Analiza rynku walutowego

Tu możemy dyskutować o inwestycji w złoto, srebro i metale szlachetne

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Re: Analiza rynku walutowego

Postprzez onager1 » 09 Lip 2018 20:57

http://forsal.pl/artykuly/552400,malpy- ... rawdy.html

Na tym się nikt nie zna.

W skrócie napisałem co kolczyk. dolar wzrośnie lub spadnie. za miesiąc napiszę, że miałem rację
onager1

Miejscowość: jelenia góra / katowice

Postprzez flex » 09 Lip 2018 21:37

onager1 napisał:http://forsal.pl/artykuly/552400,malpy-kontra-ekonomisci-zobacz-kto-jest-blizszy-prawdy.html" target="_blank

Na tym się nikt nie zna.

W skrócie napisałem co kolczyk. dolar wzrośnie lub spadnie. za miesiąc napiszę, że miałem rację

Widzę to co napisałeś. I nie jest to nic podobnego do tego co napisał kolczyk. Dlatego dałem taki komentarz.
Z tego artykułu jasno wynika, że powinieneś kupić sobie małpę bo jest tylko ciut gorsza od analityków. A na pewno tańsza...

Jak już masz coś czytać to czytaj coś bardziej sensownego a nie takie idiotyczne clickbaity.
https://independenttrader.pl/czy-da-sie-pokonac-rynek.html
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 10 Lip 2018 10:32

W profilu nie znalazłem usunięcia konta, to jeszcze sobie coś klepnę.
Ciekawostka w Turcji wczoraj, mianowany został ktoś z rodziny Erdogana na min finansów.
Efekt? Spadek liry o 6% w godzinę. Bo nagle wszyscy będą już zależni od woli Erdogana.
Nagle wszyscy sobie z powrotem przypomnieli o Turcji i rynkach wschodzących.
Czy to coś wam przypomina? Zerknijcie na nasze podwórko i pomyślcie, czy czymś się obecnie różnimy od Turcji jeśli chodzi o sposób rządzenia? Ja to bym określił początkowe stadium Turcji z rozbuchanym socjałem.
Nasi stopy do wyborów w 2019 nie podniosą, kiedy Amerykanie wykonają przynajmniej z 2 do 4 ruchów po 0,25%. Będą na 3%, kiedy nasi na 1,5%.
Musiałaby ropa wyskoczyć na $120 (bardzo możliwe), aby podnieśli o ćwiartkę, zrobią to bardzo niechętnie, bo centralni nie lubią się mylić, zawsze można zwalić winę na zewnętrzne czynniki, to obecnie standard ;)
Dlatego nie podchodzę do spadków emocjonalnie, trzymam walutę jako bezpieczeństwo, jako swoją rezerwę walutową. Także jako mój indywidualny protest nad sposobem zarządzania krajem - nie trzymanie zbyt wiele w PLN. A jak wiadomo takie rzeczy wymagają poświęceń ;)
Dolar będzie po 3zł? Bardzo dobrze, Polacy będą bogatsi na tle innych i trzeba będzie się z tego cieszyć.
PS
Nie dokupiłem po 3,62zł, nie zdążyłem. Trudno, mały zakup po 3,68zł zarabia na siebie. Może będzie jeszcze okazja, w końcu wakacje.
kolczyk

Postprzez ala19831 » 10 Lip 2018 11:00

kolczyk napisał:Nie dokupiłem po 3,62zł, nie zdążyłem. Trudno, mały zakup po 3,68zł zarabia na siebie. Może będzie jeszcze okazja, w końcu wakacje.

Jest 3,69 zł. Jakimi Ty ilościami obracasz, że 1 gr. / $ robi Ci zarobek ???
Mój zbiór na ucoin
Awatar użytkownika
ala19831

Postprzez kolczyk » 10 Lip 2018 11:20

Zarabia na siebie w sensie, że jest wyżej, niż kupiłem :)
Ale nie wiadomo jak długo ;)
Wiadomo, że 1gr mnie nie urządza, dopiero powyżej 4zł.
kolczyk

Postprzez tonyxxl » 10 Lip 2018 15:11

kolczyk napisał:Wiadomo, że 1gr mnie nie urządza, dopiero powyżej 4zł.

wtedy EUR musiałoby być po 5zł minimum albo powtórka z 9/11 jakaś w Europie...
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez flex » 10 Lip 2018 17:57

tonyxxl napisał:wtedy EUR musiałoby być po 5zł minimum albo powtórka z 9/11 jakaś w Europie...

Popatrz tylko na okres od 12.06 do 03.07 na EURPLN i USDPLN. Na innych walutach EM to samo.
A wystarczyło trochę niepewności na rynkach z powodu wysokiego indeksu dolara i zapowiedzi wojny handlowej i nastąpiła gwałtowna ucieczka inwestorów ze wszystkich rynków EM.
Prawie 5% w ciągu 3 tygodni.
Wystarczy popatrzeć na 2008 r i zobaczyć o ile % może się zmienić kurs złotówki.
5zł?
Oby tylko tyle ;)
Tuco Benedicto Pacifico Juan Maria Ramirez : "If you work for a living why do you kill yourself working?" ;)
Awatar użytkownika
flex

Postprzez tonyxxl » 11 Lip 2018 10:21

Nie mówię, że się nie może zmienić o tyle. Zdarzyć się może wszystko.
Na dzisiaj nic na to nie wskazuje, nic się nie szykuje.
Ewentualnie niepewna sytuacja polityczna w Niemczech może się przerodzić w jakiś kryzys polityczny, ale to nic pewnego i raczej po urlopach.
Póki co kanikuły w pełni i nie ma się czym podniecać.
Awatar użytkownika
tonyxxl

Miejscowość: Kraków

Postprzez kolczyk » 11 Lip 2018 12:40

tonyxxl napisał:Na dzisiaj nic na to nie wskazuje, nic się nie szykuje.

I to mnie przeraża. Bo sygnałów, że będzie kryzys na rynkach wschodzących jest aż nadto:
- podnoszone stopy w USA, kiedy na innych rynkach stopy na minimum
- odrukowywanie w USA, kiedy na innych rynkach drukowanie w pełni (Ciekawe, kiedy Łon u nas przekona RPP, aby drukowali?)
- brak rosnących inwestycji na rynkach wschodzących od dłuższego czasu
- ucieczka wszystkiego do USA, gdzie nie ma podatku za przyniesienie kasy
- obniżenie podatku od korporacji w USA
- cła w USA na import towarów z rynków wschodzących i nie tylko. To podniesie ceny w USA i zwiększy inflacje = przyśpieszenie ścieżki podwyżki stóp w USA = jeszcze więcej kapitału w USA

Rynki wschodzące, chiny, turcja, indie, brazyla, polska padną jak muchy z powodu braku kapitału i inwestycji i produkcji, która nie będzie mogła zostać sprzedana. Nastąpi obniżenie produkcji lub likwidacja.
A więc płaska deflacja po czym uderzenie hiperinflacji. To się naprawdę dzieje na naszych oczach. Oby się waluty zatrzymały na 5zł, to będzie bardzo dobrze. Srebro i złoto też wystrzeli w odpowiednim momencie, ale chyba najpierw będzie jakiś zjazd (oczywiście nie w relacji do złotówki).

I wtedy wejdzie Amerykanin, cały na biało, sypnie dolarami, albo złotem kupionym po przecenie, skupi te upadłe zakłady i firmy. Cła zostaną zniesione i nastanie Amerykańska sielanka. God Bless America. Make America Great Again naprawdę nabiera nowego wymiaru. Piękny plan Mr Trump.
kolczyk

Postprzez kolczyk » 11 Lip 2018 17:02

Lipcowa projekcja Narodowego Banku Polskiego (NBP) wzmacnia przekonanie, że do końca 2020 r. nie będzie zmiany poziomu stóp procentowych, uważa prezes NBP i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński.

Kupować złotówkę, piekła nie ma :D
kolczyk

Postprzez gladius » 11 Lip 2018 17:18

Może powinieneś się skontaktować ze specjalistą. Bądź konsekwentny i nie pisz (co obiecywałeś jakieś 100 postów temu) lub usuń konto (co obiecywałeś niedawno). Chyba warto zweryfikować słuszność powiedzenia "milczenie jest złotem".
gladius

Postprzez flex » 11 Lip 2018 18:34

gladius napisał:Może powinieneś się skontaktować ze specjalistą. Bądź konsekwentny i nie pisz (co obiecywałeś jakieś 100 postów temu) lub usuń konto (co obiecywałeś niedawno). Chyba warto zweryfikować słuszność powiedzenia "milczenie jest złotem".

To może też bądź konsekwentny, zastosuj się do swojej maksymy i nie pisz tu jeżeli nie masz nic do powiedzenia w kwestii tematu tego wątku.
Awatar użytkownika
flex

Postprzez gladius » 11 Lip 2018 18:55

Srebro dołuje, agresja w górę? Należałoby zamknąć ten temat, bo tu żadnej analizy nie ma tylko [wymoderowano].

Wulgaryzmy nie są mile widziane na tym forum.wordlord
gladius

Postprzez flex » 11 Lip 2018 19:31

Gdzie tu widzisz agresję? I co ma do tego cena srebra? :lol: Ciekawy proces (nie)logiczny. To stąd wzmianka o wizycie u specjalisty? :lol:
Ale jak się temat nie podoba się, nie czytaj. I stosuj swoją "złotą" zasadę.
A uwagi o zamykaniu wątku i usuwaniu konta wyglądają raczej śmiesznie "w ustach" osoby, którą drzwiami tu wyrzucili i oknem, nieproszony, pod innym nickiem wrócił. Więc daruj sobie.
Bez odbioru.
Awatar użytkownika
flex

Postprzez kolczyk » 11 Lip 2018 20:03

Wiem, ze piecze dupa, bo kolczyk mial racje z dolarem a siedzisz na zlotowkach, ale na spokojnie. Jeszcze zdazysz kupic dolarka, co prawda drozej :-D
kolczyk

Postprzez gladius » 11 Lip 2018 20:21

flex napisał:Gdzie tu widzisz agresję? I co ma do tego cena srebra? :lol: Ciekawy proces (nie)logiczny. To stąd wzmianka o wizycie u specjalisty? :lol:
Ale jak się temat nie podoba się, nie czytaj. I stosuj swoją "złotą" zasadę.
A uwagi o zamykaniu wątku i usuwaniu konta wyglądają raczej śmiesznie "w ustach" osoby, którą drzwiami tu wyrzucili i oknem, nieproszony, pod innym nickiem wrócił. Więc daruj sobie.
Bez odbioru.

Zdecydowanie za długo na słońcu przebywasz. A analizy typu albo będzie górka, albo będzie dołek są śmieszne.
gladius

Postprzez kolczyk » 11 Lip 2018 20:37

Czy ktos wie jak skasowac konto? Ze wzgledu na wysyp trolli nic tu po mnie.
kolczyk

Postprzez mk123 » 11 Lip 2018 21:25

Awatar użytkownika
mk123

Postprzez sambuca » 12 Lip 2018 00:28

kolczyk napisał:Czy ktos wie jak skasowac konto? Ze wzgledu na wysyp trolli nic tu po mnie.

Daj spokój, trolle wczesniej czy później wrócą do lasu, ja chętnie czytuje opinie użytkowników i dyskusje w tym wątku, choć sama nie biorę w nich udziału i myślę, że nie jestem jedyna. Wiele osób nie rozumie, że dyskusja to nie to samo co doczepianie się opinii innych. Jak ktoś chce komentować, to niech wyraża swoje zdanie w temacie, zamiast jedynie negować wypowiedzi osób, które usiłują prowadzić trochę życia w wątku.
Nikt nikomu nie każe inwestować w taki sposób jak sam to robi.
sambuca

Postprzez mustang82 » 12 Lip 2018 00:36

kolczyk napisał:Czy ktos wie jak skasowac konto? Ze wzgledu na wysyp trolli nic tu po mnie.

Po co masz odrazu skasowac konto?mi osobiscie sie podobaja twoje opinie i niemial bym nic przeciwko 5zl za dolara :D
mustang82

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje w kruszce

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: julk1 oraz 7 gości