym zjazdem) czego moj misiowy rozum nie ogarnia, albo inne monety o podobnym nakładzie również czeka spektakularny wzrost ceny.
Awatar użytkownika
platinum

Postprzez qprime » 14 Mar 2017 15:34

A może zwyczajnie to ładna moneta jest ? :)

Nie jestem zwolennikiem monet kolekcjonerskich NBP. Wg mojej własnej opinii większość z nich jest brzydka, ewentualnie nijaka, czasem trafia się jakaś okrutnie brzydka (Seria żołnierze niezłomni). Na tę jednak monetę zwróciłem uwagę, przegapiłem moment w którym mogłem kupić ją cenie około emisyjnej ale chyba skuszę się i przepłacę kupując teraz.
qprime

Postprzez platinum » 14 Mar 2017 17:11

qprime napisał:A może zwyczajnie to ładna moneta jest ? :)

Chyba kilka lat temu wyrosłem z tego by wierzyć, by uroda monety miała decydujący wpływ na jej cenę na rynku wtórnym :-). Coś mi się kołacze, że spekuła od początku zasadzałą się by grać na tej monecie.
Awatar użytkownika
platinum

Poprzednia

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości