Stare pocztówki

Dyskusje o wszystkim - nie tylko o numizmatyce.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Stare pocztówki

Postprzez Michael87 » 02 Sty 2012 18:48

Wiem że to pytanie nie pasuje do tego forum, ale czy ktoś wie gdzie mogę zwrócic się z prośbą o identyfikacje starych pocztówek? A może ktoś z Was "siedzi" w tym temacie. Mam trochę starych widokówek, ale za nic nie mogę zidentyfikowac kilku z nich (reszta moim zdaniem ma ok. 100 lat).

pozdrawiam
UWOLNIĆ MONETKI !!!

marmota18 - TPZN nr 54
Awatar użytkownika
Michael87

Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie

Postprzez maxmilk » 02 Sty 2012 19:07

Do mnie emeil maxmilk@wp.pl mam znajomego który zbiera pocztówki co prawda tylko z mojego miasta przedwojennego Oels -Oleśnica koło Wrocławia, wyślij foty to może coś powie ale dopiero po weekendzie pozdrawiam Krzysztof maxmilk
dopiero raczkuje ale z czasem bede dodawzać coraz więcej zdjęć polecam pozdrawiam maxmilk http://omnicoin.com/collection/maxmilk
Awatar użytkownika
maxmilk

Miejscowość: Oleśnica-Wrocław

Postprzez Pipolec » 02 Sty 2012 19:08

dlaczego "nie to forum"...
jak dla mnie to i znaczki, i pocztówki, a nawet kapsle od butelek powinne mieć tu swoje działy :)
przecież kto nie chce nie musi zaglądać do ''nieswoich'' działów
Pipolec

Miejscowość: w której mieszkam

Postprzez Aneta » 02 Sty 2012 20:41

Wstaw fotki to coś poradzimy :D ostatnio udało mi się zidentyfikować zdjęcia (pocztówki) z Nicei z przełomu XIX i XX w.
Jedno miasto, jeden klub - Stal Sanocka, aż po grób!!!
Awatar użytkownika
Aneta

Miejscowość: Brzozów

Postprzez Michael87 » 03 Sty 2012 00:58

1. Ustaliłem jedynie, że przedstawia miasto Dyneburg czy jak to woli Dźwińsk i prawdopodobnie pochodzi sprzed 1914.

Image

Image

2.Co do tej pocztówki wiem tylko że została wydana w Gdańsku przed IIWŚ.

Image

Image

3. Jedyną wskazówką może byc dawna nazwa Petersburga - Piotrogród (data może byc datą napisania utworu??)

Image

Image

Jeśli ktoś jest w stanie ustalic dokładniejszy wiek oraz ewentualnie stopień rzadkości proszę o pomoc. :D
UWOLNIĆ MONETKI !!!

marmota18 - TPZN nr 54
Awatar użytkownika
Michael87

Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie

Postprzez saccus73 » 05 Sty 2012 23:27

Sam odziedziczyłem niedawno pokaźną kolekcję (kilkaset sztuk) starych pocztówek - polskich i zagranicznych - od początku XX wieku do lat międzywojennych.
Część obiegowych rodzinnych na szczęście w większości z opisaną datą i znaczkami, reszta to niestety dochodzenie okresu wydania.
Na razie jestem na etapie segregacji - już dwa albumy na zdjęcia wypełnione, w identyfikacji pomagam sobie czasami allegro (średnia pomoc)
Co do stopni rzadkości i wycen starych pocztówek to temat wg. mnie cięższy od numizmatyki :? - tutaj przynajmniej jest ogólnie dostępna literatura, cennik roczników, stanów, przybliżone nakłady itp...
Jak ktoś zna jakieś dobre fora pocztówkowe to wrzucać :)
Awatar użytkownika
saccus73

Miejscowość: tu i tam

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości