Zakup woreczka menniczego GNów

Tu prowadzimy dyskusje o inwestowaniu w numizmaty

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Zakup woreczka menniczego GNów

Postprzez flak7 » 01 Sie 2011 17:18

Witam
Zastanawiam się jak kupić woreczek menniczy GNów. Chodzi o to by mieć zestaw monet bez odcisków palców. Wiem że na allegro można kupić woreczek, ale to zakup z drugiej ręki z >20% marży +wysyłka. Jak kupić woreczek menniczy w NBP? W okienku jest limit 10 sztuk, więc skąd na allegro mają całe woreczki - 50 sztuk?
flak7

Miejscowość: Lublin

Postprzez medyk1 » 01 Sie 2011 17:43

limity zależą od oddziału, w Poznaniu zaobserwowałem, iż polega to na udaniu się z kumplem pod okienko, limit 25 szt., jest ich dwóch, razem 50, biorą razem w jednym woreczku i ponownie do kolejki i ile tych woreczków :?:
kłamać zdarza się rządom, bankierom, a czasem nawet audytorom. Tylko złoto mówi prawdę - Rees Mogg
Awatar użytkownika
medyk1

Miejscowość: PYRLANDIA

Postprzez yoji » 01 Sie 2011 19:29

Dokładnie, bierzesz Żula za 4zl na piwo postoi;p Bierzesz dziewczyne bezcenne i za free xd :) a woreczek jest
yoji

Miejscowość: Moscov/ Lwów/ PL

Postprzez torontokuba » 01 Sie 2011 23:10

grzenio napisał:Ja pie...Inwestycje dla przedszkolaków.

:lol: :lol: :lol:
Trzeba wyleczyć czyszczenie, z pokolenia na pokolenie. - torontokuba

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Postprzez flak7 » 01 Sie 2011 23:15

grzenio napisał:Ja pie...Inwestycje dla przedszkolaków. A weź se wybierz na A. albo w sklepie nie otwierany worek i już

Dlaczego mnie atakujesz skoro nic o mnie nie wiesz?

Pytam bo chce wiedzieć. W sklepie powiedzili, że woreczka menniczego nie dostane. W NBP lubelskim limit wynosi 10 monet. Nie chodzi o to jak najtaniej na allegro kupić woreczek tylko skąd ludzie na allegro wzięli woreczki? Przecież z nieba im nie spadły.
flak7

Postprzez torontokuba » 01 Sie 2011 23:17

Dla mnie dziewne jest to, że ludzie którzy dobrowolnie akceptują takie przygody przy kupnie woreczków, potem sami się dziwią że istnieją trudności przy pozbyciu się pozostałych GN-ów. :D

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. - George Orwell
Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 01 Sie 2011 23:20

flak7 napisał:Dlaczego mnie atakujesz skoro nic o mnie nie wiesz?

To chyba nie był atak, przynajmniej ja tego tak nie odebrałem.

Pełne zamieszanie z tymi limitami i kupnem całego woreczka. :roll:

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez flak7 » 01 Sie 2011 23:41

Lepiej "zainwestować" 100 zł i zauważyć że jest problem ze zbyciem niż Zainwestować 10 000 zł i zauważyć że jest problem ze zbyciem. :)

Doświadczenie lepiej zebrać na małych sumach niż na wielkich.

Tak czy inaczej chciałbym mieć kilka, kilkanaście "czystych" GNów z każdej serii dla siebie (bo mi się podobają i chcę mieć własną kolekcją którą może kiedyś sprzedam) resztę sprzedać na allegro a to co się nie sprzeda to na drobne w sklepie. GN mają to do siebie że Państwo gwarantuje ich wartość - 2 zł więc kupując po cenie emisyjnej nie da się stracić - najwyżej nic się nie zyska. Dlatego pytam.
flak7

Postprzez torontokuba » 02 Sie 2011 00:07

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez torontokuba » 02 Sie 2011 01:14

grzenio napisał:12. Jeśli będzie euro w Polsce, to wystawią pojemniki na GN dla Caritasu...

:lol: :lol: :lol:

Uprzejmie proszę, przestań mnie rozśmieszać bo się posik.. !

Jeżeli jeszcze raz mi podziękujesz lub napiszesz brawo to na pewno nas zaraz oskarżą o posiadanie kilku kont na forum.

Idę po następną lampkę wina :D .

Awatar użytkownika
torontokuba

Postprzez Redcclise » 02 Sie 2011 08:32

Oj grzenio, grzenio ty to umiesz człowieka rozbawić :lol: :lol:
Redcclise

Miejscowość: Chrzanów

Postprzez julk1 » 02 Sie 2011 08:41

torontokuba napisał:Jeżeli jeszcze raz mi podziękujesz lub napiszesz brawo to na pewno nas zaraz oskarżą o posiadanie kilku kont na forum.

To Wy nie macie kilku kont? :shock: :lol:
Awatar użytkownika
julk1

Postprzez flak7 » 02 Sie 2011 21:37

@TorontoKuba

Dziękuję za linki! Wiem że GN nie nadaje się na dużą inwestycje długoterminową. Mi chodzi o krótkoterminową - resprzedaż bieżących serii z małą marżą. Na dłuższy termin pojedyncze sztuki ewentualnie woreczek menniczy czegoś o niskich nakładach.

@Grzenio
1 WIEM, stałem w durnych kolejkach by dostać garść wymacanych monet, bez gwarancji że zanim się dopcham zostanie choćby jedna.
2 GNów się nie myje! Nawet ja to wiem :) Stan menniczy to rysy i paprochy!
3 Niska marża * "duża" ilość
4 Wiem że GN to głównie "ciężar"
5 przepraszam :oops:
6 Zawsze można wydać w sklepie :wink:
7 Nigdy nie ma żula kiedy jest potrzebny :). Hmm... w Lublinie nawet nie pozwalają podejść do kasy więcej niż jednej osobie. Jeden facet stanął za mną jak podszedłem do okienka i został od razu odprowadzony przez strażnika 10 m dalej. Wygląda że mieszkam w złym mieście :(
8,9 chcę woreczki z _bieżących_ emisji, (tak wiem o których aukcjach mówisz, dolicz do tego jeszcze koszt transportu) i żadnego kombinatorstwa i "lipnych" numerów
10 Mam "Inwestowanie w monety" Witkiewicza i kilka katalogów Parachimowicza. Jeśli możesz mi doradzić jakąś literaturę to chętnie skorzystam.
11. Tak jak pisałem wyżej.
12. Tak jak pisałem wyżej.
13. ...

Podsumowując muszę iść pod okienko z 4 osobami (10 monet limitu) i mieć nadzieję że strażnik ich puści :(

P.S. Tak jak pisałem, chętnie przyjmę propozycje literatury.
flak7

Wróć do Inwestycje w monety i banknoty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości