Amerykańskie Srebrne Dolary oraz 4 Franki i 5-cio dolarówka

Jeżeli katalogi, portale aukcyjne i informacje zawarte w sieci nie pomogły zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Amerykańskie Srebrne Dolary oraz 4 Franki i 5-cio dolarówka

Postprzez Lachu » 21 Kwi 2012 13:26

Jestem tu po raz pierwszy, także witam wszystkich numizmatyków :)

Posiadam kolekcję monet 'Amerykańskie Srebrne Dolary' emitowaną przez Skarbnicę Narodową w latach 2006-2008 limitowana do 2500 sztuk. Moja kolekcja ma numer 119/2500. W kolekcji z tego co wiem było 20 monet, ja nie mam dwóch ostatnich, więc jest ich 18.
Każda zapakowana jest w kapsel (tak to się nazywa?), oraz dodatkowe opakowanie, do każdej załączony certyfikat autentyczności.
Chciałem się dowiedzieć jaka może być wartość tej kolekcji.
Jeżeli potrzebne będą jakieś dodatkowe informacje to proszę powiedzieć co mam znaleźć :)

Poza tym posiadam po dwie sztuki węgierskich monet 4 frankowych, z litego złota, z wybitą datą 1915, oraz 5-cio dolarówki także złote, z datą 1900.

Poza tym posiadam jeszcze jedną kolekcję Skarbca Mennicy Polskiej 'Starożytne Cuda Świata' Składa się ona z 7-miu monet, wszystkie z oksydowanego srebra próby 925, średnicy 32mm. Emitowane były w 2009 roku. Wszystkie monety są zapakowane tak jak były dostarczone, nigdy nie wyjmowałem ich z kapsli, są w ozdobnym opakowaniu.
Do każdej monety jest certyfikat autentyczności.

Tutaj załączam poglądowe zdjęcia:

Amerykańskie Srebrne Dolary:
Image
Image
Image

Starożytne Cuda Świata:
Image
Image
Image
Image
Image

Stare złote monety:
Image
Image
Image
Image

Żeby nie przeciążyć forum, reszta znajduje się w poniższym albumie:
http://imageshack.us/g/31/sam0266g.jpg/

Nie wiem czemu, ale zdjęcia się tu na forum nie wczytują...
Bardzo będę wdzięczny za wszelką pomoc w wycenie.
Pozdrawiam
Bartek
Lachu

Postprzez patrick1989 » 21 Kwi 2012 13:30

Nie umiesz hotlinować...

Wybierz z imageshack'a "code for forums"
patrick1989

Postprzez torontokuba » 21 Kwi 2012 13:43

Jeżeli jest to składanka SN to pieniędzy się z tego nigdy nie wyciągnie. Mam nadzieję że był to prezent i że sam za to nie przepłaciłeś. Zestawów tych na Allegro nikt nie kupuje bo ceny są za wysokie...

http://allegro.pl/dolary-usa-srebrne-am ... 70743.html

Masz z tym jakieś tam domowej roboty certyfikaty, na nich jest wszystko opisane. Poszukaj sobie monet pojedynczo, w aukcjach zakonczonych, na Ebay lub Allegro. Przykład...

George Washington Half Dollar $8-$14 / 24zł-42zł w zależności od stempla, zainteresowania i oryginalnego opakowania (którego nie masz)...
http://www.ebay.com/csc/i.html?_nkw=geo ... m270.l1313
Image ImageKBP(Kolekcjonerów Bardzo Przepraszamy)
"Poza granicami Polski mieszka od 14 do 17 mln Polaków."
Awatar użytkownika
torontokuba

Miejscowość: Toronto

Wróć do Wycena i identyfikacja monet i banknotów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości