KOPALNIE ZLOTA/SREBRA , ZLOTONOSNE DZIALKI.

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

KOPALNIE ZLOTA/SREBRA , ZLOTONOSNE DZIALKI.

Postprzez Joker » 08 Sty 2010 18:59

Uwaza sie ze w Polsce istnieja powazne poklady srebra jak i tez mozliwe jest wydobywanie zlota, Natknolem sie nawet na artykul proponujacy sprzedarz takich zlotonosnych dzialek ,myslicie ze inwestycja w kopalnie zlota lub udzialy w kopalniach zlota srebra maja sens? czy zakup takiej zlotonosnej dzialki to utopia?czy nie? ciekawy jestem wiadomo ze w Chinach czy Peru tych malych kopalni jest cale mnustwo napewno inwestycja w taka kopalnie wymaga sporego kapitalu czy ktos z forumowiczow ma w tym jakies doswiadczenie? albo jakies udzialy w przemysle wydobywczym zlota lub srebra na swiecie? Inwestycja mogla by bys ciekawa ale wyglada jak zdobycie Ewerestu. Jesli ktos posiada jakies informacje o takich inwestycjach w przemysle wydobywczym zlota/srebra niech sie podzieli informacja. Dzieki
Awatar użytkownika
Joker

Re: KOPALNIE ZLOTA/SREBRA , ZLOTONOSNE DZIALKI.

Postprzez zaslav » 08 Sty 2010 21:52

Joker napisał:Uwaza sie ze w Polsce istnieja powazne poklady srebra jak i tez mozliwe jest wydobywanie zlota, Natknolem sie nawet na artykul proponujacy sprzedarz takich zlotonosnych dzialek ,myslicie ze inwestycja w kopalnie zlota lub udzialy w kopalniach zlota srebra maja sens? czy zakup takiej zlotonosnej dzialki to utopia?czy nie? ciekawy jestem wiadomo ze w Chinach czy Peru tych malych kopalni jest cale mnustwo napewno inwestycja w taka kopalnie wymaga sporego kapitalu czy ktos z forumowiczow ma w tym jakies doswiadczenie? albo jakies udzialy w przemysle wydobywczym zlota lub srebra na swiecie? Inwestycja mogla by bys ciekawa ale wyglada jak zdobycie Ewerestu. Jesli ktos posiada jakies informacje o takich inwestycjach w przemysle wydobywczym zlota/srebra niech sie podzieli informacja. Dzieki

KGHM oprócz miedzi produkuje z tego co wiem również srebro - produkcja "uboczna" a więc da się. Co do złota - kiedyś wydobywano i ślady tego można znaleźć chociażby w nazwach miejscowości - Złotoryja czy Złoty Stok. Ale zasoby są tak przetrzebione, że wydobycie nie jest opłacalne. I jeszcze jedno - z tego co się orientuję, w Polsce samo posiadanie działki nie daje prawa eksploatacji tego co jest w ziemi.
zaslav

Postprzez rudy » 08 Sty 2010 22:06

Kochany!!!!
Jedziesz do złotoryi lub zagrodna , bierzesz michę, włazisz do kaczawy lub
skory i płuczesz....złoto. Znam gościa , który wypłukał juz 10 złotych.
Były z miedzioniklu , Kopernik, ale poczatek dobry...Gdybyś chciał działkę w tym rejonie to od 1ara do 4 hektarów....na każdej nzalazłem co najmniej 2 złote. Cena do uzgodnienia.
rudy

Postprzez walas » 08 Sty 2010 23:02

rudy napisał:Kochany!!!!
Jedziesz do złotoryi lub zagrodna , bierzesz michę, włazisz do kaczawy lub
skory i płuczesz....złoto. Znam gościa , który wypłukał juz 10 złotych.
Były z miedzioniklu , Kopernik, ale poczatek dobry...Gdybyś chciał działkę w tym rejonie to od 1ara do 4 hektarów....na każdej nzalazłem co najmniej 2 złote. Cena do uzgodnienia.

hehehehe, no to mnie rudy rozbawiłeś :)
Awatar użytkownika
walas

Postprzez meszuzel » 08 Sty 2010 23:05

Polskie prawo jest takie że to co w ziemi należy do państwa.
Więc ten kto sprzedaje złotonośne działki poprostu szuka frajerów którzy to kupią.
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam,
Mariusz

Numizmatyczne zdjęcie z wakacji - konkurs
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez Joker » 09 Sty 2010 00:11

meszuzel napisał:Polskie prawo jest takie że to co w ziemi należy do państwa.
Więc ten kto sprzedaje złotonośne działki poprostu szuka frajerów którzy to kupią.

Pewno rzad chce zeby im znowu bulic za pozwolenia na wydobycie tego zlota brrr . Masakra jeszcze zabiora ci to zloto, Powinen byc jakis przepis wspierajacy wydobycie metali . Zawsze musza jakies przeszkody robic zawsze ...
Awatar użytkownika
Joker

Postprzez Seleukos » 09 Sty 2010 00:27

KGHM ma złoto i srebro, mają jakieś miejsca przyszłego wydobycia. Nie wiem jak to z kopalniami jest, ale można być właścicielem gruntu na którym są złoża i dostawać korzyści z tego majątkowe. Robert Kiyosaki jest właścicielem kopalni wraz z jakimś kolega kopalni złota, cześć praw wydobywczych maja Chińczycy, a część kanada, czy jakoś tak, i Kyiosaki dostaje kasę z tego. Nie wiem jak to w Polsce wygląda...
"Gold is the key to win the future"
Awatar użytkownika
Seleukos

77

Postprzez Joker » 09 Sty 2010 01:17

Kiyosaki wiem kopalnie zlota i srebra ma i jeszcze cos z ropa zwiazanego Bill Gates tez cos ze srebrem ma wspulnego. Chlopaki dzialaja ostro w sprawach wydobywania metali szlachetnych Kiyosaki sam twierdzi ze w Polsce srebra jest w czapke. Zeby sie sprawa znowu tak nie skonczyla ze Amerykanie przyjada nasze zloto i srebro wydobywac ,szopki noworoczne . Metale szlachetne sa nie doceniane , napewno gra jest warta swieczki twierdze ze to my musimy dbac o nasz interes bo inaczej jak zwykle nas wydoja.
Awatar użytkownika
Joker

Postprzez Seleukos » 11 Sty 2010 18:56

Żeby w Polsce zyskać udziały jakieś w kopalni złota np. to niestety trzeba się obracać w pewnych kręgach, gdzie rządzą pieniądze i władza. I tak ostatecznie politycy zdecydują...
Awatar użytkownika
Seleukos

Postprzez Joker » 11 Sty 2010 20:11

Seleukos napisał:Żeby w Polsce zyskać udziały jakieś w kopalni złota np. to niestety trzeba się obracać w pewnych kręgach, gdzie rządzą pieniądze i władza. I tak ostatecznie politycy zdecydują...

nom to juz powazna sprawa , mysle ze tutaj wejdzie wieksza sumka w gre aby to ruszylo . Ale gra jest warta swieczki. Chodzi mi to po glowie...
Awatar użytkownika
Joker

Postprzez rudy » 11 Sty 2010 21:04

Joker napisał:
Seleukos napisał:Żeby w Polsce zyskać udziały jakieś w kopalni złota np. to niestety trzeba się obracać w pewnych kręgach, gdzie rządzą pieniądze i władza. I tak ostatecznie politycy zdecydują...

nom to juz powazna sprawa , mysle ze tutaj wejdzie wieksza sumka w gre aby to ruszylo . Ale gra jest warta swieczki. Chodzi mi to po glowie...

Mnie jak kiedyś coś chodziło po głowie to babcia kupiła w aptece naftę i gęsty grzebień.Nafą natarła głowę a grzebieniem wyczesała i przestało chodzić....Ty zrób tak samo zanim zaczniesz kupowac kopalnie.
Ale powodzenia Ci życzę nawet gdyby nie przestało Ci łazić.
rudy

Postprzez Joker » 11 Sty 2010 21:11

rudy napisał:
Joker napisał:

Mnie jak kiedyś coś chodziło po głowie to babcia kupiła w aptece naftę i gęsty grzebień.Nafą natarła głowę a grzebieniem wyczesała i przestało chodzić....Ty zrób tak samo zanim zaczniesz kupowac kopalnie.
Ale powodzenia Ci życzę nawet gdyby nie przestało Ci łazić.

hahaha Rudy czsem watpie jak widze twoje posty rodzinne :lol:
Awatar użytkownika
Joker

Postprzez meszuzel » 11 Sty 2010 21:25

Joker napisał:Powinen byc jakis przepis wspierajacy wydobycie metali . Zawsze musza jakies przeszkody robic zawsze ...

Chcesz wydobywać, łatwiej Ci pewnie pójdzie z rudą żelaza ;)

Zapomnij o tym pomyśle jedyny zysk jaki zostanie osiągnięty to przez firmę która Ci to sprzeda. Moja córka ma 7 lat jak jej to wytłumaczyłem to buchnęła śmiechem ;)
Sokrates "Wiem, że nic nie wiem"

Pozdrawiam,
Mariusz

Numizmatyczne zdjęcie z wakacji - konkurs
Awatar użytkownika
meszuzel
Moderator

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez rudy » 11 Sty 2010 21:39

Nie no zawsze jeszcze KGHM jest do kupienia, bodaj 1 akcję.Tam też jest srebro i złoto bo miedzią chyba nie warto sobie głowy zawracać , to przeciez taki pospolity metal....Mimo ,że rolnicy nie próżnowali jesienią
to jeszcze co nieco zostało do wykopania w tym kraju.
rudy

Postprzez Seleukos » 05 Lut 2013 20:13

Odświeżam temat, co kto wie na temat złotonośnych działek?

Gdzie można znaleźć coś na temat ich nabycia?

I jak w ogóle wygląda sprawa z wydobywaniem złota w Polsce?
Awatar użytkownika
Seleukos

Następna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości