rzymskie monety na allegro

Dyskusje na wszelkie tematy związane z numizmatyką.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

rzymskie monety na allegro

Postprzez maciiiek » 23 Lip 2009 00:12

witam !
nigdy zbytnio nie interesowałem się monetami antycznymi ponieważ wydawały się dla mnie zbyt niedostępne
wizyta na allegro wywołała u mnie szok, (czasy wycieczek na giełdy się skończyły) za pół ceny 10-cio złotówki z tego roku można mieć monetę sprzed 2000lat
nawet się skusiłem i kupiłem kilka monet, zdjęcia wyglądają autentycznie, jednak kiedy bierze się do ręki monetę która podobno przeżyła 20 wieków a wygląda lepiej niż 5zł sprzed 80 lat zaczynam się zastanawiać czy to w ogóle możliwe aby cesarz miał widoczne ułożenie włosów a wszystkie monety identyczną "patyne" o identycznym odcieniu i lakierowym odbłysku
na "chłopski rozum" nie
pewnie sie znajdzie znawca tematu który udzieli krótkiej odpowiedzi na moje pytanie. przesyłam linki:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=686549195
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=686548135
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź
maciiiek

Postprzez milus » 23 Lip 2009 09:43

Naród inżynierów- wszystko jest możliwe.
Pozdrawiam, milus

Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

39/87
Awatar użytkownika
milus

Miejscowość: Chełm

Postprzez Godfather » 23 Lip 2009 18:47

To bardzo popularne monety dlatego takie tanie. Rzymi mają zwykle głębokie bicie więc tak bardzo się nie ścierają jak współczesne monety. Jak wychodzą z piachu (na przykład w lesie) to moga być w takim stanie jak najbardziej. Ale czemu rzadziej zachodzą osadem i piachem niż dzisiejsze monetki to nie wiem ;/
Godfather

Postprzez DagonX » 23 Lip 2009 19:36

Potwierdzam, są to monety popularne, bite w ilościach tonażowych za czasów dynastii Konstantyna Wielkiego. Nie opłaca się takich podrabiać obecnie (o wiele bardziej intratne jest podrabianie denarów, aureusów bądź rzadkich cesarzy).

PS. Poszperaj w necie to zauważysz, że wielokrotnie monety mające nawet 2500lat wyglądają lepiej niż obecne monetki ;)
Pozdrawiam
DagonX 8)
Awatar użytkownika
DagonX
Expert

Miejscowość: z jedynego miasta w Polsce

Wróć do Ogólne dyskusje o monetach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość