Inwestycja w kryptowaluty

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Inwestycja w kryptowaluty

Postprzez flex » 19 Kwi 2018 11:06

A co tu tłumaczyć? :)
Niektórzy inwestorzy mogli zejść na zawał ale co tam, ważne żeby było o tym głośno.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez wordlord » 19 Kwi 2018 21:48

Bawiąc się w akcje, obligacje czy krytpto trzeba się liczyć z tym, ze straci się część lub wszystkie włożone środki. Zawał też jest częścią tej zabawy :D
Zbieram, więc jestem.
Awatar użytkownika
wordlord
Site Admin
<b style='color: #ff0000'>Site Admin</b>

Miejscowość: Łódź

Postprzez meszuzel » 27 Kwi 2018 14:47

Krypto w ostatnim miesiącu urosło o blisko 20% a tu brak hurraoptymizmu. Co się dzieje :)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez meszuzel » 27 Kwi 2018 14:52

Teraz sprzedaje, :)

A ta serio, to nigdy nie miałem nawet milionowej części kryto, a mój post, to prowokacja do dyskusji.

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez grzes-w-wa » 27 Kwi 2018 14:56

meszuzel napisał:..... a mój post, to prowokacja do dyskusji.

To może byś tak w Hyde Parku coś napisał ciekawego i towarzystwo rozruszał ?
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez meszuzel » 27 Kwi 2018 14:59

Oj nie. Tam to Ty się doskonale sprawdzasz.

Kończmy OT, bo obaj będziemy mieć bany. :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Postprzez mustang82 » 27 Kwi 2018 15:27

meszuzel napisał:Teraz sprzedaje, :)

A ta serio, to nigdy nie miałem nawet milionowej części kryto, a mój post, to prowokacja do dyskusji.

A to bardzo zle bo niewklada sie wszystkich jajek do jednego koszyka i trzeba dac szanse krypto :D Ltc to takie srebro :D
mustang82

Postprzez tonyxxl » 10 Maj 2018 11:18

Nowe genialne interpretacje w antyludzkim kraju, Malta pozamiatała, Niemcy mają zero podatku od trzymania ponad rok, a u nas jeden kierunek: doić ile wlezie, aż całkiem ta branża w tym kraju zdechnie.
Fiskus może zabrać 1/3 bitcoinowych dochodów

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/waluty/news/fiskus-moze-zabrac-13-bitcoinowych-dochodow,2567389,1023?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez flex » 10 Maj 2018 12:00

Ale spodziewałeś czegokolwiek innego po fiskusie? Na pewno mieszkasz w Polsce? :) Przecież od 30 lat jest ciągle tak jak napisałeś, doić ludzi ile wlezie.
Ponoć podobnie było w Szwecji ale tam ludzie poradzili sobie z zachłannością urzędników tylko ichnia straż pożarna miała więcej roboty.
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 10 Maj 2018 19:14

Co ja myślę to akurat nie ma żadnego znaczenia. Cały czas mieszkam w Polce i kocham swoją ojczyznę. Historia się powtarza. Szkoda, że będziemy płacić za technologie znowu Niemcom a nasi najzdolniejsi ludzie znowu muszą opuszczać ten padół.
Oczywiście to nie pierwszy raz gdzie prywatne interesy, doraźne zyski i durnota urzędników niszczą całą branżę która mogłaby się rozwinąć do gigantycznych rozmiarów. Przypomina się przykład Optimusa który to w swoich czasach robił lepsze komputery niż Dell czy Compaq, a teraz Kluska pasie owce:
https://www.youtube.com/watch?v=MWaQvwKLJ5E
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez avgrexpo » 12 Maj 2018 21:26

https://bithub.pl/wiadomosci/gielda-kry ... -na-malte/" target="_blank Mój kraj taki piękny. Ubili kurę znoszącą złote jaja.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 05741.html
avgrexpo

Postprzez tonyxxl » 12 Maj 2018 22:06

Tacy ludzie jak Suszek nie pasują do wizji narodowo-socjalnego kraju jaki robi nam tutaj Kaczyński. Nie zdziwiłbym się jak ten durny rząd jeszcze odtrąbi to jako swój sukces. Pamiętamy jak potrafili świętować przegraną 1:27 kiedy nie głosowali na Tuska...to są wariaci, ignoranci i nieudacznicy.
Tutaj inny artykuł opisujący tą kolejną klęskę PiSdusiów:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-gielda-kryptowalut-opuszcza-kraj,98,0,2405730.html

Przy okazji:
http://forsal.pl/artykuly/1122307,placa-minimalna-w-gore-az-o-117-zl.html
zagadka: skąd się wezmą te pieniądze? z powietrza? ludzie będą wydajniej pracować?
odpowiedź: nie, jedynie ceny będą szybciej rosły a rząd będzie miał więcej składek i innych podatków na mamienie socjalem i chwaleniem się jak to dobrze "dba" o Polaków. W ogólnym rozrachunku zwykły robotnik na tym straci. Plan stary i durny jak rewolucja październikowa.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez grzes-w-wa » 12 Maj 2018 22:13

Tak mi się teraz przypomniało jak to za żydokomuny było super.
Kilometr drogi za zegarek i te cygara w bagażu dyplomatycznym dla gościa co nie pali. :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
grzes-w-wa

Miejscowość: warszawa

Postprzez onager1 » 12 Maj 2018 23:06

tonyxxl napisał:Przy okazji:
http://forsal.pl/artykuly/1122307,placa-minimalna-w-gore-az-o-117-zl.html
zagadka: skąd się wezmą te pieniądze? z powietrza? ludzie będą wydajniej pracować?
odpowiedź: nie, jedynie ceny będą szybciej rosły a rząd będzie miał więcej składek i innych podatków na mamienie socjalem i chwaleniem się jak to dobrze "dba" o Polaków. W ogólnym rozrachunku zwykły robotnik na tym straci. Plan stary i durny jak rewolucja październikowa.

Przecież minimalna co roku rośnie to czym się podniecasz? te 117 to nic nadzwyczajnego:

1 stycznia 2018 2100,00
1 stycznia 2017 2000,00
1 stycznia 2016 1850,00
1 stycznia 2015 1750,00
1 stycznia 2014 1680,00
1 stycznia 2013 1600,00
1 stycznia 2012 1500,00

Jeśli chodzi o maltę i bitcoin to podobna sprawa będzie jak z pokerem. Zabronione będzie kupno i sprzedaż bitcoina w polsce i całkowicie wywalą z kraju krypto.
Poker i bitcoin mają to do siebie, że tylko wybrani coś tam zarobią. Innych baranów trzeba pilnować. Bo taki jeden i drugi straci majątek, weźmie kredyt w innej walucie, nie ubezpieczy chałupy lub pola i wychodzi palić gumy na ulicy. Bo państwo nie ostrzegło... No sorry, ale większość z nas to idioci, którym jakby pozwolono kupować bez recepty to 10% społeczeństwa otruło by się na następny dzień a 80% przestało by chodzić do lekarza bo na forum wyczytali co im dolega i co należy brać. Więc się nie dziwię, że wolą dmuchać na zimne.
onager1

Miejscowość: jelenia góra / katowice

Postprzez tonyxxl » 13 Maj 2018 21:17

onager1 napisał:Poker i bitcoin mają to do siebie, że tylko wybrani coś tam zarobią. Innych baranów trzeba pilnować. Bo taki jeden i drugi straci majątek, weźmie kredyt w innej walucie, nie ubezpieczy chałupy lub pola i wychodzi palić gumy na ulicy. Bo państwo nie ostrzegło... No sorry, ale większość z nas to idioci, którym jakby pozwolono kupować bez recepty to 10% społeczeństwa otruło by się na następny dzień a 80% przestało by chodzić do lekarza bo na forum wyczytali co im dolega i co należy brać. Więc się nie dziwię, że wolą dmuchać na zimne.

Takich argumentów to nawet by się rzecznik PiS pewnie powstydził... bełkot panie na poziomie młodzieżówki SLD. Postaraj się bardziej, bo to że większość to jak napisałeś idioci, to nie znaczy, że państwo ma prawo czegoś zakazywać. Idiota będzie idiotą jeśli się na własnej skórze nie przekona o skutkach, a jak działał na własny rachunek to niech ponosi konsekwencje. Jak pali opony z własnej głupoty to wysłać wojsko i policję i rozgonić towarzystwo. Proste. Zresztą tu nie chodzi o żadne zagrożenie ze strony zwykłych obywateli, tutaj jest problem jak utrzymać obecny system rezerwy cząstkowej i pieniądza opartego na długu który tak bardzo lubią rządy i politycy.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez onager1 » 14 Maj 2018 00:08

Wyłącz na moment tv, youtube i po prostu pożyj. Bo za bardzo się tym spinasz, a 95% co jest w tv ciebie nie dotyczy. Bo teraz wyglądasz na gościa który lubi wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji... :) Mówię Ci z czego jest świat zbudowany (z idiotów) i tyle, a ty mi wyskakujesz z jakimiś lewicami, prawicami, pisowcami, sldami...

I tak państwo ma prawo nakazywać, zakazywać według mnie. Bo zezwolisz na wycinkę własnych drzew to chinole nie wyrobią się z produkcją pił dla polski, dasz samowolkę czy dziecko ma być szczepione to za kilka lat wybuchnie epidemia grypy. A wiesz czemu? Bo lduzie to idioci :) Państwo ma po prostu nie kraść.

Byl poker, był jednoręki bandyta to i przyszło na bitcoina.
onager1

Postprzez tonyxxl » 14 Maj 2018 11:09

onager1 napisał: Bo zezwolisz na wycinkę własnych drzew to chinole nie wyrobią się z produkcją pił dla polski,

Ty tak na poważnie? Nadajesz na innych falach których nie odbieram. Co cię obchodzi co komu na działce rośnie? Chcesz drzew to idź do lasu, albo zasadź na swojej ile wlezie. Koniec dyskusji, bo nawet nie wiem z kim rozmawiam, podejrzewam że ze studentem na utrzymaniu rodziców, co nawet nie ma swojej działeczki metr na metr. Zresztą nie ważne, bo się offtop zrobił. Masz inne zdanie, ok, ja mam inne a twoje argumenty nie istnieją, ty przypuszczasz i bawisz się w jasnowidza. Ludzie nie są tacy głupi jak uważasz, albo możliwe, że nie jesteś taki mądry jak się Tobie wydaje. Nikt kogo stać na działkę nie wytnie drzew które podnoszą walory estetyczne i wartość działki. Sam sobie na złość nie będzie robił. Wytnie tylko to co mu przeszkadza. Jakbyś miał działkę to byś wiedział.

Co do Bitcoina to nic nasz durny rząd nie zrobi, bo nie może. Bitcoin i inne krypto oraz cała technologia z nimi związana będą istniały i będą się rozwijać w szybkim tempie. Ale nie w Polsce. Za kilka lat duże firmy z tej branży będą przepraszane i kuszone dotacjami i ulgami żeby tutaj zakładać swoje przedstawicielstwa. Ale to już może być za późno. Mała Malta sprowadzi elitę intelektualną świata,i będzie na innym poziomie rozwoju a Polska będzie brać kredyty żeby bezrobocie tych szarych mas co tu pozostaną nie rosło.
Tak ja to widzę, prorokiem nie jestem, ale bez nowej technologii będziemy prędzej czy później zaściankiem, dzisiaj świat jest cyfrowy i do technologii informatycznych należy przyszłość oraz rozwój i tam są największe pieniądze. Wystarczy prześledzić top 10 największych spółek na NASDAQ:
http://www.wykop.pl/ramka/3807135/ranking-najwiekszych-firm-na-swiecie-usa-zostawiaja-europe-daleko-w-tyle/
Awatar użytkownika
tonyxxl

Postprzez onager1 » 15 Maj 2018 19:46

Ja mowie o hektarowych lasów które zostały wycięte w pień a ty mówisz o jakiś podwórkach z krzakami i jednym drzewem... I żeby wyciąć drzewo przed czy po lex szyszko, to wcale nie jest wielkim problemem. Nawet ty byś dał radę załatwić to. I nie będę ci tłumaczyć dlaczego w niektóry miesiącach nie można wycinać bo to jest wiedza podstawowa. Masz rację nie dogadamy się. Proponuję mniej Korwina więcej życia. Bywaj :)
onager1

Postprzez meszuzel » 16 Maj 2018 08:52

Korniki, drzewa i Korwina mamy załatwione, więc teraz coś na temat krypto :)

Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości