Srebrny bullion 9999 - najpoularniejsze sztabki na rynku

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Ktory/e z Barow Chcialbys posiadac w swoich zasobach metali szlachetnych???

Morgan Bar
2
11%
Scottsdale "THE ONE"
1
5%
SilverTown Bar
3
16%
10 Commandment Bar
1
5%
First Majestic Bar
0
Brak głosów
APMEX Bar
1
5%
Sunshine Bar
1
5%
Stagecoach Bar
2
11%
Pan American Silver Corp
0
Brak głosów
Academy Bar
2
11%
Buffalo Bar
4
21%
Scottsdale Staker 10 oz
2
11%

Razem głosów : 19

Srebrny bullion 9999 - najpoularniejsze sztabki na rynku

Postprzez Joker » 02 Lip 2010 22:25

Srebrne Bary (sztabki) wymieniam tu najbardziej popularne i najczesciej kupowane, dostepne na rynku. Co moge powiedziec te mniejsze wersje 1 oz (50 mm x 30 mm) są naprawde ladne , minusem barow jest brak wybitej daty ,plusem jest to ze są one troszeczke tansze niz takie monety jak US Eagle czy Austrian Philharmonics. Jezeli ktos jeszcze nie posiada barow to powinien wiedziec ze są one rownie dobrą formą inwestycji w metale szlachetne jak monety a niektore z barow mogą wygądac naprawde fantastycznie.

P.S
Wiele ludzi lekcewazy srebro jako material inwestycyjny, pamietajmy jednak ze male pudeleczko o wielkosci 10 cm jest w stanie pomiescic 20 barow 1 oz o wartosci okolo 2.000 tys zl .Srebro to ciągle metal szlachetny uwazany przez wielu ekspertow za inwestycje nr 1

:arrow: Morgan Bar
Image

:arrow: Pan American
Image

:arrow: SilverTown
Image

:arrow: Apmex
Image

:arrow: Stagecoach

Image

:arrow: TEN Commandment (10 przykazan)
Image

:arrow: Scottsdale "THE ONE"
Image

:arrow: Scottsdale Stacker 10 oz

Image

:arrow: Acadeny Bar
Image

:arrow: Buffalo Bar
Image

:arrow: Sunshine silver bar
Image

:arrow: First majestic
Image

:arrow: Apmex pudelko na 20 barow 1 oz

Image
"A kto ciebie, śliczna tęczo,
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Jakby na atłasie?" (aut.Mari Konopnickiej)
Image

Dlaczego pieniądz powinien być oparty na parytecie złota?
http://www.skarbiec.biz/zloto/parytet.htm
Awatar użytkownika
Joker

Postprzez omgvip » 02 Lip 2010 23:07

Osobiście posiadam Sunshine silver bar ( 1uncja) naprawdę ładna "sztabka"
LUDZIE.....Ludzie!!.... Oszalałem.... Trojaka złotem nazwać śmiałem !

Image

Www.trojakii.blogspot.com Serdecznie zapraszam :)
Awatar użytkownika
omgvip

Miejscowość: Bydgoszcz

77

Postprzez Joker » 03 Lip 2010 12:21

omgvip napisał:Osobiście posiadam Sunshine silver bar ( 1uncja) naprawdę ładna "sztabka"

tez mam .Zauwazyles ze sztabka posiada napis "Silver Eagle" ciekawe ale to dziala , moneta jest bardzo popularna i sztabka z orlem tez. Sztabki są super i teraz mamy rozmiary od 1 oz - 1000 oz wiec kazdy moze sobie pozwolic wedle budzetu i to jest b.dobre.
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Image

Awatar użytkownika
Joker

Postprzez omgvip » 03 Lip 2010 13:08

noo, nieraz zamiast kupić jakiś gadżet który nie jest potrzebny można kupić sztabkę lub tez monetę, jak zapasy srebra się skończą, ci co wykupili będą mogli naprawdę Zarobić :) tak zauważyłem napis "silver eagle" który nawiązuję tematykę monet.
LUDZIE.....Ludzie!!.... Oszalałem.... Trojaka złotem nazwać śmiałem !

Image

Www.trojakii.blogspot.com Serdecznie zapraszam :)
Awatar użytkownika
omgvip

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Joker » 03 Lip 2010 14:38

omgvip napisał:noo, nieraz zamiast kupić jakiś gadżet który nie jest potrzebny można kupić sztabkę lub tez monetę, jak zapasy srebra się skończą, ci co wykupili będą mogli naprawdę Zarobić :) tak zauważyłem napis "silver eagle" który nawiązuję tematykę monet.

Bo ludzie sobie sprawy nie zdają myslą ze jak srebro jest tansze to jest gorsze ,ale srebra mozesz kupic wiekszą ilosc 100 oz nie jest problemem prawda i duzo wiecej i nawet jesli oz podskoczy 0 1$ to mnozysz razy 100 oz czy dowolną zakupioną ilosc, Bill Gates , Kiyosaki i inni inwestują w srebro potezne pieniądze. Srebro tez jest dobre do wyksztaltowania sobie nawyku inwestowania -zamiast tak jak napisales wyzucac forse na zabawki.
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Image

Awatar użytkownika
Joker

Postprzez maciekp » 03 Lip 2010 14:54

Joker, tylko proszę - nie popadaj w przesadę. Akurat z tego co wiem, omgvip jako uczeń technikum zdecydowanie więcej inwestować powinien w konkretną wiedzę. Srebro czy złoto to nie inwestycja, tylko tezauryzacja. Łatwo się od tego uzależnić, a efektem jest przede wszystkim bierne wyczekiwanie. Nie ma lepszej inwestycji od know-how. Nieważne, ile będzie drukowanego papierowego pieniądza. System gospodarczy to fakt, faktem jest rozwój technologii, który jest finansowany właśnie dzięki wirtualnym pieniądzom. Zgadzam się, że nie należy tracić kasy na gdżety i inne ozdóbki, należy oszczędzać na przesadnie kosztownych rozrywkach, ale nie dajmy się zwariować. Pakowanie kasy w kruszce to nie tylko zamrażanie gospodarki, ale i swojej własnej przedsiębiorczości. Kiyosaki nie dorobił się na kruszcach, tylko nieruchomościach i surowcach energetycznych. Do tego w jego wypowiedziach daje się wyczuć sporo cynizmu... Jak zarabia na miedzi? Ano, buduje kopalnię... Kruszce to nie aktywa, bo nie generują przepływu pieniądza - trzeba je zbyć, aby zrealizować zyski. Teraz jest moment na realizację zysków, złoto właśnie weszło w korektę (we czwartek potaniało o ponad 3%!), a nie na zakupy.
Awatar użytkownika
maciekp

Miejscowość: W-wa

77

Postprzez Joker » 03 Lip 2010 15:34

maciekp napisał:Joker, tylko proszę - nie popadaj w przesadę. Akurat z tego co wiem, omgvip jako uczeń technikum zdecydowanie więcej inwestować powinien w konkretną wiedzę. Srebro czy złoto to nie inwestycja, tylko tezauryzacja. Łatwo się od tego uzależnić, a efektem jest przede wszystkim bierne wyczekiwanie. Nie ma lepszej inwestycji od know-how. Nieważne, ile będzie drukowanego papierowego pieniądza. System gospodarczy to fakt, faktem jest rozwój technologii, który jest finansowany właśnie dzięki wirtualnym pieniądzom. Zgadzam się, że nie należy tracić kasy na gdżety i inne ozdóbki, należy oszczędzać na przesadnie kosztownych rozrywkach, ale nie dajmy się zwariować. Pakowanie kasy w kruszce to nie tylko zamrażanie gospodarki, ale i swojej własnej przedsiębiorczości. Kiyosaki nie dorobił się na kruszcach, tylko nieruchomościach i surowcach energetycznych. Do tego w jego wypowiedziach daje się wyczuć sporo cynizmu... Jak zarabia na miedzi? Ano, buduje kopalnię... Kruszce to nie aktywa, bo nie generują przepływu pieniądza - trzeba je zbyć, aby zrealizować zyski. Teraz jest moment na realizację zysków, złoto właśnie weszło w korektę (we czwartek potaniało o ponad 3%!), a nie na zakupy.

No i co juz w Bibli jest bardzo krytykowany bublarski bezsensowny rozwoj tych technologi wirtualnego pieniądza , dzieki tym wynalazkom USA i teraz europa siedzi po uszy w bagnie i bedzie gorzej oglaszają tylko bankructwa i zalamania gospodarcze ten system to lipa. A Chlopak wlasnie niech sie uczy jak inwestowac i rozwijac biznes ,a metale zawsze sprzeda a pieniadze moze zaiwestowac w cos "grupszego" . Dzisiej ludzie z wiedzą szkolną to konca z koncem związac nie mogą. Co do Kiyosakiego przyjme Twoją kryteke pod jego adresem jesli udowodnisz ze twoje sukcesy są choc w 1/10 tak dobre jak jego. Nie sądze abys sie od Kiysakiego znal lepiej na rzeczy sory hehe . A co zloto potanialo hehehe ok za 3 miesiace bedzie po 1300 oz. Maciek myslisz jak czlowiek z wczesniejszego pokolenia rozumiem Cie ale teraz jest czas na ludzi ktorzy wyciągają konstruktywne wnioski z pomylek naszych poprzednikow.
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Image

Awatar użytkownika
Joker

Postprzez maciekp » 03 Lip 2010 15:41

Tylko że ja nie krytykuję Kiyosakiego. Stwierdzam tylko, że jego rady są cyniczne. Nie neguje jego wielkich sukcesów finansowych. Krytykowałem Twoją, w znacznej mierze dyletancką postawę. Nie stosujesz w swoich wypowiedziach żadnej pewnej wiedzy ekonomicznej, tylko proste kalki porad ludzi takich jak pan Robert. Piszesz nieprawdę o regułach kupowania kruszców i realizacji zysków - nie należy kupować w dowolnym momencie. Nawet jeśli Ci się w tym momencie, po powierzchownej obserwacji kilku(nastu) miesięcy trendu, wydaje inaczej.

Biblii już naprawdę proszę w to wszystko nie mieszać. Gromadzenie kruszców to chyba najbardziej antyewangeliczna postawa. "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj..." Nawet w modlitwie Pańskiej jest powiedziane, co Jezus sądzi o gromadzeniu dóbr doczesnych...
Awatar użytkownika
maciekp

77

Postprzez Joker » 03 Lip 2010 16:08

maciekp napisał:Tylko że ja nie krytykuję Kiyosakiego. Stwierdzam tylko, że jego rady są cyniczne. Nie neguje jego wielkich sukcesów finansowych. Krytykowałem Twoją, w znacznej mierze dyletancką postawę. Nie stosujesz w swoich wypowiedziach żadnej pewnej wiedzy ekonomicznej, tylko proste kalki porad ludzi takich jak pan Robert. Piszesz nieprawdę o regułach kupowania kruszców i realizacji zysków - nie należy kupować w dowolnym momencie. Nawet jeśli Ci się w tym momencie, po powierzchownej obserwacji kilku(nastu) miesięcy trendu, wydaje inaczej.

Biblii już naprawdę proszę w to wszystko nie mieszać. Gromadzenie kruszców to chyba najbardziej antyewangeliczna postawa. "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj..." Nawet w modlitwie Pańskiej jest powiedziane, co Jezus sądzi o gromadzeniu dóbr doczesnych...

A wlasnie ze to wazna sprawa te "wirtualne pieniądze " to jest pewne odejscie od prawidlowego systemu parytetu zlota. Bilia dala tylko poprawny przyklad gdzie dokonywalo sie tranzakcji za pomacą zlota i srebra to są prawdziwe pieniądze a nie jakies " wirtualne" albo papierowe. Wszyscy powinni sie solidnie zastanowic ze powstanie takich "wirtualnych" technologi to wielki bląd.

P.S sory ostatnio jak mi ekonomi poradzili to bym zostal bez niczego.
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Image

Awatar użytkownika
Joker

Postprzez maciekp » 03 Lip 2010 16:49

A co Ci niby poradzili?
Awatar użytkownika
maciekp

Postprzez neonek82 » 04 Lip 2010 16:51

Czy mógłby ktoś przybliżyć mi temat srebrnych sztabek? Jeżeli kupię powiedzmy 100 sztabek w cenie 8.000 zł to jakie jest prawdopodobieństwo, że za 10 lat sprzedam je za ponad 12.000 zł.
Awatar użytkownika
neonek82

Miejscowość: W. Śląskie.

77

Postprzez Joker » 04 Lip 2010 18:20

neonek napisał:Czy mógłby ktoś przybliżyć mi temat srebrnych sztabek? Jeżeli kupię powiedzmy 100 sztabek w cenie 8.000 zł to jakie jest prawdopodobieństwo, że za 10 lat sprzedam je za ponad 12.000 zł.

sztabki to ten sam paragraf co monety bulionowe ta sama zasada. Sztabki mozna nabyc troszke taniej nawet 7-8% taniej niz np. Us silver eagle (moneta/y) czy filharmonik (moneta/y). Monety są bardziej poularne ale bary tez . Czy mozesz za 10 lat sprzedac z zyskiem to zalezy od kursu ceny kruszcu srebra. zasada taka sama jak przy inwestowaniu w zloto. Wczoraj mnie jeden zdziwil zapytalem czy ma srebrny bulion monety sztabki cokolwiek a on mi na to - wyslalem do przetopienia i material idzie do wyrobu bizuteri. W przypadku sztabek bulionowych zawsze masz w reku czysty metal (srebro ) w tym wypadku. Cena zalezy od kursu. Czyli mozesz kupic dzis za 8.000 tys a spzedasz za tyle ile bedzie kurs wynosil za 10 lat . Cikawostką jest ze to wedlug analiz to srebro ma lepsze wyniki od zlota w danej przestrzeni czasu.

P.S srebro w tych sztabkach jest takiej samej jaksci (9999) jak w srebrych monetach bulionowych.
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Image

Awatar użytkownika
Joker

Postprzez neonek82 » 04 Lip 2010 18:26

Głównie chodzi o to, że wpłacając pieniądze w kwocie 8.000 zł po 10 latach z konta oszczędnościowego dostaję +4.000 zł. Nie muszę nic sprzedawać tylko iść do banku po odbiór gotówki. Wątpię, aby sztabka srebra więcej zarobiła. No ale jestem początkujący i nie znam się zbytnio.
Awatar użytkownika
neonek82

Miejscowość: W. Śląskie.

Postprzez Mik » 04 Lip 2010 18:45

W przeciągu 10 lat da Ci tyle zarobić.

4000zł z 12000zł to 33 %.

przez 10 lat srebro na pewno zyska tyle na wartości.
Awatar użytkownika
Mik

Miejscowość: Kielce

77

Postprzez Joker » 04 Lip 2010 18:56

neonek napisał:Głównie chodzi o to, że wpłacając pieniądze w kwocie 8.000 zł po 10 latach z konta oszczędnościowego dostaję +4.000 zł. Nie muszę nic sprzedawać tylko iść do banku po odbiór gotówki. Wątpię, aby sztabka srebra więcej zarobiła. No ale jestem początkujący i nie znam się zbytnio.

Oszczednosc (zysk) są opodatkowane (byly) przynajmniej i to chyba sporo!! wiem ze ten podatek rzad wniosl i to bylo 20% (sprawdzalem jakies 5 lat temu) moge sie mylic . Do tego inflacja 10 lat temu to w Poznaniu Wroclawiu mozna bylo kawalerke za 60.000 tys kupic dzisiaj za 150.000 wiec oszczedzajacy zawsze traci w dwujnasob. Teraz banki tak tego nie oprecontowują. Jesli chcesz zobaczyc wykonanie srebra za 10 lat to w 2000 roku cena 1 oz wynosila 5$ dzis 18$+ masz jakies ponad 3,5x wzrostu. Jak by sie to utrzymalo na tym poziomie twoje 8.000 tys za 10 lat bedzie warte 28.000 tys + to ze srebro pojdzie wiecej do gory bo sie zasoby koncza na ziemi .kurka zaden bank na tej ziemi nie da tego co metale. Nie bez powodu najwieksi bizmesmeni na ziemi kupuja wlasnie srebro.
Ostatnio edytowany przez Joker, 04 Lip 2010 19:11, edytowano w sumie 1 raz
Siedmiobarwny pasie,
Wymalował na tej chmurce
Image

Awatar użytkownika
Joker

Następna

Wróć do Inwestycje w monety

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości