Wielcy polscy ekonomiści - Fryderyk Skarbek

Dyskusje o monetach złotych, srebrnych, Nordic Gold wydawanych po 1995 roku

Moderatorzy: meszuzel, wordlord

Wielcy polscy ekonomiści - Fryderyk Skarbek

Postprzez walus90 » 09 Kwi 2018 16:52

Image
Image
walus90

Miejscowość: Poznań

Re: Wielcy polscy ekonomiści - Fryderyk Skarbek

Postprzez joxer » 09 Kwi 2018 17:31

kopernik to to nie jest, ale moneta niczego se :)
Joxer The Mighty
Image
Awatar użytkownika
joxer

Miejscowość: Biała Podlaska

Postprzez Bumer » 11 Kwi 2018 21:18

Cena 120zł
Against Modern Football

"My nie jesteśmy politykami i w ramach obrony wizerunku nie będziemy odsuwać się od osób, które znamy wiele lat i które zrobiły wiele dla środowiska kibicowskiego. I nie obchodzi nas to, co kto robi poza stadionem. Jeśli ktoś wybiera wizerunek, a nie kolegę, to niech się trzyma z daleka od nas, bo my reprezentujemy inne wartości i zawsze tak będzie".
Bumer

Postprzez Boatman » 15 Kwi 2018 13:43

@joxer
"kopernik to to nie jest" :lol: To jest najzabawniejsze podsumowanie tej monety jakie widziałem. Oczywiście bez urazy, ja tu sobie celowo drwię, ale według mnie to w ogóle nie ma porównania do ubiegłorocznej emisji pierwszej monety z serii. Coraz częściej mam wrażenie, że projekty tych nowych monet robi Glapiński w czasie pielgrzymki na Nowogrodzką, bo najkrócej podsumowałbym to popularnym "grafik płakał jak projektował". Ta moneta jest zwyczajnie kiepska, głównie przez ten cytat, który pasuje jak kwiatek do kożucha. Generalnie ten motyw otwartej książki na awersie i rewersie można by skasować i wyszłaby z tego całkiem zgrabna rzecz, ale nie. Trzeba dowalić kilo motywów i wtedy będzie fajnie. Brakuje jeszcze tylko małego wizerunku sprzed roku, żeby było wiadomo, że to kontynuacja serii. I to popiersie "zawieszone" na krawatce :D Nie jest to wprawdzie tego rzędu kit co ta Polonia Amerykańska, ale i tak ja uważam, że jest po prostu kiepska i do Kopernika się nie umywa. Z tegorocznych na razie jednak Pyeongchang jest bodaj najlepsza. Zastanawia, że jak teraz patrzę jeden i drugi projekt w serii jest tego samego autora. Może warto byłoby wrócić do serii Zwierzęta Świata. Popularna, ładne wizerunki, czemu z uporem maniaka wciska się nam teraz te bogoojczyźniane tematy rozmaitych wyklętych (swoją drogą poza Pileckim kolejne brzydactwa), świętych etc.?
Boatman

Wróć do Monety polskie - III RP po denominacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości