leuchtturm stabil wasze opinie i doświadczenia

Wszelkie dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych.

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

leuchtturm stabil wasze opinie i doświadczenia

Postprzez maciek99 » 23 Sie 2017 15:11

Miał już ktoś styczność z tym produktem?
Co sądzicie o jakości?
Banknot zbyt mały "lata" w kapsule czy trzyma się ścianek?
Chciałbym trzymać tam banknoty kolekcjonerske III RP
Możecie mi to polecić czy lepiej trzymać to w opakowaniach NBP?
Awatar użytkownika
maciek99

Miejscowość:

Re: leuchtturm stabil wasze opinie i doświadczenia

Postprzez najtsabes » 23 Sie 2017 15:21

Nic nie lata. Sztywno się trzyma. Można jednocześnie oglądać z obu stron także w UV. Zero obaw o zagniotki czy drobnoustroje. Jeszcze dwa lata temu gdy kupowałem w hurcie płaciłem 6 zł. Dzisiaj nieco drożej, ale jeśli inwestujesz w jakość walorów i ich stan, a nie w ilość i bylejakość to jest to najlepsze zabezpieczenie.

Tu na forum nie ma co pytać. Tu większość narzeka gdy musi za walor 6 zł więcej zapłacić. Promil kolekcjonerów w Polsce używa kapsuł, ale zaraz się wszyscy będą wypowiadać, że nie warto. Zakład?

Poniżej przykład jak to w realu wygląda.
Załączniki
IMG_20170818_170852.jpg
najtsabes

Postprzez maciek99 » 23 Sie 2017 15:39

A czy banknot można po zamknięciu później wyciągnąć czy trzeba zniszczyć kapsułę.
Ja zamierzam trzymać banknoty kolekcjonerskie nbp one nie są po 6 zł.
Chcę porządnie zabezpieczyć banknoty tak abym mógł sobie je oglądać z 2 ston a nie wyciągać banknotów z opakowań nbp
Awatar użytkownika
maciek99

Miejscowość:

Postprzez najtsabes » 23 Sie 2017 15:46

Spokojnie można wyciągnąć. Jest z boku u dołu takie niewielkie wycięcie. Lekko podważasz i wychodzi. Do wielokrotnego użytku choć ja nigdy nie wyciągam.

Teraz jestem poza domem więc nie powiem Ci na 100%, ale w przypadku banknotów NBP chrzest i koronacja wchodzą tylko w te większe kapsuły. Reszta w mniejsze. Chyba. Muszę to po prostu zobaczyć. Bo są dwa rozmiary kapsuł. Wieczorem napiszę jak z tym jest.
najtsabes

Postprzez maciek99 » 23 Sie 2017 16:03

Sprawdzałem chrzest i koronacja te większe reszta mniejsze.
Awatar użytkownika
maciek99

Miejscowość:

Postprzez najtsabes » 23 Sie 2017 16:15

Reasumując. Jestem zadowolony. Mogę każdy z walorów z osobna zobaczyć, kiedy chcę, i w jakim świetle chcę czy pokazać gościom bez konieczności posiewania drobnoustrojów wyciągając łapskami i nierzadko narażając na zagniecenia.

Pudełka papierowo-materiałowe z Ikei sprawdzają się w przechowywaniu :p
najtsabes

Postprzez maciek99 » 23 Sie 2017 16:16

Ok dzięki za informację.
Awatar użytkownika
maciek99

Miejscowość:

Postprzez Enso » 23 Sie 2017 16:43

Ja też polecam. Warto te parę złotych dać, zwłaszcza jak chce się ochronić te lepsze banknoty.
Enso

Postprzez Gaszpar74 » 25 Sie 2017 13:22

a w czym przechowujecie te kapsuły? widze ze najtsabes w pudełakach z ikei czy jeszcze ktos w czyms bo nie powiem zastanawiam sie od dłuzszego zcasu nad tymi kapsułami tylko nie miałem pomyslu w czym je trzymac
Awatar użytkownika
Gaszpar74

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez najtsabes » 25 Sie 2017 14:00

Gaszpar74 napisał:a w czym przechowujecie te kapsuły? widze ze najtsabes w pudełakach z ikei czy jeszcze ktos w czyms bo nie powiem zastanawiam sie od dłuzszego zcasu nad tymi kapsułami tylko nie miałem pomyslu w czym je trzymac

Ja to jestem jeszcze na tyle pi.....ęty, że trzymam je zapakowane na powrót w folię z opakowania (każda jest opakowana w odrębną folijkę) żeby mi się nie porysowały o siebie w pudle choć ponoć się nie rysują ;)
najtsabes

Postprzez Gaszpar74 » 26 Sie 2017 00:00

no niezle ale ogolnie tak patrzac to drogie te kapsuły mniejsze znalazłem za 6 zł wieksze za 10 zł wiec jakby nie patrzec 10 szt to 100 leci
Awatar użytkownika
Gaszpar74

Postprzez najtsabes » 26 Sie 2017 06:03

No tak jest. Są drogie. I taki hurtowy wydatek raz na jakiś czas trochę boli. Ale z drugiej strony nie trzymasz w nich połamanych obiegówek tylko raczej drogie, fajne walory. Nie kupujesz ich co miesiąc tylko raz na dłuższy czas. Przynajmniej ja kupuję pakiet kapsuł, a potem dopiero powoli je wypełniam. Taki proces trwa od ostatniego zakupu dwa lata w moim przypadku i jeszcze się ciągle dokonuje. Kapsuły masz na lepsze, droższe, rzadsze sztuki po prostu bo banknot musi być nieskazitelny aby być oceniony jako UNC i tylko kapsuła daje Ci gwarancję zachowania stanu. Klaser choćby najlepszy już nie. Nagniotki pewne.
najtsabes

Postprzez hakoff » 01 Wrz 2017 12:10

Witam wszystkich. Czy w tych kapsułach banknoty są unieruchomione? Pytam ponieważ zauważyłem na swoich banknotach kolekcjonerskich III RP, że wokół paska zabezpieczającego tworzą się delikatne fale (zwłaszcza Chrzest). Innymi słowy banknot wykrzywia się. Spotkaliście się w ogóle z czymś takim? Banknoty przechowuję w segregatorze, w oryginalnych opakowaniach NBP - tj. w koszulkach, w tym tekturowym etui i pomiędzy "folijkami", a w związku z tym mają one delikatny luz. Czy to "falowanie" może z tego wynikać i powinienem je całkowicie unieruchomić na przykład w takim slabie albo chociażby przycisnąć takie etui czymś cięższym?
hakoff

Postprzez najtsabes » 01 Wrz 2017 12:30

Piszesz drugi raz to samo. I pytasz o to co jest powyżej napisane. Banknoty są unieruchomione, a pofalowanie to cecha tego waloru
najtsabes

Postprzez mbajorek » 22 Paź 2017 19:34

Zachęcony opiniami na forum kupiłem jakiś czas temu kilkanaście kapsuł STABIL - część tych dużych 190 i część tych małych 156.
Okazało się, że bardzo dobrze się sprawdzają i chciałem dokupić te mniejsze.
Niestety nigdzie nie mogę ich już znaleźć. Nawet na stronie producenta są dostępne tylko te większe.
Wie ktoś gdzie można kupić kapsuły STABIL 156?
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez najtsabes » 22 Paź 2017 21:06

Zapytaj użytkownika pamasl. A potem ewentualnie napisz co w trawie piszczy, bo też będę musial wkrótce uzupełnić zarowno mniejsze, jak i większe.
najtsabes

Postprzez mbajorek » 23 Paź 2017 06:46

Niestety zła wiadomość. :|
Oto odpowiedź od pamasl.
Zostały wycofane z produkcji firmy Leuchtturm, już nie będę dostępne.
Awatar użytkownika
mbajorek

Postprzez najtsabes » 23 Paź 2017 07:53

No to jest dramat.
najtsabes

Postprzez Gaszpar74 » 08 Sie 2018 13:35

Mam nadzieję że te wieksze chodż zostana w produkcji bo to byłby dramat majac cześć banknotów w kapsułach a z reszta co robic?

Podkuszony napisałem do Pana Sławomira i o to jaka otrzymałem odpowiedz

Witam
Produkt wycofany z produkcji firmy Leuchtturm.

wiec zasmuce tych co uzywaja kapsuł i jak jest jeszcze mozliwosc niech sobie kupi gdzie moze
Awatar użytkownika
Gaszpar74

Wróć do Ogólne dyskusje o banknotach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość