Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Tutaj podajemy informacje o wszelkich wydarzeniach związanych z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Nowe aukcje GNDM.pl na żywo w internecie

Postprzez najtsabes » 13 Cze 2017 20:01

Popieram przedmówcę. Cały wątek do skasowania. Nie ma najmniejszego powodu promowania tego pośrednika i traktowania w wyjątkowy sposób.
najtsabes

Postprzez brodacz » 13 Cze 2017 20:37

najtsabes napisał:Popieram przedmówcę. Cały wątek do skasowania. Nie ma najmniejszego powodu promowania tego pośrednika i traktowania w wyjątkowy sposób.

Dokładnie. Pomimo, że jeszcze do niedawna był.
brodacz

Postprzez platinum » 13 Cze 2017 21:17

multikos napisał:Admin chyba powinien zareagować w tym wątku...

Zdecydowanie, bo jakoś tak dziwnei jest na tym forum, że jest grupka osób-frustratów, które nic sensownego nie mają do powiedzenia, a robią bydło. IMHO forum na tym bardzo traci, ale to już wybór Admina - czy chce takich "ludzi" tolerować i odstraszać normalną większość, czy raczej warto się zastanowić nad daniem dożywotniego bana pewnym delikwentom, którzy nic kompletnego do forum nie wnieśli.
Postów nie warto kasować, bo one najlepiej świadczą o głupocie niektórych "osób". Rozumiem, że tym osobom jest teraz wstyd za to co napisało i stąd błagania o skasowanie wątku, ale to dobrze, bo mają czego się wstydzić.

Co do GNDM i aukcji - niestety przegapiłem start aukcji i zgadzam się z osobami twierdzącymi, że dzień (niedziela) i godzina (13 - obiad :-) nie jest najszczęśliwszym wyborem. Post factum sprawdziłem ceny i w interesującej mnie epoce były całkiem sensowne.

Sam GNDM w porównaniu z dwoma "gigantami": WCN i Niemczykiem jest (jeszcze ? :-) ostoją normalności, i mam nadzieje, że właścicielowi nie odbije (przysłowiowa) "palma". Dobrze, że pojawia się realna konkurencja dla największych firm.
"Największym cyrkiem jest to, że osoba która nawet nie powąchała tej monety udziela się w tym temacie pouczają innych." (Tomi85).
Awatar użytkownika
platinum

Miejscowość: Planet Earth

Postprzez najtsabes » 13 Cze 2017 21:52

Największa siarę i rzeczone bagno na forum robi indywiduum platinum udzielając się w każdym wątku z pozycji mentora, popełniając przy tym od czasu do czasu kardynalne błędy ortograficzne czy stylistyczne na poziomie czwartej klasy podstawówki. Wiele tysięcy kompromitujących postów.

platinum napisał:Kolejnym monetą, nawet w dniu emisji "nie chciało się" osiągnąć nawet takiej ceny.

platinum napisał:To rzeby było uczciwie, bo obiektywnie:

Nie widzę powodu promowania jakiegokolwiek komercyjnego podmiotu na forum, gdzie nie można wymieniać nazw sklepów czy dilerów bo jest to rzekomo niezgodne z regulaminem.
najtsabes

Postprzez brodacz » 14 Cze 2017 07:16

platinum napisał:
multikos napisał:Admin chyba powinien zareagować w tym wątku...

Post factum sprawdziłem ceny i w interesującej mnie epoce były całkiem sensowne.

Dobre ceny? Chyba dla kupujących! Kto o zdrowych zmysłach da im teraz do sprzedania swoje monety, wiedząc, że osiągane ceny są niższe niż na Allegro?
Oto jeden z wielu przykładów.
https://aukcje.gndm.pl/auction/1/category/183/lot/226/" target="_blank" target="_blank
A za tyle przed tygodniem sprzedałem monetę o niższej nocie.
http://allegro.pl/1-zl-1957-ngc-ms-63-u ... 28357.html" target="_blank" target="_blank
Odlicz teraz prowizję jednych i drugich... Chyba lepszej reklamy dla allegro ta aukcja zrobić nie mogła.
A teraz zerknij na ceny monet złotych 200 zł. Poszły nieznacznie powyżej spot. Czyli sprzedający w kantorze dostałby za nie więcej.
Acha, do cen należy dodać 12% prowizji kupującego.
brodacz

Postprzez MarcinZ » 14 Cze 2017 08:56

Witajcie
norbitor napisał:Panie Damianie, proszę popracować nad systemem, tak żeby od razu po zakończeniu licytacji X pozycji, była widoczna przy niej cena końcowa. Czyli jeśli w trakcie aukcji wejdę w poszczególne pozycje (zakończone) to na bieżąco będę mógł zobaczyć uzyskane ceny. Coś takiego na pewno było na ostatniej aukcji WCN i chyba też u Kunkera.

To będzie od następnej aukcji już wprowadzone, też zwróciliśmy na to uwagę.

platinum napisał:Co do GNDM i aukcji - niestety przegapiłem start aukcji i zgadzam się z osobami twierdzącymi, że dzień (niedziela) i godzina (13 - obiad :-) nie jest najszczęśliwszym wyborem. Post factum sprawdziłem ceny i w interesującej mnie epoce były całkiem sensowne.
Sam GNDM w porównaniu z dwoma "gigantami": WCN i Niemczykiem jest (jeszcze ? :-) ostoją normalności, i mam nadzieje, że właścicielowi nie odbije (przysłowiowa) "palma". Dobrze, że pojawia się realna konkurencja dla największych firm.

Następna aukcja już będzie w sobotę i zaczynamy wcześniej. Nie jest Pan odosobniony w tym głosie ;)
Zbieranie monet uzależnia... https://spodstempla.pl/
Awatar użytkownika
MarcinZ

Miejscowość: Warszawa

Postprzez meszuzel » 14 Cze 2017 09:22

W tym dziale forum jest wiele tematów, które informują o aukcjach czy giełdach. Nie widzę powodu dla którego informacja o aukcjach u GNDM nie miałaby się pojawić. Temat budzi skrajne emocje, więc proszę o merytoryczną dyskusję, w przeciwnym razie wątek zamknę.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez norbitor » 14 Cze 2017 11:46

Przepraszam, ale chyba… usunę komentarze nie na temat, a nie zamknę wątek… :wink:

Co do wypowiedzi osób o „nachalnej” reklamie itd. Zupełnie się z tym nie zgadzam! Właściciel firmy GNDM w ani jednym poście nie napisał – kupujcie tylko u mnie, sprzedajcie tylko przez moją firmę. Jedynie ze swojej pozycji bronił i argumentował wysokość prowizji. Natomiast, co bardzo istotne to udzielił odpowiedzi na sporo ważnych kwestii. Naprawdę fajnie byłoby gdyby ktoś z innych firm w taki sposób „promował” swoją ofertę. A niestety z doświadczenia wiem, że np. WCN nawet nie udzielił odpowiedzi na zadane pytania na forum. Dlatego należy uszanować to, że GNDM znajduje czas i traktuje poważnie tych, którzy chcą czegoś się dowiedzieć. Oczywiście obecność można rozpatrywać w formie reklamy, ale niech wszyscy tak się promują. To może nasz rynek będzie bardziej otwarty, przyjazny. :)

@MarcinZ
Witaj na forum i dziękuję za odpowiedź. Każdy rozumie, że to pierwsza aukcja i pewne niuanse dopiero trzeba dopracować.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez multikos » 14 Cze 2017 14:19

Nie rozumiem tej dyskusji... w tym dziale są wątki o aukcjach m.in. Wcnu czy Niemczyka i dlaczego ma nie być innych. To, że właściciel sam się udziela w tym wątku to chyba lepiej. Wywalić trzeba tylko chamskie, zawistne wpisy niektórych forumowiczów...
multikos

Postprzez julk1 » 14 Cze 2017 20:53

Też popieram, aby zostawić ten temat na forum. Pan Damian w sposób kulturalny odpowiada na zarzuty czy pytania. Kupowałem monety od wielu "wielkich", niektóre nieudane transakcje opisywałem na tym forum. Musze powiedzieć, że tylko GNDM, wg mnie, stosuje uczciwą ocenę wystawianych monet, nieraz "przeciwko sobie", bo mógłby zarobić więcej.
Tak jak wszędzie, przy transakcjach, są kupujący i sprzedający. Na razie aukcje krytykują osoby, które nie brały w niej udziału. Może więc wypowiedzą się uczestnicy rzeczywiści. Jak ktoś chciał kupić poszukiwane monety, to chyba jest zadowolony. A sprzedający, jeżeli tacy byli z naszego forum, niech się wypowiedzą.
brodacz, że podajesz jednostkowy przykład, że twoja moneta o niższym gradingu, poszła za wyższą cenę nie jest argumentem. Wiem, że możesz podać inne przykłady. Ale ja ci mogę podać dziesiątki przykładu monet, które były sprzedawane na Allegro i których cena w niższym gradingu była wyższa nawet o kilkaset złotych od ceny wyższego gradingu. Doskonale wiesz, że nie ma tu reguły. Wystarczy np. 2-3 napaleńców, aby moneta poszybowała, nieprawdaż?
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez norbitor » 03 Wrz 2017 21:25

Może jakieś wrażenia po kolejnej aukcji. Ktoś brał udział? Niestety sam przeżyłem nieudaną przygodę. Dzień czy dwa przed aukcją już miałem wysłać limit ale pomyślałem, po co, przecież zalicytuję na żywo. I w dzień aukcji zaspałem.... :( Przeszedł koło nosa trojak Gustawa. Natomiast co do odczuć, to mam wrażenie, że kilka ortów gdańskich na pewno ucieszyło nowych właścicieli, bo kupili je w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
norbitor

Postprzez medieval » 03 Wrz 2017 22:09

Przykro ,że zaspałeś pewnie byś coś wygrał.Mi się udało parę monet chociaż liczyłem na więcej .Niestety chętnych na ciekawsze pozycje nie zabrakło .Szczególnie niektóre monety Zakonu Krzyżackiego i z Prus Książęcych osiągnęły wysokie ceny .Poza tym na wyróżnienie zasługują pozycja 152 i 293 jeśli chodzi o ceny końcowe .Jeśli chodzi o stwierdzenie ,,bo kupili je w dobrej cenie" może było mało chętnych akurat na nie albo koledzy woleli poczekać na ładniejsze okazy .
,,Najlepsze doświadczenie bierze się z własnych błędów'' -Agnieszka Radwańska
Awatar użytkownika
medieval

Postprzez ralf09 » 04 Wrz 2017 07:26

Mnóstwo drogich monet - "rodzynków" tej aukcji jest z brakiem oferty, niesprzedanych.
Masz rozum? - Mam
Czemuż więc go nie używasz...?
Marek Aureliusz
ralf09

Poprzednia

Wróć do Giełdy, targi, wystawy, spotkania, aukcje stacjonarne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość